I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Dębie

3

13 marca w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Dębie.

W piątek 13 marca odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nowej Dębie. Inauguracyjna sesja przebiegła pod znakiem wyborów organów rady. Na sesji obecnych było 15 radnych, wybranych przez swoich rówieśników w wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej, które zostały przeprowadzone w szkołach na terenie gminy Nowa Dęba 19 lutego 2015 r.

Zgodnie ze statutem pierwszą sesję do czasu wyboru Przewodniczącego poprowadziła najstarsza spośród radnych – Maria Horodeńska. Młodzież otrzymała zaświadczenia o wyborze na radnego oraz złożyła uroczyste ślubowanie. Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego. Po przeprowadzeniu tajnego głosowania na jednego z dwóch zgłoszonych kandydatów, młodzi radni zdecydowali, że na czele prezydium rady stanie Przemysław Wit, który pokonał w głosowaniu swojego kontrkandydata Mikołaja Stelmacha. Przy stole prezydialnym zasiadł również Przemysław Pustochin, któremu powierzono funkcję wiceprzewodniczącego. Sekretarzem Młodzieżowej Rady Miejskiej, po II turze głosowania została Maria Horodeńska. Kontrolę nad przebiegiem głosowania sprawowała komisja skrutacyjna w składzie: Łukasz Karaban – przewodniczący oraz członkowie – Anastazja Rębisz i Kamil Suska.

Zastępca burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba Zygmunt Żołądź pogratulował młodzieży odwagi w podjęciu decyzji o wstąpieniu do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Podkreślił, że pełnienie roli radnego wiąże się z dużą odpowiedzialnością oraz godnym reprezentowaniem ogółu uczniów. Wyraził nadzieję, iż młodzi radni będą brać czynny udział w życiu miasta, pomogą wskazać problemy i potrzeby młodych ludzi oraz dostrzec to, czego dorośli nie zauważają.

Ostatnim punktem pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej było wręczenie Jakubowi Iskrze stypendium Fundacji Edukacji Przedsiębiorczości.

Młodzieżowa Rada jest samorządowym organem konsultacyjnym młodzieży Miasta i Gminy Nowa Dęba działającym na rzecz wspierania upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców, a zwłaszcza wśród młodzieży. Do zadań Młodzieżowej Rady Miejskiej należy przede wszystkim zapewnienie uczestnictwa młodzieży w procesie podejmowania decyzji, które bezpośrednio ich dotyczą, a także reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych oraz pozarządowych. To także działania o charakterze społecznym, edukacyjnym, kulturalnym, sportowym, rekreacyjnym, ekologicznym i charytatywnym dotyczące młodzieży w naszej gminie oraz nawiązywanie współpracy z samorządowymi organizacjami młodzieżowymi innych miast.

Źródło: UMiG

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

3 KOMENTARZE

  1. Miasto kupiło ujęcie wody i zakład jej produkcji „Dębianka” a na stołach wystawiona CISOWIANKA heheh głupota polaków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here