[FILM] Filia wydziału komunikacji znów wzbudza emocje xvideo

31

Czy w Nowej Dębie nie powstanie filia Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu? Krok w tym kierunku zrobiła Rada Miejska w Nowej Dębie, zabezpieczając pieniądze na adaptacje pomieszczeń. Ostateczna decyzja będzie należała do samorządu powiatu tarnobrzeskiego. Czy tym razem zostanie osiągnięte porozumienie?

W filmie przedstawiono wypowiedzi:
– Burmistrza Wiesława Ordona
– Starosty Jerzego Sudoła
– Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Wolana
– Prezesa Stowarzyszenia Przyjazny Samorząd Marka Ostapjko

Zapraszamy do obejrzenia.

31 KOMENTARZE

 1. Padło tam słowo „zaraza” zarazą to są co niektórzy w jednostkach typu powiaty. Tak w ogóle powiaty to są twory które już dawno ktoś powinien zlikwidować. Likwidację powiatów podsuwam jako program wyborczy, może w końcu ktoś się za to weźmie. Powodzenia

  • wiekszego bełkotu w wykonaniu tzw.starosty w dodatku z ND jeszcze mieszkancy M i Gm N.Deba nie słyszeli.
   takie sa skutki jak sie przeszło z jednej kasty do drugiej.
   mieszkancy sa pamietliwi.
   niech zyje biurokracja.

 2. Oczywiście, że nie :) Dobre rzeczy robi się na początku kadencji, by robić dobre wrażenie, by ludzie ze smakiem zajadali kiełbaskę wyborczą, a nie na koniec kadencji, na koniec rządów właściwie…

 3. Panie Starosto ile podwyżek zrobiliście sobie razem z radnymi powiatowymi. Ponad 200 tys zł . O czym Pan mówi zamiast napychac sobie kieszenie m9gliscie wesprzeć szpital.

 4. Dlaczego cisza o podwyżkach jakie sobie zrobili radni powiatowi. Ani mru mru. Wstydziłby się Pan tak mowic. Ze szpital potrzebuje. Widocznie nie potrzebuje skoro sobie daliście a nie na szpita.

 5. Starosta nie chciał dokończyć, ale ja mogę. Skorzysta na tym kilku handlarzy autami z Nowej Dęby (wiadomo kto sprowadza auta z USA czy Niemiec) oraz osoba zatrudniona w filii przez radnych. Tak jak powiedział Starosta: raz na 5 lat wymieniamy dowód rejestracyjny, a jak kogoś stać to raz na 10 lat wymieni samochód i musi go przerejestrować. Nie warto inwestowac 70 tys. zł rocznie w coś takiego. Zabrano środku z obszaru edukacji i bezpieczeństwa (likwidacja szkół i straży miejskiej), a przesunięto na rozrywke (szatnia dla LZS bez żadnych dokonań i sukcesów) oraz filie Wydziału Komunikacji. Coś tu chyba jest nie tak?

  Przypomina mi się wypowiedź p. Wolana sprzed kilku lat, gdy mówił, że Nowa Dęba się nie rozwija bo nie ma klubów i dyskotek. Panie Radny – rozwój to miejsca pracy, szkoły, przedszkola, żłobki, porządny szpital, a nie imprezownie, szatnie dla podrzędnych klubów wiejskich i organizowanie festynów. Widac ile Wy wszyscy w tej Radzie macie pojęcia o gospodarce i zarządzaniu miastem. No ale co ja tam wiem, najwyżej później rodzice będą zapisywać dzieci do prywatnej podstawówki p. G., którą kiedyś przecież założy (przedszkole już ma). Tylko tam nie będzie darmowej nauki.

  Radni nie rozumieją, że jak będą miejsca pracy, dobre szkoły i szpital, to imprezownie powstaną samę, bo w mieście będzie na to zapotrzebowanie. W tej chwili są bardziej palące problemy niż filia. Ogarnijcie co się dzieje nad zalewem i do jakiej dewastacji tam dochodzi. Macie efekty likwidacji Straży Miejskiej. Kto później będzie płacił za naprawy? Oczywiście MY – podatnicy.

  Radni są całkowicie odklejeni od rzeczywistości. Jak tylko radny Kopeć Mare, zaczął ich krytykować to ktoś założył mu fałszywy profil na FB i zaczęto go hejtować bo nie sprzymierzył się wiadomo z kim. To są metody rodem z PRL.

  • To, że Straż Miejska została likwidowana to akurat dobrze. Gdy działo się coś poważnego to bardzo często odwracali głowy i jechali za szkołę łapać dzieciaków, które paliły papierosy xDDDDDDDDDDDDD Tacy „strurze” prawa byli zbędni.

   Dewastacje nad zalewem to nie efekt braku SM, ale bezstresowego wychowania. Huligan jeden z drugim nie miał zwracanej uwagi od małego, więc z czasem wszedł na głowę rodzicom, a ci się boją, że dostaną od niego w łeb jak mu tylko zwrócą uwagę. To samo tyczy się spożywania alkoholu po piwnicach. Każdy to widzi, ale mało kto ma odwagę, by cokolwiek z tym zrobić.

   Brak reakcji powoduje, że te problemy będą się pogłębiać, a z takimi antyspołecznymi typami trzeba krótko.

  • Akurat blikwidacha straży miejskiej to był strzał w dziesiątkę.Chyba żeby rozebrali te ruinę co od lat straszy ludzi, zamontowali brakujące oświetlenie alujki wokół zalewu i wykopali gnijące końce drewnianych elementów palisady byle jak wykopanych w ziemię.Za te tze.rewitalizache zalewu to ktoś powinien beknac i to solidnie .

 6. Ryba psuje się od głowy…tyle w temacie. Ciekaw jestem czy pan Starosta bierze dzień urlopu, jak idzie zarejestrować swoje auto co 4-5 lat, albo czy na przykład odda część swojej nowo podniesionej pensji… charytatywnie na szpital, skoro dostał ok. 9 tys więcej miesięcznie! Absurd goni absurd w 'państwie PiSu’! A My podatnicy płacimy za to wszystko!

 7. Pan Sudoł i radni powiatowi podnieśli sobie diety i wynagrodzenia do astronomicznych kwot. Tak jak ktoś wyżej napisał będzie to budżet powiatu kosztować około 200 tysięcy rocznie. I po czymś takim starosta idzie do telewizji i gazet i domaga się by gmina Nowa Dęba refundowała koszty tych podwyżek? By teraz gmina Nowa Dęba kupiła sprzęt do szpitala bo powiatowi brakuje środków finansowych? Panie Sudoł! Proponuję powrócić do poprzednich wynagrodzeń, a za zaoszczędzone pieniądze kupić niezbędny szpitalowi sprzęt. Przy okazji proszę zrezygnować z bezsensownych wydatków w Gorzycach i Grębowie, a wówczas starczy pieniędzy również na filię wydziału komunikacji w Nowej Dębie.

 8. Aaaa to jak Sudoł korzysta raz na 4 lata to rzeczywiscie nie ma sensu otwierać Jedyny Zielak działa w imię mieszkańców, reszta niech się wstydzi. Jerzy Sudoł już powinien zejść ze sceny.

  • Zamykają go w pokoju od zewnątrz,ci ludzie tu wypowiadający się nadają sie do takich zamknietych pomieszczeń.

 9. Założę się, że Sudoł pewnie by chciał otworzyć filie w ND. Ale rachunek jest prosty:
  17 radnych
  6 Nowa Dęba
  po 4 Baranów i Gorzyce
  3 Grębów
  Jakim cudem 6 radnych przegłosuje otwarcie filii w ND?
  Zastanówcie się, porozmawiajcie z pozostałymi radnymi jak będą głosować. Na razie jest to bicie piany bez konkretów.
  Wymuście na staroście niech uruchomią rejestrację przez internet tak jak jest to w innych powiatach. Biletomat przez internet też się prosi.

  • Gdyby chciał to już, by to zrobił lata temu, ale nie chce tego zrobić. Czego nie rozumiesz?

  • A dla czego nie można otworzyć we wszystkich siedzibach gmin. W Rzeszowie na terenie miasta jest kilka Punktów Obsługi Mieszkańca i czynne są od 8-18. Zarejestrujesz pojazd , zapłacisz opłaty itd itp. Co komu tu przeszkadza – mamy kilkanaście razy więcej urżędasów niż za komuny , a robić to nie ma komu.

 10. Zmieniam auto co 3 lata na co ta filia w TBG to jest 30 minut i po zawodach ogarnijcie sie jaki urlop CO Trzeba dac prace znajomym rodzinie Nowe miejsca pracy dla rodziny……tak

 11. Wie może ktoś co się dzieje z drzewem składowanym na stadionie chodzi o Dęba samo Znika ktoś zapłacił za to przetarg się odbył ….

 12. Pan Starosta to ludź urodzony w Dębie (Dębie – dawnej osadzie smolarzy) i jemu się marzy żeby dalej taką osadą pozostała., A Owsik na stołku burmistrza też nie zniesie żeby coś od Owsikowa było większe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here