[FILM] Srebrny jubileusz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

4

06/10/11r./

25 lat minęło jak jeden dzień. 6 października 2011 roku PORADNIA PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNA w Nowej Dębie obchodziła swój srebrny jubileusz.

Z tej okazji do Nowej Dęby przybyli m.in. poseł Mirosław Pluta, a także przedstawiciele organu prowadzącego jednostkę starostowie powiatu tarnobrzeskiego Krzysztof Pitra i Jerzy Sudoł, oraz radni : Jan Baracz i Jarosław Mączka. Nie zabrakło również burmistrza gminy Wiesława Ordona, oraz obecnych i byłych pracowników placówki.

Mówi się, że świeca która płonie potrafi rozpalić wszystkich wokół i tego wam życzę na kolejne 25 lat – mówił podczas uroczystości poseł Mirosław Pluta.


Fot.: Poseł Mirosław Pluta dokonuje pamiątkowego wpisu do Kroniki PPP.


Od lewej: wicestarosta Jerzy Sudoł, starosta Krzysztof Pitra, przew. Rady Powiatu Dariusz Bukowski.

Wszystko zaczęło się 25 lat temu. Decyzją Kuratora Oświaty i Wychowania z dnia 22 września 1986 roku powołano jednostkę organizacyjną pod nazwą Poradnia Wychowawczo-Zawodowa. Początkowo mieściła się w dzisiejszym ZS2 w Nowej Dębie. Misję tworzenia placówki objęła psycholog Urszula Sudoł. 1 stycznia 1990 roku poradnia została przeniesiona do budynku Urzędu Miasta. W 1991 roku szefostwo placówki objęła Ewa Jaworska (pełni te funkcje do dziś). Od 1 września 1999 roku Poradnia stała się jednostką organizacyjną Powiatu Tarnobrzeskiego i obejmuje swoim działaniem: Nową Dębę, Baranów Sandomierski, Grębów i Gorzyce. Od tego roku placówka mieści się w przychodni przy ul. Jana Pawła II 4 w Nowej Dębie.


Fot.: Wspólne zdjęcie uczestników uroczystości

Staraniem Starosty Tarnobrzeskiego w 2011 roku, w Poradni dokonano szeregu zmian:
Przeprowadzono generalny remont placówki, dzięki czemu zyskaliśmy bardziej funkcjonalne pomieszczenia. Dzięki temu przedsięwzięciu poradnia zyskała bardziej przyjazny wizerunek, a kadra i klienci większy komfort pracy – informuje dyrektor PPP Ewa Jaworska.

/rek

4 KOMENTARZE

  1. chociaż pismak też się nie popisał. cosik się daty nie zgadzają. a jak jakiekolwiek obchody były w 2010 roku to gratuluję szybkiej relacji z owej uroczystości;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here