[FILM] II TURNIEJ NIEPODLEGŁOŚCI

23

13-11-2011r.

W piątek rozegrano II Turniej Niepodległości o puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego.

W piłkarskich zmaganiach wzięło udział dziesięć drużyn w tym zespoły z Majdanu Królewskiego i Chmielowa. Oprócz sportowej atmosfery nie brakowało akcentów patriotycznych. Na Sali znajdowały się chorągwie historyczne i barwy narodowe. Ponadto wszyscy chętni mieli możliwość pomalowania twarzy w . Pierwsze mecze rozpoczęły się o godzinie 13.00 natomiast oficjalne rozpoczęcie Turnieju nastąpiło dwie godziny później. – Niepodległość nie jest rzeczą daną raz na zawsze. Również w czasach pokoju musimy te niepodległość pielęgnować. Każdy z nas bez względu na to czy jest lekarzem, pracownikiem fizycznym, samorządowcem, radnym, osobą duchowną czy świecką musi wiedzieć, że Polska to nasz wspólny, zbiorowy obowiązek– mówił podczas otwarcia Marek Ostapko, przedstawiciel organizatorów.

Zwycięzcami Turnieju została drużyna Media Tel, która pokonała w finale Białego Jelena 1:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna Resaco. Najlepszym zawodnikiem został Kacper Horodeński (Media Tel). Na najlepszego bramkarza organizatorzy wybrali Marcina Trzcińskiego (Biały Jelen) a nagrodę Fair Play przyznano Marcinowi Ujdzie z zespołu Potęga.

Dekoracji zawodników dokonali pani Dorota Siekierka– prezes firmy Active Trade, oraz wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł .Organizatorzy dziękują dzieciom z nowodębskiego Orlika i Panu Wojciechowi Krzeszewskiemu za pomoc w przygotowaniu wydarzenia, Tomaszowi Licakowi z nowodębskiej drużyny WOPR za opiekę przedmedyczną. Podziękowania kierujemy także pod adresem Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu oraz pod adresem pana Adama Szurgocińskiego dyrektora Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

/info

23 KOMENTARZE

 1. dobrze chłopaki pisali że Biały Lejeń zjedzie reszte, szkoda że tych od telefonów nie zjechali bo było by super…no ale cóż ''ziaren'' przy stratach piłki nie mogl sie juz powstrzymać zeby chociaż raz nie zahaczyć o kogoś ( specjalnie) taka panika z jego strony gdy media przegrywają :(( za bardzo grają buzią.

  drugie to sędziowie którzy zamiast sędziować po swojemu sędziują na tzw ''krzyk'' ale to juz jest do dopracowania w nastepnym wydaniu jakiegokolwiek turnieju

  pozdrawiam organizatorów

 2. Zapewne media teraz strasznie cierpi czytając taki okropny komentarz. Ziaren pewnie wyrzucił halówki do śmieci, przeżywa załamanie psychiczne i niebawem wyjedzie z miasta.

  W całym turnieju nie mieli sobie równych niestety.
  Wielu to boli ale taka prawda.

  Organizatorzy na medal, poziom bardzo dobry :) czekamy na następny.

 3. Organizacja turnieju bardzo dobra. Gratulacje dla najlepszych drużyn.

  Mam jedynie uwagę do tego, ze Biały Lejeń zjechał wszystkich … gdyby nie niedopatrzenie w zespole Zakładowców to oni wyszliby z grupy zamiast Białego Lejenia mimo to gratulacje dla chłopaków za 2 miejsce :).
  Nie, nie grałem w Zakładowcach, ale im kibicowałem.

 4. W Nowej Dębie jest tylko kilka osób, które podejmują się jakiejkolwiek organizacji – turnieje, liga itp. Powiem nawet, że to dwie grupy. Pierwsza to Ratusz i Pogoń, a druga to Stal i ludzie tam pomagający. W ostatnim czasie jest tak duża nagonka na obie ekipy zarówno sportowa jak i polityczna, że powątpiewam aby jeszcze mieli siły i ochotę coś organizować. Wszyscy pamiętamy ile nerwów i sił kosztował ostatni NALP.

  Może się mylę i liga będzie :)
  pozdrawiam wszystkich "coś" robiących.

 5. wydaje mi się, że impreza była bardzo dobrze zorganizowana, nie rozumiem tych negatywnych opinii. Gratulacje dla MediaTel za zwycięstwo oraz dla innych zespołów za grę !

  Jedyne do czego można się przyczepić to… sędziowie. Pierwsze mecze to była seria pomyłek – chyba sami nie wiedzieli co mają gwizdać ;/ a wykonywanie rzutów karnych, co jeden to z innej linii (!!!), już nie wymaga komentarza.

 6. ……W ostatnim czasie jest tak duża nagonka na obie ekipy zarówno sportowa jak i polityczna, że powątpiewam aby jeszcze mieli siły i ochotę coś organizować…….
  O JAKIEJ NAGONCE PISZESZ ??????

 7. nie było kolego żadnych pomyłek, tylko wreszcie był turniej rozgrywany na prawdziwych zasadach FUTSALu, poczytaj sobie coś na ten temat

 8. Nie było pomyłek? To dlaczego jednym podania do bramkarza były odgwizdywane, a innym nie (wiem o zasadzie 'wyjścia za połowę") – w pierwszych 3 – 4 meczach trzymano się tej zasady kurczowo, a później już nikt nie reagował.

  Wślizgi… niektóre pewnie mi się przywidziały ;)

  Rzuty karne – no chyba nie chcesz mi powiedzieć, że w zależności od widzi-mi-się sędziego można je wykonywać z 3 różnych linii, dalszej czy to bliższej.

 9. powoli powoli nie ma co wytykać błędów sędziowskich …… zawsze takie mogą się pojawić ………. najważniejsze, że zaczynamy grać według normalnych przepisów. Nie dziwię się, że sędziowie nie podchodzili ostro bo by kilka drużyn miało problemy, przykład RESACO i ich ataków wślizgiem. Sami wiecie, że niektórzy po raz pierwszy grali na futsalowych. O ile widziałem, rzuty karne wykonywane były z dwóch linii zreszta prawidłowo, także nie wprowadzaj zamieszania.

 10. brawo MEDIA……..brawo RESACO…….brawo BIALY LEJEN i pozostale zespoły…. tak to piłce bywa, że jedna drużyna wygrywa a druga przegrywa… ewentualnie jest remis….. turniej stał na dobrym poziomie piłkarskim….widać że młodzież zaczyna sobie nieźle radzić….błędów nie da się do uniknąć bo jest to gra kontaktowa…. do zobaczenia na następnym turnieju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here