Mikołajkowe zawody pływackie

8

2013-12-06

5 grudnia 2013 r. na krytej pływalni SOSiR w Nowej Dębie odbyły się szkolne zawody pływackie. W zawodach wzięło udział 113 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów oraz Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie. Gmina Nowa Dęba finansuje naukę pływania dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu gminy, był to więc sprawdzian umiejętności pływackich naszych najmłodszych. W SOSiR powstała również sportowa sekcja pływacka, do której należy blisko 50 zawodników, którzy poza zajęciami nauki pływania w ramach lekcji wychowania fizycznego, pływają 3 razy w tygodniu pod opieką trenera pływania.

Otwarcia zawodów dokonał Stanisław Skimina – Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Sportu Rady Miejskiej w Nowej Dębie. Uczniowie rywalizowali na dystansie 50 m w dwóch stylach: grzbietowym i dowolnym. Aby wyłonić medalistów w poszczególnych rocznikach i konkurencjach konieczne było rozegranie 27 biegów. Szkoły rywalizowały również w sztafetach 4 x 50 m stylem dowolnym.

Sędzią Głównym zawodów był Rafał Lewandowski, Sędzią Startowym Zbigniew Kiełbiowski, Sędziami czasowymi Artur Licak, Tomasz Licak, Damian Majka, Tomasz Majka, Łukasz Serafin, Bartosz Zugaj, Sławomir Janociński, Sławomir Jedynak. Sędziowie nawrotowi: Jadwiga Wypniewska, Norbert Bubrowski, Przemysław Wit, Jakub Wołoszyn, Maciej Wołoszyn, Konrad Gołąbek.

Program zawodów przygotowali instruktorzy pływania SOSiR Łukasz Mazur i Piotr Socha.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Nagrody wręczali Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Adam Szurgociński Dyrektor SOSiR oraz Piotr Socha – trener Sportowej Sekcji Pływackiej „Piranie” przy SOSiR.
Podziękowania dla uczestników oraz nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowali zawodników do rywalizacji.

Szczególne podziękowania kieruję do ratowników SOSiR, ratowników drużyny WOPR z Nowej Dęby, pracowników technicznych i administracyjnych SOSiR za udział w przygotowaniu i czuwanie nad bezpiecznym i sprawnym przebiegiem zawodów.

WYNIKI I GALERIA

Adam Szurgociński
SOSiR

8 KOMENTARZE

  1. Jak zapisać dziecko na sekcje pływacką? Czy i kiedy odbywają się zapisy ? Jakie wymogi musi spełniać dziecko aby mogło zapisać się na sekcję ?

  2. A wierni z naszej gminy żydowskiej zastanawiają się czy gwiazdę powiesić pod , z boku czy nad krzyżem, tak żeby z kolei nie obrażać niczyich uczuć.Akcję wzorem sejmowym przeprowadzimy w nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here