Czy TSM odda Gminie drogi?

20

11-10-2012r.

Czy drogi na osiedlu Północ powinny stanowić własność gminy? Wielu mieszkańców uważa, że tak!

Sprawa ta pojawiła się na wrześniowej sesji Rady Miejskiej kiedy to mieszkaniec Roman Puzio jako reprezentant jednej ze Wspólnot Mieszkaniowych przy ul. Kościuszki zwracał się do samorządowców aby gmina przejęła na własność od TSM-u drogę wzdłuż Bystrzyka gdyż występuje obawa że w przypadku konfliktów z TSM Spółdzielnia będzie mogła zamknąć te drogę, a w konsekwencji członkowie WM nie będą mogli dojechać pod swój blok.

Roma Puzio wyraził opinię iż najlepszym rozwiązaniem będzie przejęcie przez gminę wszystkich dróg na osiedlu Północ co przyniesie pozytywne rezultaty w zakresie utrzymania porządku na tym terenie w lecie i w zimie. Roman Puzio zwracał uwagę, że droga ta jest bardzo zaniedbana i będzie wymagała nakładów finansowych na remont. Dodał, że wedle jego wiedzy TSM nie jest zainteresowany jej modernizacją, chyba że samorząd partycypowałby w tej inwestycji. Apelował by uwzględnić te sprawę w przyszłorocznym budżecie.

Wiesław Ordon poinformował, że rozmowy na temat przejęcia dróg od TSM-u były prowadzone już w poprzedniej kadencji. –Chcemy tereny które pozwolą nam korzystać z tych dróg a nie tylko tereny ograniczone do krawędzi jezdni – mówił burmistrz. Chodzi o to aby uniknąć potencjalnych konfliktów związanych ze spychaniem śniegu z drogi gminnej na teren Spółdzielni. Gmina domagała się także inwentaryzacji wszystkich mediów jakie przebiegają pod drogami.

Negocjacje w przedmiotowej sprawie są w toku.

20 KOMENTARZE

  1. a gdzie wpisy że to wina burmistrza iż drogi nie są jeszcze gminne tylko TSM – u i są tak bardzo zaniedbane, gdzie ci krzykacze którzy prowadzili rozmowy bez upoważnienia w sprawie wydłużenia peronu, gdzie podobizna naszej Lady GaGi vel. Lubera, :o

  2. TSM powinien zarządać kasy za swoje grunty. Nie wiem na jakiej planecie żyje pan Roman i burmistrz Wiesław ale na planecie ziemia za grunty się płaci. W interesie gminy nie jest kupowanie od TSM-u ulic po to, by zaraz wydawać kasę na ich remont. Niech mieszkańcy TSM wywrą presje na swojej Spółdzielni.

  3. to bardzo wazny temat dla mieszkancow okolicznych blokow. to co pan Roman mowi to szczera prawda, TSM nie jest zaineteresowany utrzymaniem tych drog. nalezy je przejac a z tego co wiem z zebran osiedla to chodzi o przejecie darmowe. tms nie ma zadnych pozytkow z tego ze taakie dzialki posiada a jedynie "przymus" ich "utrzymania". Mieszkancy os. polnoc to nie inna planeta my mieszkancy tez placimy podatki. szkoda jedynie ze to mieszkancy musza po raz kolejny chodzic za swoimi sprawami a gdzie radni z tego okregu Licak,Dragowska i Serafin. kogo oni interesy reprezentuja??? a po kolejne nie wszyscy na tym osiedlu to spoldzielcy.

  4. Moim zdaniem nawet jakby gmina drogi przejęła,to i tak wiele by to nie pomogło.Gmina przejęła drogi na strefie,miały być remontowane i co…?A fakt,faktem,droga wzdłuż Bystrzyka jaka jest,każdy widzi,kto tamtędy czasami,bądz na co dzień przejeżdża.A TSM,jak sama nazwa wskazuje,jest tarnobrzeski,a bliższa koszula ciału.Prawda?

  5. A ja się niezgadzam żeby gmina przejmowała do remontu drogi os. Pólnoc TSM. Wspólnoty niech piszą i walą do prezesa niech remontuje Teren jest TSM niech TSM remontuje a nie miasto.:@

  6. Ja też się nie zgadzam. Pieniądze mają iść na Chmielów. Musimy wydoić co sie dooo a później puścić was z torbami. Odłączymy się od Dęby – Dęba, Jadachy, Alfredówka zostanie z długami – a na wójta nowej gminy wybierzemy naszego kochanego Wiesława Łordona.

  7. Moja rodzina jest z Jadachów. Babka zawsze mi opowiadała jak Chmielowiaki zawsze garnęły pod siebie. Jadachy zawsze były poszkodowane. Tak też jest teraz za Ordona. Chmielów dostaje wszystko, jakieś hale sportowe mają być, drogi mają, przedszkole mają im budować a Jadachy to co ? Od macochy? Jadachy przynajmniej się nie odłączą !

  8. Panie Puzio ta droga stanowi własność TSM (jak sam Pan zresztą zauważył). A jeśli tak to gmina sobie może …….. . TSM zrobi ze swoją własnością co tyko zechce. Pan Jako Solidarnościowiec przecież walczył o święte prawo własności – czyżby hipokryzja z Pana Wyszla ?

  9. ja proponuje zeby burmistrz sprywatyzowal wszystkie drogi. Gmina nie bedzie miala problemu z remontami a wy bedziecie placic prywatnemu za sluzebnosc. wiekszosc sie wypowiada filozofow a sama widzi w jakich substancjach mieszka. Moze wlasnie pasowaloby sie przejsc na wycieczke do tej wspolnoty i zerknac jak postepuja inwestycje. zreszta to jedyna wspolnota ktora sie wykupila za 5%. reszta miasta to malkontenci i nic wiecej. tak patrzac obiektywnie jaki zysk z tych drog ma tsm przeciez na logike chcac nie chcac musi i utrzymuje po niezbednym minimum nawierzchnie a tak bylaby wieksza sprawiedliwosc – bo przeciez ludzie z os. polnoc tez placa podatki. przede wszystkim sluzebnosc najlepiej naliczac bydlu idacemu z i do indigo – czyli wam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here