[FILM] Restauracja "Nad Zalewem" znowu otwarta

24

03.04.2011r.

Restauracja „Nad zalewem” – ale raczej to co z niej zostało- od kilku lat wpisuje się w proces postępującej degradacjiotaczającego ją terenu. Miejsce które powinno służyć potrzebom rekreacyjnym mieszkańców wydaje się być zapomniane przez lokalne władze. Wszyscy przypominają sobie o nim dopiero w okresie przedwyborczym kiedy to „zagospodarowanie terenu nad Zalewem” pojawia się w pakiecie obietnic wyborczych większości komitetów.

Próg zwalniający, siłownia pod chmurką i plac zabaw jaki prywatne osoby stawiają sobie na działkach rekreacyjnych lub przydomowych podwórkach to za mało aby przywrócić temu miejscu dawną świetność. Przygotowana przez krakowską studentkę koncepcja zagospodarowania terenów wokół „największej kałuży w mieście” wydaje się być imponująca jednak jak łatwo się domyślić jednocześnie jest bardzo kosztowna wobec czego nie wiadomo czy i kiedy zostanie zrealizowana.

Nie ma na co dłużej czekać. Trzeba podjąć działania mające na celu przywrócenie porządku na tym terenie administrowanym przez Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, zwłaszcza że jak pokazuje poniższe nagranie do rudery w której znajdują się potłuczone butelki, szkła, porozwalane krzesła i meble, dostęp mają wszyscy w tym bawiące się nad Zalewem dzieci. Brak zabezpieczenia tego budyku może zakończyć się poważnymi konsekwencjami.

Dlatego Klub Radnych Ratusz i Uczniowski Klub Sportowy STENGA zapraszają władze samorządowe (burmistrza i radnych), organizacje pozarządowe i zainteresowanych mieszkańców na spotkanie poświęcone tematyce Zalewu które planowo odbędzie się 13 kwietnia (środa) w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba o godz. 16.00 w sali 104 (I piętro). W przypadku przesunięcia terminu spotkania informacja będzie podana na portalu www.infonowadeba.pl

24 KOMENTARZE

 1. A może by tak oddać na biuro radnego Naszemu pupilowi zrobiłby mały remoncik i jesteśmy na majówkach z żalami nad jeziorem.

 2. I pomyśleć, że pan Ordon już drugą kadencję zajmuje się zagospodarowaniem terenu nad Zalewem, a efektów żadnych. Co nam po koncepcji , której nie można zrealizować? Oto wizytówka naszego kwitnącego oczami władz miasta. Widać tez jak pracują służby porządkowe i administrator terenu. Wstyd.
  Panie Gazda, co na to komisja gospodarki przestrzennej? czyżby nie miała nic do powiedzenia, czy też nie znalazła jeszcze czasu na zajęcie sie tym problemem?

 3. O co wam chodzi, pan dyrektor sosiru dobrze zarządza tym terenem jak sam mówi : sprząta plac zabaw a zalew jest dzierżawiony przez pzw. Więc o co wam chodzi ?

 4. Szczerze to szkoda lokalu bo umiejscowienie dobre i kiedys bylo fajnie. Teraz brakuje dobrej woli zeby krecic ten biznes. Albo brak checi i zwolnien od podatku.

 5. Szanowna władzo proszę ogłosić przetarg na zbycie działki,pomóc inwestorowi w zagospodarowaniu terenu,niech zacznie się z tym syfem co dziać,znajądz życie czekacie na kogo z zewnątrz kto przyjdzie i w kieszeń da.

 6. #5 NIe wiesz nic na temat własności działek to może zamilcz. Będzie lepiej i zdrowiej dla wszystkich. Kwestia własności terenu nie jest tu tak perfekcyjnie jednoznaczna, żeby w każdej chwili mógł wejść inwestor (nie istotne czy z zewnątrz czy nie). Zresztą sprawa zalewu sięga trochędalej wstecz bo w moich oczach osoby odpowiedzialne za akcje oczyszczania/pogłębiania czy jak to nazwać, skopały sprawę w całej jej rozciągłości, w każdym razie ukształtowanie dna po tych pracach sprawia, że zalew nie nadaje się do szerszego wykorzystania.

 7. Droga redakcjo,
  dziękuje że interweniujecie w tej sprawie, od razu widać że człowiek, który pracuje przy sosirze zabezpiecza po waszym artykule lokal zalewajki przed wejściem do środka. Nasuwa sie takie pytanie: gdzie byli do tej pory ???!!! Kto odpowiada prawnie za takie marnotrawstwo ?
  Kto jest odpowiedzialny za ten cały bałagan ?

 8. gospodarz tego terenu powinien schować się pod ziemię ze wstydu… najlepiej nic nie robić, głowę schować w piasek i wyciągnąć jak przestaną gadać !!!
  I ktoś bierze za to pieniądze!
  Takie rzeczy tylko w Nowej Dębie !

 9. fajnna miejscówka,może panią Gesler zaprosicie zawsze to szansa na KUCHENNE REWOLUCJE,sezon na taką knajpke już wkrótce.Potrzebny tylko madry szef.Wykorzystajcie szanse

 10. nawet przysłowie nie pomaga .. gdzie dwóch się bije nawet trzeci nie skorzysta … jak to w naszym państwie bywa: niech stoi i marnieje zamiast lepiej służyć społeczeństwu… chyba że zalewajka była taka konkurencją dla miejscowych dygnitarzy lokalowych…..

 11. nasi włodarze zachowują się gorzej niż pies ogrodnika, nic nie robią w tym temacie kolejną kadencje, zrobili jakieś śmieszne zagospodarowanie zalewu kolejny śmieszny projekt , przepraszam oni tego nie zrobili tylko jakaś uczennica, ii uważają że to bardzo dużo ……. dużo śmiechu, a teren marnieje ,
  No chyba że władza czeka aż ten teren zostanie doszczętnie zniszczony"wizualnie" a potem zostanie wystawiony ten teren na sprzedaż bo to jedyna myśl człowiekowi do głowy przychodzi!

 12. Dobrze że pan Ostapko rozpoczął dyskusję na ten temat, bo aż się prosi coś zrobić z tym Zalewem. Myślę że pan i pańscy koledzy poruszą ten temat na obradach rady miasta. I w końcu zapadną jakieś decyzje. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.
  AL

 13. Póki co nie wiadomo kiedy będzie sesja. Dobrze więc, że postanowiono zorganizować to spotkanie:
  [quote]Dlatego Klub Radnych Ratusz i Uczniowski Klub Sportowy STENGA zapraszają władze samorządowe (burmistrza i radnych), organizacje pozarządowe i zainteresowanych mieszkańców na spotkanie poświęcone tematyce Zalewu które planowo odbędzie się 13 kwietnia (środa) w Urzędzie Miasta i Gminy Nowa Dęba o godz. 16.00 w sali 104 (I piętro). W przypadku przesunięcia terminu spotkania informacja będzie podana na portalu http://www.infonowadeba.pl [/quote]

 14. …Witam!!! [quote]Póki co nie wiadomo kiedy będzie sesja. Dobrze więc, że postanowiono zorganizować to spotkanie:[/quote] nom !!! postaram się tam być i co by tu nie mówić to temat na prawdę poważny , może uda nam się coś z TYM NURTUJĄCYM OD LAT PROBLEMEM COŚ ZROBIĆ…!!! Pozdrawiam!!! ;)

 15. Człowieku ! weź się uspokój , zaaplikuj sobie krople czy coś w tym stylu i siądź sobie na 4 literach bo niepotrzebnego smrodu robisz. Ty i ten twój ratusz to niepotrzebny bałagan robicie. A miało być tak ładnie i spokojnie !:@

 16. o czym ty piszesz ! kto niby patrzy władzy na ręce ! te miernoty z ratusza! święta trójca : Licak, Ostapko, Lubera . dużo jeszcze musi czasu upłynąć aby ta trójka nauczyła się czegoś pożytecznego.

 17. Ciekaw jestem czy KW LOK-cy przyjdą na to spotkanie i zajmą jakieś stanowisko w ich sprawie . Mnie nie będzie, a szkoda, bo przekonałbym się po raz kolejny, że to banda darmozjadów.

 18. Świetny pomysł z tym spotkaniem, dobrze byłoby zaprosić wszystkich teraźniejszych i przyszłych użytkowników Zalewu organizacje sportowe, władze miasta, dyrekcje SOSiR-u, przedstawicieli organizacji pozarządowych np. PZW, KW LOK i innych którzy chcą się przyłączyć do wspólnego zaplanowania dalszych losów tego terenu. Warto również zaprosić lokalnych inwestorów, przedsiębiorców, którzy chcieliby w tym temacie w przyszłości zainwestować. Pozdrawiam i życzę owocnych decyzji.
  Mieszkaniec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here