Ekrany oddzielą Chmielów od hałasu z „krajówki”

32

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych dostrzegła konieczność budowy ekranów akustycznych przy krajowej „dziewiątce” w Chmielowie.

Od ponad roku za tematem związanym z budową ekranów akustycznych przy krajowej „dziewiątce” w Chmielowie chodziła Marzena Chmielowiec, radna Nowej Dęby, która dziś nie kryje zadowolenia z takiego biegu sprawy. Radna tłumaczy, że montaż ekranów akustycznych dla lokalnej społeczności od dawna był traktowany, jako sprawa priorytetowa. – Droga krajowa nr 9 przecina wieś i biegnie po nasypie – tłumaczy radna Chmielowiec. – Nasyp znajduje się na wysokości pierwszego piętra, dlatego hałas jest bardzo odczuwalny. Szczególnie przez mieszkańców, których budynki sąsiadują z drogą.

Radna poprosiła o pomoc nowodębski samorząd i posła Zbigniewa Chmielowca. Z pisma, jakie otrzymała pod koniec lutego od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wynika, że inwestycja jest na wstępnym etapie projektowania i aktualnie w dalszym ciągu trwa procedura postępowania administracyjnego prowadzona przez regionalnego dyrektora ochrony środowiska w Rzeszowie. Z dokumentów wynika także, że prowadzone w terenie pomiary akustyczne wykazały konieczność budowy ekranów akustycznych zapewniających pełną ochronę przed hałasem terenów przyległych wraz z zabudową mieszkaniową.

Ekrany będą montowane przy okazji modernizacji drogi krajowej nr 9, gdzie budowany będzie wiadukt nad linią kolejową Dębica – Mielec – Tarnobrzeg i drogą powiatową relacji Stale – Chmielów – Dąbrowa. Po lewej stronie drogi ekrany zostaną zainstalowane na długości 135 metrów. Po przeciwnej stronie ich długość wyniesie 85 metrów.

– Jednak już dziś wiadomo, że mieszkańcy chcieliby, aby wydłużyć tę stronę, gdzie zatwierdzono ekrany na długości 85 metrów – wyjaśnia radna. – Aby ekrany wypełniały swoją rolę, powinny być instalowane po obu stronach na tej samej długości. Ponadto przy tej drodze znajdują się działki o charakterze budowlanym, dlatego należy się postarać, aby ekrany zostały zamontowane po obu stronach drogi, na tej samej długości.

Klaudia Tajs

Źródło: Echo Dnia

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

32 KOMENTARZE

 1. A burmistrz Główny mówił że nie będzie bo się nie należy, a tu dało się, dało tylko trzeba chcieć a nie tylko udawać że się chce.

 2. Chmielów ma ekrany , drogi, parkingi , chodniki, a na Osiedlu Północ dróg brak , bo to nie można nazywać w żaden sposób drogą !!! Panie Burmistrzu ile razy można prosić o normalność , Panie Radny Osiedla Północ jeździ Pan codziennie tą drogą i nie przeszkadza to Panu ! Dzieci, dorośli chodzą tam po tych „dziurach” bo chodnika brak !jak deszcz popada tą kąpiel z praniem zagwarantowane ! Zlitujcie się Panowie ! Chcemy normalności zwykłej drogi osiedlowej i zwykłego chodnika !

  • Te balkoniarz zlituj się byłeś kiedy w Chmielowie, że takie bzdury gadasz. Nas jest 2 tysiące mieszkańców a kasę zgrania Dęba z podatków i strefy a wielkie gówno tu daje. Gdyby nie pieniądze sołeckie to nic by tu nie było. Dęba tylko ciągnie z Nas a skąd macie kase chyba nie z Tarnowskiej Woli, Cygan, Alfredówki czy Rozalina

  • Zapomnij o drogach i chodnikach w mieście ! Burmistrz wraz ze swoimi ziomalami mają głęboko w nosie wasze problemy ! Ile czasu obiecuje wam te proste sprawy ? Trzecią kadencje ! Ma was w …. i całe miasto !

 3. Radna szuka poparcia w chmielowie a nie pomyslała od ronda wkierunku tarnobrzega ,chodnika brakuje po lewej stronie raptem 400m sprawa ucichła kilkanascie lat temu ,a o ekranach nie pomyslała.

 4. Do anonim masz słuszną racje zgadzam sie z toba dostały sie do koryta i ich zadaniem jest tylko kasa dla zordona i dla siebie jak widze te nazwizka to az sie robi niedobrze poczawszy od Puzia itd….obłuda…………………

  • Na osiedlu w biały dzień włamują sie do domów, na ciemnych ulicach (Wczasowa) włamują się do garaży i prywatnych posesji ! A Rada i jego wysokość Burmistrz co na to ???

  • Radny Flis – radny na ul. Wczasowej wybudował piękną ulicę za ponad 1 mln zł ale zapomniał o oświetleniu. teraz mu tam ludzi okradają, bo ciemno jak w … u murzyna ! Zapomniał !
   Radny Puzio – radny na osiedlowej ul wybudował parkingi – chwała mu za to ! Ale to był młody radny Puzio !
   Skuteczny młody radny !
   Obecny, zobaczymy panie radny co pan zrobi ?

 5. Nic się nie stało,
  Polacy nic się nie stało !

  Nasz zacny pan burmistrz zaprosi do siebie Policję, SM i swoich radnych , przeczytają swoje sprawozdania opowiedzą że jest bezpiecznie, że jest SUPER ! więc o co ci chodzi ! Uścisną sobie ręce , wręczą medale i tyle w temacie.
  Więc o co ci chodzi ! Jest SUPER !

 6. Człowieku ! Co ty w gorącej wodzie kąpany jesteś ! Chciałbyś wszystko od razu ! Przecież jest monitoring . Sprawdź, przejdź się przez miasto ! A jak poprosisz to może nagranie zobaczysz !?!

  • Jaka goraca woda, my czekamy na oswietlenie placu zabaw przy ul 1Maja juz trzecia kadencje

 7. Ciekawe, kiedy radni będą korzystać z drogi i parkingu przy dworcu głównym PKP , może dopiero kiedy przyjdzie im korzystać z innego rodzaju transportu niż samochód – to zorientują się brakiem drogi i brakiem parkingu – też obiecywane było że będzie! . Zapomnieli? czy co ?

  • Na wioskach np w Widełce parking jak się patrzy przed przystankiem kolejowym a u nas bida nędze popycha :)
   Ani drogi ani miejsca do zaparkowania – wstyd :(

 8. Ja proszę o światła przy dworcu PKS. tam sie nie da przejsc…15 minut czekania. Chmielów to, Chmielów tamto ….Petycja i odwołać to całe towrzystwo co nic w ND nie robi.

 9. zaden radny nie nafika dopoki tsm nie przekaze dzialek na miasto. Zwroccie uwage jak wyglada koszenie trawnikow ,odsniezanie ulic i chodnikow Widac wtedy najlepiej jak ida pewne granice wlasnosci.

 10. widzę że wiecznie źle i nie dobrze, a burmistrz ma poparcie 70%
  ciekawe kto na niego głosuje bo z tego forum wynika że nie powinien mieć żadnego poparcia – radnych też ktoś musiał wybrać. Z tego wynika że na tym forum siedzi tylko gimnazjum bez prawa wyborczego.

 11. Informuje wszystkich zainteresowanych ze od 3 lat prosze blagam pisze po wszystkich instytucjach o ekrany,nikt nie jest w stanie mi pomoc odsylaja mnie od jednej instytucji do drugiej.A naprawde nasz dom znajduje sie najblizej drogi krajowej nr.9 ,jesli ktos jest w stanie mi poradzic gdzie mam jeszcze sie udac w tej sprawie to prosze o pomoc bede niezmiernie wdzieczna pozd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here