RYCERZE JANA PAWŁA II ZBIERALI PODPISY W OBRONIE CHRZEŚCIJAN

68

W minioną niedzielę (14 sierpnia) Rycerze Jana Pawła II z Chorągwi Matki Bożej Królowej Polski z Nowej Dęby zbierali podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „w obronie chrześcijan”. Projekt zakłada doprecyzowanie przepisów kodeksu karnego dotyczących obrazy uczuć religijnych oraz zakłócania uroczystości kościelnych.

Rycerze Jana Pawła II z Nowej Dęby zbierali podpisy po każdej Mszy Świętej. Teraz zostaną one przekazane do organizatorów akcji. Wierni mogli również zaopatrzyć się w pamiątkowy kalendarz Zakonu.

Przypomnijmy, że Komitet inicjatywy ustawodawczej został utworzony 7 lipca. Aby ustawa trafiła do prac parlamentarnych, należy zebrać 100 tys. podpisów obywateli. Całkowity czas na zbiórkę podpisów wynosi 3 miesiące. Inicjatywa ustawodawcza wyszła ze środowiska „Solidarnej Polski”. Jak wyjaśnia wiceminister sprawiedliwości i Poseł na Sejm RP z okręgu nr 23 (tarnobrzesko-rzeszowskiego) Marcin Warchoł wprowadzenie zmian w prawie ma zapobiec sytuacji w której katolicy i chrześcijanie są terroryzowani przez krzykliwą mniejszość, a Msze Święte są przerywane przez lewackich aktywistów. – Dzisiaj hordy barbarzyńskie atakują kościoły, przerywają Msze św. Nie możemy się na to zgodzić. Ta ustawa jest prowolnościowa i proobywatelska. Namawiamy wszystkich do składania podpisów – podkreślił Marcin Warchoł podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Osoby chcące wesprzeć akcję mogą pobrać formularz służący do zbiórki podpisów >>>Tutaj <<<

Ze szczegółami projektu i akcji można zapoznać się na stronie http://www.wobroniechrzescijan.pl/

KLIP PROMUJĄCY AKCJĘ

68 KOMENTARZE

 1. To jakaś sekta? Przypomnę jak wezwani przez prezesa do obrony kosciołów łysogłowi stanęli murem przed kosciołem w Tarnobrzegu. Przeor wezwał policję i ich przegonił twierdząc przy tym ze wyrządzają krzywdę klasztorowi a nie ze go bronią!

  • Nie tylko w Tarnobrzegu tacy próbowali bronić.
   Trzeźwo myślący proboszcz przeganiał taką swołocz.

  • Sektą są ci spod znaku błyskawicy wyznający Lepmart. Co trzeba mieć w głowie żeby uznać przywództwo takiego lidera? Nie chcesz chodzić do Kościoła to nie chodź. Sami oczekują tolerancji na paradach homo, a jak idzie procesja z Bożym Ciałem to wbiega facet przebrany za motyla i gawiedź się cieszy. Obłuda. Spróbuj uroczystości w synagodze przerwać. Jakimś cudem ci sami sędziowie i prokuratorzy co uwalniają lewaków za atakowanie kościołów szybko wydaliby bezwzględną karę więzienia za synagogę. To jest wasza równość?

  • cycu, obłudą jest to, by mówić ludziom, by żyli skromnie, gdzie duchowieństwo co rusz kupuje ziemię lub nowe samochody. Obłudą jest to, by z ołtarza mówić o miłości z jednoczesnym ukrywaniem sprawców wiadomych czynów. Każda ideologia ciągnie w swoją stronę i jest przy tym hipokrytyczna. Trzeba być człowiekiem bez szkoły, by tego nie widzieć, więc w sumie to nie masz czym się podniecać. Z deszczu pod rynnę jak to mówią.

 2. Ksiondz twierdzi że jest ona tolerancyjna, a facet chodzi w sukience i twierdzi że walczy z LGBT…

 3. To są faryzeusze naszych czasów. Modlitwa na pokaz i nienawiść w oczach. Jeśli oni trafią do nieba to ja o siebie jestem spokojny, chociaż nie bo jak tacy tam będą to ja chyba nie chcę. Proboszcz tej parafii by ich rozgonił. Powrót do średniowiecza. Monty python na żywo się odbywa.

  • Chyba mówisz o obrazku który widzisz w lustrze. Ludzie zbierają podpisy w samoobronie. Chcą się modlić w spokoju. Nie chcą by banda pajaców robiła sobie polityczne wysrywy na Mszy. Tak to łazicie z koszulkami konstytucji kwacha na ustach i bredzicie coś o demokracji. Ale jeśli chrześcijanie chcą się demokratycznie bronić przed waszą agresją to dostajecie piany. To się nazywa obłuda i faryzeizm.

 4. pytam Was Suwerenie.Zaklopotany i POzostali wielce „tolerancyjni” w czym Wam przeskadzaja ci rycerze?POmysl kto was prosi do kosciola? Z sakramentami tez nie macie klopotu bo nikt wam ich nie daje na sile. Natomiast nie POzwalam niszczyc bezkarnie.

 5. Panie Ostapko pokazał Pan dobitnie, jasno i przejrzyście oraz w sposób nie budzący najmniejszej wątpliwości, tekstem i obrazem sojusz ołtarza z tronem, który jest całkowicie sprzeczny ze Słowem Bożym zawartym w Ewangelii i który musi nieuchronnie prowadzić do zgubnych skutków.

 6. Za napadanie na kościoły i przerywanie mszy świętych powinna być surowa kara. Jakoś lewacy nie atakują synagog i meczetów bo wiedzą że szybciutko trafili by za kraty a w przypadku meczetu straciliby puste łby.

 7. (art. 195) § 1 KK. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

  PRZECIEŻ JEST PRZYPIS KARNY DOTYCZĄCY PRZESZKADZANIU W UROCZYSTOŚCI RELIGIJNEJ. Co oni chcą jeszcze zmienić???

  • Zwykły piar, by zebrać kilka głosów przy wyborach. Ludzie w sporej większości nie znają treści kodeksów, a zwłaszcza ci bez szkoły, więc takim to można wszystko wmówić i oni to łykną bez popity :)

 8. Z jednej strony, ani mnie to ziębi, ani mnie to grzeje czy zbierają podpisy czy też nie.
  Jedyne co boli, to podział społeczeństwa jaki nastąpił od czasu PO-PIS… jedna i druga strona są siebie warte.
  Polityka w Polsce opiera się od bardzo długiego czasu, na rzucaniu w siebie mięsem, szopkach, układach, defraudacjach, kolesiostwie i innego tego typu zabiegom.
  „Kościół” tak samo już nie jednoczy obywateli a wręcz ich dzieli… kapłaństwo nie jest już powołaniem (choć zdarzają się wyjątki) a pełnoetatową dobrze płatną pracą i odbiega od swoich prawdziwych nauk..
  Jestem tylko ciekaw kiedy pojawi się na horyzoncie ugrupowanie, które da radę przebić się przez ten ciemnogród i wprowadzić reformy w tym kraju, które wprowadzą pożytek a nie szkody.

 9. gdybys facecie Dojna Zmiano zaiinteresowal sie spolkami SKARBU Z LAT 2008 DO 2015 DOPIERO WIDZIAL BYS ILU STALO SIE MILIONERAMI.NIEKTORZY Z NICH JESZCZE WZIELI SIE ZA UKRAINE CHYBA PO TO ZEBY DOBIC DO MILIARDA.

 10. W meczecie czy synagodze nie dochodzi do takich sytuacji bo tam wierni wierzą… I szanują. KK jest tak zepsuta strukturą że wierni jej nie szanują już nawet. Frekwencja w seminariach mówi wszystko. Ale dalej okłamują sami siebie co nie jest łatwe że jest ok. Tyle razy kompromitowali siebie i prawdy wiary że jak ktoś wyżej napisał.. to monthy python a nie religia

 11. I teraz wiemy dlaczego PiS tak kurczowo trzyma się ksiendzów, zwłaszcza tego z Torunia…

 12. Patrząc na tych panów w czarnych plaszczykach i czytając niektóre wpisy widzę że czeka nas kolejna inkwizycja, a dopiero papież był na pokutnej pielgrzymce i przepraszał na kolanach za to co zrobił kościół natomiast wy chcecie palić na stosach i topić w zalewie tych co nie chcą co tygodniowych szopek z megafonem z kościoła pod krzyż na Kościuszki. Hipokryzja i pomylenie ale społeczeństwo już dziękuję Kościołowi za jego patologię, zobaczcie ile jest wiernych na niedzielnej mszy, a ile młodzieży się garnie aż ścisk normalnie. Jeszcze 10 lat i ksiądz będzie msze tylko dla siebie odprawiał i tych rycerzyków

 13. Tadeuszu mnie są znane lokalizacje tych przybytków na górnym śląsku , w krakowie, w warszawie; ponoć starają się o lokalizację w lublinie.

 14. Nie jestem żadnym lewakiem a wartości chrześcijańskie są mi bliskie i dla mnie ważne , szczególnie te moralne. Jednakże żal patrzeć w jaką stronę zmierza KK. Oczywiście każda prawda krytyczna jest obrzydliwym atakiem na tę instytucję, a osoby które się odważą coś powiedzieć to plugawcy. Lecz od dłuższego najlepszą charakterystyką kościoła jest 7 grzechów głównych. Pasterze ograniczyli się do strzyżenia owieczek nawet tych bez futra. Stare chłopy pobierali się w pelerynki a to wizerunku kościoła w moich oczach nie buduje, wręcz naraża na śmieszność , a czy taka szopka ma coś wspólnego z Bogiem to już każdy sam sobie odpowie. Kiedyś była reformacja i teraz też by się przydała. Bo KK jedzie po równi pochyłej zrzucając winę na wszystko tylko nie na siebie. Rycerze nic tu nie uratują a wielu proboszczów dostrzega szkodliwość takich działań. Modlitwa na pokaz w szykownym stroju, ja wysiadam..

  • Taaaak niech wróci tósk by żylo sie nam jak kiedyś lepiej , . Gonić to lewactwo i te peło zdradzieckie mordy

  • strajk kobit + pierun, podaj nazwisko chociaż jednego polityka, który dba o interes społeczeństwa, a nie własny :)

   SLD = PSL = PO = PIS = Konfederacja = Kukiz i tak dalej i tak dalej

 15. Pragniecie meczetow? jeden z pisarzy za swoje poglady leczy ciezkie rany za Szatanskie Wersety. Malo chetnych w seminariach? ai jednego nie zamknieto w przeciwienstwie do szkol. POmysl z jakiego powodu.

 16. Proboszcz w Domostawie przed emeryturą przelał sobie na prywatne konto 2 miliony z konta parafii. To ile ta, w końcu nie za duża parafia, miała na koncie i skąd, skoro ksiondz mógł sobie tyle przelać ?

  A policja? Szuka osoby, która ten fakt upubliczniła.

  • A dziwi Cię to? :) Zapomniałeś jak było z „Sową i Przyjaciółmi”? Winni nie byli nagrani politycy, ale kelnerzy nagrywający te rozmowy i ludzie, którzy to upublicznili :) W tym chlewie jak zwykle z prawa na lewo :)

 17. A gdzie mogę zbierać podpisy pod petycja o zabronienie zakłócania weekendu, kiedy w sobotę o 8 rano odbywa się różaniec chodnikami miasta?
  Widzę tu brak równowagi – siebie bronią ale mnie w miejscu publicznym (ba! Nawet w moim własnym mieszkaniu bo mają sprzęt nagłaśniający) zakłócają święty (nomen omen) spokój.

  • @Kat,przygotuj petycję,zbieraj podpisy,kto Ci broni.Nie zapomnij w niej o rozwydrzonych szczylach jeżdżących rowerami z ryczącymi głośnikami.Oni Ci nie przeszkadzają?
   A tak na marginesie.Cisza nocna obowiązuje od godz.22.00 do 06.00.Natomiast o godzinie 08.00 to się pracuje w pocie czoła a nie wyleguje w wyrze po nocnym pijaństwie.

  • Nie, oni mi zupełnie nie przeszkadzają. Wręcz cieszę się, że młodzież spędza czas na świeżym powietrzu :-)

  • K u r wy,h u j e i temu podobne wulgaryzmy lecące z przenośnych głośników które wożą nieletni na swoich rowerach wcale Ci nie przeszkadzają. Natomiast słowa modlitwy ranią Twoje ,,wrażliwe”uszy.Jakiż jesteś maluczkim człowieckiem,jakaż będzie Polska przyszłości mając takich synów.Jesteś tylko zwykłym pożeraczem codziennego chleba,amebą, niczym więcej.

 18. Polska się wali , a wy chcecie ukryć waszą winę i szukacie prowokacji by bardziej podzielić naród i aby ludzie skoczyli sobie do gardeł.

  Sądzicie że w całej tej eskalacji zła jaki chcecie rozpętać, ludzie zapomną o co właściwie poszło i komu. Otóż ludzie nie zapomną… Dziś mają zamknięte gęby pińćset plusami, ale gdy te się skończą to…

  • Polska sie wali, pioruny bija ,Tusk szaleje, Odra sie zapienila,TVN nadaje a Narod ma to w dupie i chwali sobie 500+

 19. Pamiętacie rekolekcje Oazy Fundacji Światło-Życie, na których dzieciom wiązano ręce, by „poczuły się jak Jezus”? No to sprawa trafiła do prokuratury. Nie, nie, spokojnie, nikt nie będzie ścigał księży. Ścigani maja być aktywiści Biura Obrony Praw Dziecka, którzy sprawę nagłośnili. Wniosek złożył… wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Zero zastraszania, normalna praktyka, proszę się rozejść.

 20. Ci rycerze to niezłą pokutę dostali chyba, a może już dawno pośrednik oczy zamknął i trzeba sobie dać spokój z dziecinadą.

 21. Marcin Warchoł:... Wiara powinna być pod szczególną ochroną państwa ! ( to ten vice minister co ma przyklejony wieczny uśmiech )

  …Wiązanie rąk młodym ludziom na spotkaniach oazowych jest pogłębieniem ich religijności….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here