Jedynka świętowała Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

0

Wstępem do właściwych obchodów była wizyta w Instytucie Pamięci Narodowej w Rzeszowie, gdzie odbyła się projekcja filmu o Hieronimie Dekutowskim ps.,,Zapora’’- żołnierzu wyklętym z naszego regionu, którą poprzedził wykład pracownika IPN-u.

Dnia 1 Marca w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. W tym dniu  odbyła się II edycja Konkursu Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych dla uczniów szkół gimnazjalnych. Cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż brało w niej udział 19 dwuosobowych drużyn z 6 okolicznych gimnazjów. W tej edycji przywracaliśmy pamięć o Witoldzie Pileckim ps. „Witold”, Józefie Kurasiu ps. „Ogień” i Józefie Franczaku ps. „Lalek”.  Bezkonkurencyjne okazały się uczennice z Gimnazjum w Jadachach – Martyna Urbaniak i Martyna Zych. Drugie miejsce zajęła drużyna z Wilczej Woli: Katarzyna Kopeć i Katarzyna Jarosz, zaś trzecie miejsce, po dogrywce Lidia Koper i Justyna Uściak – drużyna z Chmielowa.

Na zakończenie tegorocznych obchodów  uczniowie ZS Nr 1 z klasy 3a o profilu wojskowym zaangażowali się w pomoc przy organizacji III Nowodębskiego Biegu Żołnierzy Wyklętych, który odbył 4 marca 2017 roku.

M. Zięba
ZS1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here