Stanisław Michalkiewicz w Nowej Dębie

28

09-07-2012r.


Zaproszenie na prelekcje

STANISŁAW MICHALKIEWICZ

POLSKA WOBEC KRYZYSU


O prelegencie:
Stanisław Michalkiewicz – polski prawnik, nauczyciel akademicki, sędzia Trybunału Stanu, eseista, publicysta i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Działacz opozycji w PRL. Współzałożyciel Unii Polityki Realnej. Wykładowca w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie oraz Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.13 LIPCA 2012
(piątek)


18:00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny
(PARAFIA PW. PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO W NOWEJ DĘBIE)

ok. 18.40 – Prelekcja Stanisława Michalkiewicza
( Salka katechetyczna )

Będzie możliwość zakupienia książek prelegenta!

S.Michalkiewicz vs. C.Michalski o demokracji fasadowej

Autor: SUPERSTACJA
Zrodlo: youtube.com

28 KOMENTARZE

 1. Gdyby to byla prelekcja Jaroslawa Kaczynskiego to by przyszlo prawie tyle co wczoraj w CZESTOCHOWIE [ 150000 ] a tak to pewnie przyjdzie nie wielu jak zawsze :|

 2. Tylko zmiana systemy moze przyniesc poprawe… Wybor miedzy PiS a PO, miedzy SLD a RP to wybor miedzy mniejszym i wiekszym zlem. Niestety ludzie ktorzy postuluja realna zmiane tj UPR i Kongres Nowej Prawicy, korwinisci itd., w obecnym ukladzie polityczno-medialnym nie maja szans. A Michalkiewicza warto posluchac bo to jedna z ciekawszych osobowosci na naszej scenie :) Tylko, ze nie wiem czy Deba dorosla na spotkanie z takimi ludzmi. Pewnie nikt nie przyjdzie poza garstka emerytow :)

 3. O frekfencję proszę się nie marwić przyjdzie p. Stasia, która ładnie śpiewa na wieczorowej mszy w niedzielę i jeszcze wiele innych ciekawych wiedzy, którą przekazuje ten Pan. A tu jest link do strony Paana Michalkiewicza, klikamy zakładkę wpłaty i ukazuje sie nam numer konta i możemy wpłacic drobną kwotę aby "dobrowolnie wesprzeć wolne słowo" głoszone przez tego Pana.

 4. Jak ja chodziłam do szkoły to w salkach katechetycznych uczono religii, nie pamietam aby odbywały się tam prElekce i sprzedaż książek.

 5. Co do teorii spisku.
  Otóż spiski istnieją. Ludzie spiskują jedni na drugich w miejscach pracy by wygryźć nie lubiane osoby, w biznesie spiskuje się by pozbyć się konkurencji a w polityce… by zdobyć i utrzymać władze. Pakt ribbentrop mołotow to przecież spisek. Stąd też zamiast mawiać "sieje teorie spiskowe" porozmawiajmy o konkretach. Owszem można wierzyć w rzeczywistość przedstawianą w WSI24 lub Wyborczej czy Gazecie Polskiej i TV Trwam a można próbować samemu dochodzić do pewnych wniosków. Człowiek wart posłuchania. Przyjdź i podyskutuj z nim. Wytknij mu brak logiki lub mijanie się z prawdą. Jaki problem?

 6. Ktoś kto pisze o Michalkiewiczu "moher" nie ma pojęcia o kim pisze. Michalkiewicz to jeden z głównych piewców filozofii wolności i wolnego rynku. Zakładał partie liberalno-konserwatywną o nazwie UNIA POLITYKI REALNEJ razem z Januszem Korwinem Mikke. Był redaktorem pisma "Najwyższy Czas". To on i jego załoga jako pierwsza propagowała w polsce książki twórców gospodarczej szkoły chigagowskiej. Więc naprawdę zanim ktoś coś palnie o człowieku niech poczyta a nie powtarza slogany z TVNu bo takie powtarzanie etykietek świadczy o braku samodzielnego rozumowania.

 7. [b]jeszcze jeden nierób co łazi od wsi do wsi i nawiedza ludzi swymi chorymi teoriami z nadzieja na stworzenie partii. Tak jak te wszystkie Mikke, Jurki , Leppery i im podobne.[/b]

 8. bleee to jeszcze jeden nierób co łazi od strony do strony i nawiedza ludzi swoimi chorymi teoriami z nadzieją na znalezienie poklasku… Tak jak wszystkie trolle i lemingi… Rzecz w tym, że Michalkiewicz żadnej partii zakładać nie chce. Bleeee skoro tak jest jak mówisz, przyjdź rozwal go dwoma, trzema pytaniami i pokażesz mu jego miejsce w szeregu.. Gorzej jak on Ciebie rozwali w dyskusji… Lepiej więc z cichca przywalić w internecie, nie?

 9. Wow… kiedyś miał być w TBG ale coś nie wypaliło.
  A już miałem zamawiać jego książkę przez neta :O
  Popieram faceta, mam nadzieję że mi nic nie przeszkodzi żeby być!

 10. Michalkiewicz to moher jak sie patrzy, nawet rzekłbym z tych bartdziej zakręconych :)
  facet promuje sie i zarabia na ciemnocie ludzkiej i ciosanych umysłach , spiskach, etc, Korwin Mikke przy nim to całkiem fajny gość .

 11. Widac ze podobny do CIEBIE bo ty jestes o szerokim UMYSLE i pewnie nie masz wady wymowy dlatego jestes malo zakrecony ****ku:o

 12. Konkretnie porozmawiajmy o danych poglądach. Rzucasz hasło i spadasz. Ale napisz konkretnie co takiego złego mówi Michalkiewicz? A najlepiej jakbyś skonfrontował to osobicie z nim. Masz ku temu okazje.

 13. nie możesz zrozumieć bo nie padają żadne argumenty lecz etykietki hasłowe wpojone pod czaszki ludziom przez mainstream…. Jeśli poprosisz o argument rzeczowy, merytoryczny wówczas dostaniesz od takiego leminga kilogramy jadu i wyzisk. Dlaczego? Psychologia to prosto tłumaczy.. Leming nie mając argumentów czuje się wkurzony i powinien dojść do wniosku, że dał się zmanipulować przez mainstream.. Ale wówczas musiałby przyznać do błędu a każdy człowiek lubi sie widziec jedynie w dobrym swietle… stąd wylewa sie pomyje i wyzwiska… jako element obronny, element zaprzeczania :)

 14. #21 znamy to z autopsji?? = jeśli ''psycholog'' na forum używa słowa leming -i kontekst jej/mu huczy w puszce z uszami, to wyłącznie świadczy o tej Personie =''Leming – następne pokolenia.'' Po ile mądrości kupujesz??
  – obywatel swobodny,- pianka

 15. "'psycholog'' uczony korespondencyjnie wypisuje farmazony aby dodać sobie ''[color=#cc0000]ja[/color] i piszę takie pierdoły, że bolą zęby.. Owszem jest nieco rozsądku,racji ale proszę – rzuć to! = psychiatra kliniczny..

 16. # 3Tak , ale to Utopia..Hipotetycznie – masz przyzwoitą pracę / Państwo zjada teraz pańskie[tj,zus] składki karmiąc rentami i emeryturami / w uproszczeniu mówiąc – seniorów. I nagle pojawia się Korwin i rzecze[a mówca doskonały! ] To socjalizm! psia krew! Krwiopijca ''państwo'' wysysa żywotne arterie krwioobiegu / Dlaczego masz płacić haracz z którego pobierzesz w przyszłości ochłapy?! Precz z wyzyskiem!Precz z publiczną ochroną zdrowia!precz z żłobkami! bibliotekami,precz z'' bezpłatnym'' studiowaniem!
  A aaa jeśli dziewuszka 17 l. kocha,ła i dziecko nagle,raptem i inne – to jak to? – już słyszę charakterystyczny Korwina głos= '' no to ''zrobimy'' ech,ech i tamto/sramto – rozmydla własną idee. Utopia.

 17. Wolność = Odpowiedzialność
  Nie jest tak, że wolność polega na tym, że człowiek robi co chce i zbiera z tego pozytywy ale gdy coś mu nie wyjdzie lub podwinie się noga to ma mu pomóc tzw państwo za zabrane mi siłą pieniądze. Jak będę czuł potrzebę pomocy to sam dam i pomogę. Jak będę chciał dać na tace to dam, jak na partie polityczną to na partie. Ale niech to będzie mój wybór. Dlaczego z moich podatków mam utrzymywać partie polityczną która w swoim programie głosi, że zwiększy mi podatki ergo zmniejszy mój dochód? Jeśli znajdziesz 10 minut to obejrzyj: http://youtu.be/dpo1ZeGTJrM Skrótowe założenie filizofii wolności.

 18. Był kiedyś w Dębie, w latach wczesnych 90. podczas kampani UPR. Jego prelekcję streszczam w kilku zdaniach. [i][b]"Młodzi jak nie macie pracy, to jedźcie do Warszawy, tam praca jest", a ja się pytam skąd młody człowiek ma mieć kasę na start w stolicy, a on, że przecież rodzina może pożyczyć.[/b][/i]

 19. #25 – bardzo proste pytanie ad 2012 – rodzice bulili/finansowali wolność Pana obecnie. Ciekaw jestem – nie ciekawość IPN;)

 20. A po co w Dębię to indywiduum?
  Dzieci z in vitro nazwał dziwolągami z bruzdą na czole, kobietę, która otrzymała odszkodowanie po gwalceniu jej przez księdza, puszczalską kurwą.
  Takich „intelektualistów” potrzebują nowodebianie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here