Wyjątkowa impreza!!! II XC MTB Nowa Dęba !!!

0

2013-09-19

INFONOWADEBA: Za kilka dni organizujecie II zawody XC MTB Nowa Dęba. Czy możecie przybliżyć naszym czytelnikom na czym te zawody polegają?

Grzegorz Janczyk, Stowarzyszenie WSPARCIE: Główną ideą organizacji zawodów jest promowanie aktywnego i zdrowego wypoczynku rowerowego. Zawody polegają na przejechaniu w jak najkrótszym czasie wyznaczonej w terenie trasy. Do wyznaczenia trasy zawodów posłużyła nam nowodębska „diabelska górka”, okolice” Paulosówki” i teren przylegający do miejskiego basenu.

Cytat z bloga jednego z zawodników startujących w I zawodach XC MTB w Nowej Dębie:
„Nie sądziłem, że w na tak małym obszarze można tak ‘podkręcić’ trasę. Podjazdy i zjazdy, ciasne ‘agrafki’ i to kilka pod rząd dają nieźle popalić. Dodatkową trudnością jest fakt, że cała Nowa Dęba leży na podłożu piaszczystym. Jest nawet jedno miejsce, gdzie trzeba prowadzić rower ;).”

Skąd pomysł na taką inicjatywę?

W 2012 roku rozpoczęliśmy organizowanie wycieczek i pikników rowerowych, stworzyliśmy też Klub Rowerowy przy Stowarzyszeniu Wsparcie. Zainteresowanie tymi inicjatywami przerosło nasze oczekiwania, we wszystkich wydarzeniach w 2012 roku wzięło udział około 500 osób. Poprzez współpracę ze sklepem rowerowym PAAM BIKE poznaliśmy Tomka Biesiadeckiego, który wygrał m. in. Maraton Mazovia 2012 oraz Wojtka Kiełba, który w zeszłym 2012 roku przejechał ultramaraton „1008” (długość maratonu wyniosła 1008 km), na trasie Świnoujście – Ustrzyki, którego trasa prowadziła m. in. przez Nową Dębę. Podczas tego maratonu braliśmy udział w obsłudze punktu kontrolnego w Nowej Dębie, który znajdował się na 800 kilometrze trasy.

Zainspirowani tymi wydarzeniami , złożyliśmy wniosek do Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba o dofinansowanie zawodów MTB w Nowej Dębie. Dzięki uzyskanej dotacji, pomocy sponsorów, SOSiR-u w Nowej Dębie, w tym dyrektora Pana Adama Szurgocińskiego, oraz pracy wolontariuszy, w tym harcerzy z Środowiskowego Szczepu Drużyn ZHP JEDYNKA w Nowej Dębie, udało nam się zorganizować w minionym roku pierwszą edycję zawodów MTB.

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować za pomoc, zaangażowanie i włożoną pracę wszystkim zaangażowanym osobom: wolontariuszom, harcerzom, sponsorom, a w szczególności czterem osobom bez których pomocy i zaangażowania zawody nie odbyłyby się tj. Wojtkowi Kiełbowi i Pawłowi Stróżowi , Przemysławowi Maćkowiakowi i Tomkowi Biesiadeckiemu.

W pierwszych zawodach MTB w Nowej Dębie wzięło udział około 50 zawodników w tym dzieci, młodzież, dorośli, najstarszy uczestnik to 62 –letni były kolarz, mieszkaniec gminy Nowa Dęba. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Nowej Dęby, którzy przychodzili z całymi rodzinami kibicować zawodnikom.

Kto może wziąć udział w zawodach?

Zawody są otwarte dla wszystkich, przewidzieliśmy także konkurencje dla najmłodszych. W zawodach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Zawody będą rozgrywane w następujących kategoriach wiekowych.

I do 6 lat dziewczęta i chłopcy
II 6-9 lat dziewczęta i chłopcy
III 10-13 lat dziewczęta i chłopcy
IV 14-16 lat dziewczęta i chłopcy
V 16-20 lat dziewczęta i chłopcy
VI 20-30 lat kobiety i mężczyźni
VII 30 < kobiety i mężczyźni Udział w zawodach jest bezpłatny!!! (bez wpisowego)

Regulamin jest dostępny na stronie stowarzyszenia Wsparcie www.wsparcie.pl ,oraz w dniu imprezy w biurze zawodów.

Czy chcecie coś dodać?

W tym roku w realizację zawodów udało nam się zaangażować Automobil Klub Nowa Dęba,
Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Kultury, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie , Stowarzyszenie Eko Skop z Rzeszowa, grupę „ROWEROWE CIAŁO”, Stowarzyszenie ZDROWY-ROWER z Pruszkowa oraz Lokalną Grupę Rybacką Puszczy Sandomierskiej.

W realizację zawodów włączyli się też sponsorzy, co ubogaciło pulę nagród. Są to m. in. EURO-OFFICE, TOMAR, Hotel Szypowski, Cyclo Centrum z Kolbuszowej PAAM BIKE który ufundował główną nagrodę tj. rower, Gospodarstwo Agroturystyczne „Dobre Miejsce: ufundowało weekend w tymże gospodarstwie, poza tym do wygrania są min. tablety, akcesoria rowerowe itp.

Zawody będą też okazją do uczczenia 15-lecia działalności stowarzyszenia Wsparcie.

Zawody realizowane są dzięki współfinansowaniu z dotacji Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba, pod patronatem Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego Krzysztofa Pitry, Echo Dnia,www.infonowadeba.pl , NadWisla24.pl Rzeszowska Telewizja Internetowa BłękitnaTV

Dziękuję za rozmowę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here