XXV Sesja Rady Powiatu Tarnobrzeskiego IV kadencji

11

21.02.2013

Uprzejmie informuję mieszkańców, że w dniu 27 lutego 2013 roku ( środa ) o godz. 14.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 4, w sali obrad Rady Powiatu Nr 23 odbędzie się XXV Sesja Rady Powiatu Tarnobrzeskiego IV kadencji.

PORZĄDEK OBRAD :

Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
Przyjęcie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
Działalność Zarządu Powiatu i Starostwa Powiatowego w okresie między sesjami – informacja.
Interpelacje Radnych.
Podjęcie uchwał w sprawach:
określenia zadań, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekazywane przez Prezesa Zarządu Funduszu samorządom powiatowym w roku 2013 na realizację zadań z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej,
zmiany uchwały budżetowej Powiatu Tarnobrzeskiego na 2013 rok,
zmiany uchwały NR XXIV/203/2013 Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tarnobrzeskiego na lata 2013-2020.
Sprawy bieżące i wolne wnioski.
Zamknięcie obrad sesji.

PRZEWODNICZĄCY
RADY POWIATU TARNOBRZESKIEGO
/-/ Dariusz Bukowski

11 KOMENTARZE

 1. Powiat się chwali nierzadko swoją konstrukcją budżetu i osiągnięciami w tym zakresie. Gmina natomiast dwoi się i troi aby wykonać szereg zadań, i wspomaga znacząco powiat finansowo i jeżeli potrzeba rzeczowo. I za to gminie wypomina się kredyty. To niech powiat sobie radzi jak jest taki akuratny a nie wyciąga ręki do gminy, gmina wówczas nie będzie musiała brać kredytów a przynajmniej ich części , niech sobie kredyt zaciąga powiat jak ma braki a nie chwali się jak to potrafi konstruować budżet. Bo co tak naprawdę robi powiat, relatywnie do gminy to chyba niewiele. Dochodów własnych prawie wcale, można by porównać powiat do takiego listonosza przekazującego otrzymane dotacje dalej, do jednostek. A ile kosztuje ten "drogi" przekaz pieniędzy" ? Te zadania będą o wiele efektywniejsze jeżeli powrócą do gmin i wojewodów. Słabieńki powiat ziemski i niezbyt mocne miasto Tarnobrzeg. Siedziba powiatu ziemskiego w mieście w którym ani starosta ani rada powiatu nie ma w zasadzie nic do powiedzenia. Dziwne i kosztowne twory administracyjne. Wystarczy sobie uzmysłowić co na terenie naszej gminy zrobiła i robi gmina a co robi powiat?!

 2. Powinno obchodzić tych , którzy ciągle narzekają, krytykują i przedstawiają medialną propagandę pod siebie , takich przykładów na tym portalu nie brakuje , miłego weekendu

 3. Teraz dostajesz prace albo z konkursu albo z polecenia, mało firm przyjmuje do pracy ludzi z ulicy. Takie czasy robaczku.

 4. szanowny GOla a gdyby tak powiat rozwiazali to i szpital bylby spółką, która z 400os zrobila by sie np 100 osobowa i co wtedy z nami nowodebianami

 5. i dwie szkoły średnie przestałyby istnieć bo przecież gmina by ich nie utrzymała….
  -szpital (400 osób zatrudnionych)
  – dwie szkoły średnie (ZS1 i ZS2)
  – poradnia psychologiczna
  – zarząd dróg powiatowych
  To wszystko w nd

 6. nic by nie przestało istnieć. gmina by przejęła i utrzymała bo dostałaby od państwa tą samą dotacje co powiat. powiaty to zbędne twory tylko dla stanowisk. Radni powiatowi z Ratusza powinni złożyć wniosek o rozwiązanie tych darmozjadow :)

 7. Jedyna droga do rozwiązania powiatów to w wyborach popierać partię mającą to w swoim programie ,potem je wygrać i utworzyć większość parlamentarną.Chyba to wszystko przerasta dzieciaki z ratusza -muszą poczekać ,dorastając.

 8. A czy ktoś wie co z kasą powiatową na miasteczko ruchu drogowego o które tak walczyli panowie Ostapko i Lubera? Bo jakoś umilkli? Czyżby wojownicy polegli?

 9. Orony się nie zgodziły żeby powstało więc kasy nie będzie. A nie godzili się bo załatwił Ostapko i Luberowa. Podziękuj Ordonom i tym co wówczas robili problemy żeby ściągnąć kasę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here