Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych i Młodzików

2

Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych i Młodzików w badmintonie w Niepołomicach k/Krakowa

W Niepołomicach koło Krakowa rozegrane zostały eliminacje do Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Młodzików Młodszych i Młodzików. Znakomita postawa młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba w bieżącym sezonie rozgrywkowym znalazła swoje odzwierciedlenie również i w tych eliminacjach. W sumie z eliminacji oraz na podstawie listy rankingowej Polskiego Związku Badmintona awans wywalczyła rekordowa liczba, bo aż dziewięcioro badmintonistów z Nowej Dęby. W kategorii juniorów młodszych awans wywalczył Patryk Kopeć, który w finale Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej wystąpi zarówno w grze pojedynczej jak i w grze podwójnej wspólnie z Szymonem Malikiem (UKS Trójka Tarnobrzeg). Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży) rozegrane zostaną w Sobótce w dniach 13 – 15 czerwca. W kategorii młodzików awans wywalczyła dwójka badmintonistów Stali Nowa Dęba, Natalia Róg która zagra w grze mieszanej wspólnie z Konradem Płochem (UKS Start Widełka) oraz w grze podwójnej dziewcząt wspólnie z Izabelą Jajko (UKS Orliki Ropica Polska). Awans wywalczył również Rafał Lejko, który zagra w grze podwójnej chłopców wspólnie z Jakubem Kuflem (UKS Orbitek Straszęcin). Finał Mistrzostw Polski Młodzików rozegrany zostanie w Kępnie w dniach 16 – 18 maja. Najwięcej młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba, bo aż sześcioro zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski w kategorii młodzików młodszych, a awans wywalczyli: Aleksandra Michalczuk i Zofia Tomczyk w grze podwójnej dziewcząt, w grze mieszanej: Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin) / Aleksandra Michalczuk (Stal Nowa Dęba), w grze podwójnej dziewcząt: Dominika Luboch i Klaudia Kostrzycka, Jakub Suszyński w grze pojedynczej chłopców oraz Beata Mycek w grze pojedynczej dziewcząt oraz w grze mieszanej wspólnie z Patrykiem Michałkiem (UKS Orbitek Straszęcin). Finał Mistrzostw Polski w kategorii młodzików młodszych rozegrany zostanie w dniach 23 – 25 maja w Głubczycach. Wynik uzyskany przez młodych badmintonistów z Nowej Dęby jest historyczny, ponieważ jeszcze nigdy tylu z nich nie zakwalifikowało się do Mistrzostw Polski w jednym sezonie rozgrywkowym. To efekt wzorowej pracy szkoleniowej prowadzonej od wielu lat w sekcji badmintona w MKS Stal Nowa Dęba.

niepolomice2014badminton

Na zdjęciu dziewiątka badmintonistów Stali Nowa Dęba – tegorocznych finalistów Mistrzostw Polski wraz ze swoimi trenerami, stoją od lewej: trener Mateusz Czachor, Patryk Kopeć, Aleksandra Michalczuk, Dominika Luboch, Jakub Suszyński, Klaudia Kostrzycka, Zofia Tomczyk, Natalia Róg, Beata Mycek, Rafał Lejko, trener Adam Bunio.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here