Leszek Mirowski nowym zastępcą burmistrza

29

Z dniem 1 marca 2016 roku, obowiązki zastępcy burmistrza Nowej Dębie obejmie Leszek Mirowski. Decyzja została ogłoszona przez burmistrza Wiesława Ordona na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej. 

Leszek Mirowski od urodzenia związany jest z Nową Dębą. Ukończył studia magisterskie na kierunku dziennikarstwo i nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada również studia podyplomowe z pedagogiki i zarządzania w administracji publicznej. Brał udział w tworzeniu odrodzonego samorządu gminnego. Dwukrotnie wybrany do Rady Miejskiej, gdzie pracował jako przewodniczący komisji budżetowej oraz członek zarządu gminy. Zakładał i utworzył Dom Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. Od kilku lat wykłada na wyższych uczelniach, jako nauczyciel akademicki.

Leszek Mirowski w swoim inauguracyjnym wystąpieniu przed Radą Miejską podkreślał,  że współdziałanie i dialog różnych środowisk jest rzeczą niezbędną dla prawidłowego rozwoju gminy: – Chciałbym w swojej pracy rozmawiać o wszystkim i ze wszystkimi, bo dialog jest najlepszą formą współpracy. Wierzę, że uda się to osiągnąć bo gmina tego spokoju potrzebuje – mówił. I trudno się z tym przesłaniem nie zgodzić.

29 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieje ze zostanie otwarta jakas nowa karta dla naszej gminy.pytanie sie nasuwa czy to byl awans Dla Mirowskiego ? W takie bagienko wejsc nie wydaje mnie sie.tak czy owak powodzenia w dzialaniu.pzdr.

 2. Patrzę na człowieka z nadzieją, nie poskromioną obietnicą zmian.Jak usłyszałam, kto będzie wiceburmistrzem nasunęła mi się myśl bardzo pozytywna, a jak bardzo rzadko spotykana w świecie brudnej, brutalnej polityki lokalnego samorządu gdzie innowacyjność, zmiany, logiczne myślenie i obywatel się nie liczy W KOŃCU KTOŚ NORMALNY…… Trzymam kciuki

 3. Bardzo dobry wybór. Po raz pierwszy zgadzam się z Ordonem. Pan Mirowski to człowiek kompromisu. Dzięki niemu uda się połączyć dociekliwość i dokładność Ostapki z poparciem Burmistrza. Mam nadzieję, że będzie pewnego rodzaju mediatorem i dla dobra Miasta i Gminy będzie potrafił korzystać z doświadczenia wszystkich dookoła. Skończą się czasy nieomylności urzędników, a zacznie się epoka słuchania mieszkańców. Powodzenia.

  • Jem obiad , a tu „człowiek kompromisu” „Skończą się czasy nieomylności urzędników, a zacznie się epoka słuchania mieszkańców” , jak nie parschnę śmiechem , aż mi się zupa wylała.

 4. Ciekawie napisane: OD KILKU LAT WYKLADA NA WYZSZYCH UCZELNIACH,i od kilku lat jest kierownikiem osrodka pomocy ,to by wygldalo ze bral pieniadze jako kierownik jednoczesnie pracujac jako wykladowca na uczelni, ciekawe czy spolecznie jak jego poperzednik?

  • Zamiast bawić się palcami i narzekać, można pracować dodatkowo: popołudniami – np od 16-tej, czy 17-tej, a nawet jeżeli trzeba to 19-tej lub 20-tej.,i, wieczorem, w soboty, w niedziele, trzeba tylko chcieć, móc, mieć kwalifikacje, i być przydatnym i potrzebnym itp. Z tego co wiadomo to w związku z objęciem funkcji zastępcy burmistrza Pan Mirowski zawiesił swą działalność dydaktyczną. Pan Mirowski to bardzo pracowity i dobrze zorganizowany człowiek.

  • najlepiej mieć za złe że ktoś pracuje… Zdaje się że poprzednik pana Mirowskiego pan Żołądź nie ruszył palcem bez … innej motywacji. Za to we własnej spółce pracował nawet w godzinach urzędu

  • Amerykanie w urzędzie już lepiej w szkole bo uczniowie by się wykazali znajomością języka angielskiego a tu nikt z urzędników nic nie kuma , strata czasu oj strata

  • Paulinko L.R.ci napisal, od 16-tej do 20-dziestej cos tam wyklada,przeklada ,zamiata ciezko pracuje

 5. ja osobiście uważam, że Pan Leszek się nadaje do tego jak mało kto. nie jedno zrobił dla miasta a na pewno nie jednemu pomógł. najlepiej mogą się o nim wypowiedzieć sami zainteresowani, tylko to przeważnie ludzie, którzy nie bawią się w głupie komentarze w internecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here