PUP w Tarnobrzegu wyróżniony

15

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu wyróżniony w konkursie „Najlepsze wdrożenia noweli ustawy o promocji zatrudnienia”

Konkurs „Urząd Pracy 2014” ogłosiło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Do rywalizacji zgłosiło się 76 powiatowych i 12 wojewódzkich urzędów pracy. Spośród nich wyłoniono 30 powiatowych i 5 wojewódzkich urzędów pracy, które odnotowały największe sukcesy, a także wykazały się największym zaangażowaniem przy wdrażaniu reformy.

Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu został doceniony za przygotowanie, przeprowadzenie i wdrożenie nowych rozwiązań reformy rynku pracy. Osoby zarejestrowane w tarnobrzeskim PUP mogą korzystać z wielu form wsparcia. To m.in.  bon szkoleniowy i stażowy. Gotowa jest już dokumentacja pod bon zatrudnieniowy. Propagowany był Krajowy Fundusz Szkoleniowy z udziałem pracodawców. Ponadto urząd cyklicznie występował o środki w ramach ogłaszanych programów

Wręczenie dyplomów przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej Władysława Kosiniaka – Kamysza zorganizowano podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, które odbyły się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Dyrektor PUP w Tarnobrzegu pani Teresie Huńce towarzyszył w Warszawie Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek, który przyznał, że jest to ogromne wyróżnienie, ale także wyzwanie na nadchodzący rok. – To wyróżnienie jest podsumowaniem pracy całego zespołu pracowników naszego urzędu, a także pokazuje ich podejście do zadań, jakie przed nim są stawiane czyli wdrażanie nowych rozwiązań reformy rynku pracy. Miniony rok nie był łatwy dla służb zatrudnienia, gdyż musiały się zmagać z wdrożeniem reformy mającej na celu ograniczenie bezrobocia. To pierwsza tak duża zmiana  funkcjonowaniu urzędów pracy i jak się okazało Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu sprostał wyzwaniom i odniósł na tym polu wiele sukcesów. Gratuluję sukcesu – powiedział Paweł Bartoszek, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

15 KOMENTARZE

  1. no ja nie mogę. te lenie i darmozjady wyróżnione? za co? chyba za to, że cały czas myślą co tu robić, żeby nic nie robić. PUP powinny być prywatne i dostawać kasę tylko za wyniki i programy już zrealizowane, a nie odwrotnie.

    • PUP TBG SPROSTAL WYZWANIOM BO ZLIKWIDOWAL BEZROBOCIE A WIEC NAGRODA JAK NAJBARDZIEJ ZASLUZONA,A MOZE NIE?

  2. ja nie rozumie po co PUP sa i dla kogo przeciez jezeli jest praca w danej firmie to wiadomo ze nie potrzeba jakis posrednikow, przeciez tam pracuje sztap ludzi i ile kasy na to idzie uwazam ze to jakies nieporozumienie PUP.

  3. niech napiszą o tym ze w nowej dębie w wodzie kranowej bakterie e.coli odkryli i nie wolno pić nie przegotowanej wody .

    • A kto bedzie pil nie przegotowana to dostanie skierowanie na oddzial wewnetrzny, tam po kilku godzinach dostanie loze potem zrobia mu wyniki i jak beda jakie takie wygonia do domu aby pil dalej,a ci co beda mieli wyniki zle wyniki zostana faksem przeslane do KOSTUCHY a ta zadecyduje czy delikwenta przetransportowac na ul. Cmentarna aby zlozyc go na W-9

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here