Poseł Pluta z Klubem Ratusz w sprawie peronu

20

21.06.2011r.

Klub Radnych Ratusz wystąpił do parlamentarzystów z regionu o wsparcie dla Nowej Dęby w sprawie rozbudowy miejscowego peronu. Posłowie obiecali pomoc!

27 maja 2011 roku przewodniczący Klubu Radnych RATUSZ Marek Ostapko skierował pisma do parlamentarzystów z regionu w których opisywał perturbacje związane z nowodębskim peronem i prosił o zajęcie się sprawą.

Najszybciej odpowiedział nowy poseł Mirosław Pluta. Już 31 maja doszło do spotkania pomiędzy Plutą i Ostapkiem, którego tematem było podjęcie starań o zagwarantowanie w budżecie państwa środków finansowych na przedłużenie peronu w Nowej Dębie i dostosowania go do wymogów zatrzymywania się pociągów pośpiesznych, dalekobieżnych. W odpowiedzi pisemnej skierowanej do Klubu Radnych RATUSZ poseł Mirosław Pluta zapewnia o swoim wsparciu dla Ratuszowców, zmierzających do rozbudowy peronu w Nowej Dębie. Poseł Pluta wystosował już dwa pisma w tej sprawie do prezesów PKP Intercity i PKP PLK. Ponadto zapewnił również iż na posiedzeniu Sejmu RP wyda stosowne oświadczenie w tej sprawie i zadeklarował również dalszą pomoc w sprawie.


Pismo posła Mirosława Pluty do przewodniczącego Klubu Radnych Ratusz w Nowej Dębie

O swoim wsparciu zapewnił radnych Ratusza również poseł Zbigniew Chmielowiec, który także wystosował pismo do zarządu spółki PKP Intercity. Dodał również iż podczas rozmów z przedstawicielami PKP PLK na temat przedłużenia peronu o 75 metrów otrzymał informacje, że w najbliższym czasie zostanie zlecona dokumentacja na jego przebudowę.

W imieniu swojego Klubu ale i zapewne wielu mieszkańców naszej gminy, serdecznie dziękuję Posłom za zainteresowanie się tym tematem i wierzę, że ich działania zakończą się znalezieniem w budżecie państwa środków na dostosowane naszego peronu do wymogów zatrzymywania się pociągów pośpiesznych, dalekobieżnych– mówi Marek Ostapko.

Przypomnijmy: W 2008 roku podczas spotkania Towarzystwa Kultury Powszechnej RATUSZ w ramach Uniwersytetu Latającego mówiono o potrzebie „trzymania ręki na pulsie” w sprawie budowy peronu w Nowej Dębie by nie okazało się, że pociągi dalekobieżne mogłyby się w naszym mieście zatrzymywać, ale peron będzie za krótki. Na spotkaniu tym obecny był zastępca burmistrza Zygmunt Żołądź. Wypowiedziane podczas wykładu słowa okazały się prorocze. Nowodębski peron okazał się zbyt mały by przyjąć pociągi składające się z wielu wagonów. Podczas jednej z konferencji prasowych burmistrz Wiesław Ordon przyznał iż ponosi w tej kwestii polityczną odpowiedzialność i zadeklarował poczynić starania mające na celu naprawę sytuacji.

20 KOMENTARZE

 1. I ok. Posłowie zadeklarowali pomoc, mam nadzieję ze słowa dotrzymaja i kasa w budżecie się znajdzie. Dobrze, że został wykonany ruch w kierunku naprawy tej beznadziejnej sytuacji.

 2. Obiecywanki – Cacanki a głupiemu peron zbyt krótki !
  Brakło, ponieważ budowano perony na wioskach ! A miasto dostało w prezencie "peronik" ! Jak długo to miasto będzie płacić za błędy urzędników i ich przełożonych, jak długo to miasto będzie stało w miejscu zamiast się rozwijać ! jak długo będą rządzić ludzie , którym nie zależy na rozwoju tego miasta !

 3. A już za 2 lata będą przez Dębę jeździć pośpiechy do stolicy [url]http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/rzeszow/polaczenie-kolejowej-rzeszow-warszawa-gotowe-za-dw,1,4616691,region-wiadomosc.html[/url]

 4. Regan juz zaawizowal o ultraekspresie z Rzeszowa do Warszawy przez Kolbuszowa, wtedy dopiero bedzie skandal jak pociag bedzie stawal w tej mongolskiej Kolbuszowej a w Debie nie.

 5. Kłania się czytanie zrozumieniem… Z Rzeszowa do Warszawy przez Kraków, to nie będzie przez Nową Dębę… Ale może specjalnie dla Was będą bilety w promocji z mapą Polski (tak edukacyjnie).

 6. do Gwiazdy #7

  Ręce opadają, co ty piszesz. Przeczytaj jeszcze raz raz ze zrozumiemiem. Dla ułatwienia cytuję pierwsze zdanie [b]Rewitalizacja linii kolejowej Rzeszów-Warszawa przez Sandomierz powinna zakończyć się w 2013 r. [/b]

 7. Brawo Panie Marku za nieugietosc i podejmowanie slusznych dzialaĂą. W zasadzie moglby z taka inicjatywa wyjsc przewodniczacy Rady Miejskiej Serafin, ale jakos go nie widac na forum samorzadu? Trzeba zadac sobie pytanie, po co wybieramy ludzi biernych i figurantow?

 8. [quote]#12 | chill dnia 06/24/2011 10:31
  Burmistrz nie może! A Ostapko dał rade! bravo![/quote]
  Nie :D:D:D:D:D rozśmieszaj mnie bo zajadów dostanę.Ostapko dał radę.Kolejne medialne posunięcie radnego Ostapko.Że jeszcze ludzie nie przejrzeli na oczy i działania jego znajdują poklask.

 9. Nadepnąłem na ogon?Wściekła żmija też syczy.Wymień mi choć jedno działanie M.Ostapko.JEDNO, będące efektem jego szumnych zapowiedzi.Będące JEGO pomysłem i doprowadzone przez NIEGO do końca.Na razie oprócz medialnych fotek z jego osobą, płaczliwych artykułów jego autorstwa jak nieborak jest krzywdzony i niedoceniany nie zobaczyłem NIC! Niech inni robią,on spije śmietankę.
  Nie jestem fanem obecnego burmistrza,mylisz się i to bardzo.Nie znaczy to jednak że mam go opluwać.

 10. Chociażby uratowanie siłowni. Ostatnio zalew. Teraz zbiórka dla Łukasza i świetna inicjatywa z peronem. Do tego własne projekty uchwał (jako jedyny radny składa takie projekty). Od kilku lat jeszcze pisząc w gazetach walczył o oświetlenie wewnątrzosiedlowe, co też się wreszcie udało. Generalnie nie chce mi się wszystkiego pisać bo zainteresowani znajdą informacje o jego działalności na http://www.marekostapko.pl Tam masz wypis działalności zwłaszcza w sprawozdaniach, które radni Ratusza w przeciwieństwie do pozostałych rajców przedstawiają opini publicznej.

  P.S. Nie chcę żebyś kogokolwiek opluwał. Ani burmistrza ani radnego Ostapkę. Dziwię się natomiast, że w swoim komentarzu krytykujesz radnego, który jest najbardziej aktywny, pomijając jednocześnie tych, którzy nic nie robią. Rozumiem, że tryb "pracy" tych drugich bardziej Ci imponuje.

 11. W budżetach takich małych jakie ma nasza gmina nie da się zaplanować wszystkiego na jedną bądź dwie kadencje. Grunt to plan długoterminowy. Przestańcie już wychwalać swojego "guru" bo nie macie widocznie wiedzy na temat tego co było planowane do wykonania przez kilka poprzednich kadencji (przecież wszystko rozbija się o finanse) Wystarczy poczytać stosowne dokumenty dostępne na stronach UMiG (uchwały i budżety czy też długoletnie plany inwestycyjne) a można się dowiedzieć że od kilku lat oświetlenie wewnątrzosiedlowe było w zaplanowane do realizacji. Teraz to się stało no i oczywiście to zasługa "guru", Pilkington wszedł z inwestycją – to zasługa "guru" , miasto dostało sporo kasy na rewitalizację – dzięki temu ,że do rady wszedł "guru" , sprawa peronu – przecież to "guru" kazał zbudować za krótki, żegby móc się wykazać ( ma układy w PKP), zaraz dowiemy się, też że "guru" skutecznie odzyskał tereny od TSM, że plany z zalewem to też jego zasługa, zaraz dowiemy się także jak to wywalczył budowę hali przy "dwójce" bądź też remont ulicy leśnej, który ma po tym nastąpić, piłkarze Stali dzięki niemu utrzymali się w 4. lidze no i oczywiście uratował oddział położniczy w naszym szpitalu. Owszem , braku aktywności nie można mu zarzucić, ale polega ona tylko na gadaniu i medialnym propagowaniu nie tego co się zrobiło (no bo niby co się zrobiło ?) ale co się mówi i z kim się spotyka, a tak naprawdę to gdzie indziej decyduje się co ma być zrobione a co nie. "Guru" może tylko liczyć na to, że uda mu się wstrzelić w coś co będzie kiedyś realizowane, no ale to tzw. totolotek. czasami można coś wygrać.

 12. Nie zgodzę się z #18
  Skoro wszystko jest takie fajne, to dlaczego takie do d**y i po łebkach. Czy od dawna planowana była przebudowa plant? Skoro tak, to dlaczego już po kilku latach od poprzedniej przebudowy jest kolejna. Czy planowany przed laty był tzw. dworzec PKS? Bo jak widać drugi rok wiata stoi. Planoway rzekomo od lat remont Domu Kultury nie będzie zakończony w tym roku, mimo superplanu. Planowany od lat peron PKP jest za krótki. Jak to jest w końcu z tymi superplanami, czy one już podczas planowania są fuszerką, czy też może chińczycy to budują…:(

 13. Numer 18 świetnie podsumował działalność BURMISTRZA. Dobrze, że w poprzednich kadencjach Wacław Wróbel i Józef Czekalski stworzyli pewne plany bo by nic w tym mieście nie było.
  Co do aktywności i skuteczności : Patrząc po aktywności Ratuszowych to gdyby mieli większość byliby jeszcze bardziej skuteczni niż teraz. Teraz blokada dla zasady ze strony ludzi "Guru". Oby w następnych wyborach Ratusz zdobył większość!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here