Będzie wznowiony ruch na Żeromskiego

27

2013-09-04

Czy w związku z zamknięciem części ulicy Żeromskiego (obok domu kultury) a tym samym znacznym utrudnieniem w poruszaniu się pojazdami w ścisłym centrum miasta nie było by właściwym uruchomienie ruchu dwukierunkowego na ulicy Al. Zwycięstwa? Obecnie aby przedostać się z ulicy Krasickiego na ulicę Jana Pawła II trzeba jechać aż do ul. Kościuszki lub ul. 1-go Maja co jest dużym utrudnieniem dla osób chcących skorzystać z obiektów handlowych i usługowych przy wspomnianych ulicach. Jako właściciel jednego z tych obiektów wielokrotnie spotkałem się z krytycznymi uwagami kierowców na ten temat. Ruch dwukierunkowy, przynajmniej na wewnętrznym odcinku, na ulicy Al. Zwycięstwa z pewnością rozwiązałby ten problem. – pyta burmistrza jeden z mieszkańców.

Wiesław Ordon: Po zakończeniu prac w tej części miasta ruch na ulicy Żeromskiego zostanie przywrócony, tak jak to było do chwili rozpoczęcia prac.
Pewnym ograniczeniem dla kierowców będzie wprowadzenie oznakowania \”strefa zamieszkania\”, ze względu na poruszających się pieszych w tym rejonie.
Zmiana organizacji ruchu na Al. Zwycięstwa w związku z tym nie była i nie jest planowana.


/info, na podst. UMiG

27 KOMENTARZE

 1. Po co w ogóle pisać takie artykuły. Jest remont – ruchu nie ma, skończy się remont ruch będzie. Co to za utrudnienie pojechać parę metrów dalej. Jak się komuś bardzo śpieszy to może przejechać przez podwórko za Jabłuszkiem.

 2. Przy tak małym nasileniu ruchu jaki panuje w Nowej Dębie logicznie było by przywrócić ruch dwukierunkowy (kiedyś był) na ulicy Zwycięstwa i nie przywracać ruchu na Żeromskiego.

 3. W projekcie przebudowy plant,rzeczywiście ruch na tym odcinku Żeromskiego miał być zamknięty i niech tak już zostanie.Po co robić z deptaka na powrót strefę ruchu dla aut?Ale kto się będzie z tą opinią oczywiście liczył?Może pójść dalej i pozwolić kierowcom korzystać z lasku i puścić auta przez środek plant,będzie jeszcze bliżej.

 4. STREFA ZAMIESZKANIA – To Rzemień z Domu Chłopa już boi się wychodzić, że zamieszkał na stałe, czy może ptaszki ? Może rezerwat by się przydał ? Ordon, ty wiejski [color=#ff0000]<wyraz usunięty>[/color]. W Tarnowskiej sobie zrób deptak ( albo głuptak jak wolisz)!!!

 5. Czego chcecie ruch samochodowy na Żeromskiego powinien zostać przywrócony i tyle. A to, co wcześniej było w założeniu, że ulica będzie nie przejezdna a jednak będzie należy uznać za dobre posunięcie..
  [b]A może lepiej, aby panowie z MPGiK podcięli kilka gałęzi (niewielkie gałęzie) na jednym z drzew koło Szkolnej gdzie postawiona jest taka piękna lampa gdzie w zimie i przy oblodzonych gałęziach ta lampa zostanie zniszczona i te piękne oszklenie szlag trafi, bo tak blisko opadają tej lampy. A szkoda by było, aby wymieniać.[/b]

 6. a może lepiej pojedzcie sobie do dużych miast na jakieś osiedle gdzie pół miasta to ruch jednokierunkowy i trzeba nie 500 m w koło przejechać tylko kilka km żeby gdzieś dojechać. po dębie to z buta lenie śmierdzące a nie pod każdy sklep trzeba podjechać, zadbajcie o środowisko mniejszym spalaniem i o swoje zdrowie tudzież kondycję

 7. Jestem kierowcą ale ulica Żeromskiego powinna być wyłączona z ruchu, bo co nie które buraki jeździć nie potrafią, a na pewno dużo dzieci będzie sobie tam biegać, a Nowa Dęba nie jest jakąś metropolią żeby wszędzie samochodem trzeba było jechać.

 8. [quote][Szantnia w Cyganach otwarta! /quote]
  Tu też ładny kwiatek.Jaki właściciel portalu ,takie i wypowiedzi redaktorów i internautów komentujących artykuły.:(

 9. [quote]Szantnia w Cyganach otwarta![/quote]
  Tu też ładny kwiatek.Jaki właściciel portalu ,takie i wypowiedzi redaktorów i internautów komentujących artykuły.:(

 10. Co twoje wypowiedzi mają do właściciela portalu?
  Co ty i twoje wypowiedzi mają z nim wspólnego?
  Tekst to to za co odpowiada właściciel.
  Komentarz to to za co odpowiada komentujący.
  Jak coś nie jest kasowane to się pultasz.
  Jak jest to też się pultasz.
  Generalnie się pultasz.
  Dostałeś już jakieś miejsce od Wiesława Ordona za pultanie czy jeszcze nie?

 11. A ja się pytam, jaki jest sens by Al. Zwycięstwa była jednokierunkowa? Bo lekarzyki i głupawi emeryci się pluli to tak ma być? Jak to poprawia bezpieczeństwo? Mało się widzi jak ktoś "nie stąd" jeździe pod prąd?
  Tak samo było z ławkami na podwórku przy bloku 1B na ww ulizy – emeryci nie chcieli ławek, bo młodzież chlała – a teraz? A teraz sami nie mogą sobie usiąść – znam takich i plują sobie w twarz, że kilka lat temu się tak chcieli wywalenia ławek…
  Debilizm…

 12. [quote] #22 | piankapoliuretanowa dnia 09/07/2013 01:24
  @19
  CYT …
  [quote]komentujących
  [/quote
  Czytałem Ciebie Cyt SZCzELNIE – Myśl nie demotami ..
  pianka szlachetna.[/quote]
  Dzięki zastąpieniu słowa pisanego elementem graficznym zwiększyłem czytelność przekazu oraz ominąłem barierę językową. Użycie piktogramów ułatwiło też wspomaganie mowy osób upośledzonych i z trudnościami w porozumiewaniu się.[b]pianka szlachetna zrozumiała?[/b]

 13. [quote] #20 | mosiek dnia 09/06/2013 20:52
  Co twoje wypowiedzi mają do właściciela portalu?
  Co ty i twoje wypowiedzi mają z nim wspólnego?
  Tekst to to za co odpowiada właściciel.
  Komentarz to to za co odpowiada komentujący.
  Jak coś nie jest kasowane to się pultasz.
  Jak jest to też się pultasz.
  Generalnie się pultasz.
  Dostałeś już jakieś miejsce od Wiesława Ordona za pultanie czy jeszcze nie?[/quote]
  Dostanę….:D od mośka.Twoją kamienicę a moją ulicę B)
  A wiesz jaki napis ma być umieszczony na kominie krematorium w Oświęcimiu?

 14. Otwierać ta ulice to kpina. Jest teraz dobrze i bezpiecznie dla dzieci których jest tam bardzo sporo deba jest tak mała że to nie jest potrzebne takim tokiem myślenia wypadało by zrobić karuzele na rondzie :)

 15. Otwierać ta ulice to kpina. Jest teraz dobrze i bezpiecznie dla dzieci których jest tam bardzo sporo deba jest tak mała że to nie jest potrzebne takim tokiem myślenia wypadało by zrobić karuzele na rondzie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here