Podwyżka o ponad 1000%

68


O przeprowadzonych zmianach i 1000% podwyżce
z Marianem Mikielewiczem prezesem PSS Społem rozmawia Marek Ostapko


—————————————–
Marek Ostapko: Odnowiona hala, remont placu targowego, odrestaurowane sklepy. Za czasów pańskiego kierownictwa PSS Społem zaczęły odżywać.

Marian Mikielewicz: Zgadza się. Postawiliśmy na zmiany. Poprawiliśmy nie tylko estetykę naszych sklepów ale również ich zaopatrzenie. Naszym celem było zwiększenie komfortu klientów.

Ile posiadacie sklepów i ilu zatrudniacie pracowników?
Na chwile obecną na terenie Nowej Dęby funkcjonuje 9 sklepów oraz piekarnia. Posiadamy także punkty, które wynajmujemy różnym podmiotom. Zatrudniamy łącznie 72 osoby.

Czyli można powiedzieć, że Społem jest jednym z liczących się pracodawców. Takim zakładom jak Wasz nie powinno się przeszkadzać w dalszym rozwoju tymczasem doszły do mnie słuchy, że napotykacie utrudnienia ze strony władz miasta.

Co konkretnie ma Pan na myśli?

Podwyżkę opłaty rocznej za wieczyste użytkowanie działek o ponad 1000% (!)

Dokładnie o 1339% ale od początku. W grudniu 2009 roku w kilku podmiotach gospodarczych na terenie miasta przeprowadzono tzw. operat szacunkowy. Pracę te wykonywał rzeczoznawca pan Jerzy Barański. Jeszcze w tym samym miesiącu otrzymaliśmy decyzję podpisaną przez burmistrza Wiesława Ordona, że opłata wzrasta z 1 316zł do 17 629 zł czyli o 16 tys. 313 złotych!


Czy ma pan jakieś zastrzeżenia do pracy pana Barańskiego?

Mam i niestety nie wiem dlaczego rzeczoznawca nie skonsultował wykonanego przez siebie operatu z nami i nie poprosił nas ani o przedstawienie własnych uwag ani zastrzeżeń. Powiem również, że jednym z podmiotów w którym przeprowadzono operat była Spółdzielnia Inwalidów. Jak wszyscy wiemy, aby dostać się na teren obiektu należy otrzymać przepustkę. Okazało się, że przepustka na nazwisko Barański nigdy nie została wydana. Co ciekawe, jak wynika z dokumentacji rzeczoznawca przeprowadził operat w 3 firmach jednego dnia. Biorąc pod uwagę to o czym mówiliśmy wcześniej czyli liczbę sklepów i ich powierzchnie oraz powierzchnie Spółdzielni Inwalidów to rodzi się pytanie czy Pan Barański przeprowadził wizje lokalną czy swojej wyceny dokonał jedynie przed ekranem swojego komputera? Dla mnie odpowiedź jest jasna.

Jak tłumaczono te drastyczną podwyżkę?
Tłumaczenie burmistrza było lekko mówiąc zabawne. Wyjaśniał, że przez długi czas opłaty stały w w miejscu. W tej sprawie pojawia się wiele pytań chociażby dlaczego tylko tym podmiotom przeprowadzono operat? Co o tym zadecydowało? Losowanie? Ciągnięcie zapałek? A może jakieś celowe i zaplanowane działanie?

A Pan jak uważa? Co mogło o tym zadecydować?

Proszę sobie przypomnieć jak kiedyś wyglądała hala targowa. Niektórzy liczyli, że ten obiekt się rozleci a Społem zwolni grunty. Niektórzy mieli plany budowy bloku w tym miejscu. Nagle pojawił się nowy zarząd, który przeprowadził prace modernizacyjne i firma zaczęła bardzo dobrze prosperować. I o to w tym momencie dostajemy podwyżki. Myślę, że nie muszę nic więcej dodawać.

Czy odwoływał się Pan od tej decyzji?

Tak sprawa obiła się o Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Tam zmniejszono wysokość podwyżki. Jednak dalej wynosi ona ponad 1000%.

Czy takie działania zagrażają stabilności firmy?
Proszę sobie te sytuacje odnieść do domowego budżetu. Jeśli gaz wzrasta o 20% to można mówić o dużej podwyżce. Proszę sobie teraz wyobrazić, że wzrasta nie o 20 lecz 1000%.
Moją rolą jako prezesa jest prowadzenie firmy w takich warunkach jakie akurat zostały wytworzone i mogę Pana zapewnić, że damy radę. Zastanawia mnie jedynie polityka władz samorządowych w stosunku do działających na terenie Nowej Dęby firm. Podczas gdy jednym udziela się ulg, drugich zwalnia z podatków to jednocześnie na innych nakłada się zwiększone opłaty. Jest to iście specyficzne i nowatorskie podejście do zagadnienia „równości podmiotów gospodarczych”.

Dziękuję za rozmowę.

————————

Na temat podwyżki chciałem porozmawiać z burmistrzem Wiesławem Ordonem jednak okazało się, że jest na urlopie. Jego zastępca nie znalazł czasu aby porozmawiać ze mną ani telefonicznie ani osobiście. Polecił mi jedynie napisanie maila na którego odpowiedź miałem uzyskać w „ustawowym terminie”. Wobec tego faktu zamiast artykułu zdecydowaliśmy się na publikacje autoryzowanego wywiadu z prezesem PSS Społem.
Marek Ostapko

68 KOMENTARZE

 1. Rozumowanie tych od podwyżek jest nieskomplikowane. Skoro rozlatującą się halę ktoś potrafił postawić z powrotem "na nogi", to znaczy ze ma tak dużo kasy że i stać go będzie też na haracz. "Na otarcie łez" tych innych oczywiście…

 2. Panie Politologu!
  Jak panu zastępca może coś polecać, nie rozumię. To pan jesteś pracownikiem UMiG Nowa Dęba? Zanim pan coś chlapniesz, proponuję poczytać nieco o gospodarce nieruchomościami.
  bez poważania

 3. Z tymi zasługami obecnego prezesa PSS-u nie przesadzajmy zbytnio.Kontynuje on tylko to co zaczął ŚP Jan Drozd.TO ON zaczął prawdziwą rozbudowę PSS-u.Gdyby nie przedwczesna śmierć wizerunek PSS-u byłby taki sam a może i lepszy.
  Zwolnienie czy ulgi w podatku.A w imię czego.Ilu mieszkańców naszej gminy(Nowa Dęba) pracuje w PSS-ie.A ilu z sąsiednich gmin.Jeżeli się mylę ,proszę o sprostowanie.Mieszkańcy naszej gminy są gorszymi pracownikami?
  Pytanie do Pana Ostapko:
  Czyżby zaczął Pan promowanie obecnego prezesa PSS-u w nadchodzącej kampani wyborczej?

  • Dokładnie tak to p. Jan Drozd rozpoczął modernizację upadającej spółdzielni, zmieniając jej wizerunek, znałam go prywatnie i mogę potwierdzić że miał plan przebudowy, który pokrzyżowała mu choroba i niestety odejście…. Wielki szacunek dla pana Jana i dla obecnego prezesa, który kontynuuje od początku jego wizję :)

  • @Kasia,pracujesz w PSS-ie?Wygląda na to że tak gdyż włazisz obecnemu prezesowi w tyłek bez mydła.
   ŚP Jasia Drozda zostaw w spokoju,to był rozsądny a co najważniejsze szczery człowiek.Znałem obydwu,tamtego szanowałem i poważałem,na obecnego śliny szkoda aby go opluć.

 4. Ten rzeczoznawca powinien wam sypnąć pozew o zniesławienie. W tym paszkwilu udowodniliście wystarczająco umyślne działanie w tym zakresie.

 5. Ruszyła nagonka która w żaden sposób nie odnosi się do wywiadu.
  Podwyższajcie dalej o 1000% a później dziwcie się, że ludzie z Nowej Dęby muszą uciekać. Nikt normalny i zdrowo myślący nie będzie popierał tak absurdalnych działań.

 6. popieram Fana w 100% .
  Co do prezesa PSS-u – Panie Marianie robi Pan dobrą robotę, to dzięki Panu ta firma stanęła na nogi. A to, że Pana nie lubią i kłody pod nogi rzucają to widać wyraźnie, zresztą sam Pan wie że to nie pierwszy raz. Proszę walczyć i się nie poddawać. Nie tak dawno temu, problem bałaganu w urzędzie jak zażądano od PSS-u ponownej zapłaty za "ziemniaczarkę". Super płacimy podwójnie a może 10-cio krotnie więcej, tu w tym bałaganie jest to normalne.
  Przyjazne Miasto, Przejrzysta Gmina !!!

 7. Wiesiu ,a może Pawełkowi podnieś ?
  Co boisz się ?
  Ładna sprawiedliwość.Ewidentne promowanie jednego przedsiębiorcy.
  Jak stokrotka stanie to mu podniesiesz -dla mnie to KANT !!!
  Na kogo ja mam kurna mać głosować ?!!!
  W oko węża !!!!

 8. #6[b]Mieszkaniec[/b]Nie gloryfikujmy prezesa Mikielewicza.Nie tylko nim PSS stoi.Są inni ludzie w zarządzie którzy pracują nie mniej niż tak wychwalany Marian.Czyżby SLD ruszyło do boju?
  A tak na marginesie podwyżek za użytkowanie działek.Tak samo płacą inni prywatni przedsiębiorcy i jakoś nie słychać lamentu.
  Czym aż tak bardzo zasłużył sobie PSS na ulgi?Płacą inni niech płaci i PSS.A zarzuty w stosunku do p.Barańskiego to insynuacje za które powinno się pociągnąć do odpowiedzialności autora wypowiedzianych słów. Jeżeli wychodzi po mnie ktoś z zarządu spółdzielni SIZ to prowadzi mnie po przepustkę?To nie czasy działania w GS-ie czy w ZM Dezamet.Są ludzie którzy jeszcze wiele pamiętają.

 9. Któsiu ! Marian jest Prezesem ! Więc on reprezentuje zarząd ! Gdyby PSS podniósł ceny za chleb to byś pierwszy krzyczał że Marian to zrobił ! Więc pozwól że jemu przypiszę te zasługi bo to on jest szefem tej firmy. Co do podwyżek Drogi Któsiu, gdybyś dostał za swoje M3 1000% podwyżki za czynsz to czy było by to normalne – to takie same porównanie – więc nie rób zamieszania proszę cię bardzo.

 10. Ręka rękę myje żeby była czysta.Masz interes w gloryfikowaniu prezesa PSS-u to powiedz to wyrażnie.Nie w zawoalowany sposób.Ja mam prawo mieć swoje zdanie,Ty masz prawo mieć swoje.Ciekawe że gloryfikacja ruszyła przed wyborami.Jak to władza kusi,co ciekawsze ,nawet cudownie uzdrowić potrafi.Pozdrawiam

 11. [quote]Zastanawia mnie jedynie polityka władz samorządowych w stosunku do działających na terenie Nowej Dęby firm. Podczas gdy jednym udziela się ulg, drugich zwalnia z podatków to jednocześnie na innych nakłada się zwiększone opłaty. Jest to iście specyficzne i nowatorskie podejście do zagadnienia „równości podmiotów gospodarczych”.[/quote]

  Pan Marian ma rację.

 12. odchodzicie wszyscy od meritum!

  Gratuluje Panu Burmistrzowi wspierania nowodębskich firm.

  teraz tylko czekac jak łaskwie nam panujacy Jego WYSOKOŚĆ podniesie cene wody o 1000% bo udzialy juz prawie ma

 13. Do #3 .
  To prywatna "wojenka" panów na urzędzie…PRYWATA.
  72 OSOBY- to 72 dwie rodziny, 72 mieszkania, bądz domy. W ilu pan burmistrz był w czasie kampani cztery lata temu i mówił jaki z niego fajny chłopak. Czy dziś może spojrzeć tym ludziom w oczy?
  A w Spółdzielni Inwalidów ile osób pracuje? Zastanowiłeś sie ?
  To nie są żarty, każdy przedsiębiorca, każda firma w naszym "grajdołku " jest ważna. I nie może osoba , której społeczeństwo zaufało robić sobie " zabawy" w piaskownicy…
  Oba te przypadki mają wspólny mianownik-grunty… A BoB budowniczy już kończy inwestycje.
  Panie Marianie -SZACUN!!!
  Takich ludzi jak Pan Nowa Dęba potrzebuje.

 14. Któsiu !
  Możesz Mariana nie darzysz sympatią , więc wcale nie musisz na niego głosować. Ja uważam go za dobrego gospodarza i jeśli tylko weźmie udział w wyborach mój głos ma.
  Pozdrawiam

 15. Prezesem się bywa.Człowiekiem się jest.Fakt,nie darzę go sympatią,moja sprawa .Możesz na niego głosować,Twoja sprawa.Lecz przekonasz się po czasie co znaczy Pan Marian Mikielewicz.Wiem z rozmów z ludżmi że wielu już się przekonało.Nie wszystko złoto co się świeci szanowny internauto[b]Mieszkaniec[/b]Pozdrawiam

 16. Ktosiu! Łosiu jeden! Przeczytaj uważnie tekst. Właśnie tacy malutcy ludzie jak ty, nie rozumieją iż nie powinno w takich sprawach być prywaty. Na tym mądrość ponad podziałami i osobistymi odczuciami.
  Ps. Prezesem się bywa, burmistrzem też… trzeba pamiętac o tym Panowie i Panie….

 17. #19Tak ci ruszyło wątrobą że aż mnie obrażasz.Zrozumże ….(możesz sobie dopisać epitety jakie chcesz)tam gdzie pieniądze tam nie ma sentymentów.Jak do ciebie nie dotarło toś waść …..

 18. [quote]Nie wszystko złoto co się świeci [/quote]
  to prawda drogi Któsiu .
  [quote]A tak na marginesie podwyżek za użytkowanie działek.Tak samo płacą inni prywatni przedsiębiorcy i jakoś nie słychać lamentu.Czym aż tak bardzo zasłużył sobie PSS na ulgi?Płacą inni niech płaci i PSS.[/quote]
  i tutaj to mamy rożne zdania bo nie wszyscy prywatni przedsiębiorcy płacą tak samo !!! Znam prywatnych przedsiębiorców , którym pewne opłaty są umarzane i to już nie jest sprawiedliwe w stosunku do reszty.
  [quote]Prezesem się bywa.Człowiekiem się jest[/quote].- nie zawsze się jest "człowiekiem" – chyba wiesz co mam na myśli.
  Życzę spokojnej nocy

 19. Któś – gdyby nie ciągłe walki ze związkami i organiści w Radzie w byłym GS które rozwaliły i Drozda i Gs , firma ta by nadal istniała .Drozd był uczniem P.Sawuły zresztą dobrego prezesa .Marian mój typowany już kilka tygodni temu jest kontynuatorem w miarę dobrej polityki i układów jakie pozostały po P. Sawule .PSS nie ma racji bytu na dłuższą metę w tym "grajdole" i nawet cudowne zdolności Mariana tu nie pomogą .Umiejętności Mariana można by było wykorzystać na stanowisku Burmistrza ale chyba nikt nie ma szans z Ordonem. Dla Burmistrza PSS to nie święta krowa można ją zeżreć ,mleka lokalnym politykom i tak nie daje .Jeżeli nauczyciele będą nami rządzić to czego się spodziewacie ?

 20. Panie Ostapko po co albo czemy służy ten portal reaktywacja przedwyborcza człowieku w oczach zwykłych ludzie jesteś zerem manipulantem gnojem zasrańcem.

 21. udziela się pan na com.pl -brawo-a wpadasz ,żeby poluć – tu panu zwieracze puszczją.
  Proszę się napić melisy raczki na kołderkę i spać :)
  Pozdrowienia od starszego..

 22. Marian M. to porządny kandydat na Burmistrza, czekam na jego kandydaturę, mam nadzieję że mu się uda zwyciężyć. To dobrze że mówi o takim traktowaniu nowodębskiej przedsiębiorczości, sama kiedyś próbowałam własnych sił, nie udało się – nie żałuję ale to prawda że na nowodębską władze to nie ma co liczyć. Pomogą człowiekowi, ale go dobić ! Panie Marianie niech się Pan nie poddaje i poszuka dobrego prawnika, życzę powodzenia. GK

 23. W sumie nienawidzę społem.Nie chodzę tam na zakupy jest drogo i klimat mi nie odpowiada.
  Ale jak można grać tak nie fair play wobec firm.
  Jeden spłaca grunty z pod powstającej stokrotki przez 10 lat gminie,umarzanie podatków jednej firmie ,a bombardowanie drugiej.
  Panie burmistrzu trochę obiektywizmu z racji piastowanej funkcji.

 24. [size=16]Widać prawdę napisano w tym artykule, bo rejwach sie zrobił ze hej. To jest tylko przykład jak działa nasza administracja i kto na tym najlepiej wychodzi. Jeśli w połowie, ba, w ćwierci jest prawdą to co napisane, to i tak zostaje 250%. Dzisiaj pod młotek poszły ceny wynajmu, a jutro co? Woda? Gaz? A może podatek od używania chodnika czy jezdni…. Chodzi tylko o to aby patrzeć władzy na ręce. I to chyba autor chciał pokazać, a wy od razu krucjatę ….[/size]

 25. Pan Ostapko stał się bardzo nie wygodnym redaktorem w momencie kiedy otworzył swój portal. Dlaczego ? Pewnie dlatego bo nie pisze jak wszyscy, pisze tak jak to widzi swoimi oczami, nie upiększa, pisze że czarne to czarne a białe to białe. A to może się wielu osobą nie podobać. Tak na marginesie czy te jego artykuły to jakaś fanaberia, skopiowany czyjś materiał -wydaje mi się że nie. Co drugi artykuł jest jego lub ludzi , którzy do niego piszą. I to według mnie może być kontrowersyjne, prawdziwe, nie wygodne, itp. Osobiście lubię tą stronę i to co tu piszą .

 26. Że co #31?? Co drugi materiał jest raczej z KMP w Tarnobrzegu lub ze strony urzędu! Jak juz coś debil pisze to k**wa pod wybory bo pcha sie do rady. Panie Ostapko ośmieszasz się PAN!!!!

 27. najważniejszym argumentem tych ktorzy bronia burmistrza jest obelga :D

  no ale jak nie ma sie nic na obrone swoich walkow to trzeba obrazac

 28. Dla mnie MO to człowiek, który potrafi stanąć przeciwko temu co się nazywa "racją" . Ale nie zapominajmy , że w obecnych czasach każdy ma swoją "rację" to tak jak z gustem. To , że zbliża się czas wyborów to da się zauważyć, a może to będzie bardziej widoczne za niedługi czas . Teraz to jest cichutko !!! , to dopiero będzie "jatka" jak będą nam znane nazwiska kandydatów! . A propos nazwisk – znacie już jakieś ?

 29. PSS jest włascicielem 10 podmiotów ,9 sklepów i jedna piekarnia .Dotychczas rocznie płacił 1316 złotych rocznie czyli wychodziło 13 ,16 zł na jedne podmiot,teraz ma płacić 17629 zł czyli 176,29 zł na jedne podmiot rocznie.Przeciz nie jest to jakas wielka kwata w skali roku,a poprzednia była po prostu żenująca:P
  Pisanie o tym ,że jest to knablowanie przedsiebiorczości w Nowej Dębie to moim zdaniem nadużycie.Te pieniądze przeciez nie ida do prywatnej kieszeni burmistrza tylko do kasy miasta i gminy.
  Jak juz bardzo sie w redakcji nudzicie prosze zapytac np ile czynszu płacą lekarze POZ-tów w naszym miescie i dlaczego nadal przyjmują w budynku nieprzystosowanym dla potrzeb niepełnosprawnych.

 30. Kiedy p. Grzęda otwiera swój nowy hiper-super-mega-market? Czy Stokrotka będzie płaciła równie wysoki czynsz?

  To jest przecież kpina ze strony władz i osób ustalających takowe opłaty, mam nadzieję jeszcze, że taka 'polityka' (?) nie odbije się na cenach…

  A tak na marginesie to Stokrotka jest jednym (zaraz za Almą) z najdroższych sklepów. Już bardziej opłacało by się otworzyć MiniTesco albo inne badziewie – jakość ta sama, cena niższa.

 31. Jeżeli mogę coś zauważyć to dzięki właśnie Panu Ostapko, pewne sprawy wygodne czy też nie, mogą ujrzeć światło dzienne i to jest pewnie celem Redaktora Ostapko. To dzięki jego tekstom my czytelnicy – mieszkańcy możemy się dowiedzieć "co jest grane" (czy jak to nazwano "co piszczy w trawie"). Wrze dyskusja, zadawane są pytania, ludzie zaczynają się interesować problemami Miasta czy mieszkańców. Czy ktokolwiek zabierający zdanie tutaj na forum (komentarze) chodzi na Sesje Rady Miasta i tak chętnie zabiera głos jak TU !!! Nie mam zamiaru słodzić Panu Ostapko, ale proszę zobaczyć czego dokonał ten młody człowiek… POBUDZIŁ MIESZKAŃCÓW DO DYSKUSJI DO WIĘKSZEGO ZAINTERESOWANIA LOSEM SWOJEGO MIASTA – i za to należy mu się słowo uznania.

 32. Ludzie! Czy nie rozumiecie, że CELOWO niektórzy schodzą na wątki personalne żeby uciec od sedna tematu jakim jest podwyżka o ponad 1000%? 72 osoby to 72 rodziny. Wiesław Ordon może nie lubić Mariana Mikielewicza- to jego prywatna sprawa. Ale BURMISTRZ Wiesław Ordon ma unikać osobistych sympatii czy antypatii przy podejmowaniu decyzji.

 33. Podwyżmy wodę w Jadachach o 1000%. Skoro tyle lat robimy im dopłaty do każdego metra, żeby Wiesiu mógł im wylizać i poszczycić się działaniem na rzecz wsi.

  A zresztą WODA.
  [b][size=20]W POKŁADZIE JEST BAKTERIA, A UJĘCIE JEJ JAKOBY NIE MA

  A ODPŁYW Z ZAKŁADÓW?

  TYCH KILKA BETONOWYCH KSZTAŁTEK ZE SOBĄ NIE POŁĄCZONYCH ZAPRAWĄ IZOLUJE ŚCIEKI PRZEMYSŁOWE OD WSIĄKANIA W GRUNT?[/size][/b]

  Bujda, bujda, bujda…

 34. Don Quijote-Józkowi Sawule i Jasiowi Drozd obecny prezes do pięt nie dorasta.To byli prezesi z klasą a nie intryganci.Potrafili powiedzieć co im się nie podoba.A nie słuchać i zbierać plotki i z tych plotek wyciągać wnioski.Taki cudowny i gospodarny jest PSS.To proszę mi powiedzieć jaki był cel ekonomiczny:sprzedać budynek wraz ze sklepem prywatnemu przedsiębiorcy.A potem od tego przedsiębiorcy wynająć lokal na sklep.Kto zrobił dobry interes?.Pieją peany internauci na temat prezesa PSS-u.Żebyście się nie obudzili z ręką w nocniku.Pozdrawiam

 35. Pan ad vocem #35 słusznie zauważył. co z tego że to 1000% tak strasznie brzmi skoro 16 tys złotych na 10 firm to lekki chleb. skoro podatku im wychodzi 1,6 tys za rok na jedną firmę. Ja to tak rozumiem. I jak dla mnie problem to BYŁ ale do tej pory że nie uregulowano podatku za te firmy. Analogicznie, można powiedzieć że dopiero TERAZ wszystko jest na swoim miejscu… = problemu nie ma

 36. Burmistrz szuka pieniędzy, pewnie trudno wyrobić się z budżetem, dziura finansowa – wszystko wy obcinane na maksa więc pieniędzy brakuje. A mieszkańcy zalegają z wpłatami na konto urzędu . Więc Marianowi tak 1000% podwyżki , Józkowi damy 2000% a Pawełkowi tym razem umorzymy albo może żeby było sprawiedliwie Józkowi też tym razem umorzymy.

 37. Jeżeli chodzi o lokal sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy, a potem wynajęty na sklep to taka sytuacja miała miejsce za czasów, kiedy prezesem PSS-u była Pani M.Pysz czyli jeszcze przed śp.J. Drozdem i M.Mikielewiczem – obecnym prezesem.

 38. [quote][quote]#29 | Ali Agca wyszedł dnia 09/14/2010 06:39

  Jeden spłaca grunty z pod powstającej stokrotki przez 10 lat gminie,umarzanie podatków jednej firmie ,a bombardowanie drugiej.
  [/quote][/quote]

  No nie jest tak do końca jak piszesz.Byłeś na przetargu.Czytałeś warunki?Tak samo spłacają gruntyw ciągu 10 lat wlaściciele lokali na Krasickiego.

  [quote]#45 | Gieno dnia 09/14/2010 14:37
  Jeżeli chodzi o lokal sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy, a potem wynajęty na sklep to taka sytuacja miała miejsce za czasów, kiedy prezesem PSS-u była Pani M.Pysz czyli jeszcze przed śp.J. Drozdem i M.Mikielewiczem – obecnym prezesem.[/quote]

  Takiś pewien?

 39. Krzyczy Pan Redaktor i krzyczy Pan Prezes PSS-u bo podnieśli podatki mu a ja uważam że to jeszcze za niskie podatki jak na ta firmę.
  Każdy posiadający jakiś grunt w mieście musi płacić podatek i proponuje sprawdzić ile podatku płaci się za działkę budowlaną. Ktoś zaraz napisze że niemożna tego porównywać a ja uważam że można.
  Grunty PSS-u przynoszą im pieniądze i śmiesznymi były wcześniejsze podatki dla nich i chwała włodarzą miasta ze im te podatki podnieśli.
  Skoro chcecie rozwoju miasta to jednym ze sposobów pozyskania pieniędzy jest właśnie szukanie ich na własnym podwórku.
  Skoro tak Pan Prezes płacze o ta podwyżkę to niech przedstawi kiedy w latach wcześniejszych PSS miał podwyżki podatków obawiam się że chyba sobie tego nie przypomni.
  A jak bardzo biedny będzie to niech podniesie czynsz wynajmującym u nich lokale lub części lokali np. dzierżawiącemu część sklepu pod kantor.

 40. GRĘGA TO RATOWNIK I BUDOWNICZY NOWEJ DĘBY>JUZ SZYKUJA MU COKÓŁ PRZY DWORCU PKS TAK ABY PATRZAC PRZEZ KNO ORDON PAMIETA KTO TU RZADZI!

 41. ndbd-zygmuncie ty mój! masz rację, tylko ty masz rację! dobrze że podnieśli…- tylko , czemu tak mało? docisnąć na maxa, a niech tam!!! sie dzieje … jak długo-byle do końca kadencji…
  Ps(#47).Ciekawe jak grunty -na podgórzu, lokal na krasickego ,kupiony w cenie garażu -Panie jarku -kiedy burmistrz pozyska z tego faktu profity? Może trzeba zrobić rewizje tranzakcji… Jestem za. A pan?

 42. A Ja pytam? Dlaczego macie pretensje do P.Grzędy .Czy w tym grajdole za wszystko odpowiada Paweł Grzęda może za gradobicie i powódź w Grębowie też .Wyobraźmy sobie że Grzędy nie ma ,nie ma hotelu ,mieszkań kilku milionów zainwestowanych w Nowej Dębie .Nic nie ma, bo innych inwestorów tu brak . Rodzimi nowobogaccy nie dysponują nawet inwencją twórczą a co dopiero pieniędzmi .Że mało płaci ?to po jaką cholerę się godzicie pracować za 1200 zł .Stać go na zapłacenie trzy razy więcej ale po co jak Wam wystarcza mniej .Tak naprawdę to co ty koleś sobą reprezentujesz jaka wiedzę posiadasz aby dać ci więcej ,co on św Franciszek dajcie spokój bo to nudne się robi .Nawet nie wiecie jak trudno znaleźć w Nowej Dębie pracownika o wysokich kwalifikacjach i nie o kasę tu idzie .Zacznijcie coś od siebie ,może jakiś rachunek sumienia 1. Co ja zrobiłem aby mi było lepiej żyć w tym „grajdole „? Patrzcie ,rozliczajcie ,dyskutujcie .kontrolujcie .ale nie dajmy się zwariować .
  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)

 43. [quote]innych inwestorów tu brak[/quote]
  To nie prawda. Problem w tym, że jednych (swoich) się wspiera, drugich (nie swoich) się gnoi. Jednym się umarza, drugim dowala. Nie mam nic do Pawła, Mariana, Józka itd. Każdego cenie. Mam pretensje do Wieśka, że rozgrywa swoje gierki na których cierpią mieszkańcy. Każdemu, podkreślam KAŻDEMU pracodawcy bez względu na osobiste animozje należy pomagać. Po to by było tu coraz więcej miejsc pracy. By ludzie nie musieli stąd wyjeżdżać.
  Dowalanie komuś 1000% to paranoja. Jeśli dawno nie było podwyższane to dlaczego ma cierpieć pracodawca a nie urzędas który zawalił ? Może zacznijmy rozliczać urzędników?
  Kolejna sprawa: Dlaczego akurat TYM firmom podniesiono a nie wszystkim? Dlaczego akurat TYM firmom przeprowadzono operat?

 44. jestem adam wyrucham i spadam
  zaspiewam wam piosenke

  Wiesiek wiesiek na 1000 %
  zapamietaj to na 1000%
  wiesiek wiesiek na 1000%
  zapamietaj to na 1000%

 45. do #50. Nigdy nie miałem na imię Zygmunt ani Jarek i nie będę miał tak dla formalności. Twój komentarz jednoznacznie pokazuje że jesteś powiązany z Panem od kantoru o którym wstawiłem wzmiankę i wcale mnie to nie dziwi.
  Co do podwyżki to tak jak napisałem w poprzednim komentarzu czekam na info kiedy ostatni raz przed tą podwyżką PSS miał podniesione podatki za użytkowanie gruntów?
  I mam pytanie czy aby nie boją się co niektóre osoby ze im Pan Prezes czynsz za dzierżawę podniesie – myślę że to nie głupi pomysł bo stać ich przecież.

 46. to urealnienie oplat za uzytkowanie wieczyste w duzych miastach bylo juz pare dobrych lat temu, teraz sie kapneli w ND, ze firma posiadajaca 9 sklepow placila 1700 zl rocznie, Spolem moze zablysnac jak bedzie mialo ladne sklepy,dobry towar i w miare ceny, a tu dalej 20 lat po upadku komuny po wejsciu do sklepu od razu mozna poznac, ze to przybytki z minionej epoki, i po co im te niskie stawki ? Niech zrobia sobie 4 osobowe biuro to bedzie taniej

 47. do # 55 ndbd. podatki od nieruchomości (użytkowanie gruntów, budynków, budowli itp.) podnoszone są każdego roku dla wszyskich bez wyjątków, a to co zostało zrobione to podniesiona opłata roczna za wieczyste użytkowanie gruntów tylko " wybrańcom" Pana Burmistrza

 48. [quote]do # 55 ndbd. podatki od nieruchomości (użytkowanie gruntów, budynków, budowli itp.) podnoszone są każdego roku dla wszyskich bez wyjątków, a to co zostało zrobione to podniesiona opłata roczna za wieczyste użytkowanie gruntów tylko " wybrańcom" Pana Burmistrza[/quote]

  Dokładnie o to w całej sprawie chodzi.

 49. A może Pan Prezes pochwali się ile dostał od rady w opłacie targowej? O tym cisza, bo po co? A to z tych piniędzy remontuje się hala i targowisko. A dbać o mienie gminne potrzeba.

 50. jesli "ndbd" uważa, że "opłaty rocznej za wieczyste użytkowanie działek" to podatek (jaki????) To – szok!
  Jeśli nr 35 dzieli przez 10 i "1316 złotych rocznie czyli wychodziło 13 ,16 zł " to widać, że Roman G. był szefem oświat w RP, a belfry rządzą w ND. Litości!!

 51. a ja lubię chodzić do sklepów Spółdzielni, są czyste, estetyczne, przejrzyste, ceny na towarach widoczne, towar świeży i jeszcze mogę dużo innych zalet wyliczyć

 52. Dla Burmistrza PSS to nie święta krowa można ją zeżreć ,mleka lokalnym politykom i tak nie daje .Jeżeli nauczyciele będą nami rządzić to czego się spodziewacie ?
  odpowiedż :
  A może Pan Prezes pochwali się ile dostał od rady w opłacie targowej? O tym cisza, bo po co? A to z tych pieniędzy remontuje się hala i targowisko. A dbać o mienie gminne potrzeba.

 53. Bardzo łatwo policzyć ile dostał Pan Prezes od rady.Roczna opłata targowa to około 80.000 złotych.Obecnie 30% tej kwoty PSS odprowadza do kasy UMiG,70% pozostaje w PSS.Dawniej było 50% na 50%.Korzyść PSS-u to około 30.000 złotych rocznie.Wydaje się, że te pieniądze dobrze zostały spożytkowane!

 54. Nie bardzo rozumiem to oburzenie, płacili grosze, wynajmowali pomieszczenia nie za friko, więc zarabiali. Ja prowadzę działalność i za 64 m kw płace 1300 zł, bez żadnych mediów, bez ogrzewania. Łatwo policzyć ze jest to 20 zł za metr. Gdyby był to lokal własnościowy nie była by to duża różnica. Ja bym proponowała zajęciem się czynszem jaki płacą lekarze na Jana Pawła II.3-5 zł za metr I niech mi nikt nie mówi że to dla ludu bo umrę ze śmiechu. Jest to zwykła działalność prywatna, mają umowy z NFZ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here