WYCIELI KOLEJNE DĘBY NA PLANTACH !!!

162

 

07-12-2012

Informacje przekazał nam jeden ze zbulwersowanych mieszkańców Nowej Dęby. To już kolejne piękne drzewa jakie wycięto na w okolicyPlant i Domu Kultury w ramach prac związanych z tak zwaną \”rewitalizacją\”. Poniżej przedstawiamy zdjęcia nadesłane przez jednego z Czytelników.

Zdjęcia z dnia 7 grudnia 2012 r., wykonane ok godz. 9.40

ZOBACZ TAKŻE POPRZEDNI ARTYKUŁ:
Dęby obok Domu Kultury wycięte!

 

162 KOMENTARZE

 1. Pogratulować "pomysłu". Zrównoważona strategia… Co jeszcze p. Burmistrz może dla Ciebie, dla nas zrobić. pomysłodawców przyjmuje we wtorek po 15:00.

 2. w debie zawsze bylo tak pieknie zielono a teraz pusto sie robi i same budynki jak w kazym innym miescie :( zamiast cos wymyslec zeby ludzie prace mieli to oni sie wycinaniem i rabaniem drzew zajmuja :)

 3. Gratuluję pomysłu!Nie ma jak rozbierać coś gotowego i znowu stawiać jeden wielki cement!!! Jeszcze chwila i zmienimy nazwę z Nowa Dęba na Nowa Sosna!! Zgadzam się z przedmówcami! Może wytnijmy cały las! Po co nam drzewa?!!! Wstyd i oburzenie! WRRRRRRRRRRRRRRR!!!

 4. Rewitalizacja oznacza powrót do życia, ponowne ożywienie itp. Trzeba zniszczyć życie aby rewitalizować – paranoja. W dniu dzisiejszym też tną – to taka rewitalizacja.

 5. [b]„Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.”[/b] (Stanisław Wyspiański)

 6. Jak wam drzew brakuje to się przeprowadźcie do lasu. Ale co tu się dziwić skoro 90% z Was ma rodziców którzy się właśnie w jakimś lesie wychowali albo gdzieś na końcu świata :) chłop ze wsi wyjdzie, wieś z chłopa nigdy

 7. Jakie imprezy? Cyganianki, Orkiestra Dęta? Czy nikt jeszcze nie zauważył, że na imprezy organizowane przez wieśka nikt nie chodzi? Wystarczy ruszyć ****.ę i zobaczyć jak się ludzie bawią w Tarnobrzegu, czy Sandomierzu. Bez propagandy sukcesu tłumy na każdym koncercie

 8. JACY BĘDĄ TO NIEWARZNE EMERYCI, MATKI Z DZIEĆMI TO SIĘ BĘDĄ SMAŻYĆ W UKROPIE I TYLE CIEBIE A TYM BARDZIEJ MNIE TAM NIE BĘDZIE

 9. Proponuje wybudowac w takim razie na terenie plantow ratusz do tego mozna byloby postawic parasole, krzeselka i otworzyc cafe z cruasanami.

 10. A ja proponuje zmienic nazwe ''planty'' na bardziej orginalniejsza nazwe, wkoncu to jakby wizytowka naszego miasta. Pol Elizejskich niezrobimy ale kto wie????

 11. Dlaczego lamentujecie zamiast się zebrać i pogonić obecną ekipę. Tylko nowodębiaki są mocne w gębach i na forum. Trochę podpisów i referendum nad odwołaniem "burmistrza". Z poważaniem

 12. krew zalewa, koło rzeszowskiej nie można wyciąć pod inwestycje a na plantach można? o co ku…a chodzi? Kto wziął i kto dał w łapę?

 13. [quote]krew zalewa, koło rzeszowskiej nie można wyciąć pod inwestycje a na plantach można? [/quote]

  Otóż to! Sosny przy Rzeszowskiej chronione! A Dęby w centrum dające cień w lecie i świetnie komponujące się z otoczeniem wyciętę. Wstyd!

 14. A ja Się pytam czy RADNI (w tym p. redaktor M.O.) nie wiedział o tym ze mają wycinać drzewa?????????? przecież wiedział o wszystkim i NIC NIC NIC nie zrobił aby temu przeciwdziałać tylko teraz wypisuje co to burmistrz nie robi. Co robi to za plecami RADY MIASTA???????? GDZIE dziś był jak zaczęli wycinać GDZIE???? RADNI od czego wy jesteście???? Od poklepywania lub opluwania burmistrza?????? DO ROBOTY NIEROBY ZA NASZE :@PIENIADZE

 15. Skąd się Miki wziąłeś? Jacy radni? 3 radnych Ratusza i 12 radnych Ordona. Ta trójka sprzeciwia się cały czas głupawym rządom Ordona ( co nazwaleś "opluwaniem") a reszta BIERNI-MIERNI-ALE WIERNI klepią Ordona po tyłu z radości. Ratusz może się sprzeciwiać ale i tak przegra głosowanie. Pozostaje NAGŁAŚNIANIE wszystkich Ordonowych wyczynów. Być może ludzie otworzą oczy.
  I w sumie najważniejsza rzecz, ale pewnie Cie to interesuje: projekt rewitalizacji przyjęto w poprzedniej kadencji gdzie Ordonowcy rządzili niepodzielnie i nie było opozycji

 16. Chyba nie wiesz czym jest miasto. Ale dzięki wycięciu dębów wiemy jak pojmuje je twój burmistrz Wiesław. Takie pojęcie miasta może mieć tylko osobnik ze wsi. Zamiast odlesić strefę i tereny przy rzeszowskiej wycina piękne dęby !!!!!!

 17. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
  PLANTY rozplantowane !:D
  Oburzała mnie ostatnia wycinka ale to chyba ''rozgrzewka'' była!
  Trzeba być [size=12][color=#cc0000]BARBARZYŃCĄ[/color][/size]
  aby podjąć taką decyzję lub nienawiść mieć do Nowej Dęby.. Lub jedno i drugie. Szkoda,że w czerwcu nie wycinali łaskawcy -zielone i piękne. Teraz nagie ''kloce'', bolą mniej…
  Tak Trzymać! Kasa na nowy herb trzeba się interesować…

 18. no to własnie pan burmistrz tworzy nowe stanowiska pracy :D bo ktoś te drzewa musi wyciąć :P i na pewno nie robi tego społecznie :P

 19. To bedzie nowe miejsce pracy dla nowodebianina.Kazdy dostane przydzial na jedna grzadke do uprawiania ziemniakow.Ot,tak wymyslil ordon i jego ekipa( innego pomyslu na zorganizowanie pracy im zabraklo:(

 20. Polecam '' Rozmowy przy wycinaniu lasu.'' Autor – Stanisław Tym
  występują : Gajos,Burczyk,Kobuszewski,Turek,Sapryk,Holoubek z cyklu ''Kocham Teatr'' DVD
  :)

 21. a tak serio…wycinka drzew to jak kara śmierci-nie ma odwrotu…pytanie. czy burmistrz i jego pracownicy czują miasto czy nie? Mam wrażenie ,że radni ( w większości) traktują radę jako dodatek do renty lub emerytury….Przykład. ok. komisje. która pierwsza? opisze członków i ich "osiągniecia"…prosze od której zacząć?

 22. CO NA TO KOMISJA ODPOWIADAJĄCA ZA OCHRONĘ ŚRODOWISKA???? WYDA JAKIEŚ OŚWIADCZENIE POTĘPIAJĄCE BURMISTRZA??? NIE WYDA!!! BO WIĘKSZOŚĆ JEJ CZŁONKÓW TO LUDZIE ORDONA WIĘC MUSIELI BY POTĘPIĆ SAMI SIEBIE CZEGO NIE ZROBIĄ!!!! TRZEBA WYMIENIĆ TE EKIPĘ!!!! NIE GŁOSUJCIE WIĘCEJ NA NICH!!!! PANIE ORDON JUŻ PAN NIE WYGRA!

 23. Ciekawe, jak w takim razie będzie wyglądać rewitalizacja Zalewu. Wytną wszystkie drzewa na brzegu? Wybetonują wyspę i dno, żeby trzciny nie rosły?
  Zamiast sprzątać dzikie wysypiska, sprzątnęli dęby…

 24. debile takie piekne deby powycinali:@ jak chca sobie powycinac to prosze bardzo niech miasto zaplaci 2 ml za wycinke wtedy sciagnie inwestora tu [url]http://nowadeba.pl/gospodarka/oferty_inwestycyjne/tereny_uzytkowe/art2.html[/url]

 25. MY RATUSIKOWE OBIECUJEMY ŻE JAK TYLKO DORWIEMY SIĘ DO KORYTA TO OBSADZIMY GRAJDÓŁ NOWYMI DĘBAMI. BO CO TAM ZE Z "CENTRUM" POLANY WIDAĆ LAS NA WSCHODZIE I NA ZACHODZIE, ŻE NIEURZYTKÓW I KRZACZORÓW U NAS DOSTATEK , DĘBY SA NAM POTRZEBNE JAK POWIETRZE I BRONIĆ BĘDZIEMY DĘBINY JAK OKA W GŁOWIE , WARA OD NASZYCH DĘBÓW Z KTÓRYCH NASZ PRADZIAD GOŁĄ ŁAPĄ MIÓD WYBIERAŁ … to wam obiecujemy jak Dęby kochamy , aha a na znak protestu w niedziele niech kazdy w kościele ma wepnięty dębowy liść …

 26. Lamentu tu straszny, co najmniej jak by zrównali z ziemią hektar lasu!!! Za rok wszyscy będą siedzieć na ławeczce w tym miejscu i podziwiać jak tu pięknie.

 27. Może zrobi się delikatnie ładniej. Tyle wieśniackich drzew w centrum to zdecydowanie za dużo. Kostka brukowa i ładnie zagospodarowany teren w tym miejscu będzie oznaczał, że nasze miasto się rozwija a my będziemy mogli tymi uliczkami spacerować. ZABRANIAM WSZYSTKIM KTÓRZY PODNIECAJA SIE TYMI DRZEWAMI CHODZIĆ PO TYM NOWO ZAGOSPODAROWANYM TERENIE!!! DO LASU WIESNIAKI!

 28. trzeba ich bylo wyslac ok. 20 km na pld. albo na polnoc od Nowej Deby, jakby bylo wiadomo jakich spustoszen dokonaja na plantach, oni nawet nie wiedza ile takie drzewo kosztuje, potrzebny im plac na te napompowane zbiorowiska z okazji… taki plac, nowy budynek dla urzedasow, komisariat policji to wszystko mozna bylo zrobic za Rzeszowska, tylko ktos powazny musialby zalatwic to z Lasami.

 29. Mam propozycję na przyszłość,na każdym dębie który ma być wycięty przybić kapliczkę,żaden pilarz nie podejdzie z piła do tego drzewa.W ten sposób ocalicie dęby w mieście.

 30. Fakty to :
  – wycięte piękne dęby przy ul. Rzeszowskiej plac parkingu przy Stokrotce,
  – wycięte piękne dęby przy ul. Rzeszowskiej – ścieżka rowerowa,
  – wycięte 20 sztuk dębu plac przy SOK,
  – wycięty dąb na Plantach – rzekomo był chory,
  – kolejne 2 dęby wycięte w ten piątek na Plantach,

  na tą wycinkę wydał zezwolenie Pan Burmistrz.
  To są fakty.

 31. Kto dzisiaj wycina 100 letnie drzewa ?
  Ciekaw jestem ile musiał by człowiek zapłacić , ile musiał się o chodzić po urzędach i innych miejscach aby takie 100 letnie drzewo na swoim podwórku wyciąć ?
  A tu proszę jeden podpis i załatwione.

 32. Władza tego nie czuje ! Nie czuje, projektując miejską architekturę to budowle wkomponowuje się w istniejąca zieleń a nie odwrotnie.
  Zresztą ci dwaj panowie to belfrowie więc cokolwiek im się podsunie pod nos, to się od razu im spodoba. tak było z tym projektem.
  szkoda słów.

 33. [i]Nowa Dęba za kilka lat będzie musiała zmienić nazwę na Nowa Sosna, a to tylko za sprawą pana Ordona, który tnie wszystko jak popadnie. Pierwsze sztuki dębów padły przy ulicy Rzeszowskiej, kiedy to przygotowywano teren pod Restauracje Szypowski, następne sztuki przy budowie centrum handlowego pana Grzędy, kolejne przy budowie ścieżki rowerowej. Został wycięty dąb na plantach ! Teraz 15 sztuk dębu przy SOK ! Które następne panie Ordon ! W parku koziołek matołek ?
  Pytam się ile nasadzeń drzew nie krzewów pan dokonał przez swoje lata rządów ? ja panu odpowiem ! Ani jednego drzewa, wiem to bo jestem z Nowej Dęby w przeciwieństwie do pana. Wstydu pan nie masz ![/i]

  już w tym temacie wypowiedziałem się pod linkiem :
  http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=1135
  jedynie co mogę dodać to to że pan burmistrz ma wszystko i wszystkich daleko gdzieś – konsultacje społeczne ?!? z kim ? kiedy ? gdzie ?
  nie rób pan wstydu…
  pozwolę sobie zacytować słowa mieszkanki, która również w tym temacie się wypowiedziała :
  [i]Łatwo było podpisać decyzję wycięcia tych ponad 100letnich dębów , prawda , panu burmistrzowi przyszło to z taką lekkością. Na jakiej podstawie to pan zrobił ? Pytam się ?
  Na podstawie opini tych pana 2-ch projektatów co przedstawiali plan zagopodarowania , wizualizację , i wykład dla mieszkańców miasta, pan wprowadza w realizację mając czyste ręce bo przecież nikt nie wetował nik nie był przeciw co do projektu długo umieszczonego na stronie internetowej. Pan burmistrz zapomniał że dorośli mieszkańcy tego miasta nie wszyscy internet w domu maja o komputerze nie wspomnę i ten projekt to nie wszyscy mieszkańcy widzieli na auli w SOK . Nie wszyscy ! Za to nie wszystkim się to teraz podoba co poczyna sobie pan burmistrz. Że funduje kolejny placyk – bo to teraz w modzie jest ! Tak jak ten placyk z czaplami jest rewelacyjny. dziękujemy już panu ![/i]
  My Mieszkańcy podziękujemy panu za te dobrodziejstwa, które nam uszykowałeś.

 34. Może by tak przy okazji systematycznie burzyć blok po bloku od Porąb w kierunku zalewu,po co tu miasto.Teren wyrównać zaorać i sadzić dęby,sosny,świerki ,jodły,akacje i modrzewie.Miasto i tak pomału ginie,dlaczego mu nie pomóc.

 35. Ty ****u ( Panie Wiesławie) co Ty **** robisz z tej Dęby w Naszym pięknym ****m miescie…..wytnij sobie drzewa w Owsikach (tj. Tarnowska Fola) **** sie od naszej meliny i daj nam w koncu spokoj **** owsiku!

 36. [b]Potrzebna klepka parkietowa dla radnych.Wiedza ,ze w wyborach jednomandatowych przegrają to im pamiątka pozostanie na podłogach![/b]:D

 37. #73 ale oso hozi ? [quote]podziejukemy [/quote]

  wytęż palo cośtam/cośtam w puszce na mózg co nosisz nad ramionami ! Żartowałem,:) spocznij. :

 38. Wole mieszkać na wsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!Niż mieć za sąsiadów "mieszczuchów " z Nowej Dęby lub co gorsza nowobogackich co jak usta otworzą to widać im słoma z butów wychodzi.Kasa i adres zamieszkania drodzy Państwo to nie wszystko!!Miłego poranka życzę i idę cieplej wody do obory moim krówkom nalać.:P

 39. Ja mieszkając w Tarnowskiej Woli wiem ,ze moja wieś ma stare polskie korzenie i moi przodkowie też.I taką mam przewagę od miastowych z Nowej Dęby.Wielkie mi to miasto co prawa miejskie dostało około 50 lat temu,a przedtem nikt o takiej wiosce,a nawet osadzie nie słyszał.Nagle stało się siedzibą dużej ilości MIESZCZUCHÓW co na niedzielę jadą na wieś do rodziny na obiadek i po prowiant.Ale tego sie wstydzą.Co na to zakłamanie powie Wasz proboszcz.Chyba jednak nie czyta postów w internecie,a powinien i powiedzieć kilka słów na kazaniu.My tworzymy jedną rodzinę-Gminę ,a Wy rozbijacie.Nawet widać sławne "Liberum Veto " w waszych wypowiedziach.Wieś się bez Was wyżywi,Wy bez wsi niestety nie.Sąsiedzi czekają by wg starego porzekadła zadziałać.-Gdzie sie dwóch bije to trzeci korzysta.Ja i tak jezdze na zakupy do Tarnobrzega niż do Nowej Dęby.I nawiasem.Myślenie ma przyszlość!:)

 40. Zgadza sie.Stary dąb to jak stare wino.Czym staresze tym lepsze.Ma bukiet zapachowy i kosztuje dość dużo.Ciebie na to na oewno nie stać biedaku!:D

 41. Tym strzechoblokowcom to najlepiej nic nie robić,co się robi to źle.
  Najlepiej wszystko wiedzą, na wszystkim się znają,tylko oni maja recepty na wygląd miasta. Większość z nich aby nie ubliżyć pozostałym to nieudacznicy PRL-u i pasożyci Zakładów Metalowych im. Tow.Tomasza Dąbala.
  Skończyło się państwo opiekuńcze ,zawiodła Solidarność to wszystkich krytykują,i piszczą jak nie nasmarowane łożysko w maszynie na ZW-2.
  Zastanawiam się czy warto zmieniać wygląd tego miasta.
  Remont kanalizacji i sieci wodociągowej-krzyki.
  Zmiana wizerunku obok Domu Kultury-wielkie rarum.
  O co tu jest walka ,chyba żeby nic nie robić i krytykować tych co chcą coś zrobić.Może ci co tak zaciekle krytykują wybudują wam Ratusz na na piasku bez fundamentu za to z dużym piarem.

 42. Nie wszystko źle tylko konkretne rzeczy źle. Za 4 lata kolejny raz weźmie kredyt i będzie przebudowywał planty??? Ludzie co za marnotrastwo kasy. Nie ma większych potrzeb niż kopanie plant co kilka lat? I jeszcze wycinka tych drzew. Głupota i brak odpowiedzialności!

 43. #82
  Pieni się mniej trochę.:|
  A tak serio – akceptujesz to barbarzyństwo?
  W ''normalnych miasteczkach'' zachowuje się ''starodrzew'' i robi się prace – minimalizując ingerencję w ''tkankę zastaną''
  Pamięta ktoś jeszcze ''kosteczkę'' na Domie Chłopa? – słoneczko było – się ''wydubywało'';)co ''oryginaliejsze '' kostki.. np= fioletowe :) Można było termoizolację przeprowadzić tej ściany inaczej – by zachować tzw. ciągłość. Kosztowniej? Owszem lecz pozostałby wizerunek miasteczka zachowany dla ''tradycji'' .. Młode miasto które niszczy związane z nim ''historyje'' – martwe będzie – jeno styropian .. (piankapouliteranowa jest zazdrosna o ten IZOLATOR!B))
  Wypoczywaj wesoło mi ;)

 44. Pianka !Jak u Ciebie w sieni sztywnieje palto to wniosek jeste jeden.Jęsteś wieśniak bp masz sień.Ja mam korytarz w bloku i klatke schodowa.Hahahaha;)

 45. Na reszcie "Drobna uwaga" napisała prawdę.W Dębie 99.9 procent ludzi pochodzi z okolicznych wsi i rejonu Puszczy Sandomierskiej.Wstydzą sie tego , a nie powinni.Tu mieszkali nasi przodkowie bardzo skromnie i bardzo pracowici.Nie narzekali na swój los jak ich potomkowie teraz.mamy swoją kulturę,tradycje,dialekt i swój sposób wiary .I tak niechaj pozostanie.Nie niszcie tych wartości waśniami sporami.Jesteśmy wszyscy z jednej ziemi.!

 46. #92 – mylisz się [size=20][b]korytarzu i klatko schodowa[/b][/size] dlaczego ? Otóż dlatego ,że kumpli,znajomych dzielimy na = głupich i nie głupich całkiem.''jam jest bystry'' pewno myślisz chodząc po klatce. i korytarzu – codziennie .
  ja ni palta,ni sieni nie posiadam. Korytarzu klatkowy ;)

  ps:chciałbym mieć sień by palto wisiało .
  i latem marynarkę zawiesić w sieni

 47. Jak chcesz mieć sień to sobie kup chałupę w Budach Stalowskich i mieszkaj.Konika do jazdy i kożę aby mieć super zdrowe mleko i jeszcze króliczki na pasztecik świąteczny;)

 48. To co świadczy o kolorycie naszego miasta to drzewa. Osoby odwiedzające nas zachwycają się naszą zielenią.
  Wycinanie dębów to bardzo zły pomysł !!!

 49. Myślę ,że na pewno były inne rozwiązania niż najprostsze czyli wycięcie drzew . Duży błąd . Można było tak zaplanować aby żadnego dęba nie wycinać ,czy teraz będzie ładniej ???????????
  Ale widać nie ma wrażliwych urzędników a szkoda .

 50. Co za tragedia . …. Az sie law w oku kreci … Jaki o sztraszny widok I ile wiewiorek stracilo dach nad glowa…. Zero szacunku dla piep…. Urzednikow!!!!

 51. [b]Trzeba było biadolić jak na oficjalnej stronie Urzędu miasta był zamieszczony plan zagospodarowania i rewitalizacji plant.Wtedy jakoś nikt nie reagował.Juz wtedy było wiadomo.ze bęą cięli drzewa.Wszyscy tylko cieszyli sie z prac.I zrobiono was w Koziołka i Matołka.Mata cośta chcieli.A tak nawiasem mówiąc to ten plac zabaw dla dzieci to powinien dyć w strefie zabaw nad zalewem,a nie w tak ważnym miejscu.Jednak Dęba musi zachować charakter osiedla zakładowego.Do miasta to daleko jak stąd do Chun.Jest wsią i wsią pozostanie!!!!!!!!!!!!!!!!![/b]:D

 52. [b]I dlaego ,ze Dęba była i jest tylko osiedlem zakładowym i tu się nic nie zmienia opuścilam z rodzicami to miasto i mieszkam w KolbuszoweJ!!![/b]

 53. [quote]Trzeba było biadolić jak na oficjalnej stronie Urzędu miasta był zamieszczony plan zagospodarowania i rewitalizacji plant.Wtedy jakoś nikt nie reagował.Juz wtedy było wiadomo.ze bęą cięli drzewa.[/quote]

  I biadolono!!!! Ludzie mówili na spotkaniu z burmistrzem żeby nie wycinał.I nic nie dało. Pokazał gdzie ma ludzi.

 54. Ratusiki powinni powołać komitet do spraw referendum o odwolać Burmistrza i Rade miasta.Rozpisać wybory ,a to bractwo rekonstrukcyjne pogonić na cztery wiatry.

 55. Najwieksza wadą internetu wg. mnie jest możliwość wypowiedzi, obrażania innych przez ludzi którzy poza ekranem nawet nie otworzyli by gęby.

 56. Bystrzyk maleński strumyk a więc wody moze szybko zabraknąc.A z tym referendum masz rację #105.Tu jest kilku krzykaczy ktorzy pisą z nudow i ciemności panujących w ich umysle rożne komentarze i cieszą sie ,ze dolożyli burmistrzowi.Demokracja ma swoje prawa i nikt jej nie zmieni w tajnych wyborach>Wybierze większośc i trzeba sie jej podporządkowac.:|

 57. Niejaki pan Wojciech Ś..ma wielki apetyt być burmistrzem .Z krwi i kości mieszkaniec Dęby.Prowadzi biznes z zona Tu i Rzeszowie.Kasy nie potrzebuje bo ma .A wiec nie ma zagrożenia ,ze robi skok na kasę!HHHHHHHHHHHHHHHHHhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,hhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,hhhhhhhhhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaa!:)

 58. #110.Tartaku Pan Wojciech S…NIE POSIADA!!Ale kto wie bo może jakieś koligacje rodzinne ma!Jest fanem motoryzacji to tylko moze wymienić furę służbowa na lepszą.;)

 59. Piszcie co chcecie,ale w moim odczuciu a rzadko się mylę to np.jeżeli urzędujący obecnie Burmistrz was zaskoczy i ponownie wystartuje w następnych wyborach to dzięki sołectwom i minimalnej części miasta zostanie ponownie burmistrzem. Po co to tyle jadu i nienawiści jak i tak nic nie zmienicie,wystawcie tylko z miasta 2 lub 3 kandydatów np. pani Lubera, Śmiech i jeszcze ktoś na dokładkę to ponownie popłyniecie.G losy się rozrzucą a w dogrywce wygra obecny burmistrz. Podobnie z nową radą, sołectwa wybiorą nowego przewodniczącego rady a osiedle zostanie spacyfikowane politycznie przez wsie.
  Taki widzę scenariusz na następne wyboru.
  Jan to pięknie rozprowadzi.ZOBACZYCIE.

 60. ORDONIE! WYCIĄŁEŚ PIĘKNE DĘBY! SYMBOL TEGO MIASTA I TEJ GMINY. WYBORCY WYTNĄ CIEBIE W KOLEJNYCH WYBORACH. ZA TO CO ZROBIŁEŚ NIE LICZ NA GŁOSY!!!!

 61. czemu nie zaprowadzili tam dzieci na lekcje ekologii, pozbieraly jeszcze galazki i zoledzie na pamiatke i w szkole ladnie by to ulozyly
  ( na zajeciach z ochrony srodowiska)

 62. czekali do zimy z wycinka, bo jakby to bylo wczesniej i trawa by sie jeszcze zielenila to straz miejska wlepialaby gapiom mandaty za deptanie trawnikow

 63. Ordon oszpeca miasto i zamienia w betonowa pustynie, dzieci nawet zoledzi nie bede sobie mogly nazbierac, zeby zrobic lesnych ludkow. Zołedzia bedzie mozna zobaczyc tylko w urzedzie, ale do czasu kiedy wypadnie z zagrzanego juz stołka:(

 64. Zdies jest polsza i nada pisa cna polskom jazykie.Durak wsegda budiet durakom i dierewnia w nim budiet do smierti.Nie chwastajsa tom czto anglinskij jazyk jest znakomyj!

 65. Pan W Śmiech nienawidzi drewna,a wiec nie ma zagrożenia ,ze będzie ścinał kolejne drzewa.Kocha przyrodę i łono natury ,a wiec będzie sadził!!!!To nasz kandydat na kolejną kadencję.

 66. Wstyd to mało.Skandal nad skandale.Ale większość chciała w centralnym miejscu ni to miasta ni to wsi "Koziołka Matołka" To macie w prezencie i nie biadolcie .U nas tak zawsze ,jak sie coś zacznie robić to wiele negatywnech komentarzy.Nie pochwalam tego wycięcia drzew i zastanawiam się kto powiadomi działaczy PiS z Parlamentarnej Komisji Ochrony Środowiska.A może powstanie pomnik jakiś nowy? Jaki? Zgadniecie?Ja juz wiem!!!!:P

 67. E tam!Lepiej jego żona.Chyba jest zdecydowanie lepsza kandydatką.Tak sądzę bo ją znam od ponad 15 lat .Wykształcona,rozsądna,zdecydowana i bardzo pracowita!Do tego bardzo kreatywna!

 68. Burmistrzem musi zostać Ordon i Żołądź. Jeszcze kilka dębów w Dębie zostało. Mają więc uzasadnienie do kontynuacji "MISJI".

 69. w zwiazku z fizyczna eliminacja debow bedzie zlozony wniosek do Glownej Komisji Nazewnictwa o zmiane nazwy miasta z Nowa Deba na Poreby Debskie.

 70. no wojtek i anita to wspaniali mieszkańcy tego padołu,długo by pisać,ale oni sami w sobie są reklamą naszej wspólnoty potrzebującej takich przedstawicieli na najwyższych stanowiskach

 71. No nareszcie głos który odzwierciedla rzeczywistą opinię o Anicie i Wojtku jaka jest wsród młodego pokolenia Dęby.Tacy jak oni mogą sprawować władzę i wtedy młodzi pozostaną i nie będą szukać prac w Irlandii czy Anglii.Pora na zmiany.Zdecydowane zmiany.Anita Burmistrzem,a Wojtek szefem rady miasta i gminy.I nareszcie bylby spokój i Nowa Dęba zaczynała być miastem przyjaznym dla ludzi.

 72. Można.można w majestacie prawa!!!!!!!!!!!!!I nic z dębpow nie dostaniesz,a Nowa Dęba będzie sie nazywała teraz [b][color=#ff0033]Sosnowka ![/color][/b]

 73. kiedy sie skoncza w koncu rzady tego czarnego pzpr-u? Moze burmistrz przeprosi mieszkancow i poda sie sam do dymisji?
  Tylko kto na jego miejsce, to niemozliwe, zeby miec takiego pecha i nikogo nie mozna bylo znalezc.

 74. Drogi Czytelniku forum.W Dębie jest wiele osób ktore mogłyby sprawowac ten urząd.Ale jak widzą postwę roszczeniową naszego lokalnego społeczeństwa zdeprawowanego przez Zakłady i Wojsko to nie chą walczyć z mentalnościa tych ludzi bo to walka z wiatrakami.A tycvh w Dębie nie postawisz.Tylko ktoś kto ma chrapkę na "Kasę" i załatwianie swoich interesów może sie zdecydować.Porządni wolą bez poklasku godziwe pieniądze zarobić tyrając w tych trudnych czasach i ryzykując niż byc opluwanym od prawa do lewa,a do tego jeszcze sterująca ręka "czarnych sukienek' jest politycznym narkotykiem.Po co komu klopoty.Lepiej czas spędzić w gronir rodziny i przyjaciół.wyjechać za granice w lecie a zimie na narty i mieć swiety spokoj!

 75. [quote]Tylko ktoś kto ma chrapkę na "Kasę" i załatwianie swoich interesów może sie zdecydować.[/quote]

  Otworzyłeś mi oczy. Dzięki Tobie poznałem intencje obecnych włodarzy. A do tego pozbawili nasze miasto dębów. Trzeba ich wymienić!!!!!!

 76. Lejdi i Dżentelmeni -walka – sosna w białym narożniku – iglasta! vs dąb w narożniku czerwonym – szypułkowy! przypominam,że dąb vs sosna 2 razy K.O. wygrała sosna! Sosna ma mocnego promotora !!
  Dąb zdruzgotany pyta :Czy uczciwie można jeszcze ''istnieć'' bez ''Lou ''ORDON'' '' ? Pewno rozgoryczony dąb porażką.. Stary a głupi!!B)

 77. Do "147" masz rację , ale ta mentalność roszczeniowa bierze się tez chyba z biedy , dziedziczonej z dziada pradziada , ziemie tu słabe więc z rzeczy samej powstanie Dezametu "uratowało" te tereny.Zazdrość , zawiść i strach przed wszystkim co w czarnym chodzi , to wizytówka tutejszego społeczeństwa. A tego kto coś tu robi i zatrudnia tutejszą gawiedź to najlepiej by w skarpetach puścili. Nic to że sami stracili by prace , co tam , radość większa by była z tego że "prywaciarzowi" noga się potknęła. Co do ostatniego zdania w 100 % się zgadzam , spokój , przyjaciele , narty i ciepłe kraje . Pozdrawiam i życzę sukcesów w biznesie pomimo choroby biurokracji toczącej nasz piękny kraj …

 78. jak juz plyty beda polozone to w lecie radni beda mogli zwolac sobie tam rade i wyprobowac jak sie siedzi na lawkach na sloneczku

 79. #152.[b]Na reszczie mądre słowa i rzeczowa ocena sytuacji społecznej w Nowej Dębie.Tak sie składa, ze jestem obcy ale wielokrotnie przebywałem w tym miasteczku(osiedlu) .Nawet snułem osobiste plany życiowe.Nic z tego nie wyszło.Szkoda.Ale wnikliwie patrzyłem na ludzi,ich postawy,zachowania i tradycje.Wiele dobrych może nawet godnych pozazdroszczenia ,ale przerażała mnie zazdrość,zawiść,chęć "dołożenia' na rożne sposoby i "pokazania" się co mam.Porządni żyją swoim światem zamkniętym i wyizolowanym dla innych,pracują wychowują wspaniale dzieci ,czs wolny poświecają rodzinie i garstce sprawdzonych znajomych z inncyh miast.I dobrze na tym wychodz a.Pozdrawiam[/b]

 80. przepraszam , ale nie chcialem nikogo urazic, ale glupoty nie lubie, troche mnie glupota meczy i nie czuje sie z tym dobrze

 81. Do EML !!!To sobie załóż!Opłać ,siedż przy kompie cały dzień i kontroluj wpisy i dodawaj wydarzenia.Naturalnie bez wynagrodzenia BURAKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 82. #159.[b]Tak to prawda.PRZEPRASZAM.Poniosło mnie jak czytam wiele postów ludzi z wszystkiego wiecznie nie zadowolonych z cechami i nawykami minionej epoki.[/b]Uważają ,ze posiadanie komputera i internetu upoważnia ich do szkalowania i obrażania innych!
  [color=#ff0033]JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM[/color]

 83. Niech sie ktos przejdzie do tych durni,ktorzy wydaja takie debilne rozpozadzenia. Nozyczkami im po pogrozi,ze gdy tkna stare drzewo,to im uszy poucinamy.Nic nie dociera na zamek or dona?Mierzyc,badac,znakowac i chronic te drzewa!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here