[FILM] To moje miasto! Miasto z moich snów!

25

14-04-2014

W lipcu ubiegłego roku na nowodębskich \”Plantach\” odbył się piknik rodzinny z zespołem „Partita” Piknik był pretekstem do większego wydarzenia jakim było kręcenie części zdjęć do najnowszego teledysku tej znanej wszystkim grupy wokalnej.

Zespół Partita powstał w Warszawie we wrześniu 1966 r. z inicjatywy Janusza Kępskiego. Obecnie zespół tworzą weterani grupy, wokaliści z najdłuższym, ponad trzydziestopięcioletnim stażem w zespole: Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus i Andrzej Frajndt, który lata młodości spędził w Nowej Dębie, pierwsze kroki muzyczne stawiając na deskach dawnego Klubu Fabrycznego.

W zeszłym roku miasto Nowa Dęba obchodziło 50-lecie miasta. Z tej okazji lider zespołu skomponował piosenkę „Gdzieś na mapie Europy”. W dniach 23-26 lipca 2012 r. zespół zagościł w Nowej Dębie aby nakręcić teledysk. Jego producentem jest SOK a nagranie i postprodukcję wykonają specjaliści pracujący w 4funTV.

16 grudnia 2012 r. sala widowiskowa SOK wypełniła się po brzegi, aby wspólnie obejrzeć premierę teledysku PARTITY „Gdzieś na mapie Europy” oraz wysłuchać mini koncertu świątecznego w wykonaniu Andrzeja Frajndta, Anny Pietrzak, Ludmiły Zamojskiej, Bronisława Kornausa.

Program rozpoczął się odtworzeniem teledysku na kinowym ekranie, który został nagrodzony gromkimi brawami. Przedstawiono wiele zakamarków naszego miasta promując je na szeroką skalę. W dalszej części spotkania odbyły się rozmowy z członkami zespołu a także osobami zaangażowanymi w produkcję teledysku: Ewą Błachnio, Anitą Pogodą oraz Kacprem Wolskim. Ekipa opowiedziała o powstaniu teledysku a także odpowiadała na pytania publiczności.

Mamy nadzieję, że teledysk będzie doskonałym materiałem promującym nasze miasteczko. Już dzisiaj możecie go oglądać na kanale yotube.com Płytę z teledyskiem można nabyć w Samorządowym Ośrodku Kultury.

UMiG

25 KOMENTARZE

 1. Czy ten utwór sporządzony z dofinansowaniem ze strony dębskich podatników będzie wykorzystany w kampanii wyborczej pana Wiesława Ordona?

 2. Czas spojrzeć prawdzie w oczy, to za co zapłacił nowodębski podatnik wcale nie musi się podobać przeciętnemu oglądaczowi TV.
  Zespół w latach 70-80 cieszył się popularnością, no ale jak dziś stać nas na wydawanie pieniędzy na łabędzi śpiew…. gratuluję dyrektorowi SOK-u dobrego "gospodarowania" łatwo przyszło, łatwo poszło.

 3. Oj strzechoblokowcy wszystko i wszystkich krytykujecie a sami nic dobrego dla tego osiedla nie zrobiliście. Co by nie zrobiono dla was i osiedla to źle , krytyka i opluwanie burmistrza.

  Strzechoblokowcy -to pokolenie tych co wyszli z pod strzechy, nauczyli się chodzić chodnikami,kiedyś chodzili miedzą i są najmądrzejszą i najbardziej słyszalna grupą społeczną tego osiedla.

 4. No i czego się czepiacie? Zróbcie to lepiej zamiast tłuc głupawe wypowiedzi w bezpiecznym zaciszu swojego kącika komputerowego. Tylko do tego potrzeba czegoś więcej niż wy jako etatowi malkontenci na tym forum możecie zaproponować. A to bozia talentu nie dała, a to się nie chce, a to pieniędzy nie ma, a to nikt za rączkę nie poprowadzi itp itd. I wcale nie jestem fanem tej grupy

 5. Nie mam nic do zespołu, ale faktem jest, że klip słaby. Jesioł miał lepsze. Mam wrażenie, że pan Jamrozik by lepiej to posklejał. Nie popisali się twórcy tego filmu. I nie jest to złośliwość. Zapytajcie każdego kto ma odrobinę pojęcia o operatorstwie i montażu. Może być któryś z kamerzystów weselnych. To moja opinia do której mam prawo oceniając dzieło artystyczne.

 6. Pan Fraitnd w teledysku ładnie spiewa o młodzieńczych latach w Nowej Dębie i o swojej matce ale podczas swoich wizyt w Nowej Dębie nie raczy nawet postawić symbolicznego znicza czy kwiatów na jej pomniku.

 7. Ten klip obnaża nowodębskie dziadostwo. Szare bloki za starą mleczarnią, wielką płytę na Kościuszki z prymitywną karuzelą, barak Indigo…

 8. Tak jak napisał 12 a przed nim 10.
  Studiuję film i powiem okiem osoby która posiada pewne pojęcie w temacie, że klip jest naprawdę słaby. Teledyski Jesioła są na dużo wyższym poziomie. Kadrowanie, światło, efekty i logistyka a do tego dużo wyższa jakość materiału. Byłem świadkiem kręcenia teledysku partity i ekipa realizacji składała się z pana operatora, kamery i statywu… Kręciło się tam jeszcze parę osób ale nie wiadomo jaki miały wkład w powstanie tego dzieła.
  Następnym razem zalecałbym daleko idącą rozwagę w wyborze "wytwórni" przez "producenta" ;)

 9. Lasowiakom nigdy nie dogodzi w żdnym temacie.Zeby klip zrealizowano w Hollywood,reżyserem był Spilberg a o Dębie śpiewał Timberlike to i tak będzie ŻŁE.CIĄGLE ŹLE!!!

 10. najlepiej tylko opluwac i nic nie robic albo pic piwo pod buda. niestety zawisc polska jest ogronma! jak mozna porownywac JESIOLA do legendy lat 70? zobaczymy kto o nim bedzie pamietal za przynajmniej 40lat co ja mowie za 5lat;)

 11. [quote]najlepiej tylko opluwac i nic nie robic albo pic piwo pod buda. niestety zawisc polska jest ogronma! jak mozna porownywac JESIOLA do legendy lat 70? zobaczymy kto o nim bedzie pamietal za przynajmniej 40lat co ja mowie za 5lat[/quote]

  Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem jest przerażający. Nikt nie porównywał poziomu artystów lecz WYKONANIE KLIPÓW pod kątem ujęć, montażu, fabuły itp. Partita to dobry zespół, ale wykonawcy klipu się nie popisali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here