Gorąca zima w Jedynce

0

Rok 2017 rozpoczął się w Zespole Szkół Nr 1 od mocnego uderzenia i dużego sukcesu.
Technikum Hotelarskie zostało ogłoszone ZŁOTĄ SZKOŁĄ

Wg rankingu najlepszych szkól w Polsce opublikowanego przez Portal Edukacyjny Perspektywy Technikum w Zespole Szkół Nr 1 zajmuje 60 miejsce w kraju, a 4 w województwie podkarpackim.
To najwyższe miejsce w historii Szkoły. Dzięki temu Technikum uzyskało miano ZŁOTEJ SZKOŁY. Warto przypomnieć, że w 2014 r. Technikum Hotelarskie uzyskało status Brązowej Szkoły.

Więcej informacji  na stronie http://www.perspektywy.pl

Pogłębialiśmy wiedzę historyczną i historię Podkarpacia…

 

12 stycznia gościliśmy w szkole naszego absolwenta, a obecnie pracownika IPN pana Tomasza Sudoła. Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu dotyczącego historii Nowej Dęby. Pan Tomasz zachęcał młodzież do zgłębiana historii m.in. poprzez lekturę jego książki: ”Poligon Wehrmachtu „Południa” 1940-1944.”

 

23 lutego roku grupa uczniów ZS Nr 1 i gościnnie Gimnazjum Nr 1 brała udział w wycieczce do Muzeum im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz  Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie, gdzie odbyła się projekcja filmu o Hieronimie Dekutowskim ps.,,Zapora’’- żołnierzu wyklętym z naszego regionu. Wizyta ta była wstępem do obchodów dnia 1 Marca – Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w ZS Nr 1.

Bawiliśmy się…

Studniówka w Jedynce

14 stycznia w restauracji Magnolia bawili się uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie na swoim balu studniówkowym. Uczniom przyświecały słowa patrona szkoły J. Kochanowskiego: ,,Dziś bądź wesół, dziś użyj biesiady, o przyszłym dniu niechaj próznej rady…”
Słodkie Walentynki i Tłusty Czwartek..

Z okazji Walentynek i Tłustego Czwartku SU zorganizował pocztę walentynkową, kiermasz gofrów i pączków. Zebrane podczas akcji pieniądze przeznaczone zostaną na cele charytatywne.
VIII Szkolny Przegląd Talentów

16 lutego odbyła się kolejna edycja Szkolnego Przeglądu Talentów zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.
Jak co roku do udziału w Przeglądzie organizatorzy zaprosili okoliczne gimnazja.
Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców (nagrody rzeczowe) oraz Samorządowy Ośrodek Kultury (bilety do kina).

Organizowaliśmy konkursy i turnieje…

Szkolny konkurs ,,Mistrz ortografii”

Po przeprowadzeniu I etapu Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,, Mistrz ortografii” zostało wyłonionych 5 -ciu najlepszych uczestników z klasy I.

2 lutego zwycięzcy I etapu konkursu przystąpili do ostatniego etapu.

IX edycja konkursu ,,Kochanowski i Jego czasy” rozstrzygnięta
Do IX edycji konkursu ,,Kochanowski i Jego czasy” zgłosiło się 8 uczniów z Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie.  Uczniowie konkurowali w dwóch kategoriach: Praca plastyczna i konkurs wiedzy „1 z 10”.

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego

17 lutego 2017 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 odbył się I Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego, w którym uczestniczyło 5 gimnazjalnych drużyn z gminy Nowa Dęba:
• Gimnazjum Nr 1 z Nowej Dęby
• Gimnazjum Nr 2 z Nowej Dęby
• Gimnazjum z Majdanu Królewskiego
• Gimnazjum z Jadachów
• Gimnazjum ze Ślęzaków

Jest to nowa inicjatywa Zespołu Szkół Nr 1 mająca na celu propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz promocję szkoły.

Rozwijaliśmy pasje…

 

Robotyka pasją każdego z nas

Dzień 1. lutego 2017 r. był dla uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie zainteresowanych robotyką dniem szczególnym. Mogli oni w tym dniu uczestniczyć w wyjątkowych warsztatach składania i programowania robotów. Zajęcia przeprowadziły Pani Izabela Drapała i Pani Katarzyna Król z firmy „Świat Robotyki”. Były to pierwsze zajęcia z planowanego cyklu. Uczniowie w grupach mieli poskładać robota od podstaw według schematu, a następnie go zaprogramować. Nasi Uczniowie chcą dalej rozwijać swoje zainteresowania w tym kierunku, mając na uwadze ciągły rozwój tej dziedziny wiedzy i duże możliwości zastosowania robotów w przemyśle. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom przyszłych uczniów liceum w roku szkolnym 2017/2018 jedną z propozycji dla kandydatów do liceum jest klasa o profilu politechnicznym z elementami robotyki i rysunku technicznego.

Więcej szczegółów i zdjęć na stronie internetowej Szkoły   http://www.zsndeba.info

 

ZS1

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here