Zapłacimy więcej za wodę i ciepło

9
Zdjęcie autorstwa Daria Shevtsova z Pexels

Więcej za korzystanie z wody zapłacą rolnicy, producenci ryb, branża spożywcza i budowlana. W konsekwencji wyższe stawki dotkną portfeli wszystkich Polaków.

Rząd pracuje nad nowelizacją prawa wodnego. Planowane zmiany wzbudzają wiele kontrowersji gdyż będą miały wpływ na wiele sektorów związanych z wykorzystywaniem wody. Dodatkowymi opłatami zostaną obciążeni rolnicy, producenci ryb, a także inne branże, w tym budowlana i spożywcza (produkcja napojów butelkowanych). Negatywne zmiany w portfelach odczują również właściciele małych elektrowni wodnych. W konsekwencji podwyżki dotkną nas wszystkich gdyż odbiją się na cenach produktów i usług.

Kilka dni temu projekt nowego prawa wodnego autorstwa Ministerstwa Środowiska skrytykował Konwent Marszałków Województw.

 

9 KOMENTARZE

 1. A POdrożało już czy nie?
  Czemu sie pierdoli i wprowadza ludzi w błąd.
  8 lat rządów POpaprańców i żadna POdwyżka nie denerwowała nikogo łącznie z POdniesieniem VAT-u do 23% na ubrania dla dzieci,
  Ile to już tego typu POdwyżek zapowiadały dziwne media?
  Piwo podrożeje,żywość podrożeje,i co markety obniżają ceny żeby zachęcić klienta to nie lata 90-te żeby straszyć że w sklepie chlebek i mleko podrożeją,proponuje tym którym tak obrzydza ten rząd i którzy biorą 500+ żeby oddali te pieniądze na dzieci potrzebujące z domów dziecka lub na szpital.
  Bo jeżeli im nie spełnia obietnic ten rząd i Prezydent to nie jesteście beneficjentami ich programu.

  • Chyba kolego masz klapki na oczach jak ten koń opatowski i nie widzisz podwyżek praktycznie w każdym elemencie życia. Masz opłaty bankowe?, masz samochód(np.OC)?, masz mieszkanie(energia, gaz)itp. Twoi guru na każdy problem zasłaniają się programem 5oo+ ,który niestety tylko przed wyborami miał dotyczyć każdego dziecka. Jednych złodziei zastąpiła kolejna szarańcza jeszcze bardziej pazerna na kasę. Ale przy twoich poglądach myślę ,że w większości kościołach uzyskasz rozgrzeszenie co Ci na pewno umożliwi ePISkopat.

  • Naucz się prostaku najpierw poprawnie PISać w ojczystym języku aczkolwiek może to być rzecz niewykonalna i nawet kasa ci w tym nie pomoże.

 2. Jeszcze nikt nikomu nic za darmo nie dał. Dają 500 na drugie i kolejne dziecko ale podnoszą koszty życia. Jazda się wkrótce zacznie gdy do akcji rusza kontrole skarbowe, do ludzi na targach, straganach, sklepach i będą mandaty pisać za to, że klient paragonu nie wziął. Pieniądze się znajdą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here