Prezes PGKiM odchodzi ze Spółki

96

23-01-2012

Nieoficjalne pogłoski o rezygnacji Jakuba Sudoła z szefowania Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej okazały się prawdziwe. Czy ma to związek z ostatnimi wydarzeniami w miejskiej Spółce?

Jakub Sudoł informuje, że jego decyzja jest podyktowana względami rodzinnymi wobec czego nie należy łączyć jej z ostatnimi wydarzeniami: przegranymi przetargami na odśnieżanie i sprzątanie miasta, oraz odrzuconym wnioskiem na modernizacje ujęcia wody i sieci wodociągowej. – Odchodzę z PGKiM z dniem 29.02.2012r. Jest to decyzja całej naszej rodziny.– mówi.

Dwie osoby z Tarnobrzega jedna z Nowej Dęby

W ostatnim okresie w PGKiM zatrudniono trzy osoby. Dwie z Tarnobrzega i jedną z Nowej Dęby. –Pierwsza z nich z Tarnobrzega odbywała staż w naszej Firmie i wobec chwilowego wakatu na stanowisku sekretarki już w trakcie stażu zostało jej to stanowisko powierzone, a obecnie zawarto z pracownikiem umowę na czas określony. Stanowisko to jest docelowo przeznaczone dla osoby obsługującej sekretariat w Zakładzie Produkcji Wody i z chwilą połączenia Spółek zostanie obsadzone przez Panią z ZPW Sp. z o.o.– tłumaczy Prezes Sudoł.

Jak dodaje, dwie pozostałe osoby jedna z Tarnobrzega druga z Nowej Dęby zostały zatrudnione w trybie przyspieszonym po rozstrzygniętym na korzyść Spółki w dniu 20 grudnia postępowaniu przetargowym na zarządzanie komunalnym zasobem mieszkaniowym i użytkowym. –Osoby te zostały wytypowane po weryfikacji podań znajdujących się w PGKiM. Osoby te musiały spełnić następujące warunki. Wykształcenie ekonomiczne, doświadczenie w pracy w księgowości, możliwość podjęcia pracy od 1 stycznia. Spółka gwarantuje pracę tym osobom jedynie na okres 6 miesięcy. W okresie tym nastąpi największe nasilenia prac związanych z wdrożeniem systemu i procedur do obsługi zasobu komunalnego i rozliczeń z tego tytułu Gminą oraz prac związanych z rejestracją Wspólnot Mieszkaniowych. Po tym okresie zarząd zweryfikuje czy istnieje konieczność dalszego zatrudnienia przedmiotowych pracowników, czy obsługę zapewnią dotychczasowi pracownicy Spółki.

Zarządca nieruchomości

Szefostwo Spółki rozważało również zatrudnienie zarządcy nieruchomości. Ostatecznie Zarząd na chwilę obecną nie dokonał zatrudnienia na stanowisku zarządcy nieruchomości osoby z zewnątrz Spółki. –Po zweryfikowaniu złożonych podań Zarząd podjął decyzję o powierzeniu stanowiska Kierownika komórki zajmującej się obsługą Wspólnot Mieszkaniowych i zasobu komunalnego Panu Czesławowi Gurdakowi, który posiada stosowne uprawnienia i długoletni staż na stanowisku kierowniczym. Sprawę zatrudnienia dodatkowej osoby z uprawnieniami zarządcy nieruchomości do pracy w w/w komórce pozostawiam do rozstrzygnięcia swojemu następcy.– wyjaśnia Sudoł.

/rek


Czytaj także:

PGKiM czeka na rozpatrzenie protestu
Przegrane przetargi PGKiM – Ludzie boją się zwolnień!
Kolejne podwyżki. Tym razem za wywóz nieczystości!
Ślisko na chodnikach! Zróbcie z tym porządek!

96 KOMENTARZE

 1. WIESZCZE CO NASTĘPUJE:
  Co tak hałasuje? Czy to wróbel czy to wrona? Nie! To brona Zordona.
  A nowym Prezesem zostanie któś o imieniu Paweł i nazwisku ….
  (zrymuj a będziesz wiedział)

  Tak mi się pokazało w mojej zaczarowanej kuli….

 2. [u]Zatrudniono dwie osoby z TBG i jedną z ND.[/u]

  A dlaczego nie odwrócono proporcji czyli 2 z ND i 1 z TBG?
  Czyżby w Nowej Dębie wszyscy mieli prace? A może nie ma fachowców?
  No ale skoro burmistrz też sobie zatrudnił fachowca z TBG to PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY.

 3. A skąd mają być w Dębie Ci fachowcy? Mają siedzieć, z głodu przymierać i patrzeć łaskawie, kiedy w Dębie zmieni się podejście decydentów do ludzi? Ułatwię ci sprawę. Fachowcy wyjechali do innych miast. Rzeszowa, Krakowa, Warszawy. Wymieniać dalej?
  Ostatnia garstka jest już mentalnie przy rogatkach miasta.
  Więc, sięga się po fachowców i innych miast.

 4. [quote]Mają siedzieć, z głodu przymierać i patrzeć łaskawie, kiedy w Dębie zmieni się podejście decydentów do ludzi?[/quote]

  Mam pomysł: [b]Niech zmienią decydentów.[/b] A nie wybierają tych co dają zarobić Tarnobrzegowi i zatrudniają ludzi spoza Nowej Dęby. Szef PGKiM z TBG, pracownik burmistrza do promocji z TBG, sekretarz gminy z kolbuszowskiego…[b] A mieszkańcom Nowej Dęby podwyższa się podatki i opłaty.[/b] Czy miasto się obudzi?

 5. E co to za miasto skoro nawet TAXI gościnnie z Krzątki przyjeżdża … a jakie ma numery nie wspomnę bo żółcią ta stronka się zaleje , właściciel domu weselnego też z innej gminy , właścicielka zakładów fryzjerskich też , cholera czy ci rodowici Dębianie z dziada pradziada nic sami nie umieją wymyśleć bo o zrobieniu nie wspomnę …

 6. TAKIE CWANE TE Z RKL-U A NAWET W MIEŚCIE PARKOWAĆ NIE UMIEJĄ . A TOŻ CZA HOŁOTĘ DO WSZYSTKIEGO PO TROSZE DOPUSZCZAĆ BY OGŁADY NABRAŁA I SŁUŻBY SIĘ PANOM NAUMIAŁA.

 7. No to ciekawe kto zostanie tym prezesem?
  I jak zawsze uwielbiam te politykę zatrudniania ludzi. Przecież w taki sposób to miasto opustoszeje. Co to jest jakaś kolonia która musi być zarządzana przez ludzi nie stąd?

 8. Ciekawe jest to że w Tesco w Kolbuszowej jest super i cała Nowa Dęba w Niedzielę wieczorem robiła tam zakupy.Brawa dla Kolbuszowej że możemy tak blisko mieć normalny sklep.

 9. Dziękujemy Wam Wszechwiedzący Mędrcy za Waszą wspaniałą pracę na rzecz Naszego Miasta, za ucieczkę młodego pokolenia, które buduje Świat lepszym. Dziękujemy za niższe pensje i podwyżki by mogło nam się żyć w dostatku i w spokoju, dziękujemy za wspaniałą Oświatę, Kulturę, Sport , Zdrowie, Bezpieczeństwo etc.
  Dziękujemy Wam i podziękujemy Wam raz jeszcze … gdy będziecie o to prosić !!!!

 10. Widząc większość wpisów na tym forum stwierdzam ze regionalny nacjonalizm w Nowej Dębie kwitnie w najlepsze – widać do wyprostowanych przez napoje marki "podróbka wina" zwojów mózgowych nie dociera, że w dzisiejszych czasach liczy się wiedza i doświadczenie a nie nie meldunek.
  Zanim zaczniecie wypisywać podobne bzdury jak imć waćpan Mieszkaniec może zadajcie sobie trochę trudu i zapytajcie znajomych (wszak w Nowej dębie wszyscy wszystko o wszystkich wiedzą) o to jakie są opinie pracowników PGKiM o odchodzącym prezesie – możecie się mocno zdziwić podobnie jak ja, że ludzie bardzo go sobie cenią i szczerze żałują jego decyzji.
  A do znawcy wszechrzeczy typowego polskiego "Sarmaty" Mieszkańca kieruje apel: startuj w wyborach na nowego prezesa PGKiM – Twoje światłe pomysły wskazują, że najchętniej ogrodziłbyś miasto zasiekami z drutu kolczastego z wieżami strażniczymi. A później co? Może interes z gazem?
  Może lepiej popatrzcie jak wspaniale spisuje się nowy wykonawca utrzymania zimowego miasta firma ASA i zamiast psioczyć na to, że zatrudniani są ludzie z kwalifikacjami spoza miasta zastanówcie się ile osób z Nowej Dęby straci prace w PGKiM przez głupią nagonkę włodarzy Miasta na SWOJĄ własną firmę.

 11. Jak szukałem pracy w Tarnobrzegu to mi powiedzieli: [b]wszystko OK, wykształcenie i doświadczenie masz ale w pierwszej kolejności zatrudniamy ludzi z Tarnobrzega. [/b]
  Dziękuję udział wzięli…

  Mówisz o "regionalnym nacjonalizmie". Pisząc, że dzisiaj liczy się "doświadczenie a nie meldunek" mówisz między wierszami, że w Nowej Dębie nie ma ludzi posiadających zdolności, wykształcenia i chęci do pracy a to mi zajeżdża "regionalnym rasizmem". Otóż tacy ludzie są! Ale robotę dostają inni. I w tym cały problem! Ale skoro burmistrz zatrudnia sobie ludzi z Tarnobrzega to czego się mamy spodziewać?????

 12. Jak widać potrzeba budowy Tesco lub innego marketu w Nowej Dębie jest niezaprzeczalna. Trzeba zatem jak najszybciej stworzyć warunki dla inwestorów w tym zakresie. Skoro w Tarnobrzegu i Kolbuszowej można to i u nas chyba można. Będzie prawdziwa konkurencja, będzie taniej i na miejscu.
  I będzie tak jak w mieście powinno być. Wszak jesteśmy większym miastem niż Kolbuszowa.

 13. Przypominam, że dyrektorami większości szkól średnich w Tarnobrzegu są ludzie z Powiatu Tarnobrzeskiego – nie denerwować PREZYDENTA !

 14. Czy większym to można polemizować, różnica jest taka, że kiedyś powiększono granice administracyjne ND włączając tzw. Dębę wieś i kilka innych przysiółków. W Kol tego nie zrobiono, popatrz gdzie stoi tablica wjazdowa do kol! Tesco tak naprawdę stoi w kol dolnej która jest wsią! Gdyby do kol włączyć tereny wiejskie jak do ND to kol będzie większa i obszarowo i pod względem ilości mieszkańców…

 15. "do dembiok" ja właśnie o szkołach podlegających prezydentowi mówię w Tarnobrzegu wszystkie szkoły podlegają prezydentowi- a tam są właśnie ludzie z powiatu

 16. Liczba mieszkańców w N.Dębie jest większa jak w Kolbuszowej. A to ludzie kupują produkty a nie "hektary". A dodatkowo skupienie ludności na obszarze N.Dęby jest również większe co tym bardziej jest korzystne dla handlu. Jak nie powstanie market w N. Dębie to faktycznie tak jak ma to miejsce już dzisiaj ludzie będą jeździć do Kolbuszowej i Tarnobrzega gdzie również ma powstać duży market Tesco i to na dodatek przy wjeździe od Nowej Dęby. To jest tylko 19 km. od centrum Nowej Dęby.

 17. @ Obszarnik
  Odlicz od ND dębę wieś która i tak jest wsią ;)
  albo dolicz do kol kol górną i dolną, to zobaczysz różnicę.
  nd kiedyś odgórnie sztucznie napompowano aby to naprędce utworzone miasto jakoś się prezentowało (na papierze).
  Mentalność wielu mieszkańców z tego co widzę pozostała tam gdzie była ;)

 18. Rację jednak mają Ci Państwo którzy zauważyli ostatnio bardzo szybki rozwój Kolbuszowej a cofnięcie Nowej Dęby.Niestety Nowa Dęba pomiędzy Tarnobrzegiem a Kolbuszową zostanie tylko maleńką opuszczoną pocoposką mieścinką .

 19. Chodzi właśnie o skupienie ludność w obszarze miasta. Gdybym chciał to bym faktycznie napisał o średniej gęstości. Jednak do obszarów miasta zalicza się teren strefy ekonomicznej i przestrzeń pomiędzy miastem a strefą i dlatego średnia zaludnienia na km2 jest jaka jest, natomiast skupienie ludności na terenie miasta jest bardzo duże. Na połowie terenów położonych w obrębie miasta nie mieszkają ludzie.

 20. O tym właśnie piszę jak odliczysz całe te obszarnickie dobra, to gęstość wzrośnie ale i liczba mieszkańców spadnie poniżej 9,5k :P

 21. tak chcemy Tesco chcemy normalnego sklepu .Czy tutaj nic normalnego nie może być.W strefie nikt nie inwestuje bo drogi normalnej brak do sklepu musze jeździc do Kolbuszowej,cofamy sie.TAK CHCEMY TESCO .

 22. Ludzie, artykuł poswięcony pracy a Wy tu o Kolbuszowej piszecie. Dostaniecie tam pracę? Nie! A po zasiłek i dopłaty do urzędu New Dęba chodzicie. Walczcie aby i dla Was była praca w tym mieście. Dlaczego nie było ogłoszenia o pracę że w PGKiM są wolne miejsca w księgowości? Musiała być osoba z TBG? Może w Dębie byłby ktoś lepszy. Powodzenia dla wszystkich szukajacych pracy.

 23. Jakie wymogi musi spelniac osoba piastujaca stanowisko Prezesa PGKiM? Wyksztalcenie, licencje?
  Oczywiscie poza znajomoscia z panstwem burmistow :-D

 24. a kto to Paweł B. ?
  kim jest ta postać ?
  może coś bliżej ?
  pewnie jakiś fachowiec skoro twierdzisz, że się będzie działo ?
  ……w końcu fachowiec jest potrzebny bo jeden odchodzi to wypada zeby drugi przyszedł

 25. jeden i w sumie najważniejszy wymóg …….

  ……ULEGŁOŚĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆĆ……….:D :( …… nie zwarzając na koszty :|

 26. wprowadzic tablice RND dla rodowitych nowo debian (cha cha 45lat bo wczesniej zajace sie ganialy) a cholocie z rkl zakazac wstepu do tak PIEKNEJ MIESCINY

 27. Tak się zastanawiam kto by musiał zostać prezesem coby go nie obszczekali? I nikt mi do głowy nie przychodzi.
  Wybiorą kogoś z poza ND będzie krzyk.
  Wybiorą Pawła, też źle bo zbyt jasny układ ( prowadził kampanie to trzeba się odwdzięczyć).
  Wybiorą Wacka, to by się działo.
  Wybraliby Marka, nakrzyczeliby , że za stanowisko dał się kupić.
  Tak naprawdę to chyba nikt tam nie pasuje, a wybranemu nie zazdroszczę.
  A wracając do odejścia i dziwnego rozstrzygnięcia przetargu……

  Przypominam sobie jak przed końcem drugiej kadencji Olek wielokrotnie ( grubo ponad setka) skorzystał z prawa łaski wobec wielu watażków i przekrętników ze swojego towarzystwa. I kto mu to teraz pamięta i wypomina…………?
  A koledzy są i zawsze będą bardzo wdzięczni

 28. Jak czytam, to włos (już b.zadki) mi się na głowie lansuje…
  Wynika z tego że kilku gości gra w karty pulą społeczeństwa..Może incjatwa społeczna, albo jakiegoś klubu radnych np.Ratusz zgłosi do organów zewnętrznych opisane wyżej zagrania…niech ktoś to sprawdzi. Bo tak dalej będziemy bic pianę…
  1.Wykorzystywaniem mienia gminnego do własnych celów…
  2.Sprzedaż i zakup ponowny ujęcia wody…
  3.Przetargi w PGKiM Nowa Dęba…
  4.Nabór na stanowiska-wszelakie…
  Myślę,że kontrola z zewnątrz utnie komentarze…RATUSZ DO DZIEŁA!

 29. Myślę, że pan Zygmunt Żołądź by się nadawał. Człowiek jest elokwentny, zna się na rzeczy (każdej: małej i dużej). Myślę, że to idealny kandydat.

 30. Włos na głowie to się jeży.
  Mózg w bani się lasuje.
  A lansują to się dziewczyny na disco pod gmachem o którym artykuł.

  ale w sumie to ja nie wiem co akurat twoje ( już rzadkie) włosy robią:) pozdrawiam

 31. Do kontroli burmistrza powolana jest Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej z Janem Flisem na czele, tam skieruj swoje wnioski. Dobrze by bylo dac im troche pracy w tej kadencji bo sie nudza, a ryczalt biora co miesiac z kasy gminnej.

 32. Pan Ordon juz w pierwszej kadencji odwdzieczyl sie Busiowi za wybory upychajac go do Zarzadu Zakladu Produkcji Wody, a w kolejnej kadencji do PGKiM – wystarczy.

 33. [quote]Pan Ordon juz w pierwszej kadencji odwdzieczyl sie Busiowi za wybory upychajac go do Zarzadu Zakladu Produkcji Wody, a w kolejnej kadencji do PGKiM – wystarczy.[/quote]

  Dobrze wiedzieć. Czy miasto się obudzi?

 34. [quote]Czy miasto się obudzi?[/quote]
  zwariowałeś to miasto dokładnie tak jak śpiący rycerze pod Giewontem kiedyś się obudzi ale terozki jeszcze COS…………..(na innych :)

 35. Nie trzeba tutaj wielkiej rewolucji i wielkiego przebudzenia. Po prostu dbają o jakość w podstawowych sprawach i nie dajmy się rozegrać ludzikom z zewnątrz.

  Pozdr.

 36. A jak myślicie kto jest winien całego tego zamieszania? RATUSZ jak w mordę – przecież nie może być żeby jakiś tam człowiek miał swoje pomysły, które mogłyby pomoc szaremu człowiekowi, trzeba zaszczuć zwolnić, wyrzucić – po co ma być ludziom lepiej, bo przecież trudniej będzie rzucić kiełbasę wyborczą i utrzymać się u żłoba.
  Cała te sytuacja jest chora – mając swoja spółkę do utrzymania terenów wpuścić do siebie takiego gniota jak ASA (wysyłająca 1 ciągnik do odśnieżania całości miasta i 5 ludzi z łopatami). Z taką władzą u steru i kliką na zapleczu w radzie to wrogowie niepotrzebni – wykończą miasto sami.
  A o Tesco zapomnijcie – biedronkę likwidują :P

 37. @56
  Przetarg na odśnieżanie i sprzątanie to przecież akcja burmistrza. Podwyżki cen: akcja burmistrza i "Naszego Samorządu". Jakość relacji pomiędzy burmistrzem a prezesem PGKiM to burmistrz i prezes PGKiM. Kupno za ponad bańkę ujęcia wody które wymaga teraz milionowych nakładów to burmistrz i "Nasz Samorząd". Odrzucony projekt na modernizacje tego ujęcia i modernizacje wodociągów to spółka miejska nad którą nadzór sprawuje burmistrz (swoją drogą dlaczego projektem nie zajmował się Urząd tak jak to było chociażby z kanalizacją wsi?). Spytaj swojego burmistrza co zrobił aby zapobiec wtopie. Zatrudnianie ludzi z TBG a nie z ND: to chyba też burmistrz sobie zatrudnił. RATUSZ niestety nie rządzi bo takich rzeczy by nie dopuścił. Dobrze jednak, że jest i nagłaśnia pewne sprawy dzięki temu opinia publiczna wie co jest grane.

 38. [quote]RATUSZ niestety nie rządzi[/quote]

  [b]Dlatego mamy taką grzybnie:[/b] za krótki peron, wtopa z przetargiem, wtopa z projektem na modernizacje ujęcia wody i wodociągi, zatrudnianie ludzi z Tarnobrzega a nie z Dęby, podwyżki za wodę, podwyżki opłat lokalnych, kupno ujęcia wody wymagającego milionowych nakładów, zaciąganie kolejnych kredytów i zadłużanie mieszkańców, zamieszanie w PGKiM związane z odejściem prezesa "z powodów rodzinnych"… Wiesław Ordon i "Nasz Samorząd" już się wypalił. [b] Czas na zmiany. Zmiany na lepsze.[/b]

 39. Tja no to zatrudniać te armie naszych marketingowców i zarządców po szkołach/wydziałach gier i zabaw no już :P
  Skoro są tak przystosowani to kierowania firmą to niech zakładają własne, bo kto przy zdrowych zmysłach pozwoli zarządzać swoją firmą studencikowi??
  Co do tematu głównego to mam nadzieję, że to będzie ktoś z kilkuletnim doświadczeniem na podobnym stanowisku w tej branży! Nie wiem ilu jest tego typu specjalistów w ND jeśli są to wypada ich spytać czy chcą się tym zajmować jeśli nie to trzeba ich importować. Jeśli się nie uda nikogo takiego importować to należałoby posadzić na ten stołek kogoś (rozgarniętego niekoniecznie po maturze) kto już trzymał łopatę w łapach i choć kilka lat jeździł piaskarką, śmieciarką itp bo taki człowiek będzie miał przynajmniej WYOBRAŻENIE ot tym czym zarządza!
  Mam nadzieję, że przyszłe kierownictwo będzie brać odważny udział w przetargach nie tylko w ND ale także w okolicy.

  P.S. nie znam/nie oceniam obecnych/byłych pracowników/kierowników PGKiM

 40. [quote]zatrudniać te armie naszych marketingowców i zarządców po szkołach/wydziałach gier i zabaw[/quote]
  póki co zatrudniani są ci po komuszych kursach marksizmu i leninizmu, byli członkowie PZPR, UB, SB i ich agenci. I uważam, że się w Polsce nie dzieje dobrze. Czas na młodych!!!!! Może się coś zmieni na lepsze!

  [quote]Skoro są tak przystosowani to kierowania firmą to niech zakładają własne[/quote]

  Niech Ci z Tarnobrzegu zakładają firmy a ludzie z Nowej Dęby pracują na miejscu. Proste?

  [quote]kto przy zdrowych zmysłach pozwoli zarządzać swoją firmą studencikowi??[/quote]

  Oglądnij serwisy ekonomiczne. Ludzie zatrudnieni w korporacjach czy bankach to właśnie młodzi po studiach. Są bardziej operatywni, bardziej otwarci i bardziej dynamiczni niż zgredy które uczyły się marksizmu-leninizmu a okresie PRL tego "jak robić ale się nie narobić" bo "czy się stoi czy się leży".

 41. A miałeś kontakt z tymi ludźmi??
  1. Ci z UB i SB byli tak uposażeni 89, że mają własne firmy i mają w d..ie czy ktoś ich przyjmie to pracy czy nie
  2. Sensowni studenci pracują już na studiach w dużych firmach i są bardzo mobilni/ nie czekają aż powstanie filia w ich mieścinie
  3. Przeczytaj uważnie jaki mam pogląd na to kto powinien kierować firmą i pokaż gdzie napisałem, że to musi być człowiek z zewnątrz

 42. A ty filozofie co masz pokaż siedzisz u mamusi ,stać cię na piwo w nowej i walczysz nierobie o polityczne stanowisko tyle potrafisz .Jesteś gnojem .Takim turkuciem podjadkiem społeczeństwa

 43. jak żyć…? oj jak zyć- za poprzedniego burmistrza /J.Cz/ było normalniej, ale wtedy to nie podobało się obecnym, jak żyć????

 44. Dlaczego w Nowej Dębie zatrudnia się ludzi nie mieszkających w naszym mieście?Ludzie z Majdanu i inne RKL-e zajmują nam miejsca pracy, bo ponoć mają większe kwalifikacje:(((( A teraz jeszcze najlepsze stanowiska dla Tarnobrzega. Nowa Dęba dla Nas, przegońmy te pijaweczki, które uciekają jak coś się źle dzieje.

 45. A jakim prawem ludzie z ND pracują poza ND?? :P
  Brat radnego MO wstawał codziennie rano aby dojechać do pracy w Rz i wrócić do domu późnym wieczorem. Z czasem dorobił się własnej firmy (pozdrawiam przy okazji). Spróbuj i Ty ;)

 46. Witajcie TURKUSIE PODJADKI ,podgryzli juz Ordona,Zoledzia,Prezesa, DYREKTOROW WSZELAKIEJ MASCI , i co wy teraz bedziecie PODJADAC???????????

 47. Prezesa podgryzł burmistrz. Prezesuj jak projekt na kilka baniek nie wypala a rurociagi się sypią. Prezesuj jak masz ujęcie wody do wymiany a projekt przepada. Prezesuj jak burmistrz bierze firme z TBG do odsniezania. Szukasz turkucia to masz.

 48. prezesiny z bożej łaski umieją tylko trwonić kasę publiczną,bez dotacji,subwencji,i wszelkiego dofinansowania nie potrafia zrobić nic.Poprzez nepotyzm dostali się na stołek i dopóki mogą pierdzieć i trwonić majątek publiczny jest ok.w przeciwnym razie lecą na pysk z podkulonym ogonem.Was po.s.r ane prezesiny wasze grube baby powinny w d u p ę kopnąć .U nas jeszcze kilka firemek i spółek glonojadów jeszcze powinno się roz pie r d o lic w drobny mak. Taki niby ciul prezes nie umie dobrze d u py sobie podetrzeć ,a wy jak banda głupców j aja mu liżecie, a jego to po prostu wali ,jak kapitana na conkordii.On ma ciotkę albo wuja i załatwi sobie nową posadę ,dalej będzie śmieć bić konia pod biurkiem i żreć kozy z nosa. Dla was jołopy
  I jak mówi poeta: zegar tyka i jołop zanika

 49. No ale się zaogniło , ja przyszedłem do tego grajdoła i założyłem tu firmę bo lud potulny , bogobojny na polanie mieszka. No ale jak wieczorem po robocie wróci to żółć anonimowo wylewa. Żre chleb z wodą , kupuje w ciuchlandach których na polanie się narobiło prawie przy każdym drzewie. Ale co tam , w robocie łby mają pospuszczane i swoje robia …

 50. Ciekawe co będzie jak te wszystkie bloki odłączą od PGKiM, zatrudnią jedną księgową, paru fachowców na telefon i przestaną utrzymywać te ciepłe posadki:) Zmierzch jest bliski, wszystko w rękach rad wspólnot, obalmy ten Babel:)

 51. @80
  Mylisz się. Wspólnota mieszkaniowa powstaje z wykupem 1 mieszkania. Jeśli większość członków/udziałowców danej wspólnoty podejmie decyzje o zmianie administratora z PGKiM na firmę z Rzeszowa lub Tarnobrzega lub TSM to nic nie stoi na przeszkodzie. Taka możliwośc istnieje od dawana i są w Dębie wspólnoty zarządzane przez Rzeszów.

 52. [quote]blok musi byc w 100% wykupiony od gminy[/quote]
  jeżeli nie wiesz człowieku nie pisz bzdur
  odysłam do artykułu tam jest jasno napisane a Ty nie rob ludziom wody z mózgu tak będzie najlepiej !!!!!!!!!!!!!!!
  [url]http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=891[/url]

 53. Zatrudnijcie na burmistrza ND wójta z MK i nie będziecie mieć problemu z zatrudnianiem obcych on zatrudnia tylko z rodziny i tak w MK w UG pracuje jedna wielka rodzina.

 54. Rewelacyjna lista argumentów! Ten styl [i]"rozmowy"[/i] świadczy o twojej bezradności :) Buta i pycha nie zastąpią wiedzy.

  [quote]Powstanie wspólnoty mieszkaniowej datuje się na moment wyodrębnienia pierwszego lokalu mieszkalnego i przeniesienia jego własności na podmiot inny niż dotychczasowy właściciel nieruchomości gruntowej[/quote]
  Źródło: Rzecznik Praw Obywatelskich http://www.rpo.gov.pl/index.php?md=3445 (punkt 2)

 55. CHCIAŁBYM DODAĆ ŻE KOLBUSZOWA TO MIASTO POWIATOWE I GMINA KTÓRA JEST O WIELE LEPIEJ ROZMWIĘTA NIŻ NOWA DĘBA! W KOLBUSZOWEJ ZNAJDUJĄ SIE DUŻE SUPERMARKETY TAKIE JAK: INTERMASHE, TESCO, BIEDRONKA, STOKROTKA, 2 JEDYNKI, 2 DELIKATESY CENTRUM SIEĆ SKLEPÓW ORZECH, SKLEP ABC, JAK I RÓWNIEZ POWSTAJE LIDL I DRUGA BIEDRONKA! W KWIETNIU BĘDZIE OTWARCIE CENTRUM HANDLOWEGO PSB MRÓWKA I MEDIA EXPERT JAK I RÓWNIEŻ DROEGERIE ROSSMAN CO STWARZA DUŻE MOZLIWOŚCI ROZWOJU KOLBUSZOWEJ! W OSTTANIM CZASIE INWETRO Z RZESZOWA BĘDZIE BUDOWAŁ W KOLBUSZOWEJ CENTRUM BUDOWLNAE MERKURY MARKET! BURMISTRCZ KOLBUSZOWEJ ZROBIŁ BARDZO DUZO DLA KOLBUSZOWEJ BO KOLBUSZOWĄ MOŻNA NAZWAC MIASTEM A NOWĄ DĘBE NIE ! ! ! DODAM RÓWNIEŻ ŻE W KOLBUSZOWEJ POWSTAJE PRZEPIĘKNY RYNEK JAK I DWIE POTĘZNE STREFY KTÓRE BĘDĄ MIEC 4 INWETORÓW MIĘDZY INNYMI ZAKŁADY FARMACEUTYCZNE I ZAKŁĄDY DOLINA LOTNICZA, KOLBUSZOWA ROZWIJA SIE BŁYSKAWICZNIE MOŻNA JUŻ ZOBACZEĆ DEPTKA NA MICKIEWICZA I DEPTAK DUŻY OD STRONY ORZECHA DO RYNKU CO SPRAWIA NIESAMOWITE WRAŻENIE! SZPITAL W KOLBUSZOWEJ BUDUJE SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY MAMY JUŻ 3 KARETKI 2 PODSTAWOWE I 1 SPECJALSITYCZNĄ I 4 TRANSPORTYOWE, KOLBUSZOWA TO MIASTO A NOWA DĘBA DOPIERO OD NIEDAWNA SIE ROZWIJA! POWRÓNAJCIE CO JEST U NAS A CO U WAS A NIE GŁUPOTY GADACIE A I DODAM ŻE DZIENNIE DO KOLBUSZOWEJ ZJEŻDZA OKOŁO 3 TYŚ LUDZI DO SZKÓŁ PRACY ITP. CO DAJE OKOŁO 16 TYŚ W MIESCIE DZIENNIE!

 56. ZAPRASZAMY:
  -INTERMASHE UL.PARTYZANTÓW
  -SKLEP GROSZEK UL.PIŁSUDSKIEGO
  -SKLEP ŻABKA UL.JANA PAWŁA II
  -TESCO UL.TARNOBRZESKA
  -STOKROTKA UL.RZESZOWSKA
  -BIEDRONKA UL.OBROŃCÓW POKOJU
  -POLSKI SKLEP JEDYNKA UL.BORA KOMOROWSKIEGO
  -POLSKI SKLEP JEDYNKA UL.KŚ.LUDWIKA RUCZKI
  -POLSKI SKLEP JEDYNKA UL.RZESZOWSKA
  -DELIKATESY ,,ORZECH,,
  -DROGERIA ROSSMANN UL.PLAC WOLNOŚCI (RYNEK)
  -POLSKI SKLEP JABŁUSZKO UL.GRUNWALDZKA
  -POLSKIE SKŁADY BUDOWLANE MRÓWKA UL.RZESZOWSKA
  -MEDIA EXPERT UL.RZESZOWSKA
  -AGD PRYMUS UL.RZESZOWSKA
  -NEONET AGD RTV: UL.OBROŃCÓW POKOJU
  UL.PIŁSUDSKIEGO
  UL.11-LISTOPADA
  -DELIKATESY CENTRUM UL.PLAC WOLNOŚCI
  -DELIKATESY CENTRUM UL.11-LISTOPADA
  -PEPCO UL.RZESZOWSKA
  -TEXTIL MARKET UL.RZESZOWSKA
  -DROGERIE POLSKIE UL.PLAC WOLNOŚCI
  -APTEKI:
  UL.OBROŃCÓW POKOJU
  UL.RZESZOWSKA
  UL.11-LISTOPADA
  UL.TYSZKIEWICZÓW
  UL.PLAC WOLNOŚCI
  UL.GRUNWALDZKA
  UL.PARKOWA
  UL.PIŁSUDSKIEGO
  W KOLBUSZOWEJ JEST SZPITAL POWIATOWY IM.JANA PAWŁA II
  SZPITAL DIALIZOTERAPII I NEFROLOGII SZTUCZNA NERKA UL.KOLEJOWA
  POWIATOWA STACJA POGOTOWIA RATUNKOWEGO UL.GRUNWALDZKA
  -KOMENDA POWIATOWA POLICJI W KOLBUSZOWEJ
  -KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ
  -I WIELE INSTUTUCJI SKLEPÓW :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here