Grudzień w Jedynce

1

1. Poszerzamy horyzonty.

 

Początkiem grudnia uczniowie naszej szkoły brali udział w XII Olimpiadzie Przedsiębiorczości. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Przywództwo w biznesie”, a jej organizatorami były uczelnie ekonomiczne. Młodzież uczestniczyła także w wycieczce przedmiotowej na Politechnikę Rzeszowską gdzie zwiedziła: Wydział Budowy Maszyn, Chemii, Matematyki i Fizyki Stosowanej. Uczniowie oglądali i przeprowadzali doświadczenia w laboratoriach chemicznych i fizycznych. Atrakcją były ćwiczenia na symulatorach lotu, gdzie każdy testował swoje umiejętności w lataniu. Uczniowie naszej szkoły pozwolili sobie również na odrobinę luksusu, uczestnicząc w spektaklu teatralnym „Romantyzm – nowe oczyszczenie”. Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprezentował oryginalny artystyczny projekt, w którym zderzyły się dwie skrajnie odmienne konwencje. Teksty największych romantycznych poetów zostały zestawione z muzyczno- wizualną oprawą, wykorzystującą nowoczesne technologie. Z okazji Mikołajek cała społeczność szkolna oraz zaproszeni gimnazjaliści mieli przyjemność spędzić  dzień w sali kinowej oglądając film Christophera Nolana Interstellar.

 

2. Łączymy naukę z zabawą.

 

3 grudnia w ZS nr 1 odbył się II Nowodębski Turniej w League of Legends. W imprezie wzięło udział 16 drużyn. Uczniowie oraz wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć przebieg turnieju na dużym ekranie w szkole oraz na stronie twitch.com. Pierwsze miejsce zajęła drużyna „Mongolskich Przemytników Rzeżuchy”, drugie miejsce „Depresja Gejming” ,miejsce trzecie zajęła drużyna „Mocne Pałasze”. Uczestnicy zdobyli nagrody o łącznej wartości 2.200 zł. Nasz młodzież z klasy wojskowej uczestniczyła także w 3-dniowym szkoleniu finansowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Część teoretyczna dotyczyła ratownictwa medycznego oraz historii i budowy broni, w części praktycznej natomiast odbyło się szkolenie strzeleckie i nauka składania broni.W dniach 12-15 grudnia w naszej szkole gościła para studentów z Indii i Indonezji w ramach programu wymiany praktyk AIESEC. Dzięki temu na lekcjach języka angielskiego mieliśmy wyjątkową okazję uczestniczenia w prowadzonych przez nich zajęciach dotyczących ich krajów, kultury oraz rozwijania swoich umiejętności językowych.

 

3. W świątecznym nastroju.

 

Święta to czas dzielenia się, z tej okazji nasza młodzież  odwiedziła z mikołajkowymi prezentami Przedszkole nr 1. Uczniowie klasy 4d udali się z wizytą do hospicjum, pozostawiając chorym ludziom iskierkę szczęścia, złożyli bożonarodzeniowe życzenia oraz przekazali własnoręcznie wykonane stroiki i kartki świąteczne. Młodzież ze szkolnego Wolontariatu przedświąteczny czas spędziła na zabawach z dziećmi niepełnosprawnymi. Nie zabrakło również życzeń świątecznych dla mieszkańców Nowej Dęby, którym nasi uczniowie wręczali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami i gazetkę „Jedynkę”. Świąteczna atmosfera panowała również w naszej szkole, zorganizowany został konkurs na najładniejszą świąteczną dekorację sali, odwiedzili nas nowodębscy harcerze, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju, które płonęło podczas wigilii klasowych, po których cała społeczność szkolna spotkała się na bożonarodzeniowej uroczystości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here