[FELIETON] PGKiM bez przetargu

0

07-02-2013


FELIETON NADESŁANY PRZEZ CZYTELNIKA

Po rocznej przerwie, PGKiM ponownie przejął zimowe utrzymanie (odśnieżanie) ulic, placów i chodników na terenie miasta. Przypomnijmy, w wyniku przegranego przez PGKiM przetargu w 2012 za odśnieżanie odpowiadała firma ASA z Tarnobrzega, a pieniądzę nowodębskich podatników zamiast trafić do gminnej spółki powędorwały do Tarnobrzega.

Pytań wówczas pojawiało się dużo: a to dlaczego PGKiM przegrał, a co z pracownikami, zakupionym sprzętem itd.

Pamiętamy publiczne wypowiedzi Burmistrza, PGKiM przegrał bo dał wyższą cenę, wygrał lepszy i tańszy i w kwestii przetargu wszystko co należało do Gminy zostało zrobione, w przyszłości żeby PGKiM mógł wygrac musi wyciągnąc wnioski (zacisnąc pasa), czytaj obniżyc koszty.

Mówiąc w skrócie : PGKiM sam sobie jest winny!

Pojawiały się też pytania; jak to mamy swoją firmę i nie możemy jej zlecic uslugi? Odpowiedź padała jedna “nie możemy, musi byc przetarg, takie jest prawo”. A prawo jest prawem i należy je przestrzegać.

2013 – Bez przetargu

Od tych wydarzeń upłynął rok i co takiego się stało, że Burmistrz zlecił odśnieżanie PGKiM-owi bez przetargu? Czy zmieniło się prawo? Nie! Nic takiego się nie stało! Możliwości przekazania zlecenia miejskiej spółce były takie same wówczas jak I dzisiaj. Po prostu Burmistrz I jego otoczenie o tym nie wiedzieli. Nagłośnienie sprawy przez opozycje okazało się przyśpieszoną lekcją. Teraz gdy się dowiedział, już przetargu nie ogłaszał, zlecił zadanie PGKiM-owi. Można? Można!

Ze strony burmistrza należałoby się jakieś słowo wyjaśnienia dla mieszkańców. A może nawet przepraszalne mrugnięcie okiem w stronę PGKiM które jak dzisiaj się okazuje wcale nie było winne tego, że nie otrzymało zlecenia. Wina za stracone pieniądze leży gdzie indziej…

Obserwator

Komentarze wyłączone na prośbę autora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here