Policjanci ujawnili nielegalną amunicje i uprawy konopi

25

2013-10-02

Amunicję do broni palnej i uprawę konopi ujawnili kolbuszowscy policjanci z wydziału kryminalnego. Na ukrytą w lesie uprawę konopi trafili pod koniec ubiegłego tygodnia w Krzątce. Policyjny pies doprowadził funkcjonariuszy do oddalonych o około 3 km zabudowań. Tam znaleźli kolejne rośliny konopi, gotowy susz oraz ponad 100 sztuk amunicji do broni palnej. Policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, mieszkańców gminy Majdan Królewski.

Na nielegalną uprawę konopi trafili pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. Siedem okazałych krzewów rosło w lesie w Krzątce, około 1,5 km od drogi.


Policyjny pies podjął trop i doprowadził policjantów do oddalonych o około 3 kilometry od uprawy zabudowań w Krzątce. Tam, na prywatnej posesji, policjanci znaleźli kolejną nielegalna uprawę konopi.

Policjanci przeszukali zabudowania i okolice, do których doprowadził ich pies. Znaleźli i zabezpieczyli 3 rosnące krzewy konopi, 50 g suszu konopi, 129 sztuk amunicji do broni palnej różnego kalibru oraz 21 łusek. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli metalowe urządzenie służące prawdopodobnie do wystrzeliwania naboi. O tym, czy jest to broń w rozumieniu ustawy o broni i amunicji, wypowie się biegły sądowy.

Policjanci ustalili, że związek z nielegalną uprawą ma czterech mieszkańców gminy Majdan Królewski, trzech z nich również z nielegalnym posiadaniem amunicji. Są to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 23 lat. W poniedziałek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Mężczyźni prawdopodobnie dziś usłyszą prokuratorskie zarzuty. Za posiadanie i uprawę konopi bez zezwolenia grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za nielegalne posiadanie amunicji – do 8 lat pozbawienia wolności.

POLICJA

25 KOMENTARZE

 1. O.o
  [quote] uprawę konopi bez zezwolenia[/quote]
  A gdzie się można starać o "zezwolenie"?
  W Kolbuszu jest okienko aby złożyć wymagane dokumenty?
  O.o

 2. [quote]Wrescie jakies konkrety na tym portalu a nie tylko PIE-er-dly o ORDONIE[/quote]

  Ostatni raz temu Ordon pojawił się w tekście w temacie ogłoszenia Planu Zagospodarowania które to ogłoszenie sam wydał. Potem były teksty o sporcie … Wcześniej było pełno innych tematów nie związanych z polityką lecz z problemami miasta. Gratuluję spostrzegawczości.

 3. ich aresztowali
  a pedofila co przed sprawiedliwością uciekł dziś wylegitymowali
  ich do pierdla
  a pedofila w kiecce dopiero na sądzie Bożym skarzą bo tu biskupi go rozszumią i wybaczą
  z niecierpliwością czekam na jeźdźców apokalipsy

 4. Były obywatelskie projekty ustaw za legalizacją?
  Czy zebrano odpowiednią liczbę podpisów?

  Na wyspach policjant jak widzi, że ktoś jara skręta nawet nie reaguje mimo że nie jest to tam legalne. Ewentualnie podejdzie i karze wyrzucić do kosza. U nas odrazu: GLEBA! NA MASKĘ! ŁAPY DO TYŁU…

  nie mam zdania co do legalizacji ale jednak model brytyjski jest lepszy niż polski

 5. [b]na fotce to same ślepaki, tylko dwa sa ostre, a i to nie do końca wiadomo czy spłonki nie odbite. Tylko tak do zdjęcia pozują ze to niby groźne…. Ściema, panie, ściema…[/b]

 6. Bo jak osadzisz pocisk w łusce to Policja traktują to jako nabój, a jak łuska ma dodatkowo zbitą spłonkę (w przypadku amunicji tzw."ślepej" zaciśnięta od nowa) to jako niewypał i tym sposobem łamiesz prawo, a Policjanci otrzymują premie.

 7. I cóż takiego się stało,że znalezli parę krzaków,ale afera NIEZ TEJ ZIEMI, teraz będą miały Sądy dużo kasy,od tych czterech młodych chłopaków. za wszystko tylko ****więzienie****, a tam to za darmo dają jesć i to nic nie kosztuje, a z nieba leci utrzymanie więznia… Za byle G…o do wiezienia,,,,nie lepiej dac jakąś prace ,za karę…tylko zaraz wiezienie i żeby Sądy miały utrzymanko….z młodych chłopaków za ich głupote, muszą dorosnąc i głupota sama im minie,ale to dopiero po 30—stce.A gorsze o 100 razy afery to się zagłusza i nic z tego nikt nie ma…

 8. Ja znam tych chłopaków osobiście bardzo dobrze i powiem wam że spoko goście nikomu w drogę nie wchodzą,a że posadzili sobie parę krzaczków i na poligonie znaleźli parę łusek i zrobili sobie do tego procę to odrazu ku**a za to ich posadzić.Jak by tak posprawdzać tych wszystkich synków tych krawaciarzy to co drugi musiał by już wisieć.Teraz przynajmniej nasza wielka policja dostanie pochwałę jaką to grupę przestępczą to nie rozbili,tylko ja by tak chodziło o bogatszego synka to by bali się go ruszyć żeby stanowiska nie stracili.Ta polska polityka jest chora.Szarego człowieka za wszystko u****,jak by tak popatrzeć to każdy na swoim podwórku ma jakieś prawdziwe kopyto i arsenał do niego.

 9. Jam ci kiedyś w lesie znalazł krzaczora , rósł nieopodal byłej składnicy drzewa w Dębie. Nie zwrócił bym uwagi na zielsko , gdyby nie rosło w donicy , no co było robić , zamiast grzybów narwałem listków.
  Ech potem cała zimę niezapomniane imprezy bywały …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here