Gala na 60-lecie

14

25-05-2013

31 maja o godz. 18:00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbędzie się Gala na 60-lecie \”Stali\” Nowa Dęba.

Historia klubu miała swój początek w roku 1953, kiedy to został założony klub sportowy o nazwie \”STAL\”. W niewielkiej miejscowości o nazwie Dęba powstaje drużyna piłkarska, która przyjmuje nazwę \”STAL\”. Pierwszy sezon w piłkarskiej historii klubu minął całkiem pomyślnie, ponieważ nasi chłopcy zajęli wysoką II lokatę w tabeli, jednak było to za mało żeby móc awansować wyżej.

W programie uroczystej Gali sportu:
– Prezentacja multimedialna Historia Klubu STAL Nowa Dęba
– Wystąpienia zaproszonych gości
– Wręczenie odznaczeń dla zasłużonych
– Recital Mateusza Ziółko – finalisty programu \”Mam talent\”
– Wystawa fotografiszna pt.: \”Tak hartowała się Stal\”
– Wspomnienia przy kawie

SOK

14 KOMENTARZE

  1. Jak hartowała się stal, ros. Как закалялась сталь – jedna z najbardziej znanych powieści realizmu socjalistycznego autorstwa sowieckiego pisarza Nikołaja Ostrowskiego, w dużym stopniu autobiograficzna. Pierwsza wersja ukazała się w gazecie Młoda Gwardia, później jako książka, z której usunięto fragmenty dotyczące osobistych problemów bohatera (autora). Tomy 1–2 wydano w latach 1932–34, natomiast pełne wydanie ukazało się w 1935; wydanie polskie w 1941 (Kijów). Nad tekstem pracowały dwie osoby z wydawnictwa.

    W krajach socjalistycznych była to lektura szkolna, a główny bohater, Paweł (Pawka) Korczagin, stawiany był za wzór dla młodzieży: uzyskawszy świadomość klasową, Korczagin walczył po stronie bolszewików o różnie rozumiane wyzwolenie na Ukrainie oraz w Polsce. Prowadził przy tym stosunkowo ascetyczny tryb życia, ustanawiając dobro radzieckiej ojczyzny jako wartość dla siebie najwyższą.

    Powieść trzykrotnie sfilmowano w ZSRR, w 1942 roku (reż. Mark Donskoj), w 1956 roku (Paweł Korczagin, reż. Aleksander Alow, Włodzimierz Naumow) i w roku 1975 (Nikołaj Maszczenko).

  2. Przez te 50 -60 lat przez wszystkie sekcje przewineło się setki młodych ,aktywnych którym sport dawał możliwość rozwoju(pamiętajmy o powojennej bidzie).Przelewali litry potu reprezentując Klub,miasto siebie.Wysmiewanie się z tych ludzi ,zwłaszcza przez nieczujących ducha sportu napiepszaczy klawiatury uważam ,najdelikatniej ujmując, za mało taktowne

  3. Proszę się niczemu nie dziwić.Opluwanie wszystkiego co jest związane z bezinteresowną działalnością ludzi jest domeną tego portalu.A tym bardziej wszystkiego,tak dobrego ,jak również złego w wykonaniu obecnie działającej rady miasta i gminy.Oplujemy,wykopiemy a potem będzie TKM.Czyli [b]Teraz K…wa My[/b]

  4. A może młodzi gniewni i totalnie krytyczni pochwalicie się swoimi osiągnięciami sportowymi ,poza wyżeraniem zrobionych przez mamusię zakupów z lodówy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here