MILITARIADA 2016

4

W trzeci weekend czerwca północne Podkarpacie co roku zamienia się w poligon muzyczno-militarny. „Militariada 2016”, która już ósmy raz odbędzie się w dniach 18-19 czerwca br. w Nowej Dębie, niewątpliwie wpisała się w regionalny kalendarz ciekawych wydarzeń. W tym roku zapowiada się w gwiazdorskiej obsadzie – będziemy gościć KASIĘ POPOWSKĄ, DUDLEY TAFT Live in Europe oraz zespół FEEL! Zobaczymy też wczesnośredniowieczne widowisko historyczne o narodzinach Polski. Nowością będzie nowa lokalizacja imprezy – tuż za wjazdem na tereny rekreacyjno-parkowe „Nad zalewem” przy ul. Kościuszki.

Jak co roku, w sobotę i niedzielę od godz. 15:00, miłośnicy militariów będą mogli oglądać  sprzęt wojskowy i pokazy w wykonaniu  grup rekonstrukcyjnych z wykorzystaniem pojazdów militarnych. Zaplanowane atrakcje wojskowe to: zmechanizowany dynamiczny pokaz działania plutonu rozpoznawczego w wykonaniu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa,  pokaz wyszkolenia plutonu szturmowego w wykonaniu 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, pokazy walk w wykonaniu 6 Brygady Powietrznodesantowej z Krakowa – Bielska Białej. W niedzielę Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej wybuduje na terenie Militariady obozowisko średniowieczne z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. W ramach REKONSTRUKCJI HISTORYCZNO-MILITARNYCH OD GODZ. 16:00 (w nawiązaniu do jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski) wykonane zostaną pokazy:przemarsz wojsk Księcia Mieszka z powitaniem przez Komesa Sandomierskiego, przemowy i chrzest Księcia Mieszka I i Księżny Dobrawy przez Biskupa Jordana, żywot Mieszka I – od władcy Polan do księcia Polski, potyczka Polan z Wieletami.

W tym roku koncerty muzyczne rozpoczną się praktycznie kilka minut po godzinie 15:00. Zaprosiliśmy zespoły muzyczne, prezentujące różne gatunki muzyki. W sobotnie popołudnie i wieczór na scenie wystąpią: A LITTLE MADNESS, BLANT,RENOMA, AUDIOTIES. W niedzielę posłuchamy koncertów: THE SABAŁA BACAŁA, Studio Muzyki Rozrywkowej eMKa, THE TREPP. Koncerty spuentowane zostaną gwiazdorskimi wykonaniami w sobotę: KASI POPOWSKIEJ a w niedzielę: DUDLEY’a TAFT’a w trakcie trasy Live in Europe oraz zespołu FEEL.

Militariada wpisała się w kalendarz imprez Województwa Podkarpackiego. Kolejny raz uzyskała prestiżowy patronat Marszałka Województwa pana Władysława Ortyla a Województwo Podkarpackie jest oficjalnym Partnerem Militariady. Na stoisku promocyjnym będzie można otrzymać szereg informacji i pomocy turystycznych związanych z naszym pięknym i wyjątkowym regionem.

Wyjątkowe stoisko zbrojeniowe prezentować będą Zakłady Metalowe DEZAMET. To firma która swoją działalność zapoczątkowała przed II wojną światową w ramach planu COP jako Wytwórnia Amunicji Nr 3 w Dębie. Następnie dała podwaliny dzisiejszej Nowej Dębie powołując do życia wiele instytucji miejskich. Obecnie DEZAMET swoją flagową działalność skupia na produkcji militarnej, m.in. dla Polskich Sił Zbrojnych.

Na imprezie zapraszamy do odwiedzenia stoisk z militariami, cateringu z różnorodnym menu a także wesołego miasteczka. Swoich sił będzie można spróbować na strzelnicach. To oczywiście nie wszystkie atrakcje, a żeby przekonać się o tym jak gorąca będzie atmosfera zapraszamy wszystkich  na militarne święto Nowej Dęby 18 i 19 czerwca od godz. 15:00.

SOK

4 KOMENTARZE

  1. „Nowością będzie nowa lokalizacja imprezy – tuż za wjazdem na tereny rekreacyjno-parkowe “Nad zalewem” przy ul. Kościuszki.” – mam pytanie, gdzie się będą odbywały pokazy w wykonaniu grup rekonstrukcyjnych z wykorzystaniem pojazdów militarnych. ?

  2. Kochani ! Nie wiem jak wy, ale ja na 100% będę. Będę się wszystkim kłaniał i maszerował z gracją czapli i dystynkcją bociana. Będę to robił powoli, żeby wszyscy widzieli i mogli mi się dobrze przyjrzeć. Żeby każdy mógł zobaczyć całość majestatu. Do zobaczenia Kochani!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here