[FILM] Tablica odsłonięta

27

—–


—–


30 maja 2010 Kryta pływalnia SOSiR w Nowej Dębie

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej Andrzeja Gerwatowskiego

Materiał: Wiktor Jamrozik


WYNIKI ZAWODÓW PŁYWACKICH

GALERIA ZDJĘĆ Fot.: Stefan Słomka, Tadeusz Grzesik.
———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

27 KOMENTARZE

 1. Szkoda, że wspaniałych ludzi doceniamy dopiero po śmierci. Rozumiem wzruszenie Pani Gerwatowskiej.

  PS. Drutek pod koniec filmu jak dostaje płetwą w tyłek też jest dobry ;) Pozdrawiam Bodzio!

 2. pływałem z andrzejem jako kilku letni dzieciak na 3,5 m pod trampoliną…później wiele razy rozmawialiśmy o swoich pasjach i marzeniach…wiele razy brałem udział w zbiórkach pieniędzy na kryty basen w n.d..oglądałem zdjęcia z jego rowerowych podróży …
  andrzej stał się ikoną n.d…teraz choć trochę późno spełniło się jego marzenie…
  pozdrawienia dla rodziny andrzeja i dla wszystkich mieszkańców n.d
  warto marzyć!!!

 3. Tomasz spaś a nie komentować :)
  Pozdrawiam wszystkich którzy brali udział w przygotowaniu i realizacji tej zacnej uroczystości. To był kawał dobrej roboty ku czci wspaniałego CZŁOWIEKA

 4. Pozdrawiam! Piękna idea. Ale czy na pewno wychował tylu "pływaków" i ratowników powyżej stopnia młodszego? A wodniaków. Razem z Panem AK, swoimi specyficznymi metodami. Gratulacje!!! Kocham to miasto i jego ideę!
  Ciekawe czy przy tworzeniu, tego epitafium autorowi smakowały obgryzane paznokcie z nóg. PS. dr A.K wiesz o kim mowa? Pozdrawiam jeden z byłych członków grupy WOPR nr 4.

 5. Ale Ty tyskie jesteś tępym ćwokiem. Zjadałeś te paznokcie? Czy może słyszałeś że stryjów chłopak widział jak żyd jadł? Takich ćwoków jak Ty powinno się topić zaraz po urodzeniu!!

 6. Całkowicie popieram Tyskie. Metody szkolenia ratowników były raczej wątpliwej jakości . Bo czyż nakaz obgryzania sobie nawzajem paznokci u nóg to metoda szkolenia ? Z lekka zalatuje mi to perwersją i zboczeniem , bo jaki poważny i szanowany instruktor mógł coś takiego wymyślić ?

 7. Kto te wyniki zawodów opracowywał ???!!!:@
  Nauczće się ludzie :( wreszcie pisać poprawnie czyjeś nazwisko.Nie:
  Traszka tylko Taraszka do cholery. Tak ciężko zapamiętać?

 8. Kacperku nie ekscytuj się tak bo się spocisz! to po pierwsze. Po drugie to pewnie zwykła literówka. A po trzecie – zastanawia mnie Twoja arogancja! Czyżby elementarny brak wychowania? Mamusia nie nauczyła? A szkoda! Powinna z racji zawodu :)

 9. tyskie, skończ z tym pluciem.
  Komu się tak żalisz? Nieżyjącemu? Idź do dr A.K. i powiedz mu to w twarz, jeśli taką potrzebę czujesz i starczy Ci odwagi.
  Jeśli masz taką dobrą pamięć, to przypomnij odwiedzającym przez ile lat Andrzej organizował wyjazdy na naukę pływania dla dzieciaków. Ile dzieciaków przewinęło się przez te wyjazdy? Ja nauczyłem się pływać w Stalowej mając 7 lat właśnie dzięki Andrzejowi.
  Pozdrowienia dla Roberta Lubery :-)

 10. Ja również nauczyłem się pływać w St Woli, chwała Panu G za to. Faktycznie facet organizował te wyjazdy kupę lat, ale społecznie to chyba do końca to nie było, bo ta piękna idea była dość mocno wspierana przez Zakłady Metalowe DEZAMET. Jednak trzeba przyznać to on był główny inicjatorem.Kończyłem również kursy ratowników organizowane przez tych Panów o których cały ten spór, i tutaj definitywnie przyznaję rację tyskiemu, kursy były wątpliwej jakości, nie do końca wspólne były z ratownictwem. Dlatego też ci dwaj Panowie zostali odsunięci przez władze WOPR Tarnobrzeg od prowadzenia pseudo kursów ratowników. Ale nie wszyscy o tym wiedzą.

 11. A ty Tasmansky to jak wnioskuję jesteś lub byłeś jednym z wielu przy****sów Gerwatowskiego, takim co ledwo w wodzie sobie radzili i dlatego musieli włazić mu w du…..! Dobra metoda na przetrwanie frajerze! A z chęcią cie sam kiedyś utopię!!!

 12. Nie wiem czy warto rozmawiać o poruszonych powyżej wątkach ale tematem jest odsłonięcie tablicy i na tym warto skupić swoją uwagę, powiem tylko tyle że inicjatywa warta pochwały .Cieszę się,że są ludzie którzy pamiętają o ludziach, którzy przyczynili się swoim życiem w życie innych mieszkańców i wyrażają pamięć o nich w taki sposób. I to jest godne pochwały. Dziękuję Wam i Pozdrawiam.

 13. Tyskie, żebyś się nie zdziwił barani cycku :) Może kiedyś się w wodzie spotkamy :) A z chęcią :)
  Sączo – jak zwykle genialny :)
  Pozdrawiam wszystkich pozytywnie nastawionych..

 14. co za dziwne dziecko zdobyło miejsce niech sobie dopisze ta litere i nie osadza bo nieraz sie zdarza ze na swiadectwie sie dostamie inne nazwisko i nikt z tego powodu nie wykazuje sie takim brakiem kultury. Pogratulowac dobrego stylu wypowiedzi- wroc sie do przedszkola bo tam etraz ucza jak sie zachowywac!!!

 15. co za dziwne dziecko zdobyło miejsce niech sobie dopisze ta litere i nie osadza bo nieraz sie zdarza ze na swiadectwie sie dostamie inne nazwisko i nikt z tego powodu nie wykazuje sie takim brakiem kultury. Pogratulowac dobrego stylu wypowiedzi- wroc sie do przedszkola bo tam etraz ucza jak sie zachowywac!!!

 16. Do Tasmansky, alla .Ciekawe, czy wy byście byli zadowoleni, jakby po każdych zawodach zmieniano wam nazwisko. To nie jest pierwszy raz, tylko 4 czy 5 z kolei.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here