Gmina ogłosiła przetarg na budowę ul. Śmiśniewicza.

21
ulica Śmiśniewicza

W Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Nowa Dęba ukazało się ogłoszenie o zamówieniu na wykonanie zadania pod nazwą „Budowa drogi dojazdowej do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ulicy T. Śmiśniewicza w Nowej Dębie”. Droga, zwana niegdyś Aleją Metalowców będzie stanowiła alternatywny dojazd do miejscowej strefy przemysłowej.

Zadanie ma zostać zrealizowane w systemie „Projektuj i buduj” (ang. design-build). Przenosi on większość działań na wykonawcę, który odpowiada za projekt budynku i pozostałe podejmowane działania aż do oddania budowy do użytku. Inwestor natomiast odpowiedzialny jest za przygotowanie umowy oraz przetargu na roboty budowlane, w których należy określić przeznaczenie inwestycji, postawione wymagania techniczne, ekonomiczne, materiałowe i architektonicznie. System ten pozwala wykonawcy budowlanemu przeprowadzenie prac budowlanych zgodnie z wizją inwestora przy jednoczesnym zachowaniu dużej swobody działania, zastosowaniu najbardziej dogodnych i sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych czy montażowych – a tym samym – optymalizowaniu kosztów budowy. Do zalet tego systemy należy: skrócenie czasu budowy poprzez płynne przechodzenie do kolejnych etapów, usprawnienie realizacji poprzez ograniczenie liczby wykonawców, poprawa efektywności i logistyki w zarządzaniu zasobami ludzkimi i narzędziami, optymalizacja kosztów budowy, oszczędność czasu i kosztów inwestora ze względu na zaangażowanie jednej firmy jako wykonawcę generalnego, mniejsza ilość problemów po stronie inwestora.

W ramach etapu I zależy opracować dokumentację projektową na podstawie przygotowanego przez Urząd Miasta Programu Funkcjonalno-Użytkowego  wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz wszelkich innych decyzji administracyjnych, środowiskowych, uzgodnień i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego. W zakres etapu II wchodzić będzie wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Wykonawcę wraz z zapewnieniem nadzoru autorskiego nad opracowaną dokumentacją projektową, oraz wykonaniem dokumentacji powykonawczej wraz z uzyskaniem, w imieniu i na rzecz Zamawiającego, decyzji pozwolenia na użytkowanie (o ile będzie wymagana).

Termin składania ofert mija 15 czerwca 2021 roku. Termin wykonania inwestycji wynosi:

Etap I – 14 miesięcy od podpisania umowy,

Etap II – 26 miesięcy od podpisania umowy

21 KOMENTARZE

 1. No i gitara! Bardzo trafna inwestycja – pomoże odciążyć zakorkowaną w godzinach dojazdu do strefy ulicę Kościuszki! Jeszcze jak by się w przyszłości udało zrobić drogę gminną z prawdziwego zdarzenia przez las na Rozalin byłoby super.

 2. Przeczytaliście to chociaż raz przed publikacją? ” który odpowiada za projekt budynku i pozostałe podejmowane działania aż do oddania budowy do użytku. Inwestor natomiast odpowiedzialny jest za przygotowanie umowy oraz przetargu na roboty budowlane, w których należy określić przeznaczenie inwestycji, postawione wymagania techniczne, ekonomiczne, materiałowe i architektonicznie. ”
  Kopiuj wklej, tylko podajcie źródło.

  • @Anonim 19 maja 2021 at 10:44
   Nowa Dęba, to też „relikt po komunie”. Chciałby Anonim wrócić do Dęby-Osiedle?

 3. Oby projekt drogi uwzględniał szeroki chodnik i/lub ścieżkę dla rowerów.
  Czy gmina Nowa Dęba ma plan/mapę ścieżek lub tras rowerowych?

  • Ulica ta powinna być co najmniej taka jak Kościuszki od torów do straży pożarnej, a najlepiej mieć z obydwu stron szerokie chodniki wykonane z asfaltu. Wtedy to będzie miało sens.

  • Z uwagi na sporo osób użytkujących rowery powinien być to wymóg w projekcie!

  • @Biały Rower
   A rolkarze, mamy z wózkami, emeryci z pieskami, zakochane pary, kijkarze… Chłopie, tam jest potrzebna autostrada dla pieszych i ww.

 4. A co z siedliskiem żmii i zaskrońców, żab, ropuch i ślimaków, mrówek, żuczków i robaczków, much, komarów itd ? O lesie nie wspomnę, bo o to zadbało już nad-naleśnictwo.

  • # Miś
   Ale nie mniej trzeźwi by jeździli. Był taki jedyny co jak był pijany to za cholerę nie jechał samochodem tylko brał wajchę do rozruchu silnika samochodu i jeb w torowisko i kulturka do domu ;)

  • anonim wie co mówi. W końcu kmiotki mieszkają raczej na wsi, nie w pałacach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here