Jest już prawie 18 400zł!

5

21/06/2011r.


Trwająca od miesiąca 36 dni zbiórka publiczna na operacje dla nowodębianina Łukasza Wargackiego cieszy się ogromnym wsparciem ze strony mieszkańców miasta i gminy. Przez ten krótki czas udało się zebrać prawie 18 400zł!

To pokazuje, że nowodębianie mają wielkie serce– mówi przedstawiciel Komitetu \”Pomoc Dla Łukasza\” Marek Ostapko. Od 16 maja funkcjonuje specjalny numer konta na który można wpłacać darowizny z przeznaczeniem na operacje dla Łukasza. Ponadto wolontariusze komitetu kwestują w miejscach publicznych: pod sklepami, przy stadionie, na plantach itp. Organizowane są również specjalne imprezy charytatywne jak \”Piknik nad Zalewem\”, oraz \”Dirt Jam\”. Ponadto pieniądze zbierane są podczas takich eventów jak Militariada czy dzisiejszego (21.06) spektaklu \”FARRAGO\” w wykonaniu Teatru Chwilowego, który rozpocznie się o godzinie 17:00 na Placu Gryczmana.

Ludzie reagują bardzo ciepło i życzliwie. Niektórzy wielokrotnie rzucali datki do puszki. Można powiedzieć, że nie tylko zapamiętaliśmy twarze tych osób, ale z wieloma z nich się zaznajomiliśmy– relacjonuje Robert Wołosz, jeden z najaktywniejszych wolontariuszy.

Wsparcia udzielili również uczniowie gminnych placówek oświatowych. Dzieci ze szkoły podstawowej im. hr. St. Tarnowskiego w Tarnowskiej Woli zebrały 400,00 zł. W akcję włączyli się również uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych z Nowej Dęby, którzy zebrali 447,60zł.Fot.: Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Nowej Dębie przeprowadzili zbiórkę koleżeńską

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej zbiórki oraz wszystkim którzy postanowili mnie wesprzeć– mówi Łukasz Wargacki. Jeśli uda się zebrać całą kwotę operacja odbędzie się na początku sierpnia. –Nie ukrywam, że jestem bardzo szczęśliwy, że to już niedługo, ale również bardzo się boje. Mam nadzieję, że wszystko się powiedzie.

My również mamy taką nadzieję i po raz kolejny zachęcamy Państwa do udzielenia wsparcia 21-latkowi z Nowej Dęby, przed którym pojawiła się szansa na normalne życie.


Komitet POMOC DLA ŁUKASZA
Krasickiego 3/6, 39-460 Nowa Dęba
48 1240 2744 1111 0010 3945 0260
Tytułem: Darowizna dla Łukasza

PRZYPOMNIJMY: Łukasz ma 21 lat. Urodził się z porażeniem mózgowym. W wyniku choroby jego poruszanie się jest znacznie utrudnione. Wbrew wszelkim przeciwnościom Łukasz starał się funkcjonować tak jak jego rówieśnicy: jeździł na rowerze, trenował pływanie i karate. W dzieciństwie przeszedł szereg operacji jednak nie przyniosły one spodziewanego rezultatu. -Dotąd radziłem sobie w życiu. Nie poddawałem się. Ciężko pracowałem na każdy sukces, jakim było ukończenie szkoły i zdanie matury. Chciałbym kontynuować naukę na wymarzonych studiach. Problemy z poruszaniem się odbierają mi tę szansę. – mówi. Szansą na normalne życie jest dla Łukasza operacja jednak jej koszt znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny Wargackich. – Przede mną jest jeszcze jedna szansa – operacja bioder, kolan i stóp. W związku z długim okresem oczekiwania na operację w kolejce – ubezpieczalnia, pragnę ubiegać się o przyspieszenie mojego zabiegu, za który muszę zapłacić 20 000 zł. Moich rodziców nie stać na pokrycie kosztów operacji.- wyjaśnia Łukasz. Dlatego też mama Łukasza postanowiła prosić o pomoc ludzi z naszego środowiska, którzy mogliby włączyć się w pomoc dla jej syna.

KOMITET POMOC DLA ŁUKASZA


CAŁY CZAS TRWA LICYTACJA
: Koszulka z podpisami kadry koszykarek.CHARYTATYWNA

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here