Grand Prix Polski w badmintonie w Katowicach

0

W stolicy Górnego Śląska Katowicach rozegrany został kolejny, tym razem największy w historii polskiego badmintona turniej z cyklu Grand Prix Polski w kategorii juniorów, juniorów młodszych, młodzików i młodzików młodszych w badmintonie, w silnej obsadzie międzynarodowej.

Na starcie stanęło w sumie 396 zawodniczek i zawodników z Niemiec, Słowacji, Czech i Polski, a w tej liczbie również 7 – osobowa reprezentacja badmintonistów Stali Nowa Dęba.

Rywalizacja toczyła się aż na 14 badmintonowych kortach.

Młodzi nowodębianie spisali się w tych zawodach wyśmienicie i przywieźli z tego Grand Prix aż pięć medali: 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.

W grze mieszanej juniorów pierwsze miejsce i złoty medal wywalczył mixt w składzie: Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Ptak (UKS Vol – Trick Kępno), a trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył mixt w składzie: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Aneta Niklas (UKS Dwójka Bytów).

W grze podwójnej juniorów trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył debel: Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Adrian Jaśkowiak (UKS Baranowo). Na miejscu dziewiątym uplasował się debel: Patryk Kopeć (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Markiewicz (MLKS Solec Kujawski).

W grze podwójnej juniorek młodszych drugie miejsce i srebrny medal wywalczył debel dziewcząt: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba) / Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów). Na miejscu piątym uplasował się debel: Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (UKS Orbitek Straszęcin).

W grze podwójnej juniorów młodszych piąte miejsce wywalczył debel chłopców: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Jakub Kufel (UKS Orbitek Straszęcin).

W grze mieszanej na miejscu siódmym uplasował się mixt: Rafał Lejko / Natalia Róg (Stal Nowa Dęba).

W grze podwójnej młodzików drugie miejsce i srebrny medal wywalczył debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Michał Kosztyło (UKS Orbitek Straszęcin).

W grze mieszanej młodzików na miejscu jedenastym uplasował się mixt: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Arianna Biel (UKS Unia Bieruń).

Był to kolejny już w tym sezonie znakomity występ badmintonistów Stali Nowa Dęba na arenie międzynarodowe oraz doskonała promocja miasta i gminy Nowa Dęba, a także MKS „Stal” Nowa Dęba tym razem na Górnym Śląsku w Katowicach.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba ( od lewej strony:Tymoteusz Malik, Natalia Róg, Rafał Lejko, Zofia Tomczyk, Jakub Suszyński, Beata Mycek i Patryk Kopeć) na podium dla zwycięzców i na badmintonowych kortach w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here