Okradali szafki na basenie

17

01/10/11r./

Łącznie pięć włamań mają na swoim koncie trzej młodzieńcy w wieku 13, 15 i 18 lat, którzy okradali szafki ubraniowe mieszczące się na basenie w Nowej Dębie. Wpadli w ręce ratowników tuż po kradzieży. Wszyscy trzej wkrótce odpowiedzą przed sądem za popełnione przestępstwa.
Od kilku dni nowodębscy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie włamań do szafek ubraniowych, dokonanych na terenie krytej pływalni w Nowej Dębie. Z szatni ginęły głównie pieniądze. W jednym przypadku sprawcy ukradli telefon komórkowy. W tej sprawie zatrzymany został 18- letni sprawca przestępstwa i jego dwaj nieletni wspólnicy.

Z ustaleń Policji wynika, że mężczyźni swój proceder rozpoczęli w niedzielę 18 września br. Po wyłamaniu blokady zamka w szafce ubraniowej ukradli pieniądze w kwocie 50 złotych. Po kilku dniach pojawili się ponownie, dokonując kolejnych włamań. Ich łupem padł telefon komórkowy oraz pieniądze pozostawione w szafkach, w łącznej kwocie 100 złotych.

O zdarzeniach zostali powiadomieni policjanci. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli czynności operacyjno – procesowe mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców włamań. W tym czasie policjanci zebrali ślady z miejsca zdarzenia, rozpytali szereg osób oraz przesłuchali świadków. Do współpracy włączyli się też ratownicy pływalni.

Minęło kilka dni, a złodzieje przekonani o swojej bezkarności ponownie odwiedzili basen. Tym razem nie cieszyli się długo łupem, wpadli w ręce ratowników zaraz po włamaniu. Funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia ustalili, kim są sprawcy. To młodzi ludzie w wieku 13,15 i 18 lat. Złodzieje, zaskoczeni przebiegiem zdarzenia, sami oddali wyjęte z szafki pieniądze.

Podczas prowadzonych dalszych czynności wyjaśniających policjanci odzyskali skradziony telefon komórkowy. 18-letni sprawca popełnionych przestępstw usłyszał zarzuty. Nieletni wspólnicy za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

W tej sprawie wobec 18-latka, Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzega zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.


Policja

17 KOMENTARZE

 1. Najpierw do kościoła do spowiedzi i jak dostajną rozgrzeszenie to puścić wolno.Jank nie to do robót publicznych w kamizelce z napisem "Jestem Złodziej":D

 2. Pewno Burmistrz obiecał rodzicom tych biednych dzieci że będą pracować w Chmielowie.I nadal czekają .
  A może matkę zwolniono z pracy i głodni chodzili ?
  Tak jak się nie dba o swoje miasto to przychodza plagi.
  TO DOPIERO POCZĄTEK .
  Czas zmienić Burmistrza !Ewidentnie zaniedbuje miasto.

 3. Trudno wam pojąć, że burmistrz jest popierany przez centrum i prawicę? Gdyby się przyłączył do jakiejś partii, to byłaby klęska. A tak jest w stanie wywalczyć pieniądze dla gminy dzięki posłom/ sentaorom z różnych ugrupowań.

 4. Mowa o tym kogo burmistrz popiera a nie kto popiera burmistrza. Z tego co pamiętam w ostatnich wyborach samorządowych PO i SLD nie poparło Wiesława a PiS zbudował wystawił własny komitet do rady miasta. Wszyscy kandydaci już wiedzą jak zagrał Wiesław i mają swoje zdanie na ten temat. Jedna osoba startująca do Senatu po pewnym spotkaniu powiedziała, że nie nie spodziewała się po nim (po WO) takiego zachowania. W mojej ocenie (i ocenie wielu osób) powinien opowiedzieć się albo za jednym kandydatem albo nie mieszać się wogole w wybory parlamentarne bo w tym momencie "bycie ze wszystkimi" oznacza "bycie z nikim" i grozi to utratą wiarygodności i zaufania i zamiast tych pieniędzy o których piszesz będzie figa.

 5. W tym czasie policjanci zebrali ślady z miejsca zdarzenia.macie poczucie humoru.
  Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10 ? moze dozywocie?albo powiesic. polska-to taki kraj ,w ktorym malpy maja dostep do internetu

 6. w temacie :
  Chciałam, zwrócić uwagę na personel pracujący na basenie,
  ratownicy, czujni, pomocni z resztą ten artykuł jest dowodem na to że w porządku są pracujący tam panowie,
  no ale panie sprzątaczki to jest jakaś kuriozalna pomyłka, tak nie miłej obsady to jeszcze moja osoba nie spotkała w swoim życiu a trochę przeżyłam, POZDRAWIAM PANÓW RATOWNIKÓW

 7. Najpierw do kościoła do spowiedzi i jak dostajną rozgrzeszenie to puścić wolno.Jank nie to do robót publicznych w kamizelce z napisem "Jestem Złodziej"

  chyba złodziejem .. ;p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here