[FILM] Zajęcia z Aqua areobiku

63

Z Instruktorkami Pływania i Aqua aerobiku pracującymi w SOSiR w Nowej Dębie: Małgorzatą Strojek i Katarzyną Lewandowską rozmawia Tomasz Licak.

Czym jest aqua aerobik?

Katarzyna Lewandowska : Aqua aerobik to bezpieczna dla kręgosłupa i przyjemna forma aktywności fizycznej. Umożliwia skorzystanie z basenu wszystkim chętnym nawet osobom niepotrafiącym pływać. Wykorzystywane są elementy aerobiku i ftnessu a poprzez wykonywanie ich w wodzie są bardziej efektywne i nie powodują szybkiego zmęczenia organizmu.

Kto może uprawiać aqua aerobik, komu możemy zaproponować tą aktywność ruchową?

Małgorzata Strojek: Proponowana przez nas forma aktywności w wodzie jest wskazana niemalże wszystkim młodym i starszym, otyłym i szczupłym umiejętność nawet osobom pop operacjach, kobietom w ciąży i cierpiącym na osteoporoze i artretyzm. Przeciwwskazaniem są zaś problemy laryngologiczne, ginekologiczne umiejętność choroby układu krążenia.

Czy umiejętność pływania jest na potrzebna by móc ćwiczyć aqua aerobik?

Małgorzata Strojek: Aby uczestniczyć w zajęciach w zajęciach nie trzeba umieć pływać. Zajęcia odbywają się w basenie rekreacyjnym (brodziku) o głębokości wody 1,20m a ratownicy czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

W Nowodębskiej Pływalni Krytej SOSiR prowadzicie zajęcia aqua aerobiku, w jakie dni, o jakiej porze, jakim zainteresowaniem cieszy się ta forma aktywności fizycznej?

Katarzyna Lewandowska : Aqua aerobik istnieje u nas na pływalni od niedawna, wciąż pracujemy nad doborem wygodnych godzin zajęć dla wszystkich. Aktualnie proponujemy zajęcia od poniedziałku do czwartku zawsze o godz 19 00. Na chwilę obecną zainteresowanie gimnastyka w wodzie jest bardzo duże i wciąż przybywa nam nowych zwolenników.

Co jest nam potrzebne, aby móc uprawiać tą gimnastykę? Jakim sprzętem powinniśmy dysponować?

Małgorzata Strojek: Na zajęciach wymagamy, aby każdy miał strój kąpielowy i czepek, zgodnie z regulaminem pływalni. Z naszej strony będziemy czynić starania, aby wraz z rosnącym stopniem zaawansowania naszych uczestników doposarzać ich na zajęcia w profesjonalny sprzęt do ćwiczeń.

Pytałem już, kto może uprawiać aqua aerobik, ale chciałbym zapytać czy mężczyźni korzystają z tych zajęć?

Katarzyna Lewandowska: Oczywiście zajęcia są otwarte zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jak do tej pory liczba panów jest bardzo niewielka ale oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych.

Przypomnijmy naszym czytelnikom raz jeszcze, kiedy mogą korzystać z tej aktywności ruchowej, gdzie, kiedy i za ile?

Katarzyna Lewnadowska: Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki o 19 00. Kryta Pływalnia SOSiR w Nowej Dębie basen rekreacyjny (brodzik), czas trwania około 45 minut, zajęcia są w cenie biletu i nie ma dodatkowej opłaty.

W takim razie dziękuje za rozmowę i zapraszam wszystkich na Pływalnię Krytą na zajęcia aqua aerobiku.

Film i zdjęcia: Tomasz Licak

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

63 KOMENTARZE

 1. a już niedługo wolnych terminów dla chcących jedynie popływać nie będzie będą zajęcia dla szkół, aquaareobiki, rezerwacje, i inne takie…

 2. Robią to po to, żeby basen nie był pusty.. z tym, że jeszcze ludzie nie zdążyli się przywyczaić a już [b]w najlepszych godzinach większość basenu była wyłączona bo nauczycielom wfu robiono ZA DARMO!!!!! kurs na instruktora plywania. [/b]

  1) Zniechęciło mnie to do chodzenia na basen bo nie mam zamiaru płacic 8 zł i nie mieć gdzie pływać.
  2) To może hydraulikom miasto fundnie kurs na prawo jazdy? Albo pielęgniarką studia psychologiczne. Dlaczego nauczyciele mają być uprzywilejowaną grupą ? [b]Ja, jeśli chce zdobywać jakieś uprawnienia, kończyć kursy itd. muszę płacić z własnej kieszieni.[/b]

  DLACZEGO DLA INNYCH GRUP NIE BYŁO DARMOWYCH KURSOW?
  Dlaczego moje dziecko nie ma darmowych lekcji pływania podczas gdy jego koledzy z podwórka mają tylko dlatego, że są o rok młodsi? [b]Czy moje dziecko jest gorsze? Czy pan burmistrz z panem pułkownikiem dyrektorem pomysleli o tym jak wielki płacz jest w domach gdzie jedno dziecko ma darmowe lekcje pływania drugie dziecko nie ma, a rodziców wiążących koniec z koncem i pracujących na kolejne podwyżki fundowane przez samorząd nie stać na poslanie dziecka na basen? [/b]

  Tak Panie Ordon! Fajnie się przecina wstęgi, ładnie uśmiecha do kamery i pływa w garniturze. Ale niech pan pomyśli czasem o tym, że każda pańska decyzja pociąga za sobą wiele konsekwencji.

 3. Prostym wyjściem wydaje się przekazanie określonej ilości wejściówek do MOPS-u. Oczywiście nie dla dzieci pracowników, a dla dzieci "klientów".

 4. A ja pytam?:)do kogo masz pretensje kolego -do4-? Głosowałeś to masz .Nie zastawiaj się zasmarkanym
  bachorem .manny nie starczy dla wszystkich burmistrz nie św. Franciszek .W demokracji jest
  podział na tych co są przy korycie i tych jest taka masa że ty jako ten drugi na koryto możesz
  sobie tylko z daleka popatrzeć .Sam sobie odpowiedziałeś Twoje dziecko jest gorsze .Bo nie masz wpływu na
  to czy w następnych wyborach ten czy inny zmieni się przy korycie .,a dzieci burmistrza zawsze
  będę blisko koryta albo też w korycie .Zawsze przy korycie są te same tłuste świnie .W polityce
  nic się nie zmieniło od lat .Więc nie płacz tylko ciesz się zdrowiem o ile je masz.
  I moja rada :Bądź bogaty i olej koryto .Wraz z dziećmi uciekaj z tego grajdołka i zacznij nowe życie od zera gdzieś w Skandynawii.Naprawdę to proste .:)
  :)

 5. [quote]Sam sobie odpowiedziałeś Twoje dziecko jest gorsze .Bo nie masz wpływu na
  to czy w następnych wyborach ten czy inny zmieni się przy korycie .,a dzieci burmistrza zawsze
  będę blisko koryta albo też w korycie .Zawsze przy korycie są te same tłuste świnie[/quote]

  :((( Prawdzie :(((

 6. Proste pytanie, czyja to wina, że kogoś nie stać na basen? Burmistrza? Premiera? Papieża?
  W pewnym wieku przychodzi czas na zadanie sobie takiego poważnego pytania i szczerą odpowiedź.

 7. Wiele jest czynników wpływających na zasobność portfela jednostki: system polityczny, gospodarczy, otoczenie społeczne, wychowanie, pochodzenie, wykształcenie, dostęp do informacji itd.

  Ale nie w tym rzecz. Pytanie brzmi: Dlaczego jedni dostają kasę ot, tak podczas gdy inni nie mogą liczyć na żadną pomoc. Dlaczego akurat te kilka klas? Gdyby to miało jakieś uzasadnienie naukowe, że akurat dzieci w tym wieku uczą się najszybciej to miałoby to sens. A przecież wiadomo, że i tak lepiej było by młodsze dzieciaki szkolić. Inna sprawa: JAKOŚĆ SZKOLENIA. Czego może nauczyć się dziecko które idzie na lekcje pływania godzine/dwie w tygodniu w w tak licznych grupach? Nie oszukujmy się! Te lekcje pływania to nic innego jak zwykłe moczenie tyłków za pieniądze podatników. Zawsze w "Naszych sprawach" czy w innych mediach będzie można się pochwalić , że "samorząd uczy najmłodszych pływać". A "ciemny lud" to kupi:@

 8. Znaczy się lobby nauczycielskie ma się dobrze. O służbie zdrowia coś cicho, ale nie promotorka zdrowia na etacie, niejaka B. M. rozszerza fuchę o organizowanie pielgrzymek. Wystarczy te dwa elektoraty odpowiednio pieścić i mandat w kieszeni. Wszystko na rzecz reelekcji, ale do wiadomości nielicznych i inteligentnych. Ciemny lud kupuje co innego. Co do tego aerobiku, to chyba zachęta do chodzenia na basen. Jeżeli to nie będzie skuteczne, to basen trzeba będzie na kołkach postawić, albo dokonać istotnych zmian w budżecie. Ten remont SOK-u coś nie rusza. Synchronizacja zegarów chyba się jeszcze nie zakończyła.:D

 9. 1. Gmina nie płaciła za kurs nauczycieli w-f. Pieniądze pochodziły z funduszu, który rokrocznie szkoły posiadają na szkolenia nauczycieli. Po prostu pieniążki poszły z kont szkół (czyt. subwencja oświatowa z ministerstwa). Nikt nie dostał pieniędzy na kurs!
  2. Grupy są takie jak wszędzie. Według przepisów – do 15 osób.
  3. Gmina oszczędza w przypadku gdy prowadzi lekcję nauczyciel, ponieważ nie musi płacić za instruktora, jak robi to obecnie.
  4. Należy się cieszyć, że dzieciaki mają możliwość nauki pływania.
  Od czegoś trzeba zacząć, jak będzie dalej zobaczymy.
  5. Zawsze problemy można znaleźć – czy szklanka jest do połowy napełniona:), czy do połowy pusta:(?

 10. Jak was czytam to mnie zbiera na wymioty.
  Człowiek chciałby poczytać co się dzieje w mieścinie, a tu co znowu krytyka komuś się nie widzi to czy tamto. Przestańcie narzekać zacznijcie coś robić szkoda tej energii na pitolenie – no ale wy to bardzo lubicie, lubicie pitolić tak bez sensu pitolić.
  Oj nie lubicie pracować tylko biadolić pitolić etc.
  Do roboty nieroby !!!:o

 11. i bombowo, w wielu miastach za zajęcia z aqua areobiku trzeba płacić i to nie mało bo ok 150% ceny biletu plus bilet na basen.
  Korzystajcie puki możecie!

 12. Ćwiczenia są świetne – godne polecenia (byłam już trzy razy) i bardzo mi się podobają . Z tego co mogę zauważyć cieszą się coraz to większym zainteresowaniem Pań ( nawet Pan był na zajęciach) więc nie widzę problemu by narzekać.

 13. A może zaczynamy dbać o tzw. nierobów nauczycieli Panie Zygmuncie .Obawiam się że za późno lalalala
  :)
  Ps.
  No jeżeli jesteś jedną ze stukilogramowych wielorybów ze zdjęcia to i 100 razy musisz tam być ale wątpię aby Ci pomogło .
  Mnie pomogło jak przestałem dużo żreć .;)

 14. Don – przystojniaku i supermenie !
  Może trochę mi się przytyło, ale ja w przeciwieństwie do ciebie nie wstydzę się swego ciała, a powiem więcej pracuje na tym by by być piękną, ale nie dla ciebie tylko dla mojego faceta.
  Pozdrawiam cię Don.
  ps.jeżeli jesteś taki hero to przyjdź na zajęcia – popodziwiamy prawdziwego mężczyznę.

 15. Nie bądź złośliwa :)chciałem pomóc zjadliwym komentarzem :|wiem ile kosztuje pracy każdy kilogram życzę sukcesów .Czytałem wyżej :nie każdy lubi chude więc bez przesady z tym odchudzaniem .;)
  Pzdr .

 16. no ,:)nareszcie Don koryto zamieniłeś na normalną ''zastawę ''B)
  no i wypadałoby się pofatygować na ''krytą pływalnie'' co/by sosir nie zaoszczędził na wodzie – patrz fizyka – patrz wyporność waleni…

 17. kasa na szkolenie nauczycieli instruktorów -co połowa pływać sama nie umie poszła z pieniędzy przeznaczonych na walkę z pijaństwem.
  A nie jak bredzi nie douczony belfegor powyżej.

 18. Odpowiadam "niedouczonemu 21 …"
  Jak się czegoś nie wie, to lepiej nie pisz. Z funduszu alkoholowego idą pieniądze m.in. na naukę pływania dzieci, a jak chcesz się dowiedzieć z jakich pieniędzy był zapłacony kurs, to spytaj u źródła, najlepiej pierwszego napotkanego dyrektora z podstawówki.
  Pozdrawiam i plotek nie powielaj!!
  Trochę więcej kultury, a nie od razu obrażanie innych. Każdy daje świadectwo o sobie!!!! Mimo, że w ukryciu.

 19. Temat artykułu dotyczy aqua aerobicu (po części basenu) a w komentarzach czytamy masę przeróżnych wątków, które w sumie odbiegają od tematu.
  Po raz kolejny odzywają się specjaliści – znawcy tematu. Zastanawiam się ile w tym jest prawdy a ile niedopowiedzianych lub ubarwionych plotek.Tym bardziej, że my mieszkańcy Nowej Dęby uwielbiamy gadać i krytykować innych. Czy nie lepiej zapytać odpowiednie osoby wprost. Czy piszący ten artykuł Licak czy chociażby Dyr. sosiru czy też Burmistrz nie może wypowiedzieć się na nurtujące nas pytania ?

 20. Nauczyciele wcale nie sa faworyzowani przez burmistrza. Wrecz przeciwnie. Ostatnimi czasy coraz wiecej sie na nas oszczedza, a w przyszlym roku bedzie taka redukcja etatow ze napewno kilkunastu nauczycieli calkowicie straci prace (najpewniej ci najmlodsi, bo starej gwardii nikt nie ruszy). Zreszta to taka sama mafia jak lekarze, tylko ubozsza![b] Panie Ostapko, proponuje zajac sie tym tematem![/b] 1km chodnika wiecej w zamian za kolejnego bezrobotnego – w tym przypadku mowa o nauczycielach! Fajna polityka!

 21. Nauczycieli na bróg:D bez warunkowo:D ze szkółek na które idą moje podatki :@nap .Tarnowska Wola utrzymywanie szkoły czysto polityczne .Rozalin – z sentymentu .Alfredówka -to już nonsens , Poręby słowem wszystkie co nie mają dzieci a dowóz nie sprawia problemów ..Placówki te powinny zostać zamknięte natychmiast .Nauczyciel powinien sobie radzić sam lub przekwalifikować się .O zwolnionych z Dęzametu się nie martwimy to dlaczego mamy się martwić o zwolnionych nauczycieli :@.oni i tak są przyzwyczajeni do leżenia bykiem pól roku w roku i obrastają tłuszczykiem jak widać .
  ;)

 22. Nauczyciel – zawód, który najczęściej musi się doszkalać (inwestycja bez dna ale nie za swoje a za rządowe), chroniony jak nikt inny, co roku płaczą że zarabiają za mało, wolne wakacje, ferie, soboty niedziele,święta państwowe i szkolne , 18-20 godzin pracy w tygodniu -żyć nie umierać, można się zepsuć co !!!
  Oj ciężko będzie znaleźć sobie pracę.!!!

 23. Jestem nauczycielem(ką) – jestem zadowolony(a). Wykonuję swoją pracę sumiennie i zgodnie z przepisami i wymaganiami. Uczciwie zarabiam na życie i Wam nic do tego. Ja się nie czepiam tego co robicie. Nikt nikomu niczego nie zabraniał i każdy mógł zostać nauczycielem. Proponuję zlikwidować szkoły, niech powstaną jedynie prywatne – dostaniecie po kieszeni na prywatnej edukacji, to może troszkę oświetli umysły niektórych. Zajmuję się między innymi wychowaniem Waszych dzieci, z których część nie ma pojęcia o tym co to znaczy (podobnie jak ich rodzice). Najprościej jest nadawać na nauczycieli, bo jest to bardzo popularne, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni.
  Ile godzin pracuję – wy wiecie, że 18 tygodniowo lub coś koło tego, ja wiem ile, ale pisanie tutaj nic nie da (dużo więcej), a nawet jeśli byłoby to 18 to jestem nauczycielem(ką) a Wy nie, to Wy macie problem (zazdrości?) ja nie. Pozdrawiam wszystkich i zajmijcie się czym pożytecznym, bo ciągle te same osoby znają się na wszystkim i wszystko wiedza najlepiej, a świat musi wyglądać tak jak one chcą. Jak nie, to trzeba popisać komentarzy troszkę aby sobie ulżyć.
  Jestem nauczycielem(ką):D i pozdrawiam wszystkich, którzy nie zajmują się tylko krytykowaniem, ale doceniają pracę innych, nawet tych, których niezbyt popierają. Zdrówka życzę i miłego dnia. A Ci :@ niech sobie zrobią ;)

 24. Jestem nauczycielem(ką) – jestem zadowolony(a). -jakżeby nie :D. burmistrz płaci i rodzice za korepetycje bez podatku płacą :|żyć nie umierać :);)Baseny, wyjazdy do zakopanego, pijaństwo integracyjne z socjalnego ,Kto pracuje to pracuje ,SĄ NAUCZYCIELE CO PRACUJĄ TO FAKT a kto odwala to odwala .coraz więcej nauczycieli odwala bo[b] NALEŻY SIĘ [/b]:D

 25. schodzimy z tematu Panowie i Panie :

  zajęcia aqua aerobiku odbywają się w cztery dni tygodnia (co pozwoli na rozbicie na mniejsze grupy taką ilość uczestników) co mnie bardzo cieszy, ale czy nie można zastosować programu ćwiczeń pod względem wieku czy stopnia sprawności ćwiczących ? mam nadzieję że w niedalekiej przyszłości dojdzie do podziału na grupy pod względem stopnia zaawansowania ćwiczących. serdecznie pozdrawiam małgośka

 26. Szkoła nigdy nie dofinansowała mi niczego co było związane z moim dokształcaniem się. "przecież może Pan uczyć z licencjatem" – usłyszałem. Dyrekcji i Gminy nie obchodzi, że mniej umiem, że tracą na tym uczniowie, że sam jestem niedouczony i nie wykładają żadnych pieniędzy. Wystarczy, że jest nauczyciel z minimalnym wykształceniem i że jakoś tam uczy. Z tego co wiem, sytuacja dalej wygląda tak samo. Nauczyciele w Dębie sami opłacają sobie studia i nie jest prawdą, że gmina tak wszystko im funduje. Może i funduje, ale tylko tym: "WYBRANYM" ;-). W pierwszym roku pracy (1 rok studiów uzup. mgr zarabiałem na ręke 650 zł (tzw. staż kilka lat temu) to ledwo wystarczało na koszty związane ze studiami. Teraz pracuje w prywatnej firmie w Rzeszowie. Różnica kolosalna! Rok temu skończyłem magistra, do pracy dojeżdżam i chociaż jest ciężko, to przynajmniej pracodawca to docenia (chociażby premią czy podwyżką). Tutaj nigdy nie usłyszałem dobrego słowa od nikogo, pomimo tego, że bardzo się starałem (jak to młody nauczyciel). Wręcz przeciwnie, spotykałem się z wrogim nastawieniem starych wyjadaczy, których bolało, że coś robię i być może ich "wygryzę" bo jestem lepszy.
  Z tego co słyszę od koleżanek i kolegów, pracujących dalej w szkołach w ND, sytuacja nie zmieniła się od tamtego czasu. Młody nauczyciel to śmieć, którego trzeba zgnoić.
  Ci mądrzejsi ze szkoły dawno uciekli. Ci co zostali to albo jacyś pasjonaci nauczania (za co ich naprawdę podziwiam), życiowi nieudacznicy albo pozorujący nauczanie lenie, którym odpowiada taka praca.

  W końcu mogę to napisać nie bojąc się konsekwencji. I wcale nie dziwię się nauczyciel/nauczycielka #28, że pisze bezosobowo! Gdyby "Mafia" dowiedziała się kto tu postuje, pierwszy/a poleciał/łaby do zwolnienia!

  Pozdrawiam!

 27. Nic dodać nic ująć. Strzał w dychę. Zaraz się rozpocznie jazgot skruszonych sumień. Totalna zgnilizna.

 28. wątek o aqua aerobiku a wszyscy o nauczycielach i jakis pierdołach, wezcie sobie jakies forum zróbcie. Zamiast sie cieszyc ze jest cos w miescie nowego ze jakas rozrywka to oczywiscie krytyka, osobiscie nie obchodzi mnie czy pani katarzyna ma kurs z gminy czy nie bo z tego co wiem ta druga pani nie jest nauczycielka wiec ma pewnie jakies inne uprawnienia ale skoro taka krytyka czemu sami nie staraliscie sie o ta posade, kto wam wszystkim bronił basen otwarty juz od dawna, zazdrosc czy jak…. ja chodze na te zajecia i jestem bardzo zadowolona i chciałabym miec taka fogure wycwiczoną widac ze kobiety sie znaja na tym i ze maja kondyche i jak zwykle innych zazdrosc zzera i tyle, opanujcie sie bo nic w tej debie z takim podejsciem jak wasze nie bedzie!!!!!!!

 29. do DIZI
  Też dobre :). Ale wybacz Student przebił nas wszystkich :D Buahahah do tej pory jak sobie przeczytam to płaczę ze śmiechu. Student! to była kwintesencja i podsumowanie 3/4 komentarzy pod tym artykułem. Jesteś dla mnie bogiem :D
  Jeszcze raz Pozdrawiam i dalej płaczę ze śmiechu :D

 30. a sobie nie obciągajcie tak wzajemnie – #36 > #39 HUMOR.
  Temat ciekawie się rozwija – warto zobaczyć /przeczytać opinię.

 31. do #40
  Jeśli dla Ciebie temat ciekawie się rozwija i mówisz o tym temacie, który jest nie na temat (artykułu), sam sobie obciągaj czytając te brednie :)
  pozdrawiam Pączo Sącze :)

 32. ^ Zuch :) Temat jest jaki jest – wątki poboczne są interesujące –
  a mamuś nie – nauczyła by nicków nie przekręcać??;)

 33. A mnie się podoba pomysł i jego dostępność- czepialskich zawsze będzie full, kto by nie był u sterów władzy no chyba że oni sami tam sie znajdą- ale spokojnie i na nich spadną słowa krytyki i koło się zamknie tak więc ludzie korzystajcie póki możecie- Amen:)

 34. Obecnie nie mieszkam w Nowej Dębie, ale dość często sledze jej losy.. i tak sobie myślę, jacy ludzie zamieszkujący nasze miasto są nieszczęsliwi! wystarczy tu zajrzec.. i prosze tylko zawiśc i gorycz. Najlepiej to widze nic nie robic, zwiekszyć wam renty, zasiłki zapomogi.. i siedźcie w norkach. Po co inwestycje? po co rozwój i nowe pomysły? skoro tylko krytyka. Uciekną wam wszyscy młodzi i zostaniecie w miescie emerytów. A szkoda, bo jest grono obób, które chcą czegos wiecej i doceniają zaciesze i walory miasteczka. Uważam osobiscie ze akurat władza jest na własciwym miesjcu. W końcu nie muszę się wstydzic za miasto zapraszając do niego znajomych z innego regionu. Poza tym kto by nie rzadził i tak cos wam nie pasuje.. jeszcze chyba takiej kadencji nie było. Wystarczy porównac ostatnia tragedię – ze Smoleńska. Za życia tylko oszczerstwa. Braknie tych pożadnych ludzi..i nagle jacy dobrzy byli, wiecej takich nie bedzie. Zastanówcie się ludzie troche. Biadolcie dalej, narzekajcie, stopujcie działania a BEDZIE LEPIEJ hehehe:) Pozdrawiam wszystkich, którzy sa cywilizowani i szanują pracę i pomysły innych!:)

 35. Zgadzam się ze #46 Studentka. Władza robi co może by pomóc młodym w rozwijaniu swoich zainteresowań, wizji. Ale co z tego. Przeciez pan Burmistrz jeden z drugim widzą to wszystko z dystansu i nie są w stanie wszystkiego kontrolować.Tak naprawdę to wszystkie pomysły, chęci i zapał młodych są gaszone w zarodku przez "staruszków" którzy boją się o swoje posadki. Naprawdę wielu jest młodych, i nie tylko Konrad, Marek czy Tomek, którzy coś robią, interesują się czy nie ma jakiś przekrętów i starają się czuwać nad wszystkim. W naszym mieście mamy wielu pasjonatów z różnych dziedzin, mamy nawet tych młodych nauczycieli, którym przycina się skrzydła bo próbowali się na chwile wybić i mieli ciekawe pomysły. Mamy wiele organizacji i ugrupowań, a tak mało się to tym mówi, a jak już się mówi to zaraz pojawia się bezsensowna krytyka, ze strony osób czujących zagrożenie w postaci młodszej i prężniejszej konkurencji.

  Mamy piękne miasto i przepięknych, pod każdym względem, obywateli. Jeżeli władza wykorzysta ten potencjał to wszyscy na tym skorzystamy. Tylko dajmy im chodź jedną szansę by się wykazali i nie wyśmiewajmy ich z powodu wieku, nazywając gówniarzami, bo często to słyszę gdy również chcę coś robić lub gdy mam świeże pomysły. Naprawdę to przykre. ;-(

 36. Po pupci może kolegę zxxxz i koleżankę studentkę poklepać po główce pogłaskać , płaczecie jak łajzy weź się za robotę i nie patrz że Ci ktoś przeszkadza .Co znaczy młodsza i prężna konkurencja .Konkurencja to zło dla konkurencji , i trzeba walić kreta łopatą ,silniejszy zwycięża i koniec ,Nie wiem czy ma to być stary czy młody a młody to dlaczego ?Nie potrafisz walczyć to giniesz ,:)demokracja ,;)
  Studentka jaka zawiść ?Jaka gorycz? O czym ty mówisz ,gdzie dyskusja tam coś się dzieje ,coś się rodzi ścierają się racje i poglądy :@.Nikt tu nie biadoli wręcz przeciwnie .Grajdoł ale ciekawy :D. A Ty wracasz do samolotu patetyczne słowa na ustach łzy w oczach a żreć niestety trzeba … wszędzie
  .Powodzenia
  Don Qujote

 37. Fakt, że dyskusja na takim forum nie ma większego sensu.. lecz gdy się cos takiego czyta refleksja sama się nasuwa. Historia się powtarza, nie wazne jaka informacja się tu pojawi, wciąz jest negatywne komentowanie. To az męczy. Więc nie będe tu z Toba polemizować Don Qujote, bo chyba nie do konca zrozumiałeś przesłasnie.

 38. Obserwuję różne fora i na każdym dostrzegam większą albo mniejszą logikę toczących się dyskusji, nawet z uwzględnieniem niecnych intencji adminów. Tutaj nic mi nie pasuje. Wniosek z tego nasuwa mi się jeden. [size=16][b]Jest ono po to, aby widzieć tylko, co kto mówi. [/b][/size]

 39. a się mnie ''podoba'' – studentka #46 – ''ja nie lubię pierożków – -chyba,że z mięsem..''

  #52 -eureka?? Cyt:''[b]jestonopotoabywidziećtylkocoktomówi''[/b]
  współczuje ci ''anal -i-zator'' świeżości he,he…
  Tak trzymaj! SUPER! – a że można tak się wykrzywić aż TAK?…

 40. …Witam!!! :)fajnie jest poczytać jak się sprzeczacie , hihi ale to jest coś to znaczy że się INTERESUJECIE DĘBĄ…WOW!!! czy w taki czy inny negatywny , czy pozytywny sposób ale to jest POPRAWNE…!!!!!! Wczoraj miałem okazję zobaczyć jak ta "ZABAWA" WYGLĄDA !!!!!! wprawdzie tak kątem OKA…hihi ale jest SUBCIO a co ważniejsze !!! TO TO ŻE UCZESTNICY tej zabawy wychodzili ZADOWOLENI…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i te Wasze obrażania się wzajemne to KISZKA STOLCOWA , proponuję SAMEMU spróbować a potem się WYPOWIADAĆ !!!! UWAŻAM POMYSŁ ZA PRZEDNI !!! Brawa dla POMYŚLUNKU TAK TRZYMAĆ…!!! Pozdrawiam Wszystkich ZADOWOLONYCH a dla niezadowolonych mam propozycję "SPRÓBUJCIE SAMI" ……….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

 41. Pączo Sącze! Uwielbiam tę Twoją grę słów :) Jesteś Mistrzem w tej materii :) Ale wypowiesz się chociaż raz w temacie artykułu? Bo wyobraź sobie, że nawet jestem ciekaw Twojego zdania :)
  Pozdrawiam

 42. To towarzystwo wzajemnej adoracji ma tylko formalny związek z nauczycielstwem. Oczywiście są nieliczne wyjątki od tej reguły, ale żyją i działają w konspiracji i zastraszeniu jak w czasach głębokiego stalinizmu. Oni uczą donosicielstwa, pogardy, wazeliniarstwa, szyderstwa i drwiny. Brylowanie, salony i oczekiwanie wdzięczności, oto ich chleb powszedni, a nie rzetelne i szlachetne kształtowanie charakteru młodego człowieka. Wiem to doskonale z własnych naocznych obserwacji i relacji moich dzieci, które dzięki Bogu przeszły przez ten szlam. Chodziłam na wywiadówki, spotkania, byłam w trójce, rozmawiałam, dyskutowałam, obserwowałam. Na tle tego wszystkiego te ciągłe uroczystości, nawet z byle błachego powodu, te pompy, przemowy, te umizgi i sztuczne uprzejmości są jak mieszanie, przepraszam za wyrażenie, gówna z perfumami. I powiem jeszcze jedno. Podobne zdanie ma wielu rodziców. Tych nauczycieli, którzy nie tolerowali takiego stanu rzeczy, którzy starali się zachować właściwe proporcje i umiar w tym wszystkim, którzy byli bezpośredni, krytyczni i bezkompromisowi w istotnych sprawach, którzy nie dawali się zaszczuć i stawiali opór, wysiudano z tego środowiska z całymi rodzinami, czego przykładem może być Pani Maria Napieracz.

 43. Zawsze można wybrać opcję uczenia dziecka, przez siebie, w domu. Polskie prawo przewiduje takie rozwiązanie. Zweryfikuje to naszą wiedzę i umiejętności. Odsyłam do onet.pl

 44. #60
  Buahahaha! Mistrzostwo absurdu :) Wymiękam! :) Wybacz ale chyba tego nie ogarniam. Albo Twój umysł jest zbyt zawiły, albo mój zbyt wąski :)
  Mimo to szczerze pozdrawiam.

 45. Tasmansky – a ma opinia jest bez\znaczenia! to pewno detergenty – się oczyszczając .. bezmyślnie / się wyrrażam ;)
  ,patrząc na zgrabną /fajną samice – i to ja jak były premier – yes,yes,yes! izabeella..spokojnie – młoda ładna/ ma fajną robotę – pozytywnie działa – uczy- ciężkie kobiety i one mają Motywacje i zaznawają [color=#003300][b]ruch[/b][/color] -miast jeść ciasto…****owo się wykompałem- idę nazad.

 46. Cieszę się,że mam okazję mieszkać i studiować w Krakowie .. można oderwać się od naszej 'zawistnej' społeczności. Każda inicjatywa jest krytykowana, podobnie jak każda grupa zawodowa (ku wyjaśnieniu, nie mam na myśli osób patrzących na miasteczko bardziej dalekosiężnie i dostrzegających jego potencjał). Brawo dla rozwoju sportowych inicjatyw w mieście!! Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here