Echo Dnia: Chmielów chce być oddzielną gminą

99

13 lipca 2012

Jak informuje dzisiejsze Echo Dnia w Chmielowie coraz głośniej mówi się o odłączeniu od Nowej Dęby i utworzeniu wspólniez Jadachami i Cyganami własnej gminy. Realizacja takiego scenariusza miałaby katastrofalne skutki dla miasta, które musiałoby spłacać zaciągnięte kredyty (m. in. na rozwój Chmielowa) a utraciłoby wpływy z podatków.

Gazeta podaje: \”Jan Kotulski sołtys Chmielowa potwierdza, że dochodzą do niego głosy o powrocie do czasów, kiedy Chmielów był samodzielną gminą. – Ludzie pamiętają, jak w obecnym ośrodku zdrowia była siedziba gminy – mówi sołtys. – Jak Chmielów był gminą pełną gębą. Jak władza była na miejscu.

Skąd takie propozycje od mieszkańców? – Ano stąd, że nie wszyscy są zadowoleni, jak nasze sołectwo jest traktowane przy podziale pieniędzy z budżetu gminy Nowa Dęba – tłumaczy sołtys. – Ludzie potrafią liczyć, ile Chmielów daje do wspólnego worka, a ile wraca.

Jak mówi sołtys Kotulski przyszła gmina Chmielów, musiałaby wchłonąć sołectwo Jadach i Cygany. – W najbliższym trzeba będzie zorganizować wiejskie spotkania w tej sprawie – zapowiada sołtys Chmielowa. – Co z tego wyjdzie nie wiem? To cała procedura włączanie z głosowaniem przez radnych Nowej Dęby. \”

Co na to burmistrz? \”Burmistrz Ordon zapewnia, że żaden poważny głos w sprawie odłączenia sołectwa, na rzecz utworzenia gminy Chmielów, z sołectwami Jadachy i Cygany, do niego nie dotarł. Dodaje, że tego typu \”żarty”, mogą zasugerować Radzie Miejskiej w Nowej Dębie nie podejmowanie na rzecz Chmielowa czy chmielowskiej podstrefy nowych inicjatyw. – No, bo jeśli się zasieje się takie ziarno niepewności, to może warto dać sobie spokój z tym Chmielowem – ostrzega burmistrz. – Ale ja nie zamierzam!\”

Całość w Echu Dnia http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120713/POWIAT0304/120719544

99 KOMENTARZE

 1. Zaniedbano strefe w mieście kosztem modernizacji strefy w Chmielowie. Dzisiaj Chmielów zamiast dziękować mówi "Spadajcie" wydoliliśmy co chcieliśmy, nie jesteście nam do niczego potrzebni. Taki scenariusz był do przewidzenia. Dęba zostanie z długami, śmietankę z naszej wspólnej forsy spije ktoś inny. Oto SUKCES POLITYKI PANA ORDONA. Spełnia się powiedzenie: NOWA DĘBA STAJE SIE WSIĄ MIĘDZY CHMIELOWEM A MAJDANEM KRÓLEWSKIM.

 2. A Chmielów już zapomniał za czyje robiono kanalizacje na wsi??? Zapomniał, że miasto się składało? Zapomniał, że ostatnio porobiono drogi za miliony! Dać palca to… Jak nie straszenie Tarnobrzegiem to straszenie utworzeniem własnej gminy.
  Trzeba było pakować kasę w miasto, w strefie w mieście.. Miasto się nigdzie nie odłączy… Ale Wiesław Ordon wiedzial lepiej… I teraz co? Problemy.

 3. Ja im daje moje blogoslawienstwo , i do tych milionow doloze jeszcze KLUB RATUSZ jako rozczyn przy tworzeniu nowej gminy:P

 4. Marzy się chmielowiakom gmina?
  To jest spoleczeństwo które widzi czubek własnego nosa.Biada Cyganiakom i Jadaszakom gdyby Chmielów ich wchłonął. Niggy do nich.Najpierw doili Machów …….

 5. Czy ktoś wie jak wygląda taka procedura? Jakie warunki i zgody są wymagane? Może uda się redaktorom napisać takie uzupełnienie.
  Temat faktycznie zaczyna się rozwijać. Myślę, że dla burmistrza to jak nóż na gardle przed następnymi wyborami. Gratulacje za politykę budżetową dla władz.
  A może Panu Ordonowi będzie wygodniej na nieobciążonym stołku wójta nowej gminy. Tylko gdzie zabierze stadko popleczników?
  Pozdrawiam
  I zdrowia życzę.

 6. [quote]A może Panu Ordonowi będzie wygodniej na nieobciążonym stołku wójta nowej gminy.[/quote]

  Zastanawiające. Takie wariantu nie brałem pod uwagę… Ciekawa sprawa.

 7. Miasto samo wybrało Ordona na drugą kadencję , Radni z miasta ochoczo głosowali za modernizacją drogi i inwestycją w fabrykę ' marzeń' a teraz zdiwko???? czego się dziwicie jak ktoś nie mieszka w miescie to nie czuje jego problemow, a klakierzy z Rady są przekonani o swojej słuszności…mydli się oczy przebudową plant, dworcem…ale kto to bedzie urzytkował, emeryci? bo młodzi uciekaja nie widząc perspektyw, a sołectwa potegą są i basta…taka jest kultura lasowiacka

 8. na tych plantach co są to już widać pustki bo wszystko wyjechało… z plant się miasto nie utrzyma.. sterfa w miescie sie zapada jak wodociągi… dramat.

 9. Coś tu nie tak ,bo nawet radny Jasiu coraz więcej czasu przebywa w Chmielowie niż w Dębie,czyżby już pomału wił sobie gniazdko na sołtysa.

 10. Jak wygląda strefa w mieście? BIDA Z NĘDZĄ.
  W Chmielowie za kasę całej gminy zrobiono strefę i Chmielów mówi: Cały zysk dla nas a dla reszty spłata kredytów. Panie Burmistrzu, jak Pan zabezpieczył interesy całej gminy, tych wszystkich którzy składali się na Chmielów? Dlaczego nie zadbano o strefe w Dębie?

 11. Parafrazując znane powiedzenie: 'ze wsi jestem i do wsi powrócę.'
  Koszula (wiejska) zawsze bliższa ciału…
  Nie rozumiem dlaczego się gorączkujemy. Czy to akurat dziasiaj 'wyszło' szydło z worka? Ale mi sie przysłowia ludowe sypią z rękawa :) To było widać lata temu. Tylko z uporem, godnym wiekszej sprawy, wyborcy dali sie 'zauroczyć' pięknisiowi i brnęli na skraj przepaści/zapaści gospodarczej.
  Może są jakieś zpisy ile poszło na 'strategiczne zrownoważenie' Chmielowa. Wtedy pięniądze do zwrotu i wszystkiego dobrego na nowej drodze gminnego życia.
  Może wtedy zaczniemy równać, jako miasto, do góry, a nie do ziemi.
  Pozdrawiam wszystkich mieszkańców polskich wsi.

 12. Jak się nie ma własnych pomysłów, to się lezie jak stado baranów za najgłośniejszymi…. też baranami.

 13. Chmielow byl Gmina od 1934 roku,komuna ich zlikwidowala wiec maja prawo sie upominac o Gmine od nowa–POPIERAM TE DZIALANIA:|

 14. Oddajcie kasę wpakowaną w Chmielów i wtedy spadajcie i żryjcie się tam między sobą na tej wsi. A i jeszcze jedno. Weźcie tam sobie Ordona z Żołędziem niech już zostawią miasto w spokoju.

 15. Panie bumistrzu! Proszę odzyskać wpakowane w Chmielów pieniądze. Ostatnio na same drogi poszło 10 milionów złotych!!!!

 16. Cygany nigdy z Chmielowem.Byliśmy jegną parafią i pamiętamy ze dla nas miejsca w ławkach nie bylo bo tercjanki nie wpuscily.

 17. [quote]Ja sie pytam kiedy wy ratuszowe przestaniecie kopac pod Wieskiem,??????????????[/quote]

  ja mysle ze przestana jak wiesiek przestanie wykonywac ruchy szkodzace debie… czyli wszystko wskazuje ze jak odejdzie. Szantaż Chmielowa (odejdziemy do TBG albo utworzymy własną gminę) jest porażką polityki Ordona i jego ekipy.

 18. Burmistrz nie ma strategii na rozwój miasta.
  Mieszkańcy sołectw pracują poza miejscem zamieszkania – stąd o miejsca pracy dla nich nie musi się starać; ale robi im prezenty w postaci wozów strazackich, tworzy centra kultury i place zabaw, utrzymuje małe szkółki.
  A miasto niech samo sobie radzi…

 19. Jestem z Miasta wiec DZIAD,jestem ze WSI wiec mam morgi ,gdzie zajace sie pasa ,kozy biegaja ,zagajniki szumia,jestem z MIASTA a wiec mam smrod pekajace rury,smierdzaca kanalizacje no i ORDONOWCOW i RATUSZOWYCH a wiec KARGULA i PAWLAKA

 20. Jak to tabloid może narobić szumu medialnego.Po pierwsze to MSWiA nigdy nie dopuści by trzy wioski utworzyły gminę,czysta kpina i utopia panie pismaku z ECHA.
  Po drugie być może sołtys z Chmielowa coś chlapnął i powstała bajka.
  Jasne jest że Chmielów nie będzie siedzibą gminy a Jadachy i Cygany nie zmienią swojej podległości administracyjnej.
  Czysta sensacja wrzucona przez ten tabloid, trzeba coś pisać by mieć czytelników a potem można zrobić sprostowanie, to nic nie kosztuje.Lecz dlaczego ten pismak nie zdaje sobie sprawy że pisząc takie bzdury stawia nic nie winnego burmistrza pod murem, gdzie kto chce może go poniżać.
  Mam nadzieję że naród nie jest głupi i tej bajki nie kupi,
  moc mediów widać jest ogromna, pisać byle co by powstał szum medialny i gazeta miała wzięcie.
  Żenada szanowna redakcjo.

 21. buhahahahaha
  Postanowimy w referendum i nasz możecie cmoknąć. Albo dajecie więcej kasy albo się odłączamy od Dęby. Mamy drogi, mamy kanalizacje… Po co mamy spłacać teraz kredyty? Spłacajcie sami. My będziemy mieć teraz czysty zysk ze strefy. Dęba frajerzy, spadajcie. Dziękujemy Wiesławowi.
  Chmielowiak

 22. [quote]#28 | Chmielowiak dnia 07/14/2012 22:28
  buhahahahaha
  Postanowimy w referendum i nasz możecie cmoknąć. Albo dajecie więcej kasy albo się odłączamy od Dęby. Mamy drogi, mamy kanalizacje… Po co mamy spłacać teraz kredyty? Spłacajcie sami. My będziemy mieć teraz czysty zysk ze strefy. Dęba frajerzy, spadajcie. Dziękujemy Wiesławowi.
  Chmielowiak[/quote]TY ,TATARSKI POMIOCIE TO SOBIE MOŻESZ…NAS NOWODĘBIAN CMOKNĄĆ W TYŁEK.ZA DARMO JAJKA ZOBACZYSZ.

 23. Te chmielowiak damy wam mozliwosc pojscia do diabla ale z bagazem kredytu zaciagnietego na te wasza dziure a o przedszkolu to mozecie tylko pomazyc :|

 24. Jeśli nawet kiedykolwiek doszło by do jakiegoś rozłamu ( w co wątpię) to i tak nikt z was nie będzie miał wtedy nic do powiedzenia. Ot taka prawda moi drodzy….

 25. [quote]Te chmielowiak damy wam mozliwosc pojscia do diabla ale z bagazem kredytu zaciagnietego na te wasza dziure a o przedszkolu to mozecie tylko pomazyc [/quote]

  Oj gościu. Z kredytami to zostaniecie wy Dębiaki. Odłączamy się od was i bierzemy kasę z podatków od firm na strefie a wam zostanie figa tylko te długi jakie wasz burmistrz zaciągnął żeby zbudować u nas w Chmielowie drogi i kanalizacje. Życzymy wam miłego spłacania tych długów Dębiaki.

 26. Ćmielów hahaha to przecież ludzie lasu. Społeczeństwo nie wykształcone to nie wie jakie warunki trzeba spełnić by się odłączyć. Teraz się cieszą ale w sumie takie odłączenie by było dobre bo jak kasa ze strefy się skończy hah to będą chcieli wrócić ćmielowiaczki haha durne ludzki lasu

 27. aqq to cwaniak przed komputerem,a w szkole go bili i teraz jest cwany przed monitorem i w internecie udaje kozaka ;)

 28. Zapomiał wół… :P Jeszcze 50 lat temu na lianach zapieprzali a innych od ludzi lasu wyzywają :D Wielkie miasto new deba

 29. Przeczytajcie sobie cały artukuł z "Echa Dnia" – a przekonacie się że "nasz redaktor" poraz kolejny przedrukowując wybiera sobie fragmenty tekstu które pasują do jego "antyburmistrzowskiej" kampani – nie bedąc w żadnym stopniu obiektywnym (czego oczekujemy od redaktorów). PRECZ Z PRZEDRUKAMI REDAKTORA. :@

 30. Ale, że tak nisko mierzy?? Poco ograniczać się do "lokalnej sceny politycznej" (buhahahahahah) i spłacać czyjeś długi (ratusiki twierdzą, że ND może być już nie do uratowania).
  Czas mierzyć wyżej i prezydentem/premierem można zostać

 31. Ordonowcy,
  Zadłużyliście gmine – nic dziwnego że Chmielów skoro dostał to co chciał czyli kanalizacje i nowe drogi oraz inwestorów chce stąd uciec. Miasto też by uciekło przed Ordonowcami ale ma dokąd. Szkoda tej mieściny. Gratuluje Panu Burmistrzowi "świetnej" polityki.

 32. #51 to zadziwiające/przerażające jak łatwo nowodębianie dają sobie prać mózgi!
  Głosuj na kogo chcesz w tej jak to nazywasz "polityce" sami stwórcy cudotwórcy mówią niech się stanie dworzec i jest, niech się stanie kanalizacja i jest. Niech LO będzie najlepszą szkoło w Polsce i jest. To co kolejni cudotwórcy nie mogą powiedzieć niech długu nie będzie? Myślałem, że są wszechmocni i ograniczenia ich nie dotyczą :P

 33. Też mnie to dziwi. Kto zostanie w tej Dębie? Urzędnicy i ich rodziny. Tylko kto ich utrzyma jak wszyscy stąd uciekają?

  Tyle pieniędzy poszło na Chmielów , Dęba nabrała kredytów żeby Chmielów modernizować i teraz Chmielowiacy mówią , że chcą się odłączyć i zostawić nas z długami. Skoro burmistrz do tego doprowadził niech bierze odpowiedzialność za swoje czyny. Strefa w Dębie to jeden wielki syf. Obiecywał, że zmodernizuje. I co ? Słowa nie dotrzymał!

  Wielkie mi osiągniecia bo wydał kasę z budżetu i z banków na to czy owamto. Każdy by to potrafił! Cóż to wielkiego? Zlecasz zadanie firmie i firma buduje. Płacisz za podatki ludzi i tyle.

 34. [quote]nie wierz we wszystko co tu piszą bo panu O zależy na taniej sensacji, sianiu niepewności i strachu.[/quote]

  Jeśli piszą nieprawdę to Sąd już dawno by ich skazał. Druga sprawa: Nie wiedziałem, że [b]ECHO DNIA[/b] prowadzą ludzie z Ratusza. [b]Pani Redaktor Tajs ([/b]autorka artykułu) jest członkinią Ratusza? A może [b]sołtys Chmielowa[/b] który mówi o odłączeniu jest z Ratusza? Jak widać Ordonowcy już stracili resztki zdrowego rozsądku i każdego kto coś pisze ( a w pisaniu tym nie zachwala "geniuszu" Ordona) wówczas jest z Ratusza. Zabawne to. Ale jednocześnie pokazuje kondycje emocjonalną i umysłową Ordonowców ( a konkretnie 1 albo 2 zmieniających nicki dla niepoznaki)

 35. NIe jestem wbrew opiniom ani Ord..cem ani "Ratu…kiem. Mi zalezy na obiektywnym przekazywaniu wiadomości w czym "nasz redaktor" jest tak cienki jak lasowiacki barszcz. PRECZ Z PRZEDRUKAMI REDAKTORA. Opinia Nowej Deby nie może "bazować" na subiekcji "redaktora" – a ON insynuje i prowokuje. RZĄDAM ROZUMU DLA REDAKTORA:@

 36. Rzadam natychmiastowego przyjscia do WLADZY RATUSIKOWYCH znajacych sie na WODOCIAGACH,KANALIZACJI ,NA STREFACH ROZWINIETYCH I ZANIEDBANYCH ,NA ZALEWIE,NA PRZEDTUKACH , NA JATRZENIU,OBRAZANIU,ZADAM TYCH BARDZO MUNDRYCH LUDZIKOW NA NATYCHMIASTOWYM RATOWANIU NOWEJ DEBY ABY JUZ NIKT BEZ SPECJALNEGO ZEZWOLENIA STAD NIE WYJECHAL:(

 37. [quote]Nie za każdą nieprawdę sąd skazuje.
  A echo to taki fakt tylko, że lokalny. Wierzysz we wszystko co w faktach piszą?[/quote]

  Ale jak piszą o "suckesach" Ordona mam wierzyć. Jak opisują jego coraz częściej zdarzające się wtopy, pomyłki i kompromitacje to już wierzyć nie wolno. Uwielbiam waszą wybiórczość.
  STREFA W NOWEJ DĘBIE SIĘ ROZPADA!!!! A CHMIELÓW DOSTAŁ NÓWKĘ I CHCE SIĘ ODŁĄCZYĆ. I to jest przerażające. Widzimy skutki "rządzenia" pana Ordona. Wydawać publiczne pieniądze każdy potrafi! Ale zarządzać jak widać to już nie!!! Po raz kolejny wyszła na jaw jego niekompetencja.

 38. Wierzyć wolno tylko W NASZE SPRAWY i orędzia ORDONA. Tak nakazują Ordonowcy. Tymczasem, kolejne porażki Ordona pokazują, że ten człowiek jest zmęczony tą kadencją. Popełnia błąd za błędem. Jedyne co potrafi to wydawanie kasy budżetowej to tu to tam. A czy miasto się rozwija dzięki temu? NIE! Ludzie nie mają mieszkań, nie ma miejsc w przedszkolach a będzie po raz kolejny łupał planty… Ludzie to przecież jakaś masakra!

 39. RZADAM NATYCHMIASTOWEGO ARESZTU DOMOWEGO DLA BURMIETRZA JEGO ZASTEPCY I POLOWY URZEDU,RATUSZOWE I JEGO ZWOLWNNICY NA BARYKADY I DO BOJUB):D:@

 40. Niech się odłączają, już widzę jak Cygany i Jadachy biegną wręcz się palą :P
  Masz umysł, policz sobie ile dała unia ile firmy przedpłaciły podatku ile dała gmina. Masz umysł to go używaj, nie polegaj na propagandzie ani jednych ani drugich.

 41. Imperialistyczna prasa na usługach agentury Ratuszowej znowu burzy ład ludowy zaprowadzany w Nowej Dębie – w tej potędze całego postępowego świata- przez Pierwszego (takiego) sekretarza Wiesława Ordona. Sołtys wsi zszedł na drogę reakcji – jednak bardzo szybko został przesłuchany przez właściwe ORGANA i złożył samokrytykę. Władza ludowa przetrwa i ten kryzys. By żyło się lepiej… wszystkim! Tzn by partia rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej!

 42. Jak bydło nie zna się na tematach politologicznych to można je łatwo zmanipulować przez takie pisma. Palić ludzi laserem. Kto mnie popiera? A zdrajców do pieca.

 43. Oho! Widzę, że Ordonowcy zaczynają ludzi wyzywać od "bydla". No pięknie… Do roboty się weźcie zamiast obrażać społeczeństwo!

 44. Bydło to jest masa ludzka, która o własnych siłach nie dociera do prawdy tylko podpiera się autorytetami lub tym co przeczytają w gazetach czy zobaczą w tv. Ale im więcej bydła tym cieplej.

 45. Nie jestem żadnym Ordonowcem. Zrozumcie wreszcie to kikuty. Jak ktoś się nie popiera PIS to nie musi od razu być za PO ale Wy bydło tak uważacie to macie problem. Wy z automatu wrzucacie osoby jak nie są zwami do przeciwnego zdania buraki. Po co wy żyjecie? By się podniecać burakami z telewizji co się podają za polityków? Barany haha całe życie Was dymają a Wy się jeszcze nadstawiacie. Więc mi nie płaczcie, że Wam źle.

 46. Sugar hy,hy,znaczy się cukier.A może Zukker.Do roboty to trzeba spodnie ściągać.I buty.Napisałbym bardziej wyraziście lecz podpiąłbyś mnie pod zwolenników obecnego burmistrza.Manipulowanie wypowiedziami wychodzi Wam wprost znakomicie.:D

 47. #28 | Chmielowiak dnia 07/14/2012 22:28
  buhahahahaha
  Postanowimy w referendum i nasz możecie cmoknąć. Albo dajecie więcej kasy albo się odłączamy od Dęby. Mamy drogi, mamy kanalizacje… Po co mamy spłacać teraz kredyty? Spłacajcie sami. My będziemy mieć teraz czysty zysk ze strefy. Dęba frajerzy, spadajcie. Dziękujemy Wiesławowi.
  Chmielowiak
  Jaki z Ciebie Chmielowiak? Jesteś zwykły prowokator który tym komentarzem dobitnie pokazuje w którym miejscu ma sprawy mieszkańców wsi. "Chmielowiakiem" jesteś od Trześniówki do Ocic jak jedziesz do swojej "robótki" w Tbg… a reszta się zgadza. Dość dojenia… Sukcesów w pracy i życiu

 48. do "chmielowiaków", "ratusików" i "ordonowców" – Dajcie sobie kur….wa spokój z ta nowa gminą. Czy wy nie rozumiecie ze "redaktor" Wami manipuluje????? On jest jak gazetki "Fakt", "Super Exspress" itp. LUDZIE BĄDZCIE MĄDRZEJSI OD WŁADZY I OPOZYCJI I "REDAKTORA"

 49. Ten wasz pisk nic nie da. Jeśli nie pójdziemy do Tarnobrzegu to uwtorzymy własną gminę. Nie będziemy tonąc razem z Dębą w tych długach i kredytach. Tylko jeszcze przedszkole sobie od Was zgarniemy i salę gimnastyczną. Jak już to przedszkole i sala gimnastyczna będzie zbudowana ( A BĘDZIE I WASZ KRZYK NIC NIE DA) to odłączamy się od tej gminy. Dziękujemy za tak duże wsparcie finansowe panu Ordonowi. Zawsze będzie mógłbyć wójtem w gminie Chmielów … no chyba, że zostanie szefem strefy ekonomicznej. Jak coś, to fotel wójta czeka. Za to co zostało dla nas zrobione, poprzemy!

 50. A wójt Wiesław dodaje wpisy jako "Wesolo mi", "Gosc" i "Hej Miki"
  [quote]
  Ten wasz pisk nic nie da. Jeśli nie pójdziemy do Tarnobrzegu to uwtorzymy własną gminę. Nie będziemy tonąc razem z Dębą w tych długach i kredytach. Tylko jeszcze przedszkole sobie od Was zgarniemy i salę gimnastyczną. Jak już to przedszkole i sala gimnastyczna będzie zbudowana ( A BĘDZIE I WASZ KRZYK NIC NIE DA) to odłączamy się od tej gminy. Dziękujemy za tak duże wsparcie finansowe panu Ordonowi. Zawsze będzie mógłbyć wójtem w gminie Chmielów … no chyba, że zostanie szefem strefy ekonomicznej. Jak coś, to fotel wójta czeka. Za to co zostało dla nas zrobione, poprzemy![/quote]

  Heh… Zamiast wdzięczności za to co się dla Chmielowa zrobiło to Chmielów robi KUKU… A strefa w mieście praktycznie pada… :(

 51. Wychodzi na to, że Chmielów myśli egoistycznie. Uważa, że mu się należy i już. A że w innych częściach gminy w tym w Jadachach i Cyganach oraz w mieście także są duże potrzeby to już Chmielowa nie wzrusza. Wiesław Ordon musiał wiedzieć, że jeśli buduje coś na skrajach gminy to istnieje ryzyko że te skraje urosną i będą stawiać warunki reszcie… I tak się stało. Pytanie czy burmistrz nie wiedział że takie coś nastąpi czy wiedział i działał z premedytacją?

 52. jedyne na co wychodzi to to, że część miastowych na siłę szuka dziury w całym.
  Jaki jest sens nagłaśniać jakiś wywód kilku żulików spod sklepu (pod wpływem)?
  W następnym tygodniu może będzie szum spod innego sklepu? A może o zgrozo z innej wioski? Jako wisienka pójdą wybrane komenty z info?
  Extra jak tak dalej pójdzie to każda część wsi/miasta będzie oddzielną gminą… czas bić na alarm toż to apokalipsa!

 53. [quote]Jaki jest sens nagłaśniać jakiś wywód kilku żulików spod sklepu (pod wpływem)?[/quote]

  Sołtys Kotulski nie jest żadnym żulikiem!!!! A to on mówi o takim podziale!!! Więc zważaj na słowa.

 54. [quote] Jan Kotulski sołtys Chmielowa potwierdza, że dochodzą do niego głosy o powrocie do czasów, kiedy Chmielów był samodzielną gminą. – Ludzie pamiętają, jak w obecnym ośrodku zdrowia była siedziba gminy – mówi sołtys. – Jak Chmielów był gminą pełną gębą. Jak władza była na miejscu.[/quote]

  Dochodzą do niego słuchy!

 55. Na info parę osób pisało, że lepiej za komuny było.
  Zastanów się czy to znaczy że Nowa Dęba pragnie zmiany ustroju??

 56. [quote]Jak mówi sołtys Kotulski przyszła gmina Chmielów, musiałaby wchłonąć sołectwo Jadach i Cygany. – [b]W najbliższym trzeba będzie zorganizować wiejskie spotkania w tej sprawie [/b]– zapowiada sołtys Chmielowa. – Co z tego wyjdzie nie wiem? To cała procedura włączanie z głosowaniem przez radnych Nowej Dęby. [/quote]

  Co innego jakiś wpis/komentarz na portalu ( a jest tu dużo wpisów i mądrych i głupich) a co innego oficjalne stwierdzenie sołtysa wsi który zapowiada zwołanie spotkania wiejskiego w sprawie odłączenia się od reszty gminy. To znaczy, że to już nie są jakieś pogłoski lecz realny problem. Przypomnę, że niedawno była mowa o odłączeniu się Chmielowa do Tarnobrzega. I także ten temat jest aktualny. Warto więc dzisiaj wspólnie się zastanowić za co spłacimy jako reszta gminy kredyty zaciągnięte na modernizacje Chmielowa gdy ten sobie pójdzie w dal? Odpowiedzi powinien udzielić ten który zaciągał czyli burmistrz Ordon i jego radni, ale chowają głowę w pisek i tradycyjnie udają że temat nie istnieje…

 57. Doszły go słuchy więc sprawdza na ile poważne zwołując zebranie, cóż w tym dziwnego.
  Jak radnego dochodzą słuchy, że potrzebne jest to czy tamto (siłka/kawki…) to nie bada zasadności?
  Samodzielnie nie dadzą rady a czy myślisz, że Cygany i Jadachy zaraz pobiegną za obiecaną "krową na dachu"? Podpięcie pod tbg to zwiększone podatki od bud gosp. (za które teraz płacą grosze pod pretekstem prod. rol.) uważasz, że ludzie tak ochoczo się na to zgodzą??

 58. portal to taka sama ławka pod budką z piwem. Jedyna różnica polega na tym, że zamiast flaszką w głowę/bana dostaniesz jak się coś nie spodoba ;)

 59. Przeczytaj całą wypowiedź Kotulskiego. Gość podkręca atmosferę mówiąc jakoby Chmielów dostawał mniej kasy niż powinien. W żadnym momencie swojej wypowiedzi NIE OPOWIADA SIĘ PRZECIWKO ROZŁAMOWI. Skoro to tylko "plotka" to dlaczego w tej sprawie organizuje spotkanie we wsi a w sprawach innych plotek już nie? Bo to już nie tylko plotka lecz realne zamiary. W interesie N. Dęby, Jadachów, Cygan, Rozalina i Tarnowskiej z Budą jest kwestia odpowiedzi na pytanie co robimy dalej: wspieramy w Cmielów finansowo dalej czy lepiej nie ryzykować bo za chwilę i tak stracimy ten majątek.

 60. jedno to mówić drugie to zrobić.
  cały pomysł szlag trafi gdy ludzie się dowiedzą, że na swój koszt muszą wszystkie dokumenty pozmieniać :P
  Bardziej poważnie:
  Raczej żadna z wymienionych wsi się do niech nie przyłączy.
  Chcesz powiedzieć sprawdzam to im powiedz idźcie sobie
  A radni z burmistrzem mogą przekalkulować im bilans zysków/strat na nową administrację i na tym spotkaniu przedstawić. I to byłaby normalna niehisteryczna reakcja. Zgodzą się różnicę dokładać w większych podatkach ich sprawa ale jakoś wątpię aby się na to zdecydowali.
  Zdecydowanie bardziej całą sprawę nakręcają nasi jakże bardzo ukochani radni.

 61. [quote]Chcesz powiedzieć sprawdzam to im powiedz idźcie sobie[/quote]

  Takiego SPRAWDZAM należy oczekiwać właśnie od władz miasta, by mieć pewność że sytuacja w gminie jest stabilna.

 62. No ale burmistrz Ordon powiedział już, że:

  [quote]"Burmistrz Ordon zapewnia, że żaden poważny głos w sprawie odłączenia sołectwa, na rzecz utworzenia gminy Chmielów, z sołectwami Jadachy i Cygany, do niego nie dotarł. Dodaje, że tego typu "żarty”, mogą zasugerować Radzie Miejskiej w Nowej Dębie nie podejmowanie na rzecz Chmielowa czy chmielowskiej podstrefy nowych inicjatyw. – No, bo jeśli się zasieje się takie ziarno niepewności, to może warto dać sobie spokój z tym Chmielowem – ostrzega burmistrz. – [b]Ale ja nie zamierzam!"[/b][/quote]

  Czyli mówiąc inaczej deklaruje: fikajcie, podejmujcie próby rozłamu gminy, ja i tam będę was dotował… no sorry ale to już przegięcie!

 63. cóż język "włodarzy" jednak powinien się choć trochę różnić od tego spod budki.
  ostrzeżenie jednak wyraźne poszło na ewentualnym spotkaniu mogłaby pójść kalkulacja i tyle niech się ewentualnie decydują ale niech wiedzą na co.
  A jakby nie patrzeć Chmielów jest gminie potrzebny więc skreślanie go tylko dlatego, że ktoś miał jakieś niezbyt realne wizje jest nieodpowiedzialne.

 64. [quote]Chmielów jest gminie potrzebny więc skreślanie go tylko dlatego, że ktoś miał jakieś niezbyt realne wizje jest nieodpowiedzialne.[/quote]

  Ale inwestowanie w niego kosztem innych miejscowości (Jadachów, Cygan, Alfredówki, Dęby) bez zagwarantowania, że na tym nie stracimy w niedalekiej przyszłości w wyniku wzrostu nastrojów negatywnych we Chmielowie jest niedorzeczne. Mamy walić tam kasę i jeszcze grzecznie ich prosić by nie robili niczego szkodliwego ? Absurd. Ja szczerze mówiąc nie mam pomysłu na rozwiązanie tego problemu. Czekam na rozwiązanie do władz gminy. Za to biorą grubą kasę by je wypracować.

 65. Chyba chodzi oto, żeby nigdzie nie było nastrojów negatywnych?
  Pytanie czemu ma służyć kalkowanie pseudoinformacji z brukowca?
  Pan Redaktor mógłby się chyba pofatygować i w sprawie tak ważnej dla Nowej Dęby przeprowadzić rozmowę a nie polegać na tym co napisał jakiś szmatławiec, bo musiał iść artykuł a nic się wielkiego nie działo.
  Msz tego typu sprawy panowie "radni/włodarze" powinni sobie załatwiać bez histerii i zbędnego budowania nieporozumień.

 66. Sołtysie wy to jesteście mistrzem od głoszenia plot i siana zadymy.
  Jak sołtys snuje taką wizję i przekazuje ją tabloidom to proponuję niech Chmielów przejmie Mastalerz, skoro z Dębą im tak źle. Dzików im naliczy podatki w/g stawek miejskich i o nich zapomni jak o Sobowie czy Wielowsi,wam powódź nie grozi i dotacji nie będzie,będziecie wzorowo płacili podatki do kasy miejskiej ,wtedy otworzą się wam oczy i będziecie robić wszystko by wrócić do Ordona na kolanach jak syn marnotrawny.
  Macie teraz ciepły chlebek a chcecie chlebusia. Obyście nie musieli go potem moczyć w wodzie bo będzie stary zapleśniały i czerstwy.

 67. Krytykujcie Wiesława, krytykujcie Janka, krytykujcie rządy i Chmielów. A jak przyjdzie do wyborów, to i tak nie będzie komu w nich startować. pozdrowienia dla krytyk(kretyn)-menów. hehe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here