Radni udzielili zarządowi powiatu tarnobrzeskiemu absolutorium

24

2013-07-18

W imieniu zarządu za zaufanie i udzielone absolutorium radnym podzię-kował starosta Krzysztof Pitra, który przyznał, że to dzięki wzajemnemu zrozumieniu i współpracy wszystkich radnych i członków zarządu, udało się zrealizować ubiegłoroczne plany i budżet.

Kwota uzyskanych dochodów za 2012 rok wyniosła 43 miliony 176 tysię-cy 447 złotych. Planowane dochody wykonano w 97,62 %. W roku ubie-głym nie zrealizowane zostały między innymi dochody przekazywane przez Ministerstwo Finansów z tytułu udziałów w podatku dochodowym na ponad 426 tysięcy złotych oraz z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dotacji na projekt Podkarpacki System Informacji Prze-strzennej Powiatu Tarnobrzeskiego na ponad 414 tysięcy złotych z po-wodu korekty wniosku w zakresie sprzętu komputerowego. Środki na Podkarpacki System Informacji Przestrzennej zostały przekazane na konto Powiatu w roku bieżącym.

W roku ubiegłym ze środków europejskich władze powiatu pozyskały ponad 3 miliony 388 tysięcy złotych, w tym na remont dróg powiatowych zniszczonych podczas powodzi w 2010 roku 1 milion 522 tysiące złotych oraz na projekt: Podkarpacki System Informacji Przestrzennej Powiatu Tarnobrzeskiego ponad 1 milion 336 tysięcy złotych.

Z kolei poniesione wydatki z budżetu powiatu za ubiegły rok wyniosły 48 milinów 735 tysięcy 235 złotych. Najwyższe kwoty skierowane były na oświatę tj: ponad 14 milionów 370 tysięcy złotych co stanowi 29,49 % wykonania planu oraz na drogi ponad 8 milionów 5279 tysięcy złotych co stanowi 16,99 % wykonania planu. Ze środków skierowanych na drogi powiatowe wykonano remonty i modernizację dróg na długości 13,862 km oraz wybudowano lub przebudowano chodniki przy drogach powia-towych na długości 4,34 km. Oprócz tego wykonano remont 3 przepu-stów w ciągu dróg powiatowych.

Powiat w 2012 roku realizował zadania przy wsparciu środków z Unii Eu-ropejskiej. To m.in. Podkarpacki System Informacji Przestrzennej Po-wiatu Tarnobrzeskiego, gdzie powiat tarnobrzeski był liderem w tym przedsięwzięciu.

W roku ubiegłym dzięki środkom pozyskanym z Urzędu Marszałkow-skiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki zmodernizowano bieżnię lekkoatletyczną przy Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie za kwotę 136 tysięcy 912 złotych. Zbudowano także lodowisko stałe przy Zespole Szkół w Gorzycach w ramach realizacji Programu „Biały Orlik” o wartości 993 tys. 626 złotych. W ubiegłym roku przystąpiono także do realizacji zadania pn. Regionalne Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Gorzycach i wykonano prace na kwotę ponad 586 tysię-cy złotych. Zadanie będzie kontynuowane w tym roku z udziałem środ-ków Unii Europejskiej. Zmodernizowano także salę gimnastyczną w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grębowie za kwotę ponad 69 tysięcy złotych.

Ubiegły rok to także poważne zakupy inwestycyjne. Po długich zabie-gach władze powiatu kupiły budynek od PZU S.A. przy ulicy 1 Maja 3 w Tarnobrzegu za 2 miliony złotych. Umożliwiło to przeprowadzkę Powia-towego Urzędu Pracy do tego budynku. Wolne pomieszczenia wykorzy-stano na przeniesienie jednostek z ulicy Św. Barbary.

Podczas głosowania nad absolutorium, od głosu wstrzymał się tylko je-den radny. W głosowaniu nie uczestniczyło dwóch radnych.

PT

24 KOMENTARZE

 1. Czy to prawda, że Ordon chce zostać starostą i uciec z gminy którą zadłużył i móc sobie spokojnie zadłużać powiat???

 2. Panie radny M.Ostapko.Dlaczego nie krzyczysz na powiat?Ratusiki nie protestują.[b]Boisz się że stracisz prace w powiecie?Postępujesz w myśl zasady"głosujcie na mnie żeby mi było lepiej[/b]

 3. Mówią, że Ordon musi się dogadać z Rożkiem ze Ślęzaków, ale obaj chcą być na głównym fotelu i jeszcze nie wiadomo kto byłby wice. Gruszka z Dęby chce być jedynką na liście PiS do powiatu, ale wypada dać Ordonowi… Jest jeszcze trochę kwestii do dogadania, ale generalnie plan na ewakuacje z tonącej w długach i problemach Dęby już jest.

 4. # 8 a co to za dlugi ? jak ratusiki dojda do wladzy to oglosza bankructwo a ja wykupie gmine bo akurat mam tyle srodkow :P

 5. PROGNOZA: Na jesieni zobaczycie Polacy konsekwencje zadłużania GMIN i zadłużania PAŃSTWA. Jedni wyjdą na ulicę, inni wyjadą. Będzie ostro. Będzie druga Grecja. Podziękujcie waszym lokalnym i centralnym władzom za to jak wpakowali Polskę w bagno długów.

 6. Może być tak ,w najbliższych wyborach Ordon wystartuje do rady powiatu i pogrzebie z Tarnowskiej Woli, Rozalina i Alfredówki Baracza jeżeli by ten startował i na 100% wchodzi jako radny do starostwa.Tam przy pomocy Pluty, oraz duchownych zostanie namaszczony na starostę a w ostateczności na vice-starostę.
  Stołek ma na następne lata zapewniony.
  Jest tylko jeden problem jaką karta zagra Sudoł, czy da się wyprowadzić w pole a nie ulega wątpliwości że i on wystartuje do rady powiatu.
  A gminę mogą oddać Ratuszowi, który w pierwszym okresie swojego nieudolnego rządzenia będzie obwiniał za wszystko Ordona,ale jeżeli już to się skończy to i Ratusz zacznie się kończyć i tracić zaufanie społeczne . Czeka go podobny los jak teraz Ordona. Tylko że Ordon ciągnie drugą kadencję a Ratusz wyłoży się już po pierwszej.

 7. [quote]Ordonowi nie pozwolimy nigdzie pójść, póki nie spłaci długów które zaciągnął.[/quote]
  Możesz po polsku napisać co masz na "myśli"?

 8. Chodzi o publiczne pieniądze, które wydaje się bez rozwagi.

  Tłumaczenie jest takie, że skoro są do wzięcia środki unijne, to grzech nie wykorzystać. Na wkład własny należy wziąć kredyt, bo pieniędzy w kasie nie ma .

  Porównam to do takiej sytuacji indywidualnej: jest promocja na mercedesa – grzech go nie kupić; po prostu trzeba wziąć kredyt , bo nie mamy i tak takich pieniędzy.

  Do czego to prowadzi, proszę sobie odpowiedzieć.
  Pozdrawiam :)

 9. DOKŁADNIE! Oto jest promocja na mercola więc biorę kredyt by go kupić. To nic, że nie będzie mnie stac na utrzymanie mercola, że nie będę w stanie spłacić tego kredytu. Jest okazja to biorę!!!

  Kolejna rzecz, że gdyby te środki unijne były brane na coś co 1) zatrzyma odpływ mieszkańców z gminy 2) zachęci nowych do osiedlania się to można by to nazwać INWESTYCJĄ bo takie działanie się opłaci. To z czym mamy do czynienia obecnie to trwonenie pieniędzy.

 10. Choć "nie do końca"..
  a.Prokurator się roześmieje .
  b.wyborcy mają krótką pamięć.
  [quote]Ordonowi nie pozwolimy nigdzie pójść[/quote]
  znaczysię B) co?
  Sorry,że się czepiam :D

 11. a) Niezależny prokurator zrobi to co mu powie oficer prowadzący lub minister (przykład Białestoku )Sędzia niezawisły postąpi wedle instrukcji z telefonu jaki otrzyma (np. Milewski)
  b.) to działa w dwie strony, "dobre" pamiętają krócej niż "złe" bo przecież SIĘ IM NALEŻY

  W ( "normalnej" ) polityce nie ma przypadków. Nawet rewolucje nie są przypadkowe.
  Bo przecież…. [b]rewolucja[/b] [u]to zbyt poważna sprawa [/u]by ją [b]zostawić zwykłym ludziom[/b].

 12. Zgadzam sie ze Ordona nie wolno z Nowej Deby puszczac ,powinien brac kredyt aby splacic pozyczke i pozyczke aby splacic kredyt i tak dozywotnio go uziemnic:(

 13. To polecam SKOK choćby Stewczyka..
  #20 No!Nareszcie NORMALNY user zabrał głos..
  Za to [quote]W ( "normalnej" ) polityce nie ma przypadków. Nawet rewolucje nie są przypadkowe.
  Bo przecież…. rewolucja to zbyt poważna sprawa by ją zostawić zwykłym ludziom.[/quote] pomodle się w Twej intencji mimo,że nie praktykuje od lat X

 14. #23 Modlitwa jest UNIwersalna – nerwowo się robi jak się 'spytasz' dla którego Boga jak siedzi obok żyd i muzułmanin B) co nie:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here