Echo Dnia: Masowe zwolnienia w jednostce w Nowej Dębie

66

09.09.2012r.Jak informuje dziennik Echo Dnia w nowodębskiej jednostce szykują się zwolnienia wartowników. Ludzie boją się o byt swoich rodzin.

Pracę straci 30 wartowników z likwidowanego Oddziału Wart Cywilnych wchodzącego w skład 33. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie (Jednostka Wojskowa nr 3711). – Podobnie jak wielu kolegów jestem jedynym żywicielem rodziny – nie kryje rozpaczy jeden ze zwalnianych wartowników.

Ostatnie kilka dni to dla niektórych pracowników nowodębskiej Jednostki Wojskowej nr 3711 (wyodrębnionej przed rokiem z JW nr 2090), to dni niepewności i strachu. Rozwiązania umów o pracę z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia otrzymało 30 wartowników.

Tylko dwie osoby nie stracą pracy, to szef związków zawodowych chroniony ustawowo i kolega, który jest chroniony z uwagi na wiek. Pozostali idą na zieloną trawkę – mówi jeden ze zwalnianych, prosząc o anonimowość.

Wartownicy mają żal, że komendant jednostki nie zaproponował im żadnej alternatywy, choć – ich zdaniem – miał możliwość przekwalifikowania przynajmniej niektórych osób. Mogliby pracować na przykład jako magazynierzy, konserwatorzy obiektów itp. (jednostka zajmuje się przygotowaniem logistycznym dla ćwiczących lub stacjonujących w Nowej Dębie żołnierzy).

Szef jednostki doskonale wiedział, że oddział wart cywilnych będzie likwidował. W czerwcu, lipcu i sierpniu przedłużono krótkoterminowe, pierwsze umowy o pracę kilkudziesięciu osobom rok temu przyjętym \”z ulicy”, a miesiąc później tych z wieloletnim stażem i umowami na czas nieokreślony wyrzuca się na zieloną trawkę – mówi wartownik. – I wcale nie chodzi o kwalifikacje, bo pośród nas są także osoby ze średnim, czy wyższym wykształceniem.

(…)

Choć niewielka, to jednak jest szansa, że część zwolnionych wartowników znajdzie zatrudnienie w firmie ochroniarskiej, która od 1 stycznia 2013 roku będzie chroniła mienia wojskowego w Nowej Dębie. Takiej gwarancji nikt jednak nie da osobom, z którym rozwiązywane są właśnie umowy.
– Może się okazać, że firma z zewnątrz ma tylu pracowników, by nikogo nowego nie zatrudniać – mówi wartownik z Nowej Dęby.

Komendant nowodębskiej jednostki zatrudniającej w sumie 300 osób z czego 150 w Nowej Dębie, w telefonicznej rozmowie potwierdził nam jedynie, że będą zwolnienia pracowników, w związku z likwidacją OWC.

Nie będę komentował tej decyzji, gdyż nie jestem osobą do tego uprawnioną – mówi podpułkownik Marek Rzymski, który od marca tego roku pełni funkcję komendanta 33. Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie.

Zwalniani wartownicy planują wnieść odwołania do sądu pracy Tarnobrzegu.

Marcin Radzimowski
Źródło: Echo Dnia

CAŁY ARTYKUŁ MARCINA RADZIMOWSKIEGO NA STRONIE ECHA DNIA
>>>Kliknij aby przeczytać < <<

66 KOMENTARZE

 1. Nie wiem czy wina burmistrza ale na sesji budżetowej 2012 roku chwalił się, że WOG w Nowej Dębie zatrudnia kolejne osoby. Przedstawiajac te informacje w taki sposób jakby to była jego zasługa a za jego "rzondów" partia rosła w siłe a ludziom żyło się dostatniej… Tymczasem jak są zwolnienia to już burmistrza w tym komunikacie nie ma. We wrześniu będzie otwarcie kolejnej hali Pilkingtona i będzie opowiadał że to jego zasługa ale jak coś tąpnie i będą zwolnienia to będzie mówił : nie mamy na to wpływu to nie ja.
  A że na założenie fabryki w Nowej Dębie wpłynąła powódź w Sandomierzu a nie jego działalność to juz jakoś milczy. I że robota za marne grosze a najlepsze fuchy mają ludzie z TBG i Sandomierza też cisza… To się nazywa propaganda.

 2. Burmistrz nie odpowiada bezpośrednio za to co się dzieje w jednostce ale odpowiada za to co się dzieje w gminie. A tutaj jest coraz gorzej. Nie ma ani mieszkań, brakuje miejsc w przedszkolach i nie ma roboty bo znajdują ja ludzie spoza Dęby. Zamiast budować bloki i tworzyć miejsca dla inwestorów to zajmuje się wydawaniem kasy na kolejny remont plant. Ludzie nie będą żyć z tych plant!!!!!!!! Mało tego będą spłacać te długi pozaciągane na takie "inwestycje".

 3. Bloków dla rodzin. Gdyby w każdej kadencji od 89 roku powstał jeden blok to byśmy mieli już nowe osiedle. Rozwój gminy, miasta to przede wszytskim ludzie. A żeby byli tu ludzie musi być praca i mieszkania. A Ordon wydaje miliony na jakąś kosmetykę. Nie maluje się ścian gdy cały dom się sypie, prawda????

 4. Pisałem ci to wielokrotnie i będę pisał nadal. Jeżeli turkusiu cokolwiek piszesz pisz z sensem. Twoje błazeńskie wpisy typu [quote]Blokow ci sie zachcialo dla nierobow [/quote] świadczą tylko o twojej "głupocie". Na podstawie czego twierdzisz, że ci ludzie to "nieroby". Uważasz, się za wielkiego prowokatora a jesteś delikatnie ujmując "błaznem" na dodatek nie znającym zasad polskiej pisowni i regularnie obrażającym ludzi na tym portalu. Jeżeli chcesz pokazać, że ten portal jest do niczego to po prostu na nim nie pisz. Po co wysilasz tą jedną nędzną "szarą komórkę" ? Po to chyba, aby pokazać poziom swojej pseudointeligencji.
  Błazeńskimi wpisami nie uratujesz nieudolnych działań w naszym mieście, które prowadzą do zubożenia ludzi tu mieszkających. Kolejne "Łuzyki" i remonty plant nie odbudują miasta, ale jak widać BŁAZNOWANIE nie jest wam obce.
  I jeszcze jedno mój IP to 234568799 :D

 5. Zwolennicy wójta Ordona typu wesolo mi mają taki sam poziom kultury jak ich lider.
  Co do tematu w firmach na strefie też słychać o zwolnieniach, o skracaniu czasu pracy. Idą ciężkie czasy i pakowanie kasiory w pseudoinwestycje które będziemy spłacać przez najbliższe kilkanaście lat to głupota. Trzeba inwestować w coś co da ludziom prace. Dobrze ktoś napisał że nie maluje się domu gdy ten dom się sypie.

 6. W tym przypadku zakład pracy sam nie decyduje o tym kto będzie ochraniał jego teren. Już od dawna "ptaszki ćwierkały" że dojdzie do likwidacji OWC, to posunięcie W-wki. Szef WOG jest tylko wykonawcą poleceń narzuconych z góry i nic w tym temacie nie może zrobić. Dlaczego zainteresowani wcześniej nie czynili starań o zmianę stanowiska pracy tylko teraz jak obudzili się z ręką w nocniku winią swojego dyrektora.
  Trzeba było nie "spać" a działać . Gdzie wasz związki,mówią że mieliście swojego przedstawiciela.
  Teraz to już musztarda po obiedzie,róbcie wszystko by was SUFO przygarnęło.
  A swoją drogą takie dziś są realia wolnego rynku,przespaliście nie pilnowaliście tego co potrzeba.

 7. Ludzie o czym wy tacy "inteligenci" tu piszecie. Ordon do zwolnień w wymienionej w artykule instytucji ma tyle co wy do kursu walut. Ja wiem , że w MON-ie decyzje i rozkazy ( często błędne ) podejmowane są przez dowodzących na wyższych szczeblach niż burmistrz. Tak więc piszcie na temat w/w artykułu.

 8. Źle się dzieje w Dębie. Źle w wojsku, źle w szkołach, źle na zakładach. A burmistrz robi planty za grubą kasę i zaciąga kredyt na spłatę kredytów.

 9. Tak to wszystko wina burmistrza dzieki wam przejrzalem na oczynaprawde po 100 kroc holdy wam Panowie zacni! Marek na burmistrza zie-lak na zastepce!!

 10. Jak widać wy poza "kiszkami stolcowymi" nic więcej nie macie skoro radnego Jana karzecie w "kiszkę całować", mnie dajesz cyt.
  [quote]do twojej dyspozycji KISZKE STOLCOWA[/quote]
  Czy oprócz "kiszek stolcowych" i błazeńskich niby to śmiesznych wpisów macie w swoim zasobie słów jakieś polskie wyrazy.
  Nie interesują mnie wasze "kiszki stolcowe" szanowni "turkusie", gdyż z reguły jakie "gówno taka kiszka", a że "gówno" śmierdzi i ruszać go nie było sensu to teraz zaczynacie waszą "kiszką stolcową" wymachiwać. Gówno to gówno a z gównem nikt nie wygrał co najwyżej się ubabra w gównach z "kiszek stolcowych".

 11. Panie burmistrzu z tymi plantami to będzie tak – zima wasza wiosna nasza. Ok? Zgadzasz się ? To jest za brak inwestycji w nasza strefę, za brak budownictwa mieszkaniowego i za kolejna kosmetykę plant.

 12. Jakiś turkuś tak napisał, czyli "kiszki stolcowe" są im bliskie.:D

  [quote]Stazaku 09/09/2012 13:00
  Strazaku JAN juz mowil ze mozesz mu zagladnac do KISZKI STOLCOWEJ i serdecznie ucalowac[/quote]

 13. Bardzo żal mi jest tych pracowników ze tracą swoją pracę. Do śmiechu jest tym którzy nie są w ich sytuacji. Przynajmniej się nie "sprzedają" tak jak co niektórzy z jednostki w Nowej Dębie. Dlaczego dziś nikt nie szuka jakiejkolwiek alternatywy dla tych wartowników tylko zatrudnia połowę swojej rodziny ? Żałośni są ludzie odpowiedzialni za zatrudnienie na danych stanowiskach. Najlepiej to rozłożyć ręce i "jakoś to będzie". Żal.

 14. [quote]Bardzo żal mi jest tych pracowników ze tracą swoją pracę.[/quote]
  Mnie również. Szkoda, że w Polsce nie rządzi PiS bo wtedy istniał by urząd ds. "Takich a nie innych" i wszystko byłoby galanto. Gdy tak myślałem o tej sprawie postanowiłem odwołać się do najwyższych autorytetów w ogóle. Dlatego czekam na głos ks. Isakowicza Zaleskiego w tej sprawie oraz w jaki sposób można by połączyć to ze sprawą rzezi wołowińskiej.

 15. Mieliśmy podobny przykład przejęcia obiektu do ochrony na terenie ZM Nowa Dęba.Opisywany przykład również w E. Dnia.Wiemy wszyscy kto zyskał, a kto stracił.Podobnie będzie w JW Nowa Dęba.Dlaczego kosztem ludzi-pozdrawiam

 16. W ogóle to co się w jednostce pozostawia wiele do życzenia. Przyjdzie teraz brygada cwaniaczków z czarnymi zabawkami i będą pokazywać który z nich jest lepszy w pogardzie innymi.

 17. sami sobie są winni w jednostce bo się jak paniska tam czuły …… zamiast myśleć o przyszłości to sie mondrości pokazywało to teraz majo jak majo….. winy tego kierownika nie ma żadnej bo już od paru ładnych miechów gadały ze ich rozwionżo to mogły se co szukać…

 18. Dajcie spokoj Burmistrzowi,Takie decyzje zapadają w MON.Na pewno natomiast o fakcie rastrukturyzacji wiedzial dowodca 33 WOG dużo wcześniej .Mogl poinformowac i Burmistrza i załogę o tym co będzie prawdopodobnie za kilka miesięcy.CHyba jednak stchórzył i bal się ,ze odejdzie część wartowników wcześniej i będzie miał on sam problemy z zatrudnieniem specjalistów.Jednoczęśnie mógł w porozumieniu z Starostwrm przekfalifikowac na specjalistycznych kursach wielu ludzi przygotowując ich no nowych warunków na rynku pracy.Pisać do Min Siemoniuka to Łebski Facet.B)

 19. Ja bym się nie czepiał burmistrza gdyby nie kilka faktów.
  1) Jak przyjmowali w WOG-u to burmistrz opowiadał o tych przyjęciach jak o swoim sukcesie, a więc jak zwalniają niech będzie konsekwentny i mówi o tym jak o swojej porażce. Gdy się chwalił nikt nie protestował!
  2) Jak Pilkington uciekając przed skutkami powodzi (wysokie ubezpieczenia) wybrał Nową Dębę (by ludzie z Sandomierza mieli blisko do pracy i nie szkolić od nowa kadry) wójt Ordon przedstawiał to jako swój sukces. A przecież to nie wójt Ordon zesłał deszcz i falę powodziową. Ale wówczas nikt nie prostestował. Więc niech będzie konsekwnetny i weźmie odpowiedzialość za wolnienia na nowodębskiej strefie.

  Nie może być tak że zasługi sobie przykleja, a od porażek ucieka.

 20. Zapytajcie u zródła czyli prezesa firmy jak z tym wszystkim było , a póżniej komentujcie , ech pieniacze aby tylko dołożyć czy ma się rację czy nieeeeeeeeeeeee

 21. [quote]Zapytajcie u zródła czyli prezesa firmy jak z tym wszystkim było , a póżniej komentujcie , ech pieniacze aby tylko dołożyć czy ma się rację czy nieeeeeeeeeeeee[/quote]
  Rzecz w tym, że pytania takie już zadano prezesowi firmy i ten odpowiedział to co co napisano w komentarzu nr 28. Firma została zmuszona do szukania nowej lokalizacji przez powódź (fragment 3:20). Gdyby nie ta tragedia nie było u nas tej inwestycji!!! Miejsca pracy są w pierwszej kolejności zarezerwowane dla kadr z Sandomierza (fragment 5:20 – planuje się przesunięcie z Sandomierza ok. 200 osó Odsyłam do wywiadu z telewizji Tarnobrzeg: [url]http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=993[/url]
  I co? Kto tu jest pieniaczem na siłę wciskającym kit o rzekomych sukcesach wójta Ordona?

 22. A co na to szef związków zawodowych , czy prowadził negocjacje z pracodawcą? Może by ktoś z redakcji z NIM porozmawiał i dowiedział się czy coś może zrobić w tej sprawie, czy tylko uratował sobie taboret bo krzesłem to nie można nazwać.

 23. jaki szef związków zawodowych o czym ty mówisz. Figurant a nie szef związków. Przecież to kpina. On posadkę ma bo jego zwolnić nie mozna bo on wielki szef a resztę miał w ****. Taki to szef związków.

 24. a kto jest tym szefem związków w jednostce bo to osoba jakby nie było pełniąca funkcję publiczną to chyba można byłoby ją poznać ? … w sumie az "miło" poznac takiego negocjatora :)

 25. [quote]Figurant a nie szef związków. Przecież to kpina. [/quote]
  Dzwońcie po księdza! z nim jest coraz gorzej!

 26. Burmistrz ma tyle do Jednostki Wojskowej jak ja do Kurii Biskupiej.Jesli sie chwali to popelnia konfabulację .ale podejrzewam ,ze tego nie robi tylko ludzie zle rozumieją jego kompetencje.Dowodcy jednostki to on moze,,,,Węglikiem węglikiem…

 27. Też nie przedłużono mi umowy.Zaczynałem w WOG-u jak były gołe ściany. Teraz przeszkadza im moja grupa inwalidzka.Pozdrawiam wszystkich wierzących w normalność w jw3711 !!!???

 28. #10
  To ja Ci odpowiem…
  To,że masz kłopot z kiszką stolcową w żaden sposób nie przekłada się na internautów korzystających z''INFO''. ldź do do przychodni geriatrycznej i tam w profesjonalny sposób uzyskasz informację na trapiące Cię przypadłości.Kolonoskopię – pokochasz i sercem i od''bytem'' Powodzenia! Będzie ok. i wierzę,że użytkownicy INFO trzymają ''kciuki'' B)

 29. Powloli koncza sie pieniądze na takie szkolenia,Budzet MON to pojdzie na modernizację i poligon będzie poeoli likwidowany,tak jak Żagań.Drawsko,Goldap czy Muszaki.Era czołgow i misji zagranicznych sie konnczy

 30. Bardzo super, weźcie żołnierzyki pały i lejcie się po łbach mnie wojna nie bawi kocham ludzi,bez względu jakimi sa i w co wierzą.likwidować armi pieniądze rozdać gładnym

 31. [quote] i od''bytem''

  słowem czeka Cię siedem lat w od bycie[/quote]
  cudzysłów zamierzony:D:D Tak ,tak – Ty w Becie 2.0;)

 32. Okolo 50 procent komentarzy jest pisane z nudów przez ..Sami sobie drodzy internauci dodajcie ich nazwe która sie ciśnie na usta,Pisą tu bo są anonimowi.Zapraszam ich pod "filary" na dyskusję to posłucham i moi znajomi tez.Podajcie godzine tego spotkanie,Tylko zabierzcie taboreciki aby Was było widać z tłumu.:D

 33. Teraz kolej na utrzymywanie przez Wojsko budynku kościoła i księdza.Przeciez mogą wierni chodzić do naszych pięknych Świątyń a nie izolować się od społeczności naszego miasta.Elita Kościoła czy co?
  na mszy jest około.

 34. I tu masz rację.Nie powinno się alienować mundurowych z środowiska w którym oni żyją,ich dzieci dorastają w wspólnocie nie tylko szkolnej,ulicznej ale parafialnej.Wydrębnienie ludzi w mundurach przynosi im i ich rodzinom krzywdę. :)

 35. Obalenie komuny , powołanie Solidarności oraz nowych zasad demokracji spowodowało to że w jednostkach wojskowych w miejsce zlikwidowanych etatów zastępców d/s politycznych utworzono bardzo szybko etaty dla kapelanów.
  Nic się nie zmieniło,po prostu "zamienił stryjek siekierkę na kijek"

 36. I znowu Gościu masz rację.Zauwazyłeś sedno sprawy.W Dębie jest kościoł wojskowy na terenie zamkniętym.Media placi jednostka wojskowa.Dzierżawy obiektu nikt nie płaci i jeszcze jest ksiądz na etacie chyba podpułkownika a wiec jak dowódca .W dotaku ma pomieszczenie w internacie a moze nawet mieszkanko.Życ nie umierac bo kasa leci!!!:o

 37. '' Czarne słońca'' KULT -Nadal aktualne!
  Popatrzcie jak ''wciska'' się religia – jest nisza – natychmiast ''gospodarują'' i z europy,bliskiego wschodu , judiaca i inne . – Mają patenty chrześcijanie vs muzułmanie? – i na odwrót?. OFF TOPIC .
  Muzułmanie pamiętają[!] genialne wyprawy krzyżowe – '' Tobie mieczem Panie mieczem służymy '' prawosławni /cerkiew – pamięta jak WATYKAN się łokciami rozpychał.. A my czy oni – chrystusowe są przeca ;)ekumeniczna pianka.

 38. Jestem zawsze zafascynowany kazaniami redemptorystów.Podziwiam za rozległa wiedzę, erudycję oraz perfekcyjne przygotowanie.I taka jest prawda!!!

 39. a mnie śmieszy burmistrz jak się prężył na otwarciu pilkingtona, ileż to miejsc pracy itd….. a to że ludzie zarabiają tam najniższą krajową i muszą jeszcze dojechać, taki wyzysk kapitalistyczny, praca żeby tylko przeżyć, to wstyd tak biednych ludzi wykorzystywać i Pan wie o tym Panie Burmistrzu:(:(:(:(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here