Echo Dnia: Zwolnienia w Sanfarmie

45

20.12.2012

Potwierdzają się podane przez InfoNowaDeba.pl informacje o redukcji zatrudnienia w Sanfarmie. O planowanych zwolnieniach pisaliśmy w tekście \”Burmistrzu! Nie zapominaj o tych którzy tracą pracę!\”.

Jak podaje Echo Dnia: \”Trwające od kilku miesięcy rozmowy pomiędzy związkowcami i zarządem spółki, na temat zwolnień i konsekwencji re-strukturyzacji zakładu ostatecznie zakończą się 27 grudnia. Jednak już dziś wiadomo, że spośród liczącej 220 osób załogi, pracę straci około 40 osób. Wojciech Urbański, szef zakładowej „Solidarności\” zapewnia, że związkowcy, ze swojej strony zrobili wszystko, by zmniejszyć falę zwolnień. Na dowód podaje liczby. – Pierwotnie mówiło się, że pracę może stracić nawet 100 osób – przypomina przewodniczący Urbański. – Ostatecznie stanęło na 40. Zdajemy sobie sprawę, że dla zwolnionych będzie to bardzo trudny czas.\”

Więcej w ECHU DNIA

/opr: rek

45 KOMENTARZE

 1. Ale pierdzielicie panie Urbański – "pierwotnie mówiło się…" I co, pewnie, wielka to związków zasługa, że przestało się mówić??? nigdy o niczym nie mieliście pojęcia i wiecznie was Ryś ignorował nie informując o niczym, traktując jak powietrze. Wszystko na czym opieraliście wasze informacje, to stek bzdur wyssanych z palca, przez wyimaginowaną i chorą wyobraźnię pewnego osobnika, od którego i tak nigdy nie dostaliście nic na piśmie. Więc wstydzilibyście się panowie Wojtkowie przypisywać sobie takie zasługi, iż to dzięki wam tak znacznie zredukowano zwolnienia. Aby walczyć o sprawy pracownicze, to trzeba mieć jaja, szczególnie w konfrontacji z takim osobnikiem, jakim jest Ryś. A was panowie związkowcy, można nazwać zwykłymi eunuchami w tej walce. Oczywiście wy jesteście chronieni przez prawo związkowe, więc możecie spać spokojnie. Ale żeby przypisywać sobie takie rzeczy jak redukcja ilości osób zwolnionych, to już lekka przesada. Żeby nie mówić Chamstwo. Ale kij wam w oko. Upajajcie się dalej waszą dobrą robotą, a my i tak wiemy jak było na prawdę…

 2. A co z tymi, którzy od lat nie mają pracy!? O nich nie trzeba pamiętać? czy im się nie należy pomoc?!
  A swoja droga to zapewne będą zwolnione osoby z Nowej Dęby a nie spoza, tak już zawsze bywa na naszym terenie!!!Swoja drogą to szkoda tych zwalnianych bo zapłacili za przyjecie do pracy a tu – szok!

 3. zatrudnić kilka osób do promocji gminy może. Nie wiem co robi pan super specjalista z Tarnobrzega ale nawet obrazka zimowego na stronie urzędu nie ma, informacje same drętwe, co to ma być? wstyd!

 4. to nie jest zasluga ani zwiazkow ani zarzadu bo:
  1. sporo osob odeszlo widzac ten syf jaki tam teraz panuje
  2. sporo osob zostalo zwolnionych bo nie zgodzili sie na nowe warunki
  3. sporo osob nie zostalo zwolnionych bo cala reszta bedzie zarabiac sporo mniej za sporo wiecej obowiazkow!

 5. Będę głosował na Ruch Palikota bo tylko ludzie tej formacji wiedzą czego chcą w polityce i gospodarce!!!PO-PiS to dziadostwo!!!!:)

 6. Cyt. "To nie była prywatyzacja polfa warszawa tylko wrogie przejęcie w celu wyeliminowania konkurencji z rynku. Podobno Firma actavis, która poczatkowo była b. zainteresowana zakupem polfy i sanfarmu nie otrzymała niezbednej dokumentacji- resztę możemy sobie dopowiedzieć . Wkurza mnie już ten zje..b latawiec. Pracownicy za jego kadencji nie dostali żadnych podwyżek, była jedynie inflacyjna i to potrafił kłócić się miesiącami o dosłownie kilka złotych. Podwyzki inflacyjne zawsze były długo po przewidzianym terminie. W tym roku oczywiście nie było podwyżek a na święta mieliśmy prezent pod choinkę w postaci 7/8 etatu na nastepny rok. Efekt jest taki, że prezes wolał zawozić kasę do wawy niz dawać podwyżki swoim pracownikom, wtedy kiedy jeszcze to było mozliwe. Od stycznia bedziemy robić dużo więcej za mniej. W drugiej połowie stycznia zwolnią 42 osoby, toteż podejrzewam, że w początkach stycznia będzie nawał produkcji-aby wykorzystać jeszcze ludzi przed wyrzuceniem z firmy. Mam nadzieję, że latawca w lutym juz w sanfarmie nie będzie. Swoją drogą to troche dziwne, że firma zostaje przez 7 lat zwolniona z podatków do gminy, a zwalnia pracowników kiedy jest zobowiazana do powiekszania zatrudnienia-a moze to jakis wałek?. Na temat związków się nie wypowiadam. To przykład jak nie powinno się działać. Dodam, że zastępca przewodniczącego to p. serafin-przewodniczący rady miejskiej n.d., a miasto i prezesi tutejszych spółek to jedno. Pilkington to porazka, ale czego mozna oczekiwać jak u nas władza i prezesi, zarządy firm to ta sama ręka. wszyscy się znaja i chca szybko nachapać. Pilkington oferuje najnizszą krajową za czterobrygadówke przez 3 miesiące. później może być podwyzka, aż do nawet 1250 zł na łape :). Później podobno coś dodadzą znowu. Może dla kobiet to by wystarczyło, ale dla mężczyzny, który musi wyzywić rodzine i opłacić paliwo na dojazd to całe nic. o rachunkach nie wspominając. Oczywiście jest premia kwartalna, której podobno nikt nie widział. Podsumowując wątek pilkingtonu powiem, iz myślałem, że to poważna firma, no ale patrząc na kadre (kandydatów do wykazania się zwanych karierowiczami) widać, że swoi chca zagnębić swoich. A ja myślałem, że obozy pracy dla Polaków są w kalabrii we włoszech."
  assa

 7. Sytuacja jak wszędzie jest trudna. Rynek motoryzacyjny pada to i Spółdzielnia ma kłopoty. Ale ci co zadłużyli bezzasadnie Spółdzielnie już nie decydują – być może "skok" w celu prywatyzacji został udaremniony. No i ci co lubili "gościnę" w pracy i na koszt spółdzielców też już nie decydują. Może uda się teraz coś uratować, chyba jest wreszcie w miarę normalnie. Ale rynek jest trudny.

 8. Z tego wynika że pan W. nie jest zagrożony w Sanfarmie , pewna
  pensja w radzie a resztę dogra w kaplicy garnizonowej.
  Tak trzymać panie W, świat jest dla zdolnych i obrotnych a nie malkontentów i nierobów.
  Powiem tak:
  Tak tu trzeba żyć panie burmistrzu.

 9. wszyscy rozżaleni pracownicy Sanfarmu łączcie się w niedoli niezadowolonych z warunków płacowych,stwórzcie komitet i walczcie jak lwy o swoje

 10. A MIAŁO BYĆ TAK PIĘKNIE……..WYSZŁO JAK ZWYKLE, TO BĘDZIE STRASZNY ROK DLA LUDZI KTÓRZY ZOSTANĄ W SANFARMIE I DLA LUDZI, KTÓRZY ZOSTANĄ ZWOLNIENI,NASUWA MI SIĘ TYLKO JEDNO POWIEDZENIE"JEDEN TRACI,DRUGI SIĘ BOGACI"O LOSIE!!!!!!!!!!!

 11. Od kilku lat syf,tak to są dobre słowa na początek:).Aaaa jeśli chodzi o pana latawca to nawet nie chce myśleć o nim bo na samą myśl ….ok.Pan Urbański skorzystał z dóbr nietykalności jakie dają mu związki i pierniczy resztę,to tak jak w polityce.Spotykają się potem piją i kręcą wałki a jak przychodzi telewizja to mówią że wszystko zrobili co w ich mocy(a zdolności mają nadprzyrodzone co zresztą widać "Kraina mlekiem i miodem plynaca").Bardzo dobrze zrobiłem że się z stamtąd zwolniłem no ale jedni lubią miłą atmosfer i niezłą kasę a inni lubią mieć kata nad sobą z batem i słowa hmmmmm,PAN I TAK DUŻO ZARABIA.Pozdrawiam pakownie,pracujcie ciężko a będzie wam dane już pan Urbaniki z panem…wam to załatwią.Pan wielce szanowny poruszający się z wielką gracją po pakowni na stanowisku wodza pakowni jeszcze pracuje….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here