HISTORYCZNY UDZIAŁ DZIECI Z NOWEJ DĘBY W MECZU LIGII MISTRZÓW

24

„Jakie cudowne i słodkie te dzieci” – takie słowa było słychać na trybunach tuż przed rozpoczęciem najważniejszego meczu fazy Play Off Ligi Mistrzów pomiędzy drużynami WISŁY Kraków z APOELEM Nikozja, który rozstrzyga o awansie tej drużyny do rozgrywek na najwyższym klubowym poziomie.

O kim mowa – oczywiście o dzieciach z Nowej Dęby na co dzień trenujących na ORLIKU przy Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie pod okiem Wojciecha KRZESZEWSKIEGO, które w środę wieczorem wprowadzały zawodników WISŁY i APOELU pod nadzorem przedstawicieli samego klubu jak i UEFA, przed pierwszym gwizdkiem głównego arbitra zawodów.

Tak, to nie żart. To dzieci z Nowej Dęby czyli Emilka, Wiktoria, Fabianka, Szymon, Sebastian, Błażej, Radek, Eryk, Patryk, Hubert K., Kacper Ch., Hubert M., Kacper K., Filip S., Wojtek, Filip M., Bartek, Dawid, Michał, Kamil Ch., Sergiusz i Kamil P., które zostały wyróżnione przez Wielki Klub WISŁA KRAKÓW, zaproszeniem do udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń piłkarskich w kraju i za granicą.

Zaznaczyć należy, iż nasze pociechy ubrane były w koszulki z napisem „UNITE AGAINST RACISM” (w tłumacz. ZJEDNOCZENI PRZECIW RASIZMOWI), które to zostały im wręczone na pamiątkę po zakończonym „występie”.

Dzieci z małego miasteczka – Nowej Dęby, lecz jak ważne i wzniosłe przekazywali przesłanie, które kierowane było na cały świat poprzez transmisje telewizyjne i radiowe.

Trudno opisać emocje i radość jaka towarzyszyła naszym pociechom. Może teraz jeszcze niektórzy nie zdają sobie sprawy z faktu docenienia ich przez krakowski klub „WISŁA”, ale za kilka lat zapewne ze wzruszeniem i nie mniejszą radością będą oglądać swoje zdjęcia, jak i filmy ze swojego udziału.

Chociaż przez chwilę udało im się zasmakować emocji i być bezpośrednimi uczestnikami wydarzenia nie tylko w krajowym, ale i światowym wydaniu i to wszystko dzięki dobremu sercu i sympatii przedstawicieli Klubu jakim jest WISŁA.

Słowa nie opiszą tego wszystkiego czego można było doświadczyć. Miło jest opisywać takie wydarzenia, ale nie doszły by one do skutku, gdyby nieocenione wsparcie ze strony ludzi dobrej woli.

Osobami, które jako pierwsze czując rangę wydarzenia i zapewne jego historyczny wymiar dla Nowej Dęby zadeklarowały pomoc w wyjeździe dzieci do Krakowa byli: Dyrektor Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie Pan Adam SZURGOCIŃSKI, Firma MAREK TRAVEL-ACTIV TRADE w osobie Prezesa tejże Firmy Pani Doroty SIEKIERKA oraz firmie RESACO – Wojciecha ŚMIECHA.

Wszystkim tym osobom jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „POGOŃ” w Nowej Dębie pragniemy złożyć gorące i z głębi serca płynące podziękowanie, gdyż – nie ukrywając – bez dobrej woli tych osób nie udało by się w tak krótkim czasie zorganizować tego wyjazdu.

Nie mniej gorące podziękowania składamy na ręce Rodziców naszych „Małych Orlików”, gdyż dzięki nim dzieci miały możliwość przeżycia wielkiej przygody.

Osoby, które posiadają nagrania lub fotografie proszone są o przesłanie na adres poczty internetowej pogon-nd@wp.pl.
Dziękujemy !!

 


Źródło: http://youtu.be/ju399TuM6pA 

24 KOMENTARZE

 1. 20 tysięcy kibiców :D To więcej niż liczba mieszkańców Nowej Dęby :D
  Moment jak grany jest hymn ligi mistrzów i dzieciaki z Dęby … czułem dumę :D Niestety filmik jest jaki jest ale da się wyłapać z niego emocje :D

 2. gratulacje dla dzieciakow, slowa uznania dla organizatorow i wspierajacych! normalnie mozna sie wzruszyc patrzac na nowodebskie pociechy stajace przed ogromna widownia, fajne przezycie, brawo!

 3. [b]"…..wielka ranga wydarzenia dla Nowej Dęby…", "….historyczne wydarzenie…", Najwyraźniej dzięki tym dzieciakom ND uratowała swój byt na ziemi, bez tego zaiste WIELKIEGO wydarzenia miasto pogrążyłoby się w otchłani nicości…Wręcz wygląda na to ze to one zdobyły ten puchar….. Proponuję nadać wszystkim uczestnikom miano już nie honorowego obywatela Nowej Dęby, ale specjalnie na tę okoliczność wymyślić nowe słowo o zdecydowanie większym znaczeniu społecznym, np obywatel ekscelencyjny. ( Od ekscelencji) . Oczywiście takie "pierdoły" jak przypinanie orderów, same rozumią przez sie jako podmiot domyślny. Jazgot festiwalu pochwał i adoracji jakie tu można przeczytać jest tak wielki, że wcale nie wydają się być dziwne drwiny z mieszkańców naszego miasteczka ze strony sąsiednich miast i wiosek.
  Owszem, jakiś tam splendor jest, ale nie przeginajmy i nie wzniecajmy sie, bo za niedługi czas mało kto będzie pamiętał o tym …wydarzeniu.[/b]

 4. brawo za "odwagę" brawo … czekałam aż się w końcu znajdzie jakiś inteligentny inaczej…..skoro jesteś taki "mądry" i wiesz że to było nic to pewnie już niedługo zrobisz coś podobnego dla dzieci z Nowej Dęby …… ??? ….. nie nie zrobisz nic bo jesteś jednym z wielu frustratów, którym żal, że czyjeś dzieci – a nie twoje – tam były …..

 5. ludzie nie odpisujcie na takie bzdury bo od razu widać ze pisał to gość od "promocji" nie mylić z promocją Nowej Dęby. tacy to plany maja wielkie z wykonaniem jest już gorzej. także dajcie pokój takim komentom.

 6. [size=16]Uprzejmie informujemy, że dla nas jako organizatorów całego przedsięwzięcia udział dzieci z Nowej Dęby ma i będzie miał wielkie znaczenie i nie za bardzo interesują nas anonimowe opinie. Jako stowarzyszenie sportowe "POGOŃ" bardzo chętnie udzielimy wszelkiej pomocy osobom, które chcą, aby podobne "nie historyczne" wydarzenia odbywały się częściej. Odnosząc się do fragmentu osoby anonimowej cyt. [i]"Jazgot festiwalu pochwał i adoracji jakie tu można przeczytać jest tak wielki, że wcale nie wydają się być dziwne drwiny z mieszkańców naszego miasteczka ze strony sąsiednich miast i wiosek."[/i] uprzejmie informujemy, że według naszej wiedzy żadne dzieci z miast i wsi sąsiadujących z gminą Nowa Dęba do tej pory nie uczestniczyły w podobnym wydarzeniu, dlatego też nadal uważamy, że udział ten miał wymiar HISTORYCZNY i co najważniejsze przy wybitnej roli NASZYCH NOWODĘBSKICH DZIECI czy to się komuś podoba czy też nie, gdyż jest to nasza ocena tego wydarzenia.
  Organizacja takich przedsięwzięć DLA DZIECI pokazuje też, że warto je kontynuować bo nic nie dorówna ich radości i szczęściu. Relacje osób w żaden sposób nie związanych z Nową Dębą, a obecnych na stadionie w pełni obrazują to w czym NOWODĘBSKIE DZIECI brały udział, a są to relacje bezstronne i bardzo pozytywne.
  Z poważaniem
  SKF POGOŃ NOWA DĘBA
  [/size]

 7. Sugeruję postawić pomnik albo wmurować gdzieś tablicę ku radości dzieci wyprowadzających piłkarzy na boisko upamiętniającą to historyczne wydarzenie….

 8. Małe miasteczko cieszy się z każdego takiego wydarzenia. Jest to naturalne. Fajnie, że chłopakom udało się załatwić taki wyjazd dzieciakom, bo najmłodszym trzeba budować morale i odwagę do wystąpień publicznych od możliwie najwcześniejszego momentu.

 9. brawo dla jednej osoby, która swoją rolę umniejszyła a dzięki niej to wszystko każdy kto powinien wiedzieć to wie o kogo chodzi.

 10. [quote]#19 | gratki dnia 08/19/2011 22:31
  brawo dla jednej osoby, która swoją rolę umniejszyła a dzięki niej to wszystko każdy kto powinien wiedzieć to wie o kogo chodzi.[/quote]
  Pewnie ta jedna osoba to jedyny działający,nieomylny w swojej wielkości M Ostapko. Nie tylko każdy kto powinien wiedzieć to wie o kogo chodzi.[b]To wszyscy powinni wiedzieć[/b]

 11. Nie pozostaje nic innego jak udać się w niedzielę do kościoła na mszę dziękczynną za tak udany wyjazd dzieci, poza tym Wisełka wygrała, więc i na tacę wypada dać więcej niż zwykle

 12. Kilka nowych fotek dzieci z meczu Wisła v Nikozja w galerii
  [url]http://pogon-nowadeba.futbolowo.pl/galeria,dzieci-na-meczu-wisla-krakow-v-apoel-nikozja,114504[/url]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here