Kierowco! Most na DK nr 9 w Tarnobrzegu został zamknięty

3

02.06.11r.


We wtorek, na moście w Nagnajowie (droga krajowa nr 9) samochód ciężarowy uderzył w przęsło blokując przejazd i uszkadzając konstrukcję mostu. Z uwagi na uszkodzenia, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o zamknięciu mostu do odwołania. Kierowcy powinni kierować się na objazdy przez Tarnobrzeg i Sandomierz.


Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie 10.10 na drodze krajowej nr 9 w Tarnobrzegu. Z wstępnych ustaleń Policji wynika, że 60 – letni mieszkaniec powiatu mieleckiego jadąc od strony Łoniowa samochodem ciężarowym marki volvo z naczepą, podczas przejeżdżania przez most w Nagnajowie zauważył pęknięcie opony, samochód najechał na barierkę uderzając kabiną w przęsło mostu. Przewożony żwir rozsypał się na jezdnię, a przewrócona naczepa zablokowała przejazd.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Uderzenie spowodowało uszkodzenie konstrukcji mostu, dlatego podjęto decyzję o jego wyłączeniu. Kierowcy powinni kierować się na objazdy przez Tarnobrzeg i Sandomierz (DK 73)


——

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here