[FILM] Otwarcie bieżni przy ZS1

110

23-10-2012


Relacja z otwarcia bieżni sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie.
Zadanie to zostało wykonane przez
POWIAT TARNOBRZESKI.


Zdjęcia: Marek Ostapko, Jacek Lubera. Montaż: Jacek Lubera

110 KOMENTARZE

 1. Powiem krótko jeszczem jeden gniot ,dostaliście totalną lipę o wioskę dalej budują od podstaw stadion lekkoatletyczny. Brak mi słów czy Wy raz nie możecie zrobić coś z sensem ?Dlaczego nie zrobiono bieżni wokół stadionu? Zróbcie wreszcie coś dla tego miasta, odejdźcie na emerytury.

 2. co z tego że jest bieżnia 100m czy 110m jak nie będzie można rozegrać tam zawodów bo zazwyczaj na takich zawodach są jeszcze biegi 300m 600m czy 1000m ?! ok w dal super sprawa lepiej jak na stadionie, wyniki lepsze na pewno, ale wątpię żeby 3 konkurencje odbywały sie przy szkole a dłuższe biegi na stadionie… ehh

 3. Starosta buduje tam gdzie ma swoje obiekty. Szkołą jest powiatowa więc starosta robił przy szkole. Stadion należy do gminy więc bieżnia na stadionie to odpowiedzialność po stronie burmistrza. Pan Ordon woli jednak zbudować szatnie w Cyganach za 400 tys nic bieżnie na stadionie….

 4. BURMISZCZ ŁORDON jakby pomyślał to by zaproponował staroście aby powiat dał swoją część kasy na bieżnie a gmina dołoży na resztę i wtedy powstałaby bieżnia na stadionie. Ale nasz … lub raczej WASZ burmiszcz ma ważniejsze sprawy niż sport co widać chociażby po tym w jakiej kondycji jest stadion, jak marnie finansowana jest Stal itp itd.

 5. Starosta pokazał kogo ma d a l e k i e j biedni i nierozgarnięci matołkowie buduje tam gdzie go popierają jakie inwestycje zrealizował dla ND czy okolicy NIC DOSŁOWNIE PRAWIE NIC kończ waść wstydu sobie oszczędź idż na emeryturę TYLKO KASA MISIU KASA I UKŁADY KTO GO POPRZE ABY JESZCZE Z PARĘ KADENCJI PRZY KORYTKU POZOSTAĆ

 6. Starosta zrobił na należącym do niego obiekcie.
  Niech burmistrz zrobi na należącym do niego a nie czeka na .. no właśnie na co? Do roboty Panie Ordon!!!!

 7. Przede wszystkim pleciecie byle pleść i najeżdżać na władzę. Bieżnia została wykonana nie po to by rozgrywać na niej zawody ale prowadzić lekcje i zajęcia pozalekcyjne i aby młodzież miała się gdzie rozwijać. Na pewno więcej osób z niej skorzysta niż na stadionie.

 8. Popieram 9 # ale Srosta jest taki jak jego wyborcy i lubi mała salkę koszmarkę i malutką bieżnię takie g ó wn o dla mnie ,dzieciaki się pozabijaja bo toto nie skończone kto to odbierał?

 9. Czego łosiu obrażasz Ordona? On proponował Sudołowi żeby razem budowali bieżnię na stadionie, ale Sudoł nie chciał. Ma w dalekim poważaniu miasto. Mogłyby biegać dzieci z całego powiatu, ale po co? Co by nie powiedział o Wroblu, to takiego numeru miastu by nie wyciął :(

 10. Jakby Ordon nie wydawał na szatnię to miałby już 300 metrów tartanu na stadionie.
  Ordon wydaje bez sensu kasę w swoich sołectwach, a tartanu na stadionie nie zrobi! Pewnie oczekiwał, że Powiat sfinansuje wszystko.
  Nie tędy droga!

 11. Wiem że Ostapko pracuje u Sudoła i będzie odwracał uwagę i zganiał na Ordona ale prawda jest taka że Sudoł zwalił i tyle. Jakby dał te 130tys. to pewnie już ta bieżnia by była.

 12. Właśnie oglądam sobie projekty domów. Willa 329 m2 i:W domu zaprojektowano dwa mieszkania. Jedno o pow. 137 m2 składające się z 6 pokoi,kuchni, 3 łazienek,garderób oraz kotłowni i pralni+ drugie mieszkanie 191,1 m2 mogących pełnić funkcje pokoi gościnych-zawiera pokój z aneksem kuchennym, 6 pokoi,4 łazienki oraz garderobę. CAŁOŚĆ- 451 093 ZŁ… Jak patrze na naszą poczekalnię i środki na szatnie w Cyganach-uważam że to nie możliwe… Taki obiekt, za pieniądze podatnika powinien kosztować 4-5 lub 6 min.
  Albo inaczej – nie taniej wybudować taką rezydencje niż marną szatnie?

 13. Sudoł chciał budować na stadionie ale Ordon nie przedstawił ani projektu ani nie zaklepał kasy w budżecie. Z Ordonem nie da się współpracować i tyle… Więc powiat zrobił obok swojej szkoły.

 14. Bieżnia jest dla szkoły więc taki wymiar w zupełności na potrzeby szkoły wystarczy.

  [b]Ordon czuje że zawalił kolejną sprawę i próbuje wciskać kit, że on niby chciał budować bieżnie wspólnie ze starostwem na stadionie no ale się nie udało. Jeśli by chciał to: 1) Przygotowałby odpowiedni projekt bieżni określający czy ma ona mieć 4, 5 albo 6 torów i wszystkie inne parametry 2) Zapisałby kasę w budżecie na ten cel 3) Mógł przedstawić uchwałę intencyjną, że gmina chce przystąpić do takiej inwestycji z powiatem[/b]

  NIC Z TYCH RZECZY NIE ZROBIŁ!!!! Więc niech nie sieje teraz propagandy

 15. Można sie załamać. Przecież lekkoatleci jako jedyna sekcja w powiecie nie maja żadnej bazy taką jest dla nich bieżnia.Oczywiscie burmistrz ma to w nosie. Jego lekkoatletyka nie interesuje. Ale jestem ciekaw ile razy w miesiacu pojawia sie delegacja lekkoatletów na czele z trenerem i czy wiercą mu dziure w brzuchu. Przecież tak sie walczy o swoje. Trzeba na chama sie wpychać oknem gdy Cie drzwiami wywalili. Było tyle szans na duże dofinansowanie z różnych instytucji,że nie chce mi sie wierzyć żeby ktoś bezpośrednio zainteresowany do tej pory tego nie zrealizował. Ale jak sie jest leniem i działa sie w myśl zasady schowaj sie aż Cię znajda to sie biega w błocie. Polityk nic nie zrobi dopóki nie będzie czuł presji społecznej. Nawet jakby to była najbardziej potrzebna inwestycja to zrobi inna nawet jakby była zupełnie niepotrzebna ale na której coś ugra. Dlatego wiecej pretensji mam do samego bezczynnego środowiska lekkoatletów niż burmistrza bo to tylko polityk a bieżnia służyłaby głównie lekkoatletom choć oczywiscie nie tylko im bo równiez i szkołom i zwykłym amatorom biegania których coraz więcej. Niestety kolejny budżet przed nami i nie wydaje mi się żeby tam ktoś choćby pomyślał o tej inwestycji. Zreszta po co skoro sami lekkoatleci nie walcza o swoje. To niech biegaja dalej w błocie.

 16. [quote]Ale jestem ciekaw ile razy w miesiacu pojawia sie delegacja lekkoatletów na czele z trenerem i czy wiercą mu dziure w brzuchu. [/quote]

  Stal jest dutkana i jeszcze daje burmistrzowi "honorowe członkostwo"… Stadion jest zaniedbany.. Gdyby nie ekipa Czekalskiego to chyba by były tam opony do siedzenia jak na wsiach.

  [quote]Przecież tak sie walczy o swoje. Trzeba na chama sie wpychać oknem gdy Cie drzwiami wywalili. Było tyle szans na duże dofinansowanie z różnych instytucji,że nie chce mi sie wierzyć żeby ktoś bezpośrednio zainteresowany do tej pory tego nie zrealizował. Ale jak sie jest leniem i działa sie w myśl zasady schowaj sie aż Cię znajda to sie biega w błocie. Polityk nic nie zrobi dopóki nie będzie czuł presji społecznej.[/quote]

  Dokładnie. Musicie chodzić za swoim. I nie głosować już na Ordona tylko dokonać zmiany. To takie proste ale jakoś nie rozumiane.

 17. Dlaczego Wiesław Ordon nie przygotował projektu bieżni na stadionie? Dlaczego nie zapisał kasy w budżecie na ten cel ? Bez projektu i bez zaklepanej ze strony gminy kasy Powiat i Starosta nie mógł wejść w kooperacje z burmistrzem… Jak starosta miał powiedzieć radnym powiatowym, żeby dali kasę na bieżnie na stadionie skoro pan Ordon nie zapisał takiej pozycji w swoim budżecie??? A gdyby starosta teraz nie wydał tej kasy na Nową Dębę to szybko zgarnąłby ją Baranów, Gorzyce lub Grębów. A skoro burmistrzowi nie zależało to starosta nic mu nie wciśnie na siłę.

 18. Ta inwestycja od poczatku nie miała żadnego sensu. Ktoś tu napisał,że to szkoła będzie korzystać i że na pewno więcej osób skorzysta niż na stadionie.Akurat. Na stadionie codziennie trenuje kilkunastu lekkoatletów a na tej bieżni żaden uczeń z własnej woli się nie pojawi. Znając miejscowych nauczycieli też za często nie zmuszą swoich uczniów aby namietnie biegali sprinty(bo na setce tylko to da się biegać) na każdej lekcji WF. Będzie to owszem fajnie wygladało ale będzie stało bezużyteczne a biegacze będą dalej brodzić w błocie.

 19. i dlatego także mam pretensje do Wiesława Ordona że nie zadbał o to by był projekt bieżni , by byłą kasa ze strony gminy na te bieżnie… bo gdyby było to spełnione to powiat na 100% przekazałby te kasę na stadion… ale skoro burmistrz nie zadbał to starosta niczego za niego nie zrobi.

 20. Lekkoatleci jak i systematycznie biegajacy mieszkańcy mista na pewno codziennie korzystaliby z bieżni na stadionie a szkoły te 2-3 razy w roku spokojnie mogłyby sie przespacerować na stadion i zrobić swoje sprawdziany. Poza tym nadal zawody powiatowe rozgrywane będą na miejskim żuzlowo-błotnym stadionie bo na setce przy Szkole nr 1 to tylko 1 konkurencję mozna by rozegrać. Kupa pieniedzy wyrzucona w błoto.

 21. Uważam,że skoro Starosta wydał publiczne pieniądze na jak widać niepotrzebna inwestycję bez konsultacji ze środowiskiem sportowym to powinien sie z tego wytłumaczyć. To samo dotyczy zarzutów kierowanych do burmistrza. Jesli rzeczywiscie nie ma projektu bieżni to jest to skandal bo od kilku lat lekkoatleci słyszą ,że bieznia będzie. Będzie tylko nie wiadomo kiedy. Może za 20 a moze za 50 lat. Tu najbardziej istotne jest to czy była wola i mozliwość współpracy przy realizacji tej inwestycji na stadionie. Zarówno burmistrz jak i Starosta obracają groszem publicznym a nie prywatnym i powinni go kilka razy dokładnie ogladnać zanim go wydadzą. Tu widać jak na dłoni ,że ktoś lekką ręką wydał bardzo dużo publicznych pieniędzy wbrew opiniom osób zinteresowanych lekkoatletką a przecież im takie inwestycje maja słuzyć.

 22. [quote]Uważam,że skoro Starosta wydał publiczne pieniądze na jak widać niepotrzebna inwestycję bez konsultacji ze środowiskiem sportowym to powinien sie z tego wytłumaczyć. To samo dotyczy zarzutów kierowanych do burmistrza. Jesli rzeczywiscie nie ma projektu bieżni to jest to skandal bo od kilku lat lekkoatleci słyszą ,że bieznia będzie. Będzie tylko nie wiadomo kiedy. Może za 20 a moze za 50 lat[/quote]

  Projektu nie ma żadnego. A Ordon mówi wam to co chcecie usłyszeć. Miał całą poprzednią kadencje i 2 lata obecnej by zrobić bieżnie. A wy dalej łykacie jego obiecanki zamiast mu ostatecznie podziękować i nie głosować więcej na tego człowieka. Teraz pod publiczkę może zostanie zrobiony ten projekt….

 23. z tym spacerkiem uczniów to troche przesadziłeś nikt nie chce tracić czasu na PRZECHODZENIE na stadion, bo jak wiesz lekcja trwa 45minut a rzadko są łączone WueFy ;) ale ogólnie popieram :) ale spokojnie moim zdaniem i na stadionie pojawi się bieżnia

 24. No i znowu Ordon winien że Sudoł wybudował sobie bieżnię. Już was wszystkich całkiem pogięło. W niedzielę spadnie śnieg z winy Ordona :(. Popaprańcy na tym info :(

 25. Nie ma kolejki linowej na górkę, a Sudoł chciał zrobić. Ale Ordon nie zrobił projektu i nie zapisał w budżecie. A to zły polityk :(! Piszcie kolejne co chciał Sudoł ale mu nie wyszło bo Ordon nie zrobił projektu i nie zapisał w budżecie :)

 26. Wielu z Was pisze że Ordon wydaje duże pieniądze na projekty które są podobno znacznie tańsze.Nic nie stoi na przeszkodzie aby któryś z Was złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa lub poprosił właściwy organ o przeprowadzenie kontroli w urzędzie,a jeśli nie macie na to odwagi to się po prostu zamknijcie.:P

 27. Ordon winien jest temu, że od lat nasz stadion nie ma bieżni. Proste.
  Wiedział, że starosta zamierza robić bieżnie przy szkole więć mógł się dołożyć do tego projektu aby powstała ona na stadionie. Ale nie dołożył się. I tyle w temacie Ordona i bieżni.

 28. [quote]Ordon czuje że zawalił kolejną sprawę i próbuje wciskać kit, że on niby chciał budować bieżnie wspólnie ze starostwem na stadionie no ale się nie udało. Jeśli by chciał to: 1) Przygotowałby odpowiedni projekt bieżni określający czy ma ona mieć 4, 5 albo 6 torów i wszystkie inne parametry 2) Zapisałby kasę w budżecie na ten cel 3) Mógł przedstawić uchwałę intencyjną, że gmina chce przystąpić do takiej inwestycji z powiatem

  NIC Z TYCH RZECZY NIE ZROBIŁ!!!! Więc niech nie sieje teraz propagandy[/quote]

  Otóż to! Starosta nie mógł dłużej czekać… Radni z innych gmin tylko się czają na kasę, która nie jest wykorzystana.

 29. coraz gorzej z Tobą… komentarze w tym temacie akurat są merytoryczne co nie znaczy, że muszą być wygodne dla jednej lub drugiej strony. Ty zaś swoim wpisem nie pokazałeś nic. Nie wniosłeś niczego nowego. Przyszedłeś, puściłeś bąką i poszedłeś.

 30. Piszesz pierdoły.Zieje z wielu internautów nienawiść nie godna człowieka który w niedziele za….a do kościoła.Dlaczego nie atakujecie radnych bo przecież oni decydują o waszym i moim losie w Nowej DęBie.Przecież Rada Miejska to lokalny Sejm ktory uchwala lokalne wydatki i akceptuje propozycje wydatków Burmistrza.No może nie znacie Ustawy po samorządzie terytorialnym i dlatego jak MAŁPY naśladujecie tego pierwszego któremu wszystko zle dla własnych interesów.:P

 31. Większość radnych to ludzie burmistrza. Głosują tak jak on chce. Burmistrz ma 12 szabel w radzie na 15 rajców. Więc gdyby chciał to bieżnie to by mu przegłosowali i projekt bieżni i kasę w budżecie. Więc nie pitol o ustawie o samorządzie tylko mówmy o tym jak jest w realu. Burmistrz Ordon jest liderem tej grupy więc to na nim skupia się krytyka i pochwały.

 32. [b]Stadion w Nowej Dębie to bród, smród i ubóstwo. Budka spikera która grozi zawaleniem, trybuny na których zalega woda, krzesełka brudne (nie wiem dlaczego nie są czyszczone przed meczem), druga strona trybun to jakiś piach z wystającymi co jakiś czas betonowymi pozostałościami z poprzednich siedzisk, , bieżnia to jakieś klepisko z żużlu….Oto stadion miejsko-gminny w Nowej Dębie rządzonej przez 6 lat przez Pana Wiesława Ordona i jego radnych. [/b]

 33. A radnych wybrali wyborcy.A wiec oni własnie świadomie glosowali w glosowaniu tajnym i wybrali Radę..Winę wiec za ten stan rzeczy ponosimy my wszyscy.i Ty również,bo jesli nawet na nich nie głosowałeś to nie przekonałeś znajomych by glosowali na innych.Ustawa jest dobra,Tylko ludzie dają sie manipulować przed wyborami.I kto to robili w szczególny sposób dobrze wiesz.A wiec po mszy idz do księdza i wywal swoje żale:D!!!Jak to mówi Kiepski-mata cośta chcieli":(

 34. i to jest mentalność polaków. Brawo. Zrobiono bieżnie to jest źle, bo po co, jak można było zrobić na stadionie. Bieżnia jest finansowana przez radę powiatu i dotacje unijne. Rada gminy nie ma tu nic do gadania, bo teren szkoły należy do powiatu.
  Odpowiedzcie sobie na jedno pytanie: kto płaci większe podatki: mieszkańcy miasta czy wsi?

 35. nie jestem zwolennikiem ordona, ale proponuję większości tutaj się wypowiadających osób założyć portal "antyordon.pl" i tam pisać swoje smutki i żale. Przedtem infonowadeba jeszcze była jakoś obiektywna, a teraz to już troche zaczyna być wszystko nudzące i żałosne..

 36. Dlaczego mieszkańcy mają pisać gdzieś indziej? Mieszkańcy mają coraz bardziej dość Ordona bo widzą że to nie jest ten sam człowiek co kiedyś. Gość się wypalił. Robi bardzo dużo błędów. Staje się nerwowy i arogancki. I ludzie to widzą i mają dość.

  Druga kwestia: Odnoś się do faktów a nie z góry zakazujesz komuś wyrażać swoje opinie. Czy Pan Ordon przygotował projekt bieżni na stadionie? Odp: NIE. Czy pan Ordon zapisał w budżecie środki na bieżnie? Odp: NIE. I o tym tutaj toczy się dyskusja, bo gdyby był projekt i kasa w budżecie to starostwo by dołożyło swoją część środków i mielibyśmy bieżnie na stadionie. Rozumiesz w czym rzecz?

 37. Szkoda, że tylko bieżnia.

  Powiat jest tak samo wieśniacki, jak to nieszczęsna gmina.

  Zwalniani są ludzie w szkołach, a wszystkie wiochy w gminie Baranów otrzymują od powiatu wsparcie na wozy strażackie.

  TO IDZIE W SETKACH TYSIĘCY ZŁOTYCH.

  BYŁO O NIEBO LEPIEJ, JAK ND MIAŁA GŁÓWNEGO STAROSTĘ I TAK POWINNO BYĆ.

  WIEŚ NIE POWINNA RZĄDZIĆ.

 38. [b]To źle, że Nowa Dęba największa gmina w powiecie nie ma głównego starosty.

  Partyjniactwo POkemonów i PISiorów nie pozwoliło na wybór J. Sudoła na starostę! [/b]

  Tak "Warszawka" rozgrywa region, a później doi z niego większość podatku dochodowego.

  [b]To źle, że miasto Nowa Dęba ma burmistrza z Tarnowskiej Woli.
  Tak się planowo rozkłada Miasto ( a Tarnobrzeg tylko zaciera ręce! ).[/b]

 39. Jestem zniesmaczona dyskusją ( jeśli to tak można nazwać) .Jest tylko jeden dyżurny temat, Wiesław Ordon. Brak meritum sprawy, brak obiektywizmu, wszystko żle, wszystko popsute, nic nie zrobione. Ja osobiście i wielu mądrych rozsądnych ludzi widzi wszystko, czyli co zrobione i co jeszcze do zrobienia. Pan burmistrz i jego pracownicy dbają o miasto i całą gminę. Będę na niego głosowała. Nie otrzymają mojego poparcia dziadki ( wyrazy szacunku dla starszych) którzy nawet nie umią się wypowiadać i z honorem powinni odejść na polityczną emeryturę.Tak zastanowcie się czy tak honorowo płakać ,że ma się małą emeryturę.

 40. A ja jestem zniesmaczona brakiem odpowiedzialności Wiesława Ordona. Padają tu konkretne argumenty pod adresem pana Ordona. Niestety widać, że sobie już nie radzi, że nie ogarnia tego co się dzieje. Nie wiem czy to wypalenie zawodowe czy brak zaplecza. W każdym bądź razie strasznie mnie zawiódł i nie oddam swojego głosu więcej na niego.

 41. Jak czytam takie wpisy jak ten spod 63 to ogarnia mnie śmiech.
  Ordon zawala kolejne sprawy w gminie a ja mu mam bić brawo bo może paniu Wiesiowi się przykro zrobić… Ojejku! Niech się Wiesio weźmie do roboty a jak nie potrafi to niech odejdzie. Łaski nikomu nie robi. Jakby robotnik pozwalał tyle rzeczy co on to dawno by po premii dostał lub wyleciał z roboty. A ta mi zabrania krytykować i jeszcze każe wychwalać. Masakra jakaś.

 42. Jeżeli ta momentami mocna wymiana zdań na i nfo ma pomóc w budowie bieżni na stadionie to jestem za. Może w końcu Pan burmistrz zauważy coś czego nie widział przez lata ,że jest taka potrzeba. To wstyd,że Baranów Sandomierski właśnie oddaje bieżnię tartanową a Nowa Dęba stolica lekkiej atletyki powiatu tarnobrzeskiego nie ma bieżni, nie ma pomysłu i nie ma nawet skonkretyzowanego terminu zbudowania bieżni. Tylko mówi się kiedyś będzie, kiedyś będzie….

 43. Tu problem jest gdzie indziej. Jeżeli Burmistrz nie jest fanem sportu to sam z własnej inicjatywy nic nie zbuduje. Trzeba go cisnąć ,nękać i być natrętnym bardziej niż norma przewiduje. Połozenie tartanu nie jest jakąś wielką sprawą bo mniejsze miasta jak Ożarów, Połaniec a nawet wioski maja takie bieżnie np.Policzna k. Kozienic. Problemem sa władze,które sport traktuja jako zło konieczne. Gdyby nie ustawa o samorzadzie gminnym zobowiazujaca je do przekazania pewnego procentu na sport to te środki poszłyby na fontanny,drogi i inne bardziej potrzebne głosujacym emerytom cele.

 44. Co tam bieżnia na stadionie, trybuny są w połowie zrobione, a nawet jak będą w całości, to wioska niewąska i do tego słońce Peru w oczy, wiatr napier… dyszcz z nieba, a siedliska brudne. Nic tylko sakwojaż spakować i na saksach szukać dobrobytu, bo tutyk nima niestety

 45. Ale chwila
  Dla mnie nie ma usprawiedliwienia dla burmistrza. "Problemy" LZS – ów widzi, a trenuje w nich niewiele osób. A dla sportu miejskiego, który skupia wielokrotnie więcej zawodników – serca nie ma.
  To smutne…

 46. A ja jestem przeciwna budowaniu jakiejś bieżni za ponad 300tys. Ci co tu najwięcej piszą napewno w życiu nie uprawiali lekkoatletyki i pewnie nie będą. Po tresciach komentarzy widać że nie chodzi o bieżnię tylko żeby dokopać Ordonowi. Już nudna ta nagonka.

 47. Starosta budując bieżnię przy ZS nr1 daje możliwość młodzieży liceum i gimnazjum ( gimnazjum podlega pod burmistrza ) na rozwijanie pasji sportowych.
  A co zrobił Ordon dla tej młodzieży?

 48. JESTEM OBSERWATOREM I TYLKO OBSERWATOREM OD KILKU LAT Z ZEWNĄTRZ NOWEJ DĘBY I OBSERWUJĘ ZEWNĘTRZNE WIELKIE ZMIANY CO W OBECNYM KRYZYSIE JEST POZYTYWNYM ZJAWISKIEM SZCZEGÓLNIE W TAK MAŁYCH MIASTECZKACH.DZIWI MNIE CIĄGŁY ATAK NA SPRAWUJĄCEGO WŁADZĘ.DUŻO MALKONTENCTWA CHYBA PRZY BRAKU ODROBINY WŁASNEJ INICJATYWY DUŻEJ GRUPY INTERNAUTÓW.A SZKODA BO MIASTECZKO SIE ROZWIJA I JEST CUDOWNĄ ENKLAWĄ W PUSZCZY SANDOMIERSKIEJ.OBUDZCIE SIE I WSPÓLNIE PRACUJCIE BO W TYM MIASTECZKU MIESZKACIE.

 49. Wydawać publiczny hajs każdy potrafi nawet dziecko! Ale wydawać mądrze już tylko nieliczni. Zadłużając gmine należy myśleć o rozwoju. Kredyt należy brać na coś co przyniesie zysk a nie koszty.

 50. Myli sie JADRA myslac ze na tym portalu pisze wieksza grupa ludzi,tu pisza jedni i ci sami pod roznymi nickami ,to sa osobiste WROGI Burmistrza takie sobie GNIDY ulomne

 51. Nie musisz oceniać wszystkich przez pryzmat swoich / waszych działań. To, że kilku wyznawców burmistrza Ordona musi pełnić dyżury na tym forum by podlewać jego propagandę i obrażać portal, osoby je tworzące, innych internautów i opozycje to nie znaczy, że inni robią to samo. Nie każdy postępuje tak jak wy.

 52. Znowu oceniasz mnie przez swój/wasz pryzmat stosując zasadę którą przytoczyłeś. To, że Ty/Wy tak uwążacie że kto nie z wami ten przeciwko wam nie oznacza, że wszyscy tak myślą. Nie jestem zwolennikiem "ratusika", mało tego głosowałem na pana Ordona i "Nasz Samorząd" ale ta druga kadencja to pasmo porażek, niestety…. Wróćmy jednak do tematu!

  Odpowiedz mi lepiej na pytanie dotyczące tematu:[i] Dlaczego do tej pory nie zrobiono projektu bieżni? Dlaczego nie zarezerwowano w budżecie gminy środków na bieżnie? W jaki sposób starosta mógł dołożyć gminie swoje pieniądze na te inwestycje skoro gmina nie zapewniła ani projektu ani środków finansowych[/i][b]? Pytania są merytoryczne, zasadne i nie są obraźliwe, więc jeśli zależy Ci/Wam na merytorycznej dyskusji to proszę odpowiedz.[/b]

 53. Ja ci odpowiem ,Starosta nie mogl dolozys bo to Gmina co roku doklada do starostwa jakas tam kase ,wybudowanie biezni przy szkole to zabieg polityczny i wymierzony przeciwko Ordonowi,dudowa biezni na stadionie nie jest tak pilna inwestycja aby nie mogla poczekac tym bardziej ze to beda nie male pieniadze itp,itd,ale do ciebie to nie dociera no bo jak trzeba by bylo przestac KASAC BURMISTRZA a to do przeciwnikow jego jest nie pojete ,pewno napiszeszze jestem lizusem ORDONA ale sie mylisz

 54. [quote]Ja ci odpowiem ,Starosta nie mogl dolozys bo to Gmina co roku doklada do starostwa jakas tam kase [/quote]
  Mógł. Bo wielokrotnie dokładał. Nie wiem komu chcecie wcisnąć kit ale przynajmniej widać do czego jesteście się stanie posunąć gdy brakuje wam argumentów. Otóż jeszcze raz: mógł dołożyć i wielokrotnie dokładał.

  [quote]wybudowanie biezni przy szkole to zabieg polityczny i wymierzony przeciwko Ordonowi,d[/quote]

  Widzę że wszystko zrobić, żeby tylko opluć pana starostę Sudoła.
  Oto jeden z piewców Pana Ordona głosi że starosta Sudoł postanowił zbudować bieżnie by zaszkodzić burmistrzowi… Rozumiem, że starosta Sudoł ma być tak samo kiepski jak pan Ordon , wówczas nie wyróżniając sie działaniem nie będzie "szkodził" Ordonowi… Nie ośmieszajcie się już bo to co ty wypisujecie ordnowcy staje się żałosne. J

  Aha.. i przestań zaraz po moim wpisie szukać mojego IP by tylko donieść kim jestem waszemu GURU bo jesteś śmieszny jak twój burmistrz i wasz komitet "Nasz samorząd"

 55. Z tego co wiem starostowie byli gotowi przeznaczyć hajs na bieżnie na stadionie ale gmina nie przygotowała ani projektu bieżni – nie określiła więc ile ma być torów i generalnie jak ta bieżnia ma wyglądać, oraz nie zarezerwowała kasy na ten cel. Wobec tego starostowie zrobili za swoją część bieżnie przy swojej szkole dla uczniów tej szkoły… Też bym tak zrobił na ich miejscu.

 56. Ale wszystko jest bardzo jasne i powtórzę żeby było jeszcze jaśniejsze:
  [quote]starostowie byli gotowi przeznaczyć hajs na bieżnie na stadionie ale gmina nie przygotowała ani projektu bieżni – nie określiła więc ile ma być torów i generalnie jak ta bieżnia ma wyglądać, oraz nie zarezerwowała kasy na ten cel. Wobec tego starostowie zrobili za swoją część bieżnie przy swojej szkole dla uczniów tej szkoły… Też bym tak zrobił na ich miejscu.[/quote]

  chcesz to zweryfikować? sprawdź tegoroczny budżet, zapytaj w gminie czy mają projekt. Zobaczysz, że nie było zapisanej ani kasy ani nie ma niezbędnego do podjęcia robót projektu. sprawa jest jasna jak słońce.

 57. Karolu co boisz się zapytać bo wyszlaby na jaw cała ściema ? Co chcesz sprawdzać w budżecie? Odmowy Sudoła nie da się w nim zapisać. Tylko wywiadem można to potwierdzić lub zaprzeczyć, przecież to takie proste i wtedy wiarygodne.

 58. O obiekt gminny należy pytań burmistrza nie starostę, więc niech redaktor zapyta pana Ordona. W budżecie nie znajdziemy odmowy pana Sudoła ( bo pan Sudoł chciał bieżnie na stadionie) ale da się znaleźć w budżecie odmowę pana Ordona… Tak, drogo Goscu! [b]Brak wpisania inwestycji to forma odmowy.[/b] Tak jak brak przygotowanego projektu jest dowodem na to, że bieżnia w chwili obecnej nie jest w zainteresowaniu rządzących Nową Dębą. Mają inne sprawy i niech to głośno przyznają a nie ściemniają, że niby chcą ale nie mogą…[b] Gdzie ci specjaliści od środków unijnych? [/b]Niech ściągną kasę na bieżnie skoro tacy szpece. Uzależnianie bieżni na stadionie od powiaty to pokrętna wymówka która nie trzyma się kupy. [b]Jakby Wiesław Ordon bieżnie chciał to już by była… A tak, to nie ma nawet projektu! NAWET PROJEKTU![/b]

 59. Jeśli miasto ma sie rozwijać to trzeba inwestować. Baranów sandomierski jest tu przykładem. Był program 2007-2013 to z niego skorzystali. Pewnie się troche zadłużyli ale dzięki temu w krótkim czasie zrealizowali kilkumilonowe inwestycje a udział własny był stosunkowo mały. Tam nie ma sekcji lekkoatletycznej ale mobilny Burmistrz jak już budował obiekty to przewidział wszystko. A mógł zrobić orlika za 300 tysięcy i kazać czekać na lepsze czasy. W Nowej Dębie kolejne pokolenia lekkoatletów będą czekały na cud albo na to ,że burmistrzem zostanie były lekkoatleta np. G.Sudoł.
  http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj/rzeszow,c7c59

 60. Basen… dobrze, że pan burmistrz Czekalski zaczął jego budowę bo by nie powstał. Pan Ordon krytykował budowę basenu i nazywał te inwestycje "kukułczym jajem" pozostawionym po poprzednikach. Kina 3D też by nie było gdyby nie internauci którzy w komentarzach wyśmiali fakt, że wydaje się tyle baniek na dom chłopa a robi się kino 2d które zaraz wyjdzie z użycia. Tak ! Początkowo Pan Ordon chciał 2d ale później to zmieniono dzięki internautom!
  Aaaaa Baranów będzie miał piękny stok narciarski ludzie z całego regionu będą jeździć na narty. Mnóstwo kasy będzie dla sklepiarzy itd.

 61. Miałem napisać o Turkach-kluczowej imprezie promującej gminę-ale nie napiszę: to tak jak z paralotniarzem, który uderzył w pałac kultury. JAKA GMINA TACY TERRORYŚCI…

 62. Większość z Was nawet nie wiem, że Kamil Gurdak regularnie zdobywa medale Mistrzostw Polski. Są też młodzi lekkoatleci, którzy mogą coś zrobić, ale jest im trudno bez profesjonalnej bieżni. Nie mają nawet gdzie zrobić rytmów, czy dobiegów do płotków. Żeby poćwiczyć takie rzeczy muszą jeździć co najmniej do Sandomierza.

 63. Nie będę teraz przekopywał całego internetu bo szkoda czasu. Zobacz sobie ogłoszenie przetargowe na modernizacje SOK i zobacz, że masz tam kino zwykłe. Dopiero po wpisach internautów rozpoczęła się dyskusja wśród radnych i burmistrza że jednak trzeba przesunąć kasę i zrobić 3d bo w przeciwnym razie będzie siara.

 64. Ów komentarz internauty przestrzegający przed kinem analogowym i doradzającym aby czym prędzej zmienić decyzje i zrobić kino3D pojawił się na nieistniejącym już portalu http://www.nowadeba.com.pl więc go nie znajdziecie. Natomiast tutaj jest informacja o tym co wydarzyło się po tym komentarzu: [url]http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=514[/url] Tak więc prawdą jest że miało być kino analogowe a dopiero później radni zmienili te deczyzję i przegłosowali zmianę.

 65. Rozwiązywanie problemów ważnych dla miasta wymaga współpracy, otwartości, kontaktów z fachowcami z wielu branż i pełnego utożsamiania się z tym miejscem.
  Tego oczekuję od kolejnego burmistrza…

 66. To ,że w Nowej Debie jest basen a w Baranowie nie ma to taki argument po prostu rece opadają. Równie dobrze zwolennik H. Gronkiewicz Walz moze powiedzieć ,że w Warszawie to jest stadion Narodowy a w Nowej Debie to nie zbudowali. Przecież teraz to basen na basenie budują a potem połowa budżetu idzie na utrzymanie. Basen w N.Dębie był potrzebny ale w Baranowie to za może duże koszty i dlatego go nie ma, a bieżnia jak sie zbuduje to ani złotówki na utrzymanie sie nie dokłada przez 15-20 lat i na to z pewnością takie miasto jak N.Deba powinno być stać. Jest mocna sekcja L.A., zwykli amatorzy biegania pojawiają sie na stadionie (choć z uwagi na błoto częściej na chodnikach),do tego sport szkolny to chyba tylko potrzeba odpowiedniego człowieka we władzach żeby to zobaczył i chciał zrealizować ta inwestycję.

 67. #99
  Kwiaty poślij …
  #74
  Brawo!
  z oddali jest ''perspektywa'' – nie przymierzając – Polskę również odbierają pozytywnie ,nie widząc ''piekiełka '' i ''świństewek'' – a jednak się kręci ;) Vide – Lipiec,Chlebowski etc,etc. I Zdzisław Kręcina! Można być, aż tak bezczelnym? MOŻNA!:@.
  To dziki kraj – czarny lud wszystko kupi.. I dlatego łazimy zezłoszczeni [color=#cc0000]ONI[/color] -to my ,taki charakter ,taka cecha nasza narodowa.. Heroizm i podłość.Wybuchowa mieszanka ..B)
  ps= podłość [color=#cc0000]naturalnie:D[/color] dla krajan.:@

 68. Weź się goście nie kompromituj! Najpierw piszesz że wyśmiali internauci, teraz już że to był komentarz i to jeden i na nieistniejącym portalu. No kuźwa istne radio Erewań :). Tak tworzy rzeczywistość info. Niestety lipa kochanieńki :(

 69. Ja pamiętam ten wpis i całą historię kina. Miało być analogowe na początku. Na szczęście ktoś się zreflektował i Ordon uniknął klapy. Sprawa jest opisana w tym tekście: [url]http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=514[/url]

  Co do tematu zgadzam się :
  [quote]
  To ,że w Nowej Debie jest basen a w Baranowie nie ma to taki argument po prostu rece opadają. Równie dobrze zwolennik H. Gronkiewicz Walz moze powiedzieć ,że w Warszawie to jest stadion Narodowy a w Nowej Debie to nie zbudowali. Przecież teraz to basen na basenie budują a potem połowa budżetu idzie na utrzymanie. Basen w N.Dębie był potrzebny ale w Baranowie to za może duże koszty i dlatego go nie ma, a bieżnia jak sie zbuduje to ani złotówki na utrzymanie sie nie dokłada przez 15-20 lat i na to z pewnością takie miasto jak N.Deba powinno być stać. Jest mocna sekcja L.A., zwykli amatorzy biegania pojawiają sie na stadionie (choć z uwagi na błoto częściej na chodnikach),do tego sport szkolny to chyba tylko potrzeba odpowiedniego człowieka we władzach żeby to zobaczył i chciał zrealizować ta inwestycję.[/quote]

 70. [quote]tylko potrzeba odpowiedniego człowieka we władzach żeby to zobaczył i chciał zrealizować ta inwestycję.[/quote]

  Cieszę się, że zaczynamy przeglądać na oczy. 6 lat było proszenia i lizania ****ska obecnemu włodarzowi. Czas na dyskusje i przekonywania się skończył. Teraz jest czas na zmiany. Obecnym włodarzom trzeba raz na zawsze podziękować.

 71. [b]Nie czyt. wszystkich postów ale IMO skrzyżowanie Niżańska-Rzeszowska wymaga remontu, zrobienia rozjazdów, a najlepiej ronda.
  A wy Pany/Panie bawicie się w sport, wręczanie pucharów.
  Co takiemu komuś po bieganiu jak go jakie auto stuknie ?
  noż****no ![/b]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here