[FILM] Szpital Powiatowy coraz lepszy!

23

07-03-2012Wkrótce nastąpi uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie nowoczesnej Pracowni Tomografii Komputerowej w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie.

Otwarcie nowej pracowni to powód do dumy dla Szpitala, a dla pacjentów oznacza koniec wyjazdów na badania do innych szpitali. Nadmieniamy,że tomograf komputerowy został zakupiony w ramach Programu pn. \”Poprawa jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych w zakresie onkologii w SPZZOZ w Nowej Dębie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 5 „ Infrastruktura Publiczna”.

Koszt całkowity projektu wynosi – 3 344 906,92 PLN w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Regionalnego – 2 338 872, 84 PLN. Reszta to środki własne.

Umowa na realizację programu czyli zakupu w/w tomografu komputerowego została podpisana w grudniu 2010r. pomiędzy SPZZOZ w Nowej Dębie a Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie. O uroczystym otwarciu nowoczesnej Pracowni Tomografii Komputerowej poinformujemy w najbliższym czasie.

W filmie przedstawiono modernizacje bakteriologii, nową pracownie tomograficzną a także metodę rodzenia bez bólu dzięki wykorzystaniu \”gazu rozweselającego\”

23 KOMENTARZE

 1. tylko kto bedzie pracowal przy tych nowoczesnych sprzętach! fachowców już brak!!! A pani ordynator proponuje przetestowania gazu rozweselajacego tak na lepsze diagnozowanie :D ku chwale wiedzy!!! Aby zapewnić kompleksowość realizowanych zmian, proponuje Panu dyrektorowi wyszkolenie kadr personelu! to 50 % sukcesu!

 2. Dokładnie zgadzam się, po co wydawać miliony skoro kompetentnego personalu brak?? Diagnostyka leży w ND na łopatkach, niestety wiem to z własnego doświadczenia. Temu miastu nadal daleko do chociażby przyzwoitego poziomu. Nie chcę anonimowo wyżalać się, bo nie o to tu chodzi, ale nie polecam chorować w tym mieście i mieć kontakt z miejscowymi lekarzami.

 3. Nie pierdziel. Ja jestem zadowolony ze szpitala. Po co sprzęt? Gratuluje sposobu myślenia. Jak nie będzie dobrego sprzętu to nie przyjdzie ani pacjent ani lekarz do szpitala. Koło się zamyka. Nasz szpital jest ceniony i chwalony przez pacjentów.

 4. Nie wiem ja takich nie znam. Rozumiem, że bardzo z jakiś powodów ci przeszkadza, że szpital się rozwija, ma nowy sprzęt, świadczy nowe usługi. Lepiej byłoby zamknąć ten szpital który w chwili obecnej jest tutaj jeśli się nie mylę największym pracodawcą?
  Kibicuje dalszemu rozwojowi szpitala.

 5. Zawsze będą osoby które na siłę oplują wszystko i wszystkich. Działa to tak:

  Leczenie z bólem? Źle
  Bez bólu? Źle
  Brak sprzętu? Źle
  Zakup sprzętu? Źle
  Rozbudowa infrastruktury okołoszpitalnej? Źle
  Brak ławeczek i oświetlenia? Źle
  Lekarz X ? Łapówkarz
  Odejście lekarza X? Krzyk o stracie wielkiego i cenionego fachowca.

  Tak jest pod każdym tekstem o szpitalu. Czytam i tylko się uśmiecham.

 6. student debilu jak zachoruje twój ojciec lub ciebie w końcu zaleje krew to zobaczysz dlaczego się czepiamy.Płacimy więc mamy prawo rozliczać .Jasne .

 7. Jest. Powiat mimo iż nie ma tak dużych możliwości jak gmina oprócz rozwijania szpitala zbudował w Nowej Dębie drugiego Orlika: [url]http://infonowadeba.pl/news.php?readmore=954[/url]

 8. niech unia nem da jeszcze lepszych lekarzy i grzeczniejsze pielęgniarki zwłaszcza na oddział wewnętrzny i będzie super

 9. unia da, tylko kto umie to wykorzystac i wziaść? personel który nie rozwija sie wraz nowoczesnym sprzetęm obniża wartośc realizowanych usług szpitala. Kupujemy nowa sprzęt – kupmy wiedze i umiejętności dla personelu! Albo zacznijmy zatrudniac młodych, wykształconych po świetnych studiach. Zacznijmy wysyłać panie z recepcji na jakieś mądre szkolenia z kultury wobec drugiego czlowieka. Brawo za inwestycje w infrastrukturę! ale bez fachowców ta łódź zatonie …

 10. A wy tu sobie krzyczycie i brzydko się do siebie odzywacie, a nowy sprzęt w szpitalu jest i będzie bardzo potrzebny. Nowemu, prywatnemu właścicielowi! Ktoś się cieszy i czeka na więcej, aby potem wszystko kupić za złotówkę.

 11. Umowa podpisana w grudniu 2010, przygotowywana wcześniej, pan Bogdan jeszcze nie wiedział czy będzie dyrektorem szpitala w nowej dębie czy dyskoteki w ślęzakach. Teraz rozpakował przesyłkę i się śmieje do kamery. Napisać może, że za starosty Wróbla zrealizowano ten projekt, a teraz są efekty?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here