[FILM] Międzynarodowy turniej Mini Euro Cup 2012 zakończony

33

25-03-2012

Znakomita oprawa i duże emocje, tak można podsumować rozegrany w sobotę 24 marca I Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Halowej dla Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Do udziału w turnieju organizatorzy zaprosili 12 zespołów w kategoriach wiekowych do lat 12 i 14. Na uwagę zasługuje fakt udziału drużyn z za naszej wschodniej granicy. Po raz kolejny w Nowej Dębie zaprezentowała się drużyna Pogoni Lwów, klubu zaprzyjaźnionego z naszym stowarzyszeniem KS POGOŃ. Do udziału w turnieju Burmistrz zaprosił drużyny z miast partnerskich na Ukrainie – Gródka i Komarno. Goście z Ukrainy przyjechali do Nowej Dęby już w piątek w godzinach popołudniowych. Zostali zakwaterowani w Hotelu Szypowski Strefa. Po posiłku przyjechali obejrzeć halę sportową, miejsce rozgrywania turnieju. W ramach wypoczynku dzieci i ich opiekunowie zostali zaproszeni na nasz basen. Pobyt na pływalni tak spodobał się naszym gościom, że skorzystali z zaproszenia organizatorów także przed odjazdem na Ukrainę.

 

Do rywalizacji zaproszono również drużyny z gmin powiatu tarnobrzeskiego Grębowa, Gorzyc oraz reprezentanta gminy Baranów Sandomierski drużynę Skopania. Mecze rozpoczęły się o godzinie 8.00. Po rozegraniu kilku spotkań punktualnie o godz. 10.00 wszystkie drużyny ustawiono w szyku pod tabliczkami z nazwami miast i klubów. Najmłodsi piłkarze szkółki piłkarskiej Orlik Nowa Dęba wnieśli flagi Ukrainy i Polski. Odegrano hymny obu Państw. Ta podniosła chwila pozostanie długo w pamięci uczestników turnieju. Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba dokonał uroczystego otwarcia turnieju. Uczestników powitał również Jerzy Sudoł Wicestarosta tarnobrzeski. Do zawodników i zaproszonych gości kilka słów skierował Taras Ivayickyy Burmistrz Komarna, który podziękował za zaproszenie i życzył wszystkim udanych zawodów.


Pomocy przedmedycznej udzielał ratownik Tomasz Licak
Rozegrano trzydzieści spotkań w grupach na przemian U12 i U 14. Mecze były bardzo zacięte i właściwie wszystko rozstrzygało się w ostatnich spotkaniach. Po podsumowaniu wszystkich spotkań wyłoniły się tabele końcowe turnieju:

GRUPA U12
1. SŁOWIANIN GRĘBÓW
2. WISAN SKOPANIE
3. ORLIK NOWA DĘBA
3. KS GRÓDEK
5. POGOŃ LWÓW
6. TŁOKI GORZYCE

GRUPA U14
1. POGOŃ LWÓW
2. KS KOMARNO
3 STAL NOWA DĘBA
4.SŁOWIANIN GRĘBÓW
5.WISAN SKOPANIE
6.TŁOKI GORZYCE


Na turnieju zjawili się fani Pogoni Lwów z Polski, którzy wywiesili piękną klubową flagę
Wśród gości obecni byli przedstawiciele sympatyków kibiców Pogoni Lwów, którzy swoją obecność zaznaczyli wspaniałą i olbrzymią flagą w barwach biało czerwonych z emblematami Pogoni i Orła. Burmistrz i Dyrektor SOSiR ufundowali po komplecie strojów piłkarskich dla szkół polonijnych w Lwowie. Stroje wręczono na ręce trenera Pogoni Lwów do przekazania szkołom. Przed oficjalnym zakończeniem nadeszła najbardziej oczekiwana chwila czyli wręczenie nagród. Wszystkie drużyny nagrodzone zostały pucharami i dyplomami. Zawodnicy pierwszych trzech drużyn w każdej grupie otrzymali statuetki. Organizatorzy wyróżnili również osobnymi nagrodami najlepszych bramkarzy, najlepszych zawodników oraz zdobywców największej ilości bramek. Nagrody wręczali zaproszeni goście: Janina Lubera Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie, Taras Ivayickyy Burmistrz Komarna, Roman Struk Prezes Klubu KOŁOS z Gródka, Jerzy Sudoł Wicestarosta tarnobrzeski, Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy, Adam Szurgociński dyrektor SOSiR.
Całość imprezy prowadził i koordynował Wojciech Bulanowski Prezes Stowarzyszenia KS POGOŃ w Nowej Dębie – serdeczne podziękowania.

 

Podziękowania dla wolontariuszy Stowarzyszenia POGOŃ Jacka Lubery, Tomasza Licaka, Marka Ostapki i Bogdana Andrusiewicza. Główni sponsorzy Turnieju: Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego, Stowarzyszenie KS POGOŃ Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Sportu Rekreacji w Nowej Dębie. Na zakończenie Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy podkreślił, że był to pierwszy międzynarodowy turniej i jak zaznaczył nie ostatni. Pożegnał zawodników gości słowami „Do zobaczenia za rok”. Podziękowania dla pozostałych sponsorów: Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1, Dyrekcji Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, Spółki BEEG- Hotel Szypowski, restauracja Dębianka, Maret Travel – Activ Trade.

Adam Szurgociński

Relacja ukazała się we wczorajszym wydaniu \”Aktualności\” TVP Rzeszów

TVP RZESZÓW była patronem medialnym wydarzenia

33 KOMENTARZE

 1. :(innych kibicow nie bylo tylko zdjecia samych urzedasow,ze swoich pieniedzy napewno tego turnieju nie sponsorowali!!! moze inne fotki !! chyba,ze to kampania sie zaczela przed wyborami:(

 2. Dzieci z Nowej Dęby przeżyły wspaniałą przygodę. Nie mówiąc już o tych z Ukrainy. Rangę wydarzenia doceniła TVP Rzeszów która zagościła w Nowej Dębie.

 3. kibicow mozna polixczyc na palcach jednej reki, wiec #1 nie gadaj, zeby pokazywac zdj kibicow, bo ich po prostu nie bylo :D a szkoda…

 4. sorrki jak kogos urazilem.;) po prostu jak widze tych 2 panow z UMIG to mi sie slabo robi:( przez takich jak oni musialem wyjechac z deby robia wszystko aby wykonczyc pracodawcow w debie:P potwierdzili to ostatnio z MPGKIM i nie tylko:@ szkoda,ze na trybunach bylo tak malo dzieci!! jak bylem ostatnio w debie i bylem na orliku to byla ich cala masa,milo bylo popatrzec jak graja. chyle czola dla animatora na orliku dla tomka licaka nic sie nie zmienil dalej cos probuje w debie rozkrecic i dla calej reszty takich jak licu,ze jeszcze cos probuja w tej debie zrobic choc zawsze maja pod gorke!!!:)BYLE TAK DALEJ:D

 5. dzieci graly ale te starsze tych maluchow z orlika to tu nie widze na zdjeciachB)grajacych ani siedzacych na trybunach!pewnie byly z animatorem na orliku bo jego tez tu nie widac?!:|

 6. No w końcu bardzo dobra impreza sportowa, szkoda że tak słabo była zareklamowana , bo gdyby było większe halo to i kibiców było by więcej.

 7. a jak mogli być kibice skoro w tym samym czasie grali juniorzy z Nowo Dębskiej Stali? sam grałem, to jak patrzyłem na trybuny to dawno takiej frekwencji nie widziałem ;) szkoda że ten turniej odbył sie wtedy kiedy miałem mecz.. jakby był w niedziele to na pewno więcej byłoby kibiców ;)

 8. Ratusiki obsiadly turniej,ale Dyrektor i Burmistrz im dali tylko popatrzec na NAGRODY nie dopuszczajac ich do rozdawania ,dlatego mi jest WESOLO a tobie jak ratusiku czy ci tez jest WESOLO?????:|

 9. ratusiki pokazały klasę bo jak widać można sie spierać, ale można coś zrobić wspólnie bez względu na jakieś różnic. Brawo dla urzędu i dla ratusików BRAWO

 10. Oczywiście, że Wielkie Brawa należą się Panu Bulanowskiemu – to on był inicjatorem, organizatorem i wykonawcą . brawo !

 11. Widać gołym okiem że pomysł znakomity a wykonanie marne .Na przyszłość Pan Bulanowski niech nie stawia wszystkich na baczność przed faktami dokonanymi.Parę plakatów na mieście ujmy by nie przyniosło.

 12. najśmieszniejsze jest to, że brak plakatów wytyka jakiś MAGISTRAT, czyli ktoś chyba z urzędu. To co zrobił Pan Bulanowski i cała ekipa za darmo w innych miastach jest sowicie opłacane – w normalnych miastach – a tutaj ??? bez komentarza. Szkoda mi tylko tych chłopaków bo ich energia nie jest doceniana. Ale może kiedyś. Brawo Pogoń.

 13. Mam wrażenie, że w turnieju chodziło głównie o integrację młodzieży z Polski i Ukrainy. Przy okazji był otwarty dla publiczności. To się udało w 100%. Nie chodziło o jakiś super-show, tylko zabawę dzieciaków. Nikt z organizatorów nie zakładam, że na turniej w kategoriach wiekowych U-12 i U-14 przyjdą kibice "od browaru". Może to i nawet lepiej…

 14. To był bardzo dobrze przygotowany turniej, zgodzę się również ze stwierdzeniem "Interius-a" co do kibiców "od browarów" i bardzo dobrze że ich nie było bo to było nie dla nich ! Byli ci co mieli być !
  Można tylko pogratulować takiego przygotowania turnieju. Gratuluję !

 15. Pomysł znakomity, ale wykonanie pod psem są w naszym miasteczku ludzie którzy takie imprezy prowadzą znakomicie .Żandarmi niech lepiej łapią bandytów .To służba, więc lepiej uważać aby nie narazić na śmieszność munduru. Różnie ludzie interpretują lans. Gdyby się nie włączył Urząd to byłaby wielka klapa przynajmniej tak sądzą. Dlatego Pan Bulanowski powinien serdecznie podziękować na Burmistrzowi za pomoc na łamach info.

 16. Pocałujcie się w pompę. Samorząd ma statutowy obowiązek zajmować się sportem. Jeżeli samorzutnie nie powstaną kluby, gminy obligatoryjnie muszą zakładać własne. Takie jest prawo. To że ktoś wykonuje swoje obowiązki ( które dodatkowo polegają na dysponowaniu niewłasnymi środkami finansowymi ) nie jest łaską. Ale nie piszę tego, żeby przyczepić się do burmistrza. Obaj panowie na tej imprezie współpracowali. Burmistrzowi zależało na przyjęciu młodzieży z miast partnerskich, więc wygospodarował na ich przyjazd, nocleg i wyżywienie środki ( i słusznie ), a p. Bulanowski społecznie dał się z siebie mnóstwo pracy, żeby sąsiedzi z Ukrainy dobrze się bawili na turnieju.

  Kto tu jątrzy?

 17. jeżeli propagowanie sportu uważasz za "ośmieszanie munduru" to w takim razie większość żołnierzy Wojska Polskiego w okresie międzywojennym to robiła czyli "ośmieszała mundur", gdyż to właśnie wtedy powstało wiele towarzystw sportowych m.in. "SOKÓŁ". Faktycznie lepiej jest siedzieć z butelka piwa pod sklepem lub łazić po Dębie nawalonym jak wielu mundurowych, bo wówczas mundur nie jest ośmieszany. To własnie starali sie wpoić komuchy przez lata swojej antypolskiej działalności. Brawo tylko tak dalej z tą mentalnościa. Gratulacje dla Bulanowskiego, że mu sie chce mimo takich jak wyżej komentarzy bo chłopak jak widać coś dla tej mieściny chce zrobić tylko pytanie czy warto ? Gratulacje dla Urzędu oraz SOSiru że chca pomóc. Czekam na kolejne turnieje. Rodzic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here