Uroczyste otwarcie 'Strefowej'

49

10-11-2011r.

823 metry nowej drogi, dwa nowoczesne skrzyżowania, bezpieczny przejazd kolejowy, chodniki i oświetlenie – to najważniejsze elementy nowej drogi Strefowej, łączącej krajową „dziewiątkę” z terenami Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Chmielowie i Machowie. 9 listopada uroczyście oddano inwestycję do użytku.

Od kilku lat prowadzimy działania poprawiające dostępność komunikacyjną terenów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Chmielowie. – podkreśla burmistrz Wiesław OrdonPłynące z różnych źródeł sygnały, dotyczące zainteresowania inwestorów terenami w tej części gminy, zmobilizowały nas do przygotowania koncepcji połączenia tej strefy z drogą krajową Nr 9.

Po przygotowaniu dokumentacji na drogę Strefową w ubiegłym roku ogłoszony został przetarg na budowę tej drogi. Zadanie za ponad 4,4 mln zł wykonała firma EUROVIA, a polegało ono nie tylko na budowie samej drogi, ale także przebudowie krajowej „dziewiątki” na długości 400 m, torów kolejowych Chmielów-Włoszczowice na długości 200 m wraz budową przejazdu kolejowego oraz oświetleniem całej drogi wraz z rozjazdami. 1,5 mln złotych na budowę drogi samorząd Nowej Dęby pozyskał ze środków unijnych w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Na drogę tę czekały nie tylko firmy, które były tu już od dawna osadzone, ale także działające od niedawna, jak Media Ekspert czy niedługo rozpoczynające produkcję Wytwórnia Mas Bitumicznych i Zakład Ceramiki Budowlanej – dodaje Wiesław Ordon – Budowa tej drogi była o tyle pilna, że wyjazd z TSSE, przez ul. Zakładową na terenie miasta Tarnobrzega, był coraz bardziej uciążliwy.

W otwarciu drogi uczestniczyli między innymi: Marszałek Województwa Zygmunt Cholewiński, starosta Jerzy Sudoł. przedstawiciele ARP, przedstawiciele wykonawców, nowodębscy radni i pracownicy magistratu.

PA

49 KOMENTARZE

 1. Niczego nie krytykuję i nikogo nie mam zamiaru atakować. Mam tylko jedno pytanie: Co ze strefą na terenie miasta Nowa Dęba? Czy burmistrz zamierza wykonać dojazd do tej strefy oraz przystąpić do jej odlesienia? Przypomnę, że tej części strefy prezydent Mastalerz choćby chciał to nam nie zabierze. Poza tym jeśli strefa na trenie miasta Nowa Dęba zacznie żyć (a żeby zaczęła trzeba w nią zainwestować tak jak w Chmielów) to wtedy zyskają na tym także nowodębscy sklepikarze, fryzjerzy, restauratorzy itd. Dzisiaj ta kasa trafia do Tarnobrzega. Dziękuję za uwagę.

 2. Cytuje i podbijam w górę cenne pytania:

  [quote]Niczego nie krytykuję i nikogo nie mam zamiaru atakować. Mam tylko jedno pytanie: Co ze strefą na terenie miasta Nowa Dęba? Czy burmistrz zamierza wykonać dojazd do tej strefy oraz przystąpić do jej odlesienia? Przypomnę, że tej części strefy prezydent Mastalerz choćby chciał to nam nie zabierze. Poza tym jeśli strefa na trenie miasta Nowa Dęba zacznie żyć (a żeby zaczęła trzeba w nią zainwestować tak jak w Chmielów) to wtedy zyskają na tym także nowodębscy sklepikarze, fryzjerzy, restauratorzy itd. Dzisiaj ta kasa trafia do Tarnobrzega. Dziękuję za uwagę.[/quote]

 3. Nie no ku..wa,na wioskach firmy inwestują a w ND gówno! mam pytanko…co trzeba zrobic aby wyprosic naszego wilekiego wodza z posadki i wrzucic noweg?

 4. A co w tym burmistrzu wyjątkowego czego nie da się zastąpić? Broda? Zaciągać kredyty, podwyższać podatki i wydawać publiczne pieniądze każdy potrafi. Do tego nie trzeba jakiś specjalnych umiejętności. Mam nadzieje ze następny zajmie się strefą w Nowej Dębie, ograniczy zadłużenie zaciągnięte przez obecnego, a zamiast Łuzyka zrobi nam Zalew. Miasto się obudzi i przyjdzie czas na zmiany na lepsze.

 5. nie mnie oceniać !!
  ALE :
  obiecywał złote góry a jest dolina
  miał zatrzymać młodzież w mieście
  dać prace, możliwość zakładania rodzin itd …
  gdzie te obietnice ? coś zmienił dla nas "młodych" – mieszkam 30 lat w naszej ukochanej Dębie i wegetuje wraz z rodziną …

 6. do BBC:
  [quote]Nie no ku..wa,na wioskach firmy inwestują a w ND gówno! mam pytanko…co trzeba zrobic aby wyprosic naszego wilekiego wodza z posadki i wrzucic noweg?[/quote]
  Firma Pilkington nie zainwestowała w Nowej Dębie z tego samego powodu, dla którego ten smaczny kąsek uciekł Tarnobrzegowi, czyli brak w obrębie Strefy tak dużego areału jaki potrzebowała. Okazało się, że fragment dżungli chmielowskiej spełnia te wymogi i wybór padł na to miejsce. Takie było uzasadnienie szefa Agencji Rozwoju Przemysłu, gdy po raz pierwszy zjawił się w tej sprawie na sesji Rady Miejskiej ponad rok temu.
  Przypominam, że mimo wszystko Chmielów, to nadal Gmina Nowa Dęba i podatki, będą odprowadzane do kasy Gminy. Wcale nie jest także powiedziane, że ludzie z Naszego Miasta nie znajdą tam pracy, trzeba tylko nie narzekać i próbować. Jak ludzie z Krzątki, Majdanu, czy Komorowa (bez obrazy) pracują w nowodębskim Urzędzie, czy Zakładach Metalowych, to dlaczego Nowodębianin nie może dostać pracy w Chmielowie… i proszę mi tu nie mówić zaraz, że wszyscy "po znajomości".

 7. [quote]nie mnie oceniać !!
  ALE :
  obiecywał złote góry a jest dolina
  miał zatrzymać młodzież w mieście
  dać prace, możliwość zakładania rodzin itd …
  gdzie te obietnice ? coś zmienił dla nas "młodych" – mieszkam 30 lat w naszej ukochanej Dębie i wegetuje wraz z rodziną …[/quote]

  Co się burzysz? Na Łuzyk do Cygan będziesz mógł pojechać, jak się nudzisz zapraszam do skorzystania z arcyciekawej oferty domów ludowych w sołectwach. Mówisz o warunkach dla rodzin: poślij swoje dzieci do którejś z wiejskich szkół, bardzo mało liczne klasy. Wiesz ile taki luksus kosztuje? Czego Ci więcej potrzeba? Zawsze możesz się przeprowadzić do Tarnobrzega. Będziesz miał bliżej do chmielowskiej strefy. No! Więc nie siej defetyzmu, ciesz się z zaciągniętych kredytów i ciężko pracuj bo woda podrożała i trzeba płacić.

 8. Zależy którzy. Radni z Ratusza (których jestem forumowym rzecznikiem) mają swoją koncepcję, ale najpierw wypada ją przedstawić Burmistrzowi i właściwej komisji. Niewłaściwym byłoby gdyby Burmistrz dowiadywał się o pewnych postulatach z forum internetowego. Ale jako, że Ratusz informuje o swoich działaniach ( co wiele osób stara się wytykać jako coś nagannego) to zapewne opinia publiczna z tym pomysłem się zapozna.
  Na Twoje pytanie można również odpowiedzieć w inny sposób: W radzie większość stanowi komitet Pana Burmistrza. Więc zrobią to co Burmistrz uzna za stosowne.

 9. Nam mieszkańcom osiedla Dęba nie chodzi o to aby pan Smiech popierał aktywnie miasto nam chodzi o człowieka który byłby w porządku wobec wyborców z Osiedla Dęba i działał na rzecz osiedla, a co on wie,atut jedynie że jest młody i z kasą.

 10. Szanowna propagando Ratusza P.Smiech oprócz podstaw PR nie nosi żadnych zasad porządenego wychowania to tyle jako człowiek z branży PR

 11. Zgadzam się z wypowiedzią #28, wcale się nie dziwie, że ten pan nie został radnym. nie wierzę w jego szczerość pomocy i jego "aktywne wspieranie inicjatyw społecznych, dzieci z Orlika itp."
  Ta pomoc nie jest bezinteresowna – sami się przekonacie !

 12. Padło merytoryczne pytanie o zasługi radnego Flisa, a nie W. Śmiecha. Czy potrafią Państwo tylko obrażać i obmawiać ludzi. Przecież W. Śmiech nie jest od 20 lat radnym , tak jak pan Jan Flis.

 13. Pan Smiech nie ma szans na wygranie wyborow w Debie bo nie pochodzi z tej wsi – to glowny powod, do tego dochodzi zawisc ludzka o kase. Monopol na wladze w osiedlu maja Flisy, swojaki, ludzie stajacy przy OSP i kosciele, ten stan jeszcze potrwa pare lat.
  Natomiast jest pewne rozwiazania ,zeby pan Wojtek mogl dzialac w samorzadzie bo widac,ze sie angazuje w dzialalnosc sportowo-rekreacyjna i chce cos robic – i dobrze! Trzeba powzorowac sie na politycem "Naszego samorzadu" i rozegrac wybory tak jak to robi Wojciech Serafin, ktory od lat startuje w miescie ,choc mieszka w osiedlu i tam sa jego korzenie i miejsce. A powodem jest to, ze moglby zabrac glosy wyborcze Flisowi i naszemu weteranowi pozostaloby tylko zamiatanie wokol OSP. A tym sposobem maja dwoch radnych ze wsi Deba w Radzie, przyklepujacych burmistrzowi i o to im chodzi. To byl pomysl jednego z poprzednikow Ordona i dalej na tym jada.

 14. do sukcesu wyborczego.
  Jeden z kandydatów na radnego w osiedlu Dęba przed wyborami do rady jeździł i rozdawał konserwy z MOPS babciom i bezrobotnym lumpom i to przyczyniło się do jego zwycięstwa.

 15. Pan Śmiech szuka wejścia w tzw. politykę od wielu lat. Czyżby mieszkańcy zapomnieli o zaangażowanej pracy w komitecie wyborczym pani Mroczek, a teraz Ratusz ! Miejsca nie może znaleźć – źle szuka – gdyby tak od razu trafił na Nasz Samorząd to pewnie by mu się udało ! No chyba , że ludzie z NS też już się na nim poznali ?!

 16. Kurcze mała wieś a takie wielkie problemy ……. a jak u mnie pracujecie ze spuszczonymi głowami to jakieś takie ciche jesteście …

 17. [quote]Trzeba powzorowac sie na politycem "Naszego samorzadu" i rozegrac wybory tak jak to robi Wojciech Serafin, ktory od lat startuje w miescie ,choc mieszka w osiedlu i tam sa jego korzenie i miejsce. A powodem jest to, ze moglby zabrac glosy wyborcze Flisowi i naszemu weteranowi pozostaloby tylko zamiatanie wokol OSP. A tym sposobem maja dwoch radnych ze wsi Deba w Radzie, przyklepujacych burmistrzowi i o to im chodzi[/quote]

 18. Bardzo ładna ta droga i bardzo droga !
  Szkoda !
  Szkoda tylko że w Dębie jej brak ! Szkoda !
  Dobrze było by przygotować grunty pod Nowodębską Strefę z bardzo ładnym dojazdem do strefy od krajowej 9 (kolejową i dalej koło rampy do lasu w kierunku na oczyszczalnie itp.)
  Ratuszu apeluje do WAS ratujcie to Miasto ! Bo ono umiera !
  Za sprawą włodarzy, którzy dbają o wioskę a nie o miasto! wystarczy spojrzeć na pola, ziemię tych wszystkich rolników. I oni rządzą tym Miastem ! Szkoda !

 19. Niby wszystko ładnie pięknie, jest droga, oznakowanie, latarnie, itd. Tylko po pierwsze- szkoda, że ani jedna z tych wielu latarni się nie świeci, więc osobiście nie wiem poco są (może dla dekoracji?). Po drugie- szkoda, że zamiast budować jeszcze jedną krzyżówkę na DK9 nie wykorzystano już istniejącego skrzyżowania które znajduje się ok 400m w stronę wiaduktu w Nagnajowie i które jak na razie prowadzi w pola. Cóż widać, że rozrzutność jest dla nas Polaków typową cechą.

 20. [b]Ludzie, zrozumcie, że problemem nie są ludzie z Nowej Dęby, Chmielowa czy Tarnobrzega. Wszyscy oni płacą podatki do urzędu skarbowego w Tarnobrzegu i znaczna część tych kwot wraca powrotnie do powiatu tarnobrzeskiego grodzkiego i ziemskiego. Problelem jest buractwo z Majdanu, Krzątki, Huty Komorowskiej,… te osoby pracują w powieczie tarnobrzeskim, nam zabierają pracę a swoimi podatkami dochodowymi wzmacniają Kolbuszową. To trzeba rozumieć a nie martwić się czy Chmielów czy Dęba. Kto nie zamieszkuje na sałe w powiecie tarnobrzeskim ziemskim lub grodzkim nie powienien szukać pracy w Dębie lub Chmielowie i Tarnobrzegu. [/b]

 21. Człowieku, zastanów się chociaz przez chwilę, a potem może coś napiszesz. Tam tez mieszkaja ludzie, tacy sami jak Ty. Chcą też godnie życ, pracować, wychowywać swoje dzieci, mieć marzenia. Czemu im tego zabraniasz, czemu dzielisz juz i tak przez władze i media podzielonych?? Czemu tak jesteś zmanipulowany i pełny niechęci do innych. Nie tedy droga. nie jestesmy chyba sępami walczącymi o padlinę, a może już jestesmy???

 22. Dobze godo ten z pod 44 , chociaz błędy łortograficne robi a i łod Majdaniarzy pewnie po pysku dostoł. Bo by Dębionie powinniśwa sie kupy tzymać. Co tam ze rodziece nasi z pod Kolbusowy albo z jesce dalsa. My Dębianie i jus RKL-om se dawać nie bedziewa …. HEJ

 23. Do 44 up czytajac komentarz w ktorym ktos dzieli na deba rkl itp mysle sobie ladny buraczek wiekszosc ludzi z nd ma korzenie z innych wiosek taka kolej rzeczy deba to mlode miasto najlepiej to znow podzielic polske na dzielnice ! jesli nie masz roboty to zaluz wlasny biznes a jak nie masz flloty to na wyspy jak wrocisz i zatrudnisz chociaz kilka osob kazdy bedzie happy i podatki do UMiGND wplyna z twojej kieszeni a nie siedzisz przed kompem ciagniesz prad czyli pieniadze ciezko zarobione przez rodzicow wez sie do roboty i przestan w koncu narzekac zycie jest po to by je przezyc !

 24. Typowy nowodębianin
  Narzeka, wybrzydza ale do roboty się nie weźmie
  Jak by nie było RKL-i to by narzekał że z czworaków na Broniewskiego pracują a on z Kościuszki -Hamburka nie może
  Ale zapomniał że tatuś z krzątki a mamusia z hadykówki
  No ale przecież jest internet można poszczekać , powymyślać powymądrzać się bezkarnie.
  i później się dziwić że firmy inwestują wszędzie tylko nie w ND.
  Czas zmienic tę narzekacką mentalność !!!!
  Z takim podejściem do życia to od razu na cmentarną !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here