[FILM] Siłownia do likwidacji?

55


Czy nowodębska siłownia zostanie zamknięta? Wszystko wskazuje na to, że tak. Oczywiście powodem jest brak środków na jej utrzymanie…

Ta sprawa została poruszona na ostatniej sesji rady miejskiej przez przewodniczącego Klubu Radnych Ratusz Marka Ostapko:
Ja rozumiem, że być może to pomieszczenie w którym się ta siłowania obecnie mieści jest w planach przeznaczone pod jakąś działalność gospodarczą i bardzo dobrze. Jeżeli kończy się tam umowa dzierżawy to proponowałbym aby te siłownie ulokować na naszym basenie gdyż zarówno klienci siłowni będą korzystać później z basenu jak i klienci basenu być może skorzystają z siłowni i to się będzie wzajemnie nakręcało– mówił Ostapko dodając jednocześnie iż jego zdaniem adaptacja pomieszczeń w piwnicach na basenie jest zadaniem na które stać nowodębski samorząd.

W odpowiedzi burmistrz Wiesław Ordon podkreślał, że problem siłowni pojawiał się już kilka lat temu. Wówczas gmina zakupiła od prywatnej osoby urządzenia by te siłownie uratować.
Mieliśmy nadzieję jak zapewniali nas tacy o których pan teraz mówi, że tam będą chodzić, że ta siłownia się utrzyma, że nie będziemy do niej znaczących kosztów dokładać. Okazało się po krótkim okresie że siłownia nie utrzymuje się. – argumentował Wiesław Ordon. Następnie pomieszczenie to udostępniono prywatnym osobom by prowadziły tam działalność gospodarczą. Szybko okazało się, że również one nie są w stanie jej utrzymać. – To jest bardzo wąska grupa użytkowników, która nie zapewnia działalności w sposób opłacalny– dodawał.


Nagranie z sesji rady miejskiej 29.12.2010.
http://www.youtube.com/watch?v=7my2yCzwuMY


Dopłacamy do Straży Miejskiej i do innych zadań. Także to to nie jest argument, że dopłacamy. – ripostował Ostapko. – Natomiast jeżeli byłaby ona ulokowana na basenie to jestem przekonany, że przynosiłaby zyski bo tak jak powiedziałem wcześniej basen i siłownia to byłoby centrum sportu które by się wzajemnie nakręcało.-dodawał.Wiesław Ordon stwierdził, że decyzja w sprawie siłowni będzie należała do radnych bo to oni uchwalają budżet gminy (burmistrz go przygotowuje).

Na koniec Marek Ostapko zadeklarował, że będzie starał się przekonać radnych aby zapewnili w przyszłym budżecie środki na funkcjonowanie siłowni oraz wręczył burmistrzowi listę podpisów użytkowników siłowni którzy sprzeciwiają się jej zamknięciu. O dalszych losach siłowni będziemy informować.

KK

55 KOMENTARZE

 1. [b]Mechanizm jest prosty. Aby ktoś mógł korzystać z siłowni , basenu, solarium, sklepów czy co tam jeszcze, potrzebne są pieniądze u użytkowników tych dobrodziejstw. Pieniądze mają to do siebie że aby je mieć to trzeba je ukraść albo zarobić. Jak pierwsza ewentualność raczej nie wchodzi w rachubę, tak druga jest jak najbardziej realna. Pod warunkiem ze będzie można gdzie te pieniądze zarabiać. I tu wracamy do wyjścia. Będzie praca dla ludzi- będą pieniądze na siłownię i inne pierdoły. Czyli co? Trzeba najpierw rozglądnąć sie za kimś kto da pracę. I to jest chyba właściwe zadanie dla "burmiszcza" i reszty świty. Jak to załatwi to wtedy będzie burmistrzem.
  A tok to sie władza nasiedzi, nadziamocze, nasarka i temat odfajkuje. [/b]

 2. Pomysł Pana Ostapko jest jak najbardziej na miejscu. Ma chłopak racje, że interes sam by się nakręcił , gdyby siłownie powiązać z basenem, bo przede wszystkim siłownia była by otwarta w tych samych godzinach co basen a nie jak było do tej pory w godzinach, które nie były tak naprawdę nikomu znane i były to godziny w których mogły uczęszczać na siłownie osoby , które nie pracowały :) i chodziła tam tylko garstka ludzi.

 3. Oczywiście popieram Pana Ostapko ! W większości miast w Polsce szanujące się kluby fitness są połączone z basenem w miejscowości takiej jak Nowa Dęba jest to potrzebne z uwagi na to , że omawiana tu siłownia nie miała większego zaplecza dla kobiet a połączenie z basenem w jakimś stopniu zniwelowały by te braki. Siłownia z prawdziwego zdarzenia potrzebuje nie tylko dwóch ławeczek , bramy i modlitewnika ale także urządzeń do ćwiczeń aerobowych . Znam środowisko ludzi uprawiających sporty siłowe w Nowej Dębie od kilkunastu dobrych lat i wiem , że jest w nim sporo talentów a brak dobrej siłowni jest tylko kolejnym krokiem do zmarnowania tych talentów!!!

 4. Pan Ostapko jest "… przekonany, że przynosiłaby zyski…" a na jakiej podstawie to mówi ? wróżka mu powiedziała ? przyśniło mu się ? no ale "to nie jest argument, że dopłacamy" racja zawsze można podnieść podatki, eh ci populiści :)
  PS co to są "zyski" ? nie rozumiem fachowego słownictwa "radnego"

 5. Uważam że basen to najlepsze miejsce na siłownie.. ale kto się liczy teraz z czyimś zdaniem. Zapomniałem dodać dla świętego spokoju to po co to robić . Zobaczymy czy dyrektor sosiru podejmie to wyzwanie ? No chyba że sport przestał mu być bliskim – tak kiedyś zapewniał nas mieszkańców:|

 6. Takiś mundry? Do basenu dopłacamy, do wiejskich szkółek gdzie uczy się 40 dzieci też dopłacamy, do straży miejskiej
  dopłacamy, do bandy urzędników też dopłacamy. Zliwkidować wszystko w mieście byle dopłacać do wiosek, do kanalizacji, do wiejskich centrów kultury itd. Mi sie to nie podoba i pomysł z basenem jak najbardziej na tak/.
  Po to wydano kupe kasy zeby teraz te pomieszczania na basenie gniły??? Mamy ogrzewać pustostany? Gdzie ekonomia?

 7. Nie widzisz różnicy pomiędzy dopłacaniem do SZKOŁY a dopłacaniem do SIŁOWNI (w szkole uczy się 40 dzieci a ile osób chodzi na siłownie ? 10 ?) skoro Nowa Dęba jest taka bogata to proponuję uruchomić obserwatorium kosmiczne dla 2-3 osób i do niego dopłacać bo skoro na szkoły i boiska się wydaje to dlaczego nie na obserwatorium ?

 8. JAKŻEŚCIE DALI KOMENDANTOWI STRAŻY MIEJSKIEJ NADZÓR NAD BASENEM TO I DOPŁACAĆ MUSICIE .tEN CZŁOWIEK MANDATY DAWAĆ I ŻEBRAĆ NA ORKIESTRĘ POTRAFI – NIC WIĘCEJ .WYMIENIĆ NA PRZEDSIĘBIORCĘ I PO KŁOPOCIE .

 9. Przeniesc tę silownie do Wiejskiego Centrum Kultury w Rozalinie!!! Rozalin tez chce siłki. Panie Burmistrzu! Bedziemy cisnąć ostro jak Pudzian!!! Wy tam z miasta cwaniaki siedzcie cicho. Wies gora! Jak bedziemy miec silke to juz nas na festynach nie pogonicie, wies bedzie sila i basta.

 10. pomysł bardzo dobry. Sama bym chodziła na siłownię, tylko nie chce mi się dwa razy w tygodniu chodzić na drugi koniec miasta i tylko w określonych godzinach. Rozkład zajęć w szkole jednak ogranicza. Módlmy się, żeby się udało i siłownia była na basenie!:)

 11. Jak to miałby być taki dochodowy interes z siłownią na basenie to niech Pan Ostapko wynajmie tam powierzchnie i otworzy siłownie, to zarobi "kokosy" bo z pseudoreklam z portalu nie wyżyje, a z diety radnego tym bardziej. Siłownia jest chyba w każdej szkole w Dębie więc nie dziwię się, że ta się nie może sama utrzymać, a po co utrzymywać coś na co idą zapewne niemałe pieniądze, żeby kilkanaście osób miało gdzie pakować a później siać strach w Dębie?

 12. kask:
  A ty z Wieśkiem poprowadź prywatną straż miejską i prywatną szkołe w Tarnowskiej Woli.. skoro to takie potrzebne i dochodowe.

 13. Heh ale zakompleksione towarzystwo :) ta Tarnowska Wola i Rozalin was aż tak bardzo bolą ? Połowa z wielkich mieszczan urodziła się we wsiach o których istnieniu nawet bóg zapomniał, dostali mieszkanie w bloki i… nagle szlachta :D a słoma im z butów wystaje :)

 14. siłownia na basenie to b. dobry pomysł. W końcu basen był budowany jako CENTRUM REHABILITACJI itd. Basen jest naturalnym miejscem dla silowni.

  Poćwicze, popływam i jest ok. Może trzeba będzie do tego dopłacać ale dzięki takim inwestycją unikniemy kosztów leczenia naszej młodzieży która rośnie krzywa, połamana albo otyła. Sport pozwala uchronić przed wieloma chorobami. SIŁOWNIA NA BASENIE TO WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE.

  Ale burmistrz i rada będa oczywiście muszą być na nie, bo to był pomysł Ostapko a nie ich. Tylko, że to nie Ostapce robicie na złość a mieszkańcom.

 15. sory #15 ale dyskusja toczy się w sprawie siłowni. Zapotrzebowanie na straż miejską w Dębie to inna sprawa i wymagałaby osobnego tematu ku temu. Nie twierdze, że siłownia na basenie to zły pomysł, wręcz przeciwnie, ale niech szanowny "redaktor naczelny" nie pisze, że to miałoby być takie opłacalne, bo żeby tak stwierdzić to potrzeba profesjonalnych analiz o których p. Ostapko nie ma pojęcia, więc lepiej niech nie miesza ludziom w głowach wizjami o zyskach z takich działalności, bo w Dębie takich zysków nie będzie.

 16. Ja myślę że dobry manager potrafiłby tak rozkręcić nasz basen i te siłownie, że byłoby to opłacalne. Brakuje nam fachowców.
  Korty jakoś na siebie zarabiają a gra mniej osób niż korzysta z siłki. Trzeba umieć….

 17. Odpadają koszty pomieszczenia bo jeśli SOSiR tworzy siłownie w swoim pomieszczeniu ( na basenie) to nie płaci dzierżawy, a więc już jest kasa do przodu. Pracownik? Wystarczy jak co jakiś czas będzie zaglądał ratownik, ewentualnie kwotę zaoszczędzoną z kosztów dzierżawy wynająć pracownika.Dobre godziny otwarcia siłowni, czyli takie jak basenu będa sprzyjać większej ilości użytkowników a więc więcej SOSiR uzyska z biletów. Mówiąc krótko: koszt funkcjonowania siłowni się zwróci a być może będą nawet zyski. Proste? Trzeba tylko chcieć.

 18. Uczęszczałem na tą siłownię sporo lat i zawsze było dobrze. Siłownia nie potrafi się sama utrzymać ponieważ oferta jaka jest w tej chwili dostępna to 2 karnety 35 zł na 12 wejść czyli 3 razy w tygodniu bądź drugi wariant 50 zł na cały miesiąc. Niestety nie jest to dobra oferta. Aby siłownia funkcjonowała poprawnie należy znacznie rozbudować ofertę i podzielić ją pomiędzy kobiety i mężczyzn oraz pod indywidualne potrzeby mieszkańców np. karnet tygodniowy. Należało by zainwestować w sprzęt aerobowy rowerki bieżnie stopery. Można byłoby otworzyć sklep na terenie siłowni który sprzedawałby wodę,suplementy itd. W pomieszczeniu powinno być dobre nagłośnienie i przede wszystkim instruktor fitness który poprowadziłby zajęcia aerobicu i nie tylko. Myślę że pomieszczenia na basenie przy odrobinie inwestycji i inwencji twórczej na pewno dałyby możliwość na zrealizowanie tych i innych rzeczy aby siłownia przyniosła zysk.

 19. Brawo Ostapek!!!Tu trafiasz w sedno przemyscie bo jestem przekonany ,ze lepiej dopłacic do siłowni a nie inwestowac w Straz Miejską ktora tak naprawde potrzebna jest chyba tylko wam urzednikom. Co oni potrafią:
  dzieci przeganiac i wypisywac mandaty a i wasze drobne sprawy załatfiac czyli przywies ,odwies itd. WESCIE PRZYKŁAD ZE STALOWEJ WOLI w koncu pozakładajcie kamery a taniej to bedzie kosztowac nas wszystkich.I niebedzie co chwila sporow czy miejska przy interwencji miała racje czy nie ,nagrania nieoszukasz.

 20. Tak samo jak burmistrz mydlił oczy że będzie siłownia dla kobiet na basenie, jeszcze jak budowali basen, tak teraz tą będzie likwidował??????????????? ludzie to miasto się cofa w rozwoju!! ja jeżdżę na siłownie dla kobiet do stalowej woli !! bo tu nic nie ma i nie będzie w tej dziurze

 21. Brawo Marek. A pan Don Capo Wiesiu jest zwyczajnym fletem….ma bardzo waski punkt widzenia…tylko napchac kieszen, zrobic z tarnowskiej metropolie napchac keiszen zrobic z tarnowskiej metropolie itd……..

  Jimmy dobrze gada….

 22. Jak siłownia ma przynosić zyski jak u jej progu siedzi pan , który swoim wyglądem straszy klientów a na dodatek jest brudny nie ogolony i śmierdzi. Cała ta siłownia jest tak zaniedbana jak ten pan co sprzedaje bilety. A zapytać się o coś tego pana trenera to na pewno doradzi i zawsze pomoże… To taki nowy zestaw promocyjny, tak jak godziny otwarcia siłowni i ceny biletów – te wszystkie super promocje służą tylko i wyłącznie w jednym celu : pokazać jak bardzo niedochodowa i mało interesująca jest siłownia w Nowej Dębie. Nowodębski marketing jak rozłożyć na łopatki sport w tym mieście. No ale cóż się dziwić jak się ma takich kreatywnych ludzi w tej dziedzinie!

 23. Co się czepiasz tego pana ? Przecież to jest osobisty trener i instruktor fitnessu i kulturystyki ! nawet nie wiesz jakie ten pan ma duże doświadczenie w tym temacie, ten człowiek to specjalista tej branży. No jak w ten sposób będziemy wspierać sport , to życzę samych sukcesów dyrektorowi tego bałaganu. Oby tak dalej :D

 24. Siłownia – mieszkańcowi Nowej Dęby kojarzy się z "dziwną" młodzieżą, hałasem muzyki heavy metalowej, wulgaryzmami, smrodem potu, hałasem spadającego ciężaru, no i najczęściej z piwnicą – to taki ogólny obraz większości mieszkańców.
  Ale ten model już dawno temu przestał funkcjonować !
  Teraz wygląda to zupełnie inaczej – wystarczy pojechać do Rzeszowa czy nawet do Tarnobrzega :
  – już po wejściu do budynku w holu wita nas ładna pani lub przystojny pan, który/a informuję nas że w każdej chwili służy swoją pomocą a w przerwie treningu lub po zrobi nam drinka proteinowego., umawia nas na trening z instruktorem lub trenerem osobistym wpisując nas do grafika, tłumaczy nam obsługę sprzętu i ćwiczenia ,itd. itp.
  W siłowni spotykamy najczęściej ludzi w wieku produkcyjnym, ale również osoby starsze, panie i panów jak również młodzież. Osoby z różnych branż i rożnych zawodów, emerytów i rencistów a bardzo często ludzi niepełnosprawnych lub w trakcie rehabilitacji.
  Siłownia to miejsce spotkań towarzyskich i miejsce gdzie ludzie wypoczywają, odreagowują stres życia codziennego, to styl życia.
  Czy rozmawiamy o siłowni ?
  Bo to co mamy na ul.Chopina to takim miejscem nie jest.
  Ale czy może być ?
  Radny Ostapko podrzucił bardzo ciekawy pomysł> Tylko czy osoby odpowiedzialne za sport będą potrafiły to wykorzystać ?

 25. jest jeszcze silownia pod chmurka ktora kosztowala prawdopodobnie 9 tys.czy przynosi zyski? nie wszystko da sie przeliczyc na pieniadze.maruderzy mieszkaja w N.D.przeniescie urzadzenia do solectw przydadza sie.

 26. a ta siłownia pod chmurką to jest dopiero niezła wtopa, czy te pieniądze co poszły na tzw. siłownię to nie wyrzucone pieniądze pod chmurkę :@ mistrzem marnotrawstwa można nazwać tego co podjął decyzje o jej zakupie :D , a tu z wypowiedzi Burmistrza słychać że z tej siłowni korzysta garstka młodzików , którzy zapewniali go trzy lata temu że siłownia będzie funkcjonować jak należy, wystarczyło tylko troszkę namieszać z godzinami otwarcia i cenami za wejście i mamy to co mamy !
  Informujemy, że od 18 października br. została ponownie otwarta siłownia SOSiR przy ul. Chopina 4 w Nowej Dębie

  Godziny otwarcia:

  * poniedziałek – od 1300 do 2100
  * wtorek, środa i czwartek – od 800 do 1500
  * piątek – od 1300 do 2100

  Zakup biletów wstępu w budynku Hotelu SOSiR,obok siłowni u Pani Elżbiety Krząstek (tel. 665-996-010) od poniedziałku do piątku, w godzinach: 700-1400 oraz 1700-1800

  Cennik biletów wstępu:

  * bilet wstępu 4 zł (pobyt 60 min.)
  * karnet za 35 zł (uprawniający do korzystania z siłowni 3 razy w tygodniu, tj. 12 wejść na miesiąc)
  * karnet za 50 zł (uprawniający do korzystania z siłowni przez okres 1 miesiąca, z ograniczeniem do 1 wejścia na dzień)

  Adam Szurgociński

  Dyrektor SOSiR

  wina nie leży po stronie użytkowników a po drugiej stronie …..
  … tematowi warto się nieco przyjrzeć …
  … zniszczyć można wszystko, każdy jeden sport, trudniej jest go odbudować …

 27. Drogi Ratuszu. Widzę jakieś przewartościowanie w Waszej postawie. Miały być sprawy gospodarcze, a Wy tak przyziemnie. Oczywiście ważnie, ale przyziemnie. A u Ordona na stronie czytam o tej gospodarce. Widać, że ma jakiś cel, wizję. Może sie dostoricie i coś z tej kadencji będzie. Jasne, że takie rzeczy, jak zaprószony chodnik czy siłownia dla 10-20 strongów to temat wazny, ale mieliście pchnąć bryłe z posad… Ale widzę, że to Ordon pcha, a Was tam nie ma. Wypowiedź wielce subiektywna, do pomyślenia…

 28. Nie to pomyłka, nie myślę żeby nowy dyrektor SOSiR chciał zamknąć siłownie (spodziewałbym się to po Julianie) przecież on jest sympatykiem każdego sportu. Z takimi problemami jak ta siłownia to powinien sobie poradzić. Jest osobą bardzo kreatywną, więc znajdzie rozwiązanie bez większego problemu. Pozdrawiam

 29. Poprawcie mnie jeśli się mylę bo tak sobie myślę, liczę i …

  Policzmy wspólnie :
  20 pracowników zatrudnionych do odśnieżania to koszt 20x 1200zł (pensja) + 20x 250zł (ubranko o którym mówi burmistrz) co daje nam kwotę 24000zł (pensja) + 5000zł (mundurki) = koszt miesięczny 29 000zł

  20 więźniów to: 5000zł (mundurki) + 200zł (ubezpieczenie) 2000zł dojazd z Chmielowa + wyżywienie 2300zł= 9500zł.

  Oszczędności: 29 000 – 9500 = 19 500zł

  Za 19 500zł można postawić nowy plac zabaw, zrobić imprezę plenerową dla mieszkańców, czy [b]PRZEZNACZYĆ NA ZAMYKANĄ SIŁOWNIE[/b]. Jeśli coś pomyliłem to proszę o poprawienie.

 30. #35 spoko wyliczenie. Liczby same mówią za siebie, ale popatrzcie z drugiej strony. jakby miasto wynajęło więźniów to ludzie w Dębie by narzekali, że nie ma pracy, burmistrz nie da zarobić tylko wynajmuje więźniów. A jak nie mają pracy to skąd mają mieć kasę na siłkę? Więc tak źle i tak niedobrze.

 31. Witam!!! Kochani wczoraj na basenie miałem taką małą ,ale za to przyjemną rozmowę ludzie nie rozumieją nas ratowników że to woda jest za zimna że nie ma siłowni czy też fitness , a więc po jak możemy to tłumaczymy. To na prawdę nie jest UW…ARUNKOWANE OD NAS !!! tylko władze miasta mają tu coś do powiedzenia !!! Panie prawdopodobnie były z Huty lub coś z tych stron bo nadmieniły że One i ich dzieci oraz koleżanek dzieci itd itd jeżdżą do Tarnobrzega bo tam jest fitness i siłownia , One z miłą chęcią jeździły by tu bo bliżej i na pewno więcej osób które One znają dzieci ich "młodzi ludzie bardzo dbają o sylwetki" jak zaznaczyły to teraz jest jak by taki priorytet wśród młodzieży , zapytałem czy tu u nas chodziły na siłkę no to one odpowiedziały PO CO TAM DLA KOBIET NIC NIE MA A DZIECI ICH SIĘ BOJĄ TAM CHODZIĆ że jakieś takie dziwne miejsce (chodzi o lokalizację i warunki) , brak instruktora itd a z miłą chęcią by tu przyjeżdżały ale trzeba by było stworzyć odpowiednie warunki I ZROBIĆ COŚ "KONKRET" dołożyć trochę więcej KASY i RUSZYĆ TĄ MASZYNĘ a na prawdę to się będzie OPŁACAĆ nie wieżę że nie ZABIERZEMY KLIENTÓW z Tarnobrzega tam jest ŚCISK a to wiem z pewnego ŹRÓDŁA na basenie to żeby nie dziewczyny to by nie było gdzie palca wsadzić…hihi (żarcik) Tak jak pisałem wcześnie POLITYKA DO KOSZYKA a władze niech zaczną myśleć POWAŻNIE nie PATRZĄ ŻE TO POMYSŁ RAUSZA …!!! Pozdro!!! ;0) Drutek ;0)

 32. [quote]#11 | PANI W. dnia 01/04/2011 14:07
  JAKŻEŚCIE DALI KOMENDANTOWI STRAŻY MIEJSKIEJ NADZÓR NAD BASENEM TO I DOPŁACAĆ MUSICIE .tEN CZŁOWIEK MANDATY DAWAĆ I ŻEBRAĆ NA ORKIESTRĘ POTRAFI – NIC WIĘCEJ .WYMIENIĆ NA PRZEDSIĘBIORCĘ I PO KŁOPOCIE .[/quote] no nie jaja , jaja i raz jeszce jaja co to za wymysły by dziś był basen zamkniąty tym władzom w dębie to się w makówkach poprzewracało , to nie komenda straży miejskiej by sobie robić i wydawać rozporządzenia jak tylko się chce , niech szurgociński lepiej wróci do straży taki dzień a on ma basen zamknięty przyjechałem z kumplami i co mam zafundowane całowanie klamki ze złości poszliśmy napić się coś bo szklak człowieka trafia jak się dzieje coś takiego jest to obiekt urzyteczności publicznej i w taki dzień jak dziś to powinien być otwarty ludzie chcą się zrelaksować a tu **** bo nieczynne i kto tu ma walczyć z alkoholizmem jak człowiek ze złości zamiast sobie popływać idzie sobie popić jak jutro rano nie będzie czynna sauna to lepiej niech zbiera się z basenu szlak trafia kto wcześniej wstanie ten rządzi , śmiech na sali a burmistrz to chyba też mózgu nie ma by w taki dzień zamykać basen co grzałki do wody wysiadły ja i w zimnej bym popływał jak i za pewne nie tylko ja !!!!!!!!! musiałem musiałem musiałem bo mnie szlak chciał trafić trochę lżej!!! :(((

 33. Tak to prawda zgodzę się z przedmówcą – dać byłemu komendantowi inny stołek i zrobi porządek !!!!!!!!!!! Zamknie siłkę , potem klub sportowy, korty, basen odkryty, skate park , orlika i będzie miał święty spokój !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  W takim stanie można doczekać emerytury !
  Bo to jest najważniejszy priorytet – święty spokój ! Cała ta banda chciała by mieć święty spokój !!!!!!!!!!!!!!!
  Nie dajmy się tym obibokom !!!!!!!!!!! Teraz tylu ministrów podaje się do dymisji !!!!!!!!!!!!!!! Jeżeli jeden czy drugi nie radzi sobie z problemami to nie ma na co czekać !!!!!!!!!!!!!!!!! Na jego miejsce jest tylu kreatywnych młodych z doświadczeniem – jest z czego wybierać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To miasto z tymi władzami to porażka !!!!!!!!!!!!!!!! Zmieńmy to ludzie w końcu !!!!!!:@:@:@

 34. Dodam tylko ,że w okolicy baseny czynne nawet w boże ciało,ale nasz nowodębski po co ?
  Ma klientelę wypracowaną ,na co dzień pęka w szwach ,więc po co ?
  W Tarnobrzegu ,Cmolasie można -ale to słuchajcie jest Nowa Dęba i takie rzeczy jak siłowania działają o d 7-15 godz.
  Więc nie dyskutować tylko uczyć się marketingu w Nowej Dębie !!!

 35. ty wiesz ile fakultetów trzeba skończyć aby takim ośrodkiem zarządzać jak sosir?
  marketing – o czym ty mówisz ?
  tam to nie wiedza co to słowo oznacza !
  najważniejsze jest co owie najwyższy z najwyższych !
  popatrz odrobiną do tyłu : Julek, dla którego głównym celem była angielska murawa,
  teraz jegomość Adam, święty spokój !
  nie oczekuj że coś się zmieni, jedynie co może się zmienić to pogoda

 36. …Witam!!! zgadzam się z Wami drodzy przedmówcy to wszystko to po prostu NIEWYPAŁ !!! nie wiem jak to zrobię ale będę chciał z burmistrzem pogadać zapytać , bo to co robią czy marketing czy w ogóle PROMOWANIE BASENU TO ŻENADA , KPINA i chęć pokazania że w Dębie się nic nie OPŁACA zmiana ludzi w zarządzie , a tak NAJLEPIEJ TO JAK BY DAŁ MŁODYM KONKRETNYM OSOBOM WOLNĄ RĘKĘ NIECH SIĘ WYKAŻĄ a są TACY!!!! mamy na prawdę i INSTRUKTORA KULTURYSTYKI i ludzi pełnych ZAPAŁU a takie tłumaczenie że już dawał szanse na rozkręcenie SIŁOWNI to KPINA kto to wziął to nie z myślą o INTERESIE A BY TA SIŁKA po prostu POZOSTAŁA !!!! . Na pewno nie dał bym siłowni na BASENIE w prywatne RĘCE to pierwsze !!! ale jedno co mogę Wam powiedzieć to to że Julek bez URAZU to niech sobie dalej trawy pilnuje i NIC WIĘCEJ zaznaczam NIC WIĘCEJ i tak robi to dobrze że do EMERYTURY pracy mu starczy !!!! powtarzam ZAINWESTOWAĆ kupić porządny SPRZĘT fitness i na pewno do tego INSTRUKTOR i ktoś dobry do pilnowania porządku , i tak jak Marek powiedział WSZYSTKO SAMO SIĘ BĘDZIE NAKRĘCAŁO !!!! w rozmowach z ludźmi miałem takie wrażenie że to My nie chcemy na basenie tej siłowni połączonej z fitness , ludzie tego nie łapią że to tylko OD WŁADZ ZALEŻY no ale jestem DOBREJ MYŚLI i na prawdę przydała by się ROZMOWA a nie jak nadmieniłem POLTYKOWANIE….!!!! czy to jest inicjatywa Ratusza czy kogoś innego to Nas nie powinno ZAJMOWAĆ ważne że jest JAKIŚ CEL…!!! KONKRET!!! i tu walimy a nie szukamy bo to bo tamto MYŚLENIE i Młodzież to jest PRZYSZŁOŚĆ to do WAPNIAKÓW…!!!! (nie urażam nikogo każdy czuje się jak UWAŻA…!!!!) Marek POWODZENIA w negocjacjach niech KTOŚ W WŁADZACH ZACZNIE MYŚLEĆ…!!! Drutek !!! (a jeszcze tak dodam z tym zamkniętym Basenem to widać TOTALNA PORAŻKA..!!!)

 37. przeniesc silownie do remizy w Cyganach.juz uplynelo wiele wody od obiecanek Danuty serafin dyr>szkoly w Cyganach.OBIECALA ZE ZORGANIZUJE SILOWNIE W CYGANACH BO MA DOJSCIA? I NIE ZGODZILA SIE NA ROZBIORKE RUDERY.Woda plynie dalej a obiecanki gdzie? Gdzie ta silownia?

 38. No i widzę że nic się w Dębie nie zmieniło. A tak na poważnie – ile kosztuje utrzymanie siłowni i adoptowanie pomieszczeń pod nią na basenie ??

 39. …Witam!!![quote]#43 | hello dnia 01/07/2011 09:08
  Drutek zaczynasz normalnie pisać,,,,
  #44 | bolec dnia 01/07/2011 10:12
  Drutek zmieniłeś piguły ?[/quote] helo helo czy Ja kiedyś "PISAŁEM NIENORMALNIE" ???:P to chyba Ty nienormalnie czytałeś:D Ja się nie zmieniłem i na tych samych PIGUŁACH CIĄGNĘ…hihi :PDrutek :)

 40. ja bym się pułkownika dyrektora nie czepiał bo to nie jego wina.
  adam dysponuje tym (mam na mysli kasę) co da mu wiesiek z zygmuntem a wiec to oni są odpowiedzialni za istnienie siłowni. jak jest sukces to przypisują go sobie. jak jest kwas to zwalają winę na "kierowników i dyrektorów placówek".

 41. …Witam!!! właśnie wróciłem z baseniku i muszę przyznać żem zadowolony i nie tylko Ja bo i miło było posłuchać POZYTYWNYCH OPINII LUDZI TAM OBECNYCH…!!! , zawsze jest to jakaś motywacja dla nas jak się dobre słowo słyszy…!!! a tego na prawdę było TROCHĘ może nawet TROCHĘ WIĘCEJ .Ludzie wychodzili zadowoleni z basenu , ale tu coś ciekawego [quote]#49 | siedzacyukumpla dnia 01/07/2011 22:03
  ja bym się pułkownika dyrektora nie czepiał bo to nie jego wina.
  adam dysponuje tym (mam na mysli kasę) co da mu wiesiek z zygmuntem a wiec to oni są odpowiedzialni za istnienie siłowni. jak jest sukces to przypisują go sobie. jak jest kwas to zwalają winę na "kierowników i dyrektorów placówek".[/quote] Hmm czyż bym miał sobie zepsuć HUMOR coś mi tu nie pasi bo Adam ma jakiś szacun może nie u wszystkich ale u Mnie ma i nie myślę by dał się ZAMIATAĆ…chyba żem w BŁĘDZIE !!! Z TEGO CO WIDZĘ TO BEZ PÓŁ LITRY TEGO NIE ROZBIERZE ,ale chyba będę się musiał z tym przespać do jutra może coś się dowiem. A Wam powiem że temperatura wody na basenie wzrosła i wzrastać BĘDZIE !!! WOW!!! wpadać wpadać jest SUPEROWO po prostu MAMUNIA!!!:D (chciałem wkleić fotkę ale coś nie działa ) to zapraszam na Moją stronkę na Facebook tam pokazana będzie tablica z TEMPERATURAMI…!!! Pozdro!!! ;) Drutek

 42. Wiem już wszystko, wiem ciała dał dyrektor Julian !
  A teraz jak zwykle chroni się jego ****sko !
  Tyle lat się chroniło, więc teraz powtórka z rozrywki !
  Julian wiesz że gdyby nie to miasto to już dawno by cię tu nie było !
  Ciekawy jestem co ty masz w rękawie że tak ci się za każdym razem upiecze …

 43. #52 proszę cie bardzo, o czym ty piszesz to że ma Julek wyniki to chwała mu za to ale to że sport wygląda jak wygląda to czyja zasługa …? nie ja ani ty menadżerowałeś temu ośrodkowi, popatrz jak on wygląda … sportu nie ma ……
  biedny jego następca musi teraz wszystko po nim sprzątać……..
  ……. czy mu się uda ? życzę mu by tak się stało !

 44. obejrzyj się drogi komentatorze #52 trochę do tyłu jakie były wyniki nowodębskiego sportu zanim wacek dotknął się rękom tego tematu, piszesz czyja to zasługa, na pewno nie Juliana tylko ciężko pracujących zawodników nie tylko lekkiej atletyki, bo wyniki mieliśmy w wielu dyscyplinach. to ze zaszły w kraju przemiany to każdy był tego świadkiem tylko nie wiem czy pamiętasz co porabiał wtedy Julian czy nad nim stojący "orzeł" ………………. teraz każdy zbiera ordery i medale ! chcesz pisać o sporcie, o jego twórcach, dlaczego ci skromni działacze czy pasjonaci nie proszą się o to , zapytaj ich zanim coś napiszesz

 45. obserwatorium kosmiczne to np. teleskop Hubble'a, Obserwatorium Herschela czy dowolne inne ustrojstwo umieszczone w przestrzeni kosmicznej służące do obserwacji znajdujących się tam obiektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here