Finał konkursu europejskiego w powiecie tarnobrzeskim

3

15-04-2013

W nowodębskim Domu Kultury rozstrzygnięto finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Najlepsi pojadą w nagrodę do Brukseli na zaproszenie europosła Tomasza Poręby. Fundatorami pozostałych nagród była senator Janina Sagatowska oraz poseł Zbigniew Chmielowiec.

Pierwszy etap konkursu, który odbył się w lutym w czterech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tarnobrzeskiego, spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu wyłonił dwunastu finalistów, którzy w piątek w towarzystwie europosła Tomasza Poręby rozwiązywali końcowy test. Pięciu laureatów w nagrodę za najlepsze wyniki odwiedzi Brukselę oraz Parlament Europejski.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez posła Zbigniewa Chmielowca i senator Janinę Sagatowską.

Konkurs wiedzy europejskiej, jest jednym z wielu organizowanych przez posła Porębę na całym Podkarpaciu. Dzięki programowi wspierania młodych talentów, z całego województwa stolicę Europy poznało już kilkuset przedstawicieli młodego pokolenia Tylko w tym roku, w Brukseli było już ponad 100 osób.

Bardzo się cieszę, że te konkursy, które w całym województwie regularnie organizuje cieszą się dużym zainteresowaniem. Poziom jest bardzo wysoki, młodzież jest dobrze zorientowana – i w historii Europy i w historii Polski. Naprawdę, jestem z nich bardzo dumny – mówi Tomasz Poręba.

LISTA LAUREATÓW:
– Klaudia Laskowska (Zespół Szkół w Gorzycach),
– Michał Sabat (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie),
– Dominika Kopeć (Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie)
– Kamil Tęcza i Karol Tłusty (obaj – Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie).

3 KOMENTARZE

  1. Edytowane przez Admina: <Nie spamuj! wrzucanie tego samego komentarza pod większością tematów to spam. W zaproszeniu na sesje sobie piszesz to samo o Kościuszki i nie kasuje > Admin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here