Nowa oprawa Katyńskiego Dębu Pamięci

3

30 kwietnia b.r. w Nowej Dębie na Placu mjr Jana Gryczmana z inicjatywy młdzieży zrzeszonej w Grupie p.n. „Nowodębscy Patrioci” dokonano uroczystego posadzenia Katyńskiego Dębu Pamięci im. asp. PP Józefa Jadacha. W uroczystości tej wzięli udział m.in. przedstawiciele miejscowego magistratu w osobie Burmistrza Wiesława Ordona oraz przedstawiciele innych instytucji i środowisk.  

Szczegóły w artykule p.t. „PIERWSZY KATYŃSKI DĄB PAMIĘCI W NOWEJ DĘBIE

Po zakończeniu uroczystości Burmistrz Wiesław Ordon zobowiązał się, iż w miarę możliwości doprowadzi do tego, aby miejsce to otrzymało dodatkową oprawę, w celu podkreślenia osoby Lokalnego Bohatera i wyjątkowej inicjatywy młodzieży.

Tak też się stało i stąd oto dzisiaj na Placu mjr Jana Gryczmana mamy miejsce, gdzie każdy mieszkaniec Nowej Dęby może chociażby w symboliczny sposób uczcić śmierć wielu tysięcy żołnierzy, funkcjonariuszy Policji, Żandarmerii Wojskowej, Korpusu Ochrony Pogranicza, czy też innych przedstawicieli instytucji państwowych.

Miejsce to zyskało dodatkową oprawę dzięki pracom wykonanym w miesiącu październiku na zlecenie Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Organizatorzy przedsięwzięcia liczą , iż kolejny Katyński Dąb Pamięci zasadzi inne środowisko młodzieży lub mieszkańców, gdyż jest jeszcze kilku Lokalnych Bohaterów – „Katyńczyków” związanych z Gminą i Miastem Nowa Dęba, a ich tragiczne losy zasługują na uhonorowanie chociażby w ten symboliczny sposób.

/Nowodębscy Patrioci

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here