Powiat i Gmina zainwestują w windę do przychodzni

7

Powiat zainstaluje windę osobową przy budynku przychodni, przy ulicy Jana Pawła II w Nowej Dębie

Dla  władz Powiatu Tarnobrzeskiego  montaż windy w budynku przy ulicy  Jana Pawła II w Nowej Dębie, to sprawa priorytetowa, bowiem działa tam między innymi Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna. – Z poradni korzystają także osoby niepełnosprawne i mające problem z poruszaniem się, dlatego zdajemy sobie sprawę, z tego, że winda w znacznym stopniu ułatwi tym osobom możliwość dostania się do specjalisty. Informacje mówiące o potrzebie instalacji windy docierały do nas od dłuższego czasu, dlatego teraz  możemy poinformować, że winda zostanie zamontowana – powiedział Jerzy Sudoł, Wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Na montaż urządzenia władze powiatu przeznaczą 130 tysięcy złotych. Pieniądze udało się pozyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Montaż windy będzie możliwy dzięki współpracy władz powiatu z władzami gminy Nowa Dęba. Nowodębski samorząd dołożył do inwestycji 120 tysięcy złotych.

Winda zostanie zainstalowana z tyłu budynku. Będą z niej korzystały osoby niepełnosprawne i mające problem z poruszaniem się, które będą musiały dostać się do pomieszczeń na parterze i pierwszym piętrze budynku przy ulicy Jana Pawła II.

Urządzenie zostanie zainstalowane przed końcem tegorocznych wakacji.

PT

——

beggwspolnoty biuroachunkowekomorow

 

 

7 KOMENTARZE

  1. fajnie tylko szkoda ze po tylu latach burmistrz zdecydował się na kiełbasę przedwyborczą typu winda ( która jest jak najbardziej potrzebna) w przeciwieństwie do betonplacu

    • La Boga Ostapko przed wyborami nie przypisal sobie zaslugi w sprawie windy,La BOga tyle glosow pojdzie na Sudola i Nasz Samorzad ,co za niedopatrzenie o La Boga

  2. Nie rozumiem tego co sie dzieje. W tym budynku pracują lekarze pierwszego kontaktu, lekarze zaznaczam prowadzący prywatna działalność .Nie płacimy im ponieważ jesteśmy ubezpieczeni, nie płacimy im ponieważ maja podpisany kontrakt z NFZ-etm ale przecież zarabiaja całkiem niezłe pieniądze .Ciekawi mnie jakim cudem mają te kontrakty skoro nie maja w budynku windy a przyjmują na piętrze.Po drugie maja przecież działalnośc że tak powiem gospodarczą i zastanawia mnie czy winda powstałaby gdyby w tym budynku była prowadzona inna działalność.
    Teraz moje pytanie czy osoby prowadzące w tym budynku działalność nie mogą partycypować w kosztach zwłaszcza ,że jest to w ich interesie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here