Rada Miejska nie wyraziła zgody na przyjęcie uchodźców z Bliskiego Wschodu

20

Wojewoda Podkarpacki zwrócił się do wójtów, burmistrzów i prezydentów miast z terenu Podkarpacia z zapytaniem o gotowość i możliwość przyjęcia uchodźców z Bliskiego Wschodu. Rada Miejska w Nowej Dębie zajęła negatywne stanowisko w tej sprawie. 

Pismo wojewody było związane z trwającymi pracami w zakresie przyjęcia przez Polskę uchodźców tj. osób relokowanych i przesiedlanych. Wojewoda Podkapracki chciała wiedzieć które samorządy z terenu Podkarpacia są gotowe do przyjęcia uchodźców. Informacja miała mieć charakter informacyjny i nie stanowić wiążącej deklaracji. Na sesji Rady Miejskiej 30.09.2015 roku pismo zostało przekazane radnym. Ci zaś nie wyrazili zgody na przyjęcie uchodźców.

——————————————
Głosuj na PiS

20 KOMENTARZE

 1. Nie lubię tej strony bo zawsze ktoś tu narzeka ale chcę powiedzieć wszystkim, że postawa Pana Huberta dzisiaj na skrzyżowaniu ulic obok 12 jest godna pochwały czapki z głów dla niego za reanimację na środku drogi.

  • Widziałam tę akcje, brawo za umiejętności za odwagę i za bezinteresowność, sama bym pewnie nie dała rady tak zareagować mimo że byłam na kursie 1 pomocy. mam nadzieje że z tą panią wszystko ok.

 2. Wyjaśnię Wam. Do poligonu Rada Miejska nie ma nic. Będzie chciało wojsko wrzucić tam imigrantów, to wrzuci. Możecie protestować, ale były ćwiczenia wojskowe na okoliczność protestów, więc dostaniecie pałą po dupie i tyle.

  Natomiast wojewodowie w całym kraju pytali się samorządów czy przyjmą imigrantów na własny koszt, do własnych zasobów mieszkaniowych. I praktycznie w całej Polsce samorządowy powiedziały to samo: NIE MAMY MIESZKAŃ SOCJALNYCH I KOMUNALNYCH DLA SWOICH MIESZKAŃCÓW, A CO DOPIERO DLA IMIGRANTÓW.
  I w tym temacie wypowiedzieli się radni. Inaczej postąpić nie mogli.

 3. A wy do nas przyjeżdżacie do Niemiec , polaczki galicyjskie w tych swoich dresach z wielkimi antenami na samochodach z nr RTA i jakoś was musimy znosić .
  Te arabusy chociaż języki znają , a wy …. narzekacie tylko , a i tak pracujecie u nas za grosze by potem w swoich biedronkach szpanować z pełnym koszykiem …

 4. A gdzie wasza katolicka wrażliwość i tolerancja ?! Kiedy my uciekaliśmy na zachód za lepszym życiem to było wtedy cacy, a gdy przyszło podzielić się teraz z bliźnim to mówicie „spieprzaj dziadu” ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here